The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

Derek

ciste becko ktore akoby vypadlo z 80tok (ako minulorocny LIFE) ktore je zaujimave iba svojim previazanim na CLOVERFIELD (i ked by sa kludne bez neho zaobislo, vid cela vedlajsia linka s manzelom na zemi). najzaujimavejsie na celom filme je jeho distribucna taktika od netlixu, co vsak na dobry film nestaci... ()

ilemas

Po vynikajícím Monstru a Ulici Cloverfield 10 naprostý propadák. Dle mých měřítek by to měl být nejlepší díl, jelikož mám rád sci-fi z vesmíru, ale byla to děsná nuda a co se z toho vyklubalo i když to od samého začátku bylo jasné mě dorazilo. Prostě série Cloverfield má sestupující tendenci. ()

M.i.k.e

slušně obsazená a dobře vypadající sci-fi,která se ovšem utápí v nevýraznosti.Pár nápadů tu je,ale většinou jen lehce vykouknou zpoza rohu a stydlivě se odplazí pryč.Propojení s Cloverfieldem tu funguje asi hodně podobně jako u Cloverfield lane a sám moc nechápu jak že vlastně tohle universum úplně funguje...40% ()

Lischai

Ostudná pitomost. Na začátku se stane nehoda, při které se "prolnou dimenze", což je kódové heslo pro scenáristický mód, ve kterém se dějí náhodné věci bez konzistence, souvislostí, nebo smyslu. Vyspoiluju vám jednu takovou typickou scénu a vy pochopíte, jak hrozný tohle byl omyl. Při rutinní opravě se týpkovi propadne ruka do zdi stanice a zmizí, týpek má jen pahýl který nekrvácí. Ruku pak najdou, jak se náhodě plazí po jiné chodbě. Chytí jí pod plastový dekl, neví co s ní. Ruka ale předvádí pohyb, že něco píše. Tak jí pod dekl dají fixku a ruka napíše, že v mrtvole jiného dříve zesnulého týpka je nějaký udělátor, který se ztratil a všichni ho posledních 15 minut hledali... Excuse me - what the fuck? ‾\_(ツ)_/‾ Jak to, že týpkova ruka ví něco, co týpek neví? Nebo patří týpkovi z jiné dimenze? A pokud ano, jak týpek z jiné dimenze ví, kde je udělátor? A co ten původní týpek, umí ovládat ruku v jiné demenzi? Kolik drog je potřeba k tomu, aby tohle někdo napsal, a kolik k tomu, aby to dávalo smysl? ()

honajz2

Hm, pecka. Celý film strašně nudný, utahaný, nezajímavý, postavy tak průměrné, že mi byl jejich osud ukradený, čím blíže konci film je, tím více je nelogický a ten konec, to snad ani tvůrci nemohli myslet vážně. Teda jo, když už to má být v sérii Cloverfield, tak to tam nějak musí navazovat, protože celý film se tomu, co se v obou Cloverfieldech dělo, nijak nevěnuje (a už jsem se bál, že jediné, čím to bude navazovat, bude název té vesmírné stanice... nakonec by to asi byla ta lepší varianta, než jaká tu byla). Ale jako ten konec z toho udělal ještě větší blbost, než jsem myslel, že bude. První díl vůbec nemám rád a přijde mi hrozně, ale hrozně přeceňovaný, ale tohle ho trumflo. Tady jsem byl i blízko odpadu. Nakonec to na ošuntělou 1* je, ale jinak to za nic nestojí. Ale ukazuje se mi, že filmy z produkce Netflixu obecně stojí za prd, takže už si na ně dám pozor. ()

Havaj8

Značka Cloverfield nám přináší další díl, tentokrát přímo z vesmíru. A to cestování časem a prolínání dimenzí si o to jasně říká. Bohužel to nenaplnilo mé očekávání, novej člen posádky to mohl kompromitovat o dost víc, aby to mělo ty pořádný grády. Kéžby se to projevilo nějakým mind-fuckem, aby jsme čuměli s otevřenou hubou. Atmosfericky to nesahá libový jedničce ani po kotníky. Ale ta poslední scéna na Zemi? Oh shit, v tu chvíli bych si přál o něco větší rozpočet a aspoň pár minut navíc. Převažuje zklamání, s původníma filmama bych to nespojoval, ale jelikož tu už dlouho nic podobnýho nebylo, alespoň menší pozdvižení to udělalo. ()

