Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (CinemArt SK)

kingik

Natankovalo se po deváté a akčního Diesela (řeč je o motoru) trochu ubylo. Dom Toretto a jeho parta se vydávají na další misi, která může mít pro jejich leadera poněkud osobnější ráz: na scénu totiž vstupuje jeho bratr Jakob, se kterým se před více jak třiceti lety rozkmotřil kvůli smrti jejich tatíka. Oba za tu drahnou dobu vypadají zachovale, nebudou si ale přeměřovat bicepsy a počítat buchty na břiše, nýbrž každý z nich má svůj zájem dojít naplnění svého cíle. Dom jde spravedlivou cestou, Jakob se vrhl na dráhu špionážní, a ne vždy legální. Jak už to v dobrodružstvích této party bývá, jejich mise se neobejde bez koketérie se sci-fi prvky, nelze obejít ani rodinné hodnoty, potažmo vztahové represálie, a nejdůležitější je přehršel (důvěrně známých) postav z jiných dílů série, kdy je zcela normální vzkříšení i domnělých nebožtíků. A pokořit oběžnou dráhu je v podstatě maličkost. Vesmír vlastně zbýval tvůrcům dobýt. Film má přes dvě hodiny, není tolik akční jak zvěstuje, nemálo experimentuje s dějovou hutností a k jeho režírování se vrátil Justin Lin, jehož režijními žlutými pařáty prošly celkem čtyři tvůrčí příspěvky do série, konkrétně 3, 4, 5, 6. Tentokrát zvolil znatelně umírněnější, místy až téměř dospělý přístup. Proběhla i scenáristická výměna, zaběhaného Chrise Morgana, z jehož psavého pera do té doby vzešlo 6 článků do série+ jeden spin-off, vystřídal do té doby sérií nepolíbený Daniel Casey, načež mu se scénářem píchl i Lin osobně. Jejich tvůrčí kolaboraci produkčně podpořil Vin Diesel. První hodina má nanejvýš jednu rozmáchlou akční sekvenci, kdy hrdinům pod motorizovanými koly vybuchují nastražené miny na minovém poli. Podstatnou část ale zahrnuje retrospektivně pojatá sekvence do Torettova mládí, vrátíme se do roku 1989, kdy se závodní okruh stal osudným jeho otcovskému dárci spermatu, což oba bratry na dlouhá léta rozdělilo. Následně se neustále bude objevovat jedna známá postava za druhou z dřívějších časů, kladná či záporná, která více či méně bude mít vliv na dějství. Dostaví se, jde jen o pár sekvencí, i geniální hackerka Cipher v podání Charlize Theron, zavřená v jakési nádrži bez vody, připomínající obří akvárium. Do toho budou hláškovat černí členové družiny, Tyrese Gibson a Ludacris, hlášky jsou sice křečovitě nevtipné, určitě si však režisér pohrával s myšlenkou na další případný spin-off, tentokrát s touto dvojicí. Ne, nebyl by to dobrý nápad. Na akci se čeká až do druhé hodiny. Nejvíce ji pojme třeskuté finále, kdy silnice křižuje sofistikovaný magnetismem vládnoucí kolos, co je předmětem akční zápletky, a do něj naráží vše, co je z plechu. Film si pohlídal i emoční výlevy, takže když se Toretto posmrtně v jedné sekvenci vydá do minulosti, jeden sexuální orgán nezůstane suchý. Pochopitelně, jakoukoliv posmrtnost je nutné brát v uvozovkách, stejně tak je dobré zahodit veškerou naučnou literaturu o fyzikálních zákonech a ideální je si povolit mozkové závity. Přijde totiž strašlivá scéna z orbitální dráhy, na níž se v rámci mise vydají dva výše zmínění černí hláškaři, která je neskutečně dementní, i to její (rádoby vtipné) vyústění, až laik s odborníkem kolegiálně žasnou, jak se taková dramaturgicky nezvládnutá stupidita do filmu vůbec dostala. Devátá jízda rychlých a zběsilých má ode všeho trochu: akcí tolik nehýří, navařil se rodinný gulášek a akcí se spíše jen kořenilo. A celé to má nádech frašky. Předpokládám, že když se příště v sérii ukáží mimozemští návštěvníci kvůli vesmírné štaci, bude to bráno za standardní scenáristický postup. 8/10 () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Fandové série a žánru si to pustí tak jako tak, ostatním bych to nedoporučil, protože v tomhle díle dostává fyzika asi nejvíc na prdel. Jo, už jsem viděl leccos, ale tady – byť to dokážu přežít – se jde mnohdy za hranu. Takže když vypnete hlavu a necháte se unášet šílenostma, které jsme mnohdy ještě neviděli, dokoukáte to, protože jste zvědaví, a pak budete kámošům vyprávět, jaká to byla píčovina. # příběh ** | hudba *** | humor * | akce **** | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Anderton

Keď mohol cestovať mimo atmosféru (cestu do vesmíru si predstavujem inak) Homer, tak si tvorcovia FF povedali, že tam potom môžu vyslať aj Pata a Mata svojej partičky. Prečo nie, že sa tu neberie skoro nič vážne, je súčasť hry. Bohužiaľ sa ale berie vážne pojem rodina, čo už ale mnohí fanúšikovia budú brať tiež ako vtip, i keď nechcený. Viackrát vás napadnú pojmy, ako Mission Impossible alebo Tenet. Ten druhý film predovšetkým kvôli neopozeraným lokáciám (Tbilisi, Edinburgh, Kolín...) a aj vďaka dlhej automobilovej naháňačke v uliciach mesta vo východnej Európe, tentokrát ale v Tbilisi, ak som to dobre pochopil. Dej som ale nepochopil vôbec, proste MI: ľubovoľný diel. Cena Stathama a Rocka nahradiť nedokáže a Theron mali poskytnúť kaderníčku a nie nechať ju samú sa strihať podľa hrnca. Zhruba na úrovni sedmičky, ale atmosférou niekde inde. ()

Kudly4

Já zklamaný nejsem, jelikož po trailerech, plakátech a obsazení v tomto 9. pokračování jsem katastrofu vyloženě očekával. Navíc F&F pro mě tak nějak skončilo předchozím 5* dílem (+ Hobbs a Shaw), kde mi Statham splnil sen a tím bych to asi u sebe uzavřel (finální díl snad bude ten nejvíce epic). Docela náhoda, kdy se mi z celé série moc nelíbila pouze Tokijská jízda a po tolika letech, kdy se znovu objeví herci z tohoto dílu (Lucas Black ...) je to opět nudný díl. Nezáživný a nejhorší úvod, příběh o otci a o ztraceném bratrovi, mě vůbec nezaujal, nezaznamenal jsem žádný parádní soundtrack a k tomu všemu ten nesympatický Cena, kterého prostě nemusím a dost mi zde, podle očekávání vadil. Akce též nepřináší nic nového, celé je to takové nemastné, neslané. Nejhorší díl, z celé série. Ono i to hodnocení mluví za vše. Žádný F&F nešel nikdy tak výrazně pod 60% (druhý a třetí díl). Za mě, hodně slabé tři hvězdy. ()

Frajer42

Již po deváté nám byl naservírovaný zrecyklovaný děj, který je s každou další recyklací více a více debilní. U dialogů máte pocit, že je psala nějaká hodně mizerná umělá inteligence a máte chuť si propíchnout uši příborovým nožem. Jedinými koukatelnými momenty tak zůstává těžce přepálená akce, u které se alespoň člověk zasměje. Kde jinde uvidíte opičáky ve vesmíru, nebo Vina Naftu předvádějícího svoji nadpozemskou sílu. Škoda, že těch keců bylo tolik. [35 %] ()

Kothy

Tak jsme se po více než ročním odkladu opět dočkali toho výplachu mozku na kolech. Pokud člověk přistoupí na podmínky série, může se dobře bavit. Opět se zachraňuje svět a objeví se tam téměř všechny postavy z minulých dílů. Fyzika opět jen slovo a každý si z ní děla srandu. Zase se dost cestuje, od Mexika, přes Londýn, Edinburg, Gruzii, až po Tokyo. A konečně zavítáme do vesmíru! Po letech se na scéně objevuje Domův utajený brácha Jacob, který jim jako zběhlý agent celkem zatápí. Objeví se tam i Cyfer v podání Charlize Theron. Děj moc nemá cenu řešit, hlavně, že se to hýbe a je to sranda. Hlavní roli tu hrají magnety a práce s nimi. Objevuje se tam dost flashbacků z Domovy minulosti. Taky je tam hodně narážek na Star Wars. Tak uvidíme, