Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

PatrikP4

Lepší než 9, ale ne o moc. Jedinej klad co se zde dá najít je novej hlavní záporák. Jenže to cucání nesmyslů, je děsivý. Dozvíme se že nějakej záporák z 5 dílu měl syna a ten se mstí (není to spoiler, tohle je napsaný dokonce v obsahu)... Další věc, jedna postava zemře (možná ta nejzajímavější v tomhle dílu) - jiná se objeví, zase je to tady? To už jsme zažily s tím chlapem z Tokia. Ale jo třeba se jednou dočkáme za 20-25 let dílu jak Dominico Torreto závodí v důchoďáku na kolečkovém křesle s Hanem, hlavně aby to vydělalo na účty co Toretto? ()

sammikk_

Je to Rychle a Zběsile myslím si že každý ví co od toho očekávat. Ale každopádně X funguje mnohonásobně lépe než předešlé díly. Z postav které byly nudné otravné a nekomplexní, v tomhle projektu dělají o dost zábavnější formou jako například cool strejda Jacob. Nový hlavní záporák je vyloženě skvělý Jason Momoa si to neskutečně dává a je to uspokojující se na něj dívat. Je to pořád stejně tupý hloupý nelogický a  nekomplexní, ale tady to dokázali doručit zábavnou formou. Fajn průměr či možná fakt lehký nadprůměr. 65% ()

Jansuper

Sám tomu nevěřím, ale skutečně nakonec dávám 5 hvězd, i když sem původně chtěl dát 4, po naprosto katastrofální 9, přišlo opravdu velice příjemné překvapení, prostě se to povedlo, ten film už nikdo nemůže brát vážně, a prostě jen příběhovou a akční zábavu, já si to skutečně tak užíval, tu střelenou akci, krásně sem se u ní zapotil, byl sem v napětí, senzační a vtipný záporák kterej by mě nikdy nenapadl že by mě tak pobavil, já se tak smál, a nejen já, ale i kámoš a zbytek kina, skutečně to tak rychle uteklo, příběh úžasný, vtipný Rom, a celkový takové komediální pro zasmátí, vadí mě jen to co dělají s těmi postavami, to se složitě vysvětluje, už jako i minule díly, a dost otevřený konec, a budu skutečně netrpělivě čekat na pokračování, které snad vyjde příští rok, opravdu krásné odreágování, zlepšená nálada, a opravdu nezapomenutelný zážitek,  akce hraničí se scifi, ale potom co nám ukázala devítka, tak při vypnutějším mozku, sem si tu akci  opravdu bez utrpení svěží nezapomenutelně užil, a fakt super pěstní souboje a přestřelky, sice těch 5 hvězd, mi přijde trochu nefér vůči jiným skvělým dílům kterým sem dal 4 hvězdy, ale i tak upřímně, sou prostě důvody proč dávám místo čtyř hvězd, desítce 5 hvězd, a tak to zůstane, mou upřímností ()

earthworm

Sice tomu nemůžu s klidným srdcem dát ani ty tři hvězdy, ale reálně to vlastně není zas takový peklo. Pořád se ale jedná o hrozivou slátaninu z ranku “tak špatný, až je to dobrý”. Dialogy a vážný scény jsou ještě otřesnější než kdykoliv dřív a obecně spousta scén vlastně ani neslouží k posouvání děje, ale je tam spíš… jen tak. Veškerá logika, chování postav, časová i prostorová posloupnost a zákony fyziky, to vše funguje čistě jen tak, jak se to filmu hodí, aby mohl přejít k další pasáži. Na druhou stranu už u týhle série člověk tuší co dostane, i když to nejlepší má hodně dlouho za sebou. Většina herců si ale asi uvědomuje, že hrajou v úplný hovadině a tak je to v kombinaci s celkem dobrou akcí a ujetejma honičkama vlastně i zábava. Nejlíp si tohle uvědomil Momoa, kterej šel all-in a s chutí ztvárňuje totálního psychopata. Jestli taky někomu podle ukázek přišlo, že vypadá, jak kdyby měl v sobě dvě promile, tak to proto, že dost možná měl, ale filmu to hodně prospělo. ()

TimStar

Když v tom člověk nehledá moc logiky, tak je to super akční fantasy sci-fi, směřující do Multiverse Marvel a DC 😃 Akční, vtipný, nenudilo a to člověk dneska chce. Jen mě trochu se*e, že vlastně skoro nikdy nikdo neumřel a pořád všichni ožívají 🙄 ()

