The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

mzss1

(15%) Tohle má být v podstatě takové nepřímé pokračování filmů MONSTRUM a ULICE CLOVERFIELD 10? No, potěš noha! Ale to je vlastně fuk, ať už je to pokračování, menší dějové propojení nebo samostatný film. Pro mě je podstatné, že mě to absolutně vůbec nebavilo. Dle horšího hodnocení jsem ale až v takovou nudu nevěřil. Dokonce hodnotím ještě hůře, než někteří uživatelé CSFD. Má to vcelku solidní technickou stránku, chvílemi i pěkný vizuál, nějakou tu krvavost a mě to přesto vůbec nebavilo a málem unudilo k smrti. Asi k tomu chybí atmosféra, která tu vůbec nebyla a nějaké to vtáhnutí do děje. První cca třetina filmu ještě ušla, ale pak už vůbec! A to se tu stále něco dělo. Ale ten scénář - to bylo opravdu bída a utrpení. Ani závěr mě nechytl … Tohle mě minulo hodně velkým obloukem. ()

Anderton

Ale tak prečo nie, rozširovanie mytológie takýmto smerom ma bavilo. Každý z trojice filmov tejto už trilógie je absolútne rozdielny, zasadený do iného žánru/subžánru. So scenárom som ok, samozrejme nejaké chyby by som určite našiel, väčším problémom je skôr spracovanie. Respektíve gradovanie deja, ktoré vzhľadom na potenciál zápletky bolo tuctové a dokonca aj ten záver mohol byť bombastický, lenže záverečná scéna je nakrútená čisto wtf spôsobom a myslím, že primárne môže aj za všeobecné sklamanie z tohto filmu. Ono sa tu totiž prejavila sila rezistencie posledného okamžiku. ()

Frajer42

Podprůměrné béčko, které se vás snaží nalákat na horor a Brühla, ačkoli strach je poslední emoce, kterou byste zde marně hledali. Nějak jsem nepochopil, nač se snímek vytasil s 11minutovým epickým úvodem. Snímek nabízí klasickou zápletku o uvíznutí v jiné dimenzi, kde se věci a lidé nechovají tak, jak byste mohli očekávat. Tvůrci měli tedy hodně volné ruce, bohužel, a tak vesele sypali z rukávu jednu hovadinu za druhou. Našlo se pár úsměvných momentů, bohužel se většinu času snažili brnkat na vážnou notu, což se míjelo s úspěchem. Škoda, že snímek neuchopili čistě jako komedii. Dopadlo by to rozhodně lépe. Z celého snímku na mě zapůsobil snad jen velmi úsměvný závěr. ()

AppleCore

Alien bez vetřelce, Interstellar bez alternativních realit, Sunshine bez sluníčka, Vesmírná Odysea bez monolitu. Chápete? God Particle aka Cloverfield Paradox nenabízí žádnou přidanou hodnotu a ani zdaleka nedosahuje svýho obrovskýho potenciálu. Sice se tady mísí celá řada zajímavých prvků (i z výše zmíněných filmů), z hlediska scénáře bez nápadu a režie bez vize je ale film utopenej v rutině ze škatulky filmů jako Life, Covenant nebo Event Horizont (všechny tři jsou lepší!). Do toho si připočtěte debilní postavy, absolutně nelogický momenty (ta oddělená živá ruka? WTF?!), stupidní soundtrack, kterej nejenže neutváří napětí, ale vyloženě bere filmu veškerou atmosféru a dostanete Béčko jako řemen, kde "snaha" o dobrej film je sprostý slovo! Takže ačkoliv to člověka v rámci žánru extra neurazí, fanouška universa Cloverfiled to přímo nasere. (Není divu, že to pod Netflixem vyšlo z čista jasna, bez trailerů a reklamní kampaně.) ()

Kothy

Další film z této zajímavé série. Opět o jiných lidech v jiném prostředí. Tentokrát se děj zaměřuje na vesmírnou stanici Shepard a její posádku. Té se pomocí urychlovače částic podaří dostat do jiné dimenze. Tím se i vysvětluje původ oněch potvor na Zemi. Vztahy mezi posádkou jsou napjaté a členů postupně ubývá. Kdo přežije a kdo je sabotér? Obsazení taky není špatné, hlavně Daniel Brühl je super. Na poměry Netflixu to působí i celkem výpravně. Dost mě překvapilo nízké hodnocení. "To je moje ruka!" ()