joker.george

Provázání se sérií Cloverfield prokazuje medvědí službu. Byl bych spokojenější, kdyby do ní patřil Life. Oba filmy mají několik styčných bodů, a přestože ani jeden z nich není originální či , tak oficiální přírůstek do rodiny vychází ze srovnání ve všech ohledech hůř. Často jsem se nudil, scény ze Země byly úplně zbytečné ani postavy mi nepřišly dvakrát sympatické a vizuální stránka v tomto případě všechno nenapraví, jelikož je v příběhu plno věcí pouze na efekt a na jedno použití. 2,5* (Netflix) ()

Abes

Kmitá to tady od vědeckofantastických klíšé k neotřelým nápadům jak posádce znepříjemnit cestování, způsoby úmrtí už trochu váznou, člověk si říká kde už to viděl. Nakonec je tohle hádání a vzpomínání docela zábavný paradox. Technicky mě nic neuráželo, občas vyvstala otázka ve fyzikálních aspektech scén např. to bleskové zamrznutí vody, nevím nevím. Největší mínus je však snaha zahrát emocionální linku, scény ze Země jsou úplně zbytečné, propojení s předešlými díly se daly udělat trochu diskrétněji. Uplakané video černé Ripleyové funguje na opačné straně emočního spektra než by asi mělo - čti úsměvná trapnost. No a závěr? To snad :D ()

bourec

Přiznám se ,že prvních dvacet třicet minut mě navnadilo opravdu až dost,a scény ženský prošpiklý kabelama,červy,a kompas vzbuzovali naprosto neuvěřitelný natěšení na další děj.jenže pak se to zvrhlo v kravinu vesmírnejch rozměrů.Zklamání.40%. ()

Rodriguez

Další pokus Cloverfield nakopnout a posadit opět do sedla. Musím říct, že tahle jízda ve skoku časem a prostoru se podařila. Trošku jsem se i pobavil - scéna s rukou :-D A ten konec mě prostě dostal! 75% ()

Nach

Ano, je to celé nelogické až běda. Postavy nejsou nikterak zajímavé a efekty přinejlepším průměrné. Nicméně je to tak velký bizár a hrátky s realitou jsou natolik zajímavé, že jsem se u toho nenudil a sledoval tu přehlídku scenáristických podivností až do úplného konce. Škoda, že nebylo lepšího scénáře, z tématiky alternativních realit šlo totiž vytěžit daleko více než jen podprůměrný Sunshine. Přesto ale velice opatrný palec nahoru. 60% ()

Streeper

Neviděla jsem předchozí filmy související s Cloverfieldem a jak tak čtu komentáře, tak je to asi dobře, protože by mi to zkazila můj dojem z filmu. Líbí se mi, že to nebylo dlouhé, jen 102 minut, hodně akce, takže to hezky utíká. I když občas to možný bylo až zbytečně moc rychlé a zbrklé. Líbilo se mi to, viděla jsem daleko lepší sci-fi, ale tohle je slušně natočené, má to několik skvělých hereckých jmen (což je na béčkové sci-fi hodně velké plus). Asi film znovu vidět nemusím, ale nebylo to vyloženě strašné. ()

C0r0ner

Trocha Interstellaru, trocha Gravitace, trocha Horizontu události, trocha Vetřelce 4... Komu se líbí sci-fi, najde různých citací spoustu. Béčkovost z toho sice lehce čpí, ale je to dramatické, díky posunu v dimenzích jsou jakékoli nelogičnosti lehce obhajitelné a prostě mě to celé bavilo, takže velká spokojenost, i když se jedná o jednoduchou zábavu. 85% ()

Juto

Je mi smutno z tochto pokračovania. Mohol to byť jeden z najlepších filmov roku, ale miesto toho je to len priemerný film. Nápad bol dobrý, ale scenár nemal logiku. Herci sú fajn. 5/10 ()

Martrix

Jen díky solidnímu hereckému obsazení a dobrému looku, se drží toto scénáristické béčko v "modrých" hodnotách. Osobně bych to viděl na krásných 34%. Nebýt zábavné postavy údržbáře Chris O'Dowda, tak by se těm nesmyslům nedalo ani zasmát. Nejhorší ale na tom je, že tam byly opravdu dobré momenty a že z toho mohl být druhý Horizont událostí, křížený se Pacific Rimem. ()

PROCESOR

Sci-fi mám rád a když je námět něco, jako zhroucení reality, kterou známe, aby na její místo přišla jiná realita se stejnými lidmi, tak to přece nemůže být až tak špatný. Nastupují paralelní vesmíry a věci, který si možná každý občas rád „pořeší“. Jako dobrej tah se mi jevil, že se nezměnili jen věci či lidi, ale i čas a hlavně místo. Námět za mě výbornej, zpracování horší. ()

fugazi

Tak tentokrát našroubovat Cloverfield na levný indie sci-fi se silně nepovedlo. God Particle je totiž jenom další béčkovej boj o přežití na vesmírný lodi, kterej sám o sobě nedrží pohromadě. Chudák režisér si vůbec nevěděl rady, jak k tomu ještě přidat další příběh a všechno to propojit. Dotočil teda akorát pár scén na zemi, který jsou tak uboze do děje nastrčený, až je to trapný, přidal nějakej telefonickej voiceover a myslel si, že to bude v pohodě. Výsledek je ale pro fanoušky Cloverfieldu jen k smíchu ... 3/10 ()

SHI-SHA

S finálním propojením celé Cloverfield trilogie jsem moc spokojený. Jde o tři filmy, které nemohou být odlišnější - žánrem, zpracováním, dějem... přesto tvoří ucelený příběh. Rád bych, aby takových sérií bylo v době generických superhrdinských megafilmů mnohem víc. Vadila mi hromada drobnějších nelogičností, nicméně nemohu žádnou zmínit, aniž bych spoileroval, takže si je nechám pro sebe. ()

Deyw

Hmm..cekal sem neco jinyho..cekal sem, ze tenhle film bude vic prequelem prvniho, ze je tam bude rubat miminko cloverfield monstra nebo, ze primo uvidime jeho zrod..mno..je to vtom vsechno, ale je to tam zase po cloverfieldovsku zacarovano az to neni mozny...ty odkazy - vsude po lodi napis firem ztoho sveta, pamatujete jak v 10 cloverfield byl zamestnanec pro vladu neco se satelitama a vedel, ze si ma udelat bunkr, ze bude pruser ? ha hned na zacatku je zde jeho bracha, kterej dela pro vladu a poskytuje rozhovor pro mistni tv a rika neco o dimenzich..oukej fajn..pamatujete na zaber z prvniho cloverfieldu na meteorit co neni nakonec meteorit, ale kus satelitu kterej leti do more...okej podivejte se na zaver filmu.. nic zde neni receno primo clovek to musi znat a hledat a pospojovat si to.. jeden z nejlepsich filmu - vlastne serii, kde se clovek muze dohadovat stovky hodin na redditu nebo youtube s lidma co je vlastne real a co neni..spoustu otazek spoustu odpovedi, odkazu... jinak k tomuto god particle (coz by byl mimochodem asi lepsi nazev) cekal sem neco jinyho, ale bavilo me to hrozne moc..Particka na lodi je skvela, dlouho me nebavili ty lidi..i ten humor skvely...ze se nabouraj do jiny dimenze, kde byli stejny lidi, ale pulka posadky mrtva nebo vypadali jinak - coz je genialni napad pro scenu, kdyz v jedny dimenzi ten stejnej clovek nemel ruku..vyborny bavilo me to jako svine..lidi na zemi v bunkru - nepripomina vam to neco.. ? vizual skvelej, film jako svine a to o nem clovek neslysel, nevidel..proste parada..ale co me mrzi je ten zaver..kdyz ten film ma fakt slusnej vizual, tak to az moc digitalni monstrum pusobilo proste divne..ale rad sem ho videl..zdalo se vam taky nekolikrat vetsi a mohutnejsi nez prave v cloveru z 08 ? pecka jako svine..sem zvedavej na dalsi film..kazdej je unikatni jako svine..podle me tenhle zabavnejsi pro mainstream, ale jako film horsi nez 10 cloverfield..ale je to pecka neskutecna..ja musim tady za 4* i kdyz je to nuceny a kvality filmu sou tak za 3*, ale prave diky ty propracovanosti sveta nemuzu jinak.. jinak PS: jo asi se me to libilo vic nez 10 cloverfield. ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)