Trageeed

Největší předností tohodle filmu je, že se na to Justin Lin vysral... Protože díky tomu jsme dostali (hlavně v první půlce) mnohem uvěřitelnější a zábavnou akci, prostě co jiného chtít od režiséra Kurýra. Bál jsem se průseru a dostal jsem slušnou akční zábavu, u které se ale nesmíte snažit zapnout mozek asi na jeden drift... ()

andr525

Chcete vidieť film, ktorý nedáva skoro žiadny zmysel? Film, kde sa retconujú retcony? Film kde na seba 100 ľudí mieri so zbraňami, ktoré okamžite položia keď počujú Vina Diesela ako povie ''LET'S RACE'' ? Film kde Jason Momoa preraďuje rýchlosti na aute s automatickou prevodovkou a lakuje nechty mŕtvolám? Film kde 10 ročné decko strieľa rakeky z auta a ZABÍJA ľudí? Film kde Vin Diesel jednou rukou zdvihne auto, zatiaľ čo tou druhou strieľa? Chcete vidieť film tak tupý, že každý človek s aspoň priemerným IQ by mal byť urazený jeho samotnou existenciou? Ale hlavne, chcete ísť do kina a 2 a pol hodiny sa neustále zabávať? Ak áno, tak nad ničím nepremýšľajte (naozaj nad ničím) a choďte na to do kina. 10/10 ()

mokki5

5* tomu dát nemůžu, protože je to furt dokola to samé. 3* mi přijdou málo na to, že jsem big fanda, ačkoliv jsem měl chuť tomu ten průmer tentokrát dát. Jenže tu Jokerovskej Jason Momoa a taky Cipher je čím dál větší sympaťanda. ()

Rogamko

Vin Benzín dela Toretto Dominic. Rodina je rodina a za rodinu treba bojovať, lebo vďaka rodine sme silnejší. Mám veľmi rád túto sériu od 1 po 8 časť aj keď 9 časť ma dosť sklamala a nejako ma neoslovila čo ale nemôžem povedať o Fast X. Film bol veľmi svižný od začiatku nenudil, hudba výborne sedela do každej scény, lokácie boli tiež výborné a čo sa týka deja filmu tak nám ukázal prečo hlavný záporný herec Jason Momoa ( Dante Anchante ) ide tak brutálne po krku celej rodine Dominica. V skratke partia okolo Dominica Toretta pred niekoľkými rokmi okradla mafiána Reysa o trezor, zabila ho a Dante ako jeho syn túži po pomste, je to síce klasika s tým rozdielom že tohto záporného herca si Momoa tak užíva že som mu to zožral úplne celé. Jeho premyslené veci sú tak dobré že ani Dom nevie čo môže čakať a vždy keď si začnete myslieť že je po všetkom, zrazu Dante príde s niečim iným, je to proste super a podľa mňa je to najlepší záporák z celej série, nazval by som ho Fast Joker. Vo filme je tak isto veľké plus že rodina je celá roztrúsená, čiže každý z rodiny má dosť svojho priestoru aj keď Jason Statham toho moc nemal ale dúfam že v pokračovaní sa to zmení. Tak isto strýko Jacob ( John Cena ) mi tu prišiel oveľa ale že oveľa lepší ako v tej už spomínanej 9 časti. Vo filme je veľmi veľa zvratov ktoré by ste nečakali a za zmienku stojí aj postava Tess ( Brie Larson ) - dcera pána Nikto, ktorá veľmi dobre zapadla. Aby som to tak zhrnul film čo sa týka fyzikálnych zákonov je to prepal ale nato sme si už zvykli, humor je tu tak isto dobre nastavený, akcie je tu viac ako dosť hlavne som rád za osobné súboje ktorých tu bolo tiež dosť, herci sú všetko sympaťáci to je už dlhodobé a veľmi sa teším na veľké finále ktoré snáď bude tak dobré ako Fast X a ak by bolo lepšie vôbec by som sa nenahneval. Nezabudnite na scénu za titulkami, myslím si že každého to dosť prekvapí a myslím že aj poteší. 8/10 ()

Zvollda

Slušná dávka akce od začátku až do konce jak už jsme v sérii F&F zvyklí.na začátku Vás chytne a už nepustí, stále se něco děje a film rychle odsejpá. Samozřejmě je nutno počítat s již tradiční nereálností spousty bizarních kaskaderských kousků, kde se na fyziku nehraje. Ale to je možná to co se mi na tom líbí a na co čekám. Spousta lidí namítne, že už to není o autech... Není, ta série se posunula do jiného žánru než původní 3 díly a tak se na to musí nahlížet, ale ten nostalgický nádech, odkazy na starší díly a vůbec celá rodinka vám hezky připomenou staré časy. ()

chytri

Kombinace Jokera, Lex Luthora a Kevina z filmu Rozpolcený v podání Jasona Momoa prostě neměla chybu. Jednoznačně nejlepší výkon ze všech.  Rozhodně se těším na další pokračování, kdy podtitulková scéna dokáže jednoznačně navnadit.  Film má pouze jeden špatný okamžik a tím je Vin Diesel :-) ()