Yoshitsune

Film, který je možná až moc chytrý a místy až moc vědeckofantastický, a má minimum hororových prvků, až na pár vyjímek, spíš hraje na psychologickou notu. Je to trochu škoda, protože když už si vědátoři, hrají s různými dimenzemi, tak mohli z nich přitáhnout víc chapadel, monster a podobných zrůdností. Druhá rovina příběhu, se možná zdá na první pohled nudná, ale o to víc je ve výsledku, zajímavější. Navíc Daniel Brühl, mně v posledních, několika letech dost baví, sem zvědav kde všude se ještě objeví. ()

silentname

"The Cloverfield Paradox" je podľa mňa filmom, ktorý akosi neuspokojí svojich divákov. Nechcem sa tváriť, že by tu neboli určité kvality, no bohužiaľ z celkového dojmu nakoniec ostane viac negatív než pozitív. Ale aby som nezačal hneď kritizovať, tak poviem, že herecké obsadenie filmu je podľa mňa celkom dobré. A herci spolu vedia dobre fungovať. Sú tu určité vynikajúce nápady. Ako napríklad prepojenie dimenzií a cestovanie medzi nimi. Ako záverečný konflikt. Alebo niektoré efekty, ktoré sú vskutku pôsobivé. Najviac ma asi fakt dostala ruka. Lenže podľa mňa to sú elementy, na ktoré sa mal film viac sústrediť a dať tomu viac energie, lebo v realite často tápame v tme. Podobne na mňa minulý rok pôsobil aj "Alien: Covenant". A to rozhodne nie je film, na ktorý by som chcel pri pozeraní na "Cloverfield" spomínať. Ako som poveda, dobré stránky filmu sú tam. Ale nie je toto akékoľvek bežné sci-fi, ktoré vôbec nie je nutné prepájať s "Cloverfieldom"? Aká bola nutnosť pridať k tomu tento film? Skúsme si to všetko odtiaľ vystrihnúť a reálne dospejeme k tomu, že film by nebol žiadnym spôsobom iný. A možno práve to prepojenie ťahá ten môj finálny verdikt až sem. Lebo s takým menom človek od filmu aj niečo očakáva. No výsledne je to absolútne sklamanie. Neviem komu by som ten film odporúčal. Osobne mám pocit, že film ani nemá nejakú reálnu filmovú základňu. Fanúšikovia sci-fi si v tom niečo možno nájdu, no ako celok je to podľa mňa veľké sklamanie. Možno nie ako film sám o sebe. Ale ako "Cloverfield" film. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

A zase opět zase a pořád dokola... někdo přijde s fakt parádním náběhem na fakt super námět, a pak se to rozsype jak zasranej hrad z písku v naprosto umletý hovno, který mě přestává bavit sledovat hned v první půlhodině.. samozřejmě moje nemoc je to, že to prostě musím dokoukat a pak už jen trpim.. tohle se teda ještě dalo s klidem dokoukat, ale píšu tak nějak obecně o těhlech stylech filmů. Aspon, že tady aspon bylo to postupný vyvraždování..jinak bych uvad. ()

Arsenal83

Píše sa tu síce o sci fi béčku, ale nedá sa povedať, že som to nechcel dopozerať do konca. Zaujímavé ale bolo, že zo scény postupne mizli herci, ktorí anglicky vedeli len chabo alebo vôbec. Ešte, že sa Daniel Brühl snažil o britský prízvuk, aby tam vydržal čo najdlhšie. Zo série Cloverfield zatiaľ najslabšie, ale stále dostatočne dobré s typickou atmosférou. ()

Chrustyn

Název odkazující na "Monstrum" a nedávnou "Ulici Cloverfied" není náhodný (což dokazuje nebývale směšná závěrečná tečka) ale každopádně dělá tento film oběma předchozím neskutečnou ostudu. Film více připomíná nedávný "Život" ale kvalitativně je na tom daleko, daleko hůře. Filmu chybí jakékoliv napětí, triky jsou více než špatné a všichni zúčastnění předvádí to nejhorší z celé své kariéry.Tohle nemělo nikdy vzniknout. ()

korbitch22

To by mě zajímalo, jak tohle zapadá to vesmíru Cloverfield. Nějak si nevybavuju. že by v původním filmu byly nějaké zmínky o energetické krizi, pokraji války či vesmírné expedici. Pokud si pamatuji, tak výtečná jednička je o přesunu mladého manažera za prací do Japonska a jeho rozlučce, která se zvrhne v mimozemskou apokalypsu. Druhý díl byl sice komorní, ale do světa Cloverfield nakonec krásně zapadl. Tahle podivná vykrádačka Horizontu události má sice světlé momenty, vizuálně a řemeslně vypadá dobře, ale scénář se postupem času stane opravdu neskutečně otravný a ten násilně naroubovaný konec tomu vůbec nepomůže. Nedivím se, že to zcela minulo kina a pro jistotu se to okamžitě po první projekci prodalo Netflixu. Tahle série stojí a padá s prvním výtečným dílem a já kurva doufám, že Abrams konečně napíše regulérní pokračování a na tyhle odbočky se už vysere. 50%. ()

Stanislaus

The Cloverfield Paradox se snaží být scenáristicky chytrým a dobře vymyšleným filmem, avšak selhává na nejedné frontě. Filmů s alternativní realitou není nikdy dost, v tomto případě mi to však přišlo mdlé a nedomyšlené. Od filmu situovaného na vesmírné lodi, která se najednou ocitá v nesnázích, bych čekal větší porci napětí a akce. Na druhé straně nefungovala ani dramatická linie (viz Ava a její rodina). V mnohém je film podobný Životu a Vetřelcům, avšak kvalitativně je úplně jinde. Ve výsledku tak člověk cítí očividný, ale zároveň nevyužitý potenciál. ()

hansel97

V Cloverfield univerzu je to po loňském výborném kousku docela ostuda. Námět tu nijak nevyčnívá jen tupě kopíruje děj klasických sci-fi na vesmírné lodi a vyloženě plýtvá s tak dobrým obsazením, které se tu podařilo shromáždit. Není to nijak špatné a plní to svůj účel zábavy, ale na takový film rychle zapomenu. ()

Hurley

Hm… Hm… Paralelní dimenze, obživlá vesmírná loď, červi v lidskejch tělech. Zatím se to jeví jako takovej novej Horizont události. Tohle by mohlo bejt vlastně docela dob… aha, tak ne. Ona je to jen devadesátiminutová vata. ()

SOLOM.

Musím souhlasit s názorem, že tato Cloverfieldská série je skutečně velice podivným „úkazem“. Tři filmy, tři rozdílné příběhy a pouze náznaky jisté spojitosti (jejich propojení). Přesto jak Cloverfield tak 10 Cloverfield Lane považuji za vcelku solidní filmy, kterým jsem sám napařil nadprůměrné ohodnocení. Oba byli naprosto odlišné, no a přesto jsem si v nich dokázal najít to „svoje“, co si získalo mou přízeň i obdiv. Jenže tato vesmírná trojka mi bohužel prostě moc nesedla. Kašlu na to, jak moc byla propojena (kolika náznaky) se svými předchůdci, protože je jasné, že tento film (scénář) s nimi původně neměl vůbec nic společného, ale následně došlo k několika úpravám, jenž původní myšlence rozhodně moc nepomohly. A i tak to nebyla žádná sláva. Inspirace jinými filmy byla zjevná, což by mi ještě tolik nevadilo, jen kdyby se tu neobjevila celá řada naprosto uhozených, nesmyslných a hlavně ani ne moc zajímavých (prý vtipných) momentů, které ve své finální podobě byly spíše trapné. Kupříkladu taková ruka jednoho z posádky – ha ha ha to byla vážně prdel. Našel jsem tu však i několik docela zajímavých momentů (scén) – smrt Číňanky patřila k tomu nejlepšímu, co nám zde bylo nabídnuto. Jenže velkou smůlou bylo i to, že atmosféra tohoto filmu byla hodně kolísavá, mnohdy dost nudila, jindy jsem několik minut doslova chrochtal blahem – těchto momentů však bylo velmi poskromnu. Byla tu i celá řada nepřehledných a zcela zbytečných momentů – úplně klidně bych se třeba obešel bez dějové linky, která se odehrává na Zemi s manželem hlavní hrdinky. Prostě bylo vidět, že některé situace tu byly doslova vloženy násilím a tempu příběhu spíše ublížily, než aby mu nějak výrazněji pomohly. Herecké výkony některých jedinců byli taky velmi chabé, takže v tomto případě prostě spokojený být nemůžu. Ač bych rád, tak tomu tentokrát nedám ani průměrné ohodnocení, protože znám celou řadu lepších scifi-hororů z vesmírného prostředí. 40% ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)