Polux

6/10 | Dobrá zpráva je, že je to lepší než minule. Špatná zpráva je, že ne tak výrazně, jak jsem doufal. Jako velký fanoušek značky (ok, přiznávám, die hard fan jsem až od pětky dál) musím smutně konstatovat, že kouzlo je prostě definitivně pryč a na žádné světlo na konci tunelu (Diesel, Statham a Johnson zase spolu v jednom filmu a vše bude zase fajn) v případě jedenáctky (nebo dokonce dvanáctky) už nevěřím. Tenhle tým stále krouží po trati, přestože závod už dávno skončil. | Moritz s Dieselem se chytili do stejné pasti jako komiksovky a daří se jim proti tomu bojovat stejně úspěšně, tj. prakticky vůbec. Jednak je ve filmu (naprosto zbytečně) tolik postav, že přes stále narůstající stopáž už není čas na nic moc jiného než v lepším případě na jednu dedikovanou scénu a v tom horším na pouhé postávání před kamerou s občasným zamáváním tamtéž ve stylu "haló, já jsem (stále) tady". A jednak případná smrt některé z postav nestojí za moc více než nezúčastněné pokrčení rameny, protože si člověk nemůže být nikdy jistý, zda to tentokrát tvůrci myslí opravdu vážně, nebo se o nějaký ten díl později zase ukáže, že "ono to vlastně bylo trošku jinak" (fakt bych se vůbec nedivil, kdyby příště vytáhli z hrobu i tu Pataky a jak to nakonec plánují uhrát s Walkerem se raději ani neodvažuji hádat). | Diesela hrajícího pořád dokola to samé neřeším, ten už jiný nikdy nebude, stejně tak "komické" duo Ludacris a Gibson, Emmanuel, jejíž jediným přínosem do série je v každém díle jiný účes, nebo zbytek party (Rodriguez, Brewster a Kang), která byla odsunuta na vedlejší kolej už kdoví kolik dílů zpátky, ale nepříjemně mě překvapil Momoa, jehož cirkusový trapnohumor na mě po většinu filmu absolutně nefungoval (asi už jsem spadl do kolonky #2old4thisshit:-)). Ostatní dopadli jako obvykle. Cena je totálně nevyužitý (velká škoda), totéž Statham (ještě větší škoda), totéž Theron (ta je očividně "šetřena" do jedenáctky pro obvyklou badguy/goodguy otočku), totéž Larson (ukázkově zbytečná postava), snad jen Ritchson tady dostal více prostoru (a využil jej). Kohokoliv dalšího nemá cenu vůbec řešit. | Proč Momoa čekal se svou pomstou celou dekádu, než se konečně rozhoupal k věci, nestojí Leterrierovi ani za minutový dialog (přitom by stačila krátká zmínka o kómatu/vězení/whatever) a o to více směšněji působí jeho neustálý pláč nad tím, jak mu Diesel a Johnson před lety zkazili život. Pravidelná dávka emocí stran rodiny je tradičně přítomna v množství větším než velkém, což s každým dalším dílem funguje méně a méně. Film má rovněž problém s dramaturgií (po úvodní akci s bombou jde tempo dost dolů a patřičnou rychlost děj znovu nabere až v úplném závěru s finální akcí, mezi tím je jen pár průměrných bitek a spousta dialogové vaty). Ještěže samotná akce tentokrát nepůsobí až tak moc odbytě a znuděně jako posledně, nicméně do kvalitativní úrovně nejlepších dílů série má stále ještě hodně daleko. | Místy jsem se solidně bavil (dostaveníčko u Stathama, Cena provádí čistku v baráku, úvodní a finální akce, stanovující nový level absurdity:-)), místy jsem se značně nudil (nepřekvapivě všechny kecy o rodině, Cena na babysitting tripu, ale bohužel i většina scén, ve kterých si Momoa hraje na piráta z Karibiku) a místy jsem jen nechápavě kroutil hlavou (totálně wtf scéna s půjčováním peněz, bizarní pokec s mrtvolami, Gadot vykukující z ponorky, laciný cliffhanger na konci). To první byl dříve standard, to druhé výjimka a to třetí hypotetická možnost. Což už dva díly po sobě neplatí. | PeZet () (menej) (viac)

luke66z

Šel jsem do kina s tím, že dostanu nálož absolutně za hranu přetažených akčních scén, extra porci chytráckých citátů, které si Vin Diesel stroprocentně píše sám a všeho, co k těm filmům patří a musím říct, že jsem odcházel z kina spokojen. Jen možná té akce bylo až moc, pár klidnějších scén by asi prospělo. Nicméně skvělý Momoa, povedené taky scény kdy si ve filmy střílí z některých prvků celé ságy. Rozhodně lepší než předchozí díl - 8/10 PS: Neodcházejte bez potitulkové scény ;) ()

soukyd33

Poznámka: Po skončení filmu následuje jedna podtitulková scéna. Je to vlastně první rychle a zběsile, kde je humor, a není ho tu málo. Hlavní slovo zde má nový zaporák, který trumfne i předchozí zaporáky. Zároveň má vždy eso v rukávu, a nemá co ztratit. Snad jen sám sebe. Dominik Toreto má naopak velmi početnou rodinu (tým), který drží při sobě, za každých okolností. Dokáže si ale poradit i s někým, kdo je vždy o několik kroků napřed? Padají zde šílené hlášky, a jsou zde scény, co otřesou světem. Je to opět fyziku a snad i chemii popírající zákony ujetá jízda. Akční je to až moc, a herci se zde opravdu nenudilii. Také jsou zde flashbacky do předchozích dílů, které nám odhalí další informace. Asi největší napojení je zde na Rychle a zběsile 5. A to velmi logicky. Poznámka: Film končí tak blbě, že se každý bude nervózně drbat, jak to vlastně bude vyřešeno dál. Film by měl mít dvě až tři části, a mělo by jít o završení ságy. Poznámka: Neznám žádný jiný film, který má tolik dílů. Viděl v kině, Praha Westfield Chodov. (27.5.2023) Hvězdiček 4 ()

oskiii

Ještě více přitažené za vlasy, než předchozí díl…ale skvělá oddychovka. Jediné co bych vytknul a co mi vadilo, byly ty scény, které připomínaly nepostradatelnost a hrdinství Diesela. Každopádně půda pro další díl je připravena. Chci vidět jak Jáson vykope pár hrobečků, Dwayna zpátky v akci a zjistit, jak to ta Giesel v té šestce přežila. A třeba bude i Brian. V téhle šílené sérii bych se už nedivil vůbec ničemu 8/10. ()

TurboTryhard

Upřímně jsem se hodně bál co Vin vykouzlí po tom erroru co vyprodukoval naposled (F9). Tehdy jsem odešel z kina protože jsem ještě nezažil že by se mi sám film vysmál do obličeje. Přesto že jsem měl obavy co mohla způsobit střídačka režisérů. Vyměkl jsem  a v tom kině se přeci jenom zastavil. A představte si…. jsem mile překvapen. Nemůžete od toho čekat nějak originální scénář nebo neuvěřitelné herecké výkony to ne. Ovšem oproti F9 si to ani nehraje na něco takového a to se mi právě líbí, že ten film vi co mají fanoušci rádi a to vám dá. Dá vám jednoduchou zábavu, která začne v první minutě a opravdu skončí až u titulek. Pro fanoušky této nekončící sbírky filmů je to pecka, pro lidi co si do teď nenašli cestu se nic nemění. 7,5 “family” z 10 ()

Woitisek

Tenhle film je přesně takový, jako byste čekali. Jak jsme už u Vinem Dieselem táhnuté série zvyklí, tak ano, dějí se zde šílenosti a už se ani náhodou nejedná o pouliční závody s lehkými loupežemi. Tímto však už Rychle a Zběsile není už delší dobu a jako divákovi Vám zkrátka nezbývá nic jiného než film zcela odsoudit a nebo se oprostit od toho, co bylo a přijmout to, co je. S touto skutečností v potaz je tento snímek příjemnou nadupanou změnou od dílu předešlého a už nepůsobí až tak stupidně. Cíl byl očividně navázat na doposud nejúspěšnější díl frančízy, a to sice Fast Five, kterému se film sice ani náhodou nerovná, ale zároveň se jedná o velmi zábavnou podívanou. Celé je to také okořeněno o záporáka v podání Jasona Momoy, který si svou roli extrémně užívá a je tak jedním z nejlepších záporáků celé série. Dohromady bych tak první díl závěrečné trilogie popsal jako zábavnou akční záležitost, jež zkrátka nelze brát nijak vážně. ()

Bohdy67

Čekal sem ultimátní picovinu jako byla osmicka a hlavne devitka... A dostal sem? Ultimátní... akční nálož!!! Jasně. Je to FaF, takže fyzika a nějaké realistické věci fakt ne... A ano. S puvodni "myšlenkou" to nemělo opět nic společného a čím dál víc to připomíná Mission Impossible, ale... Ale sakra co??? Tohle byl jeden z nejlepších dílů, spousta starých herců ( včetně za mě zbytečného a špatného dalšího návratu z mrtvých) nové postavy, zajímavě doplňující dřívější děj... Prostě hooodně dobře... 86% ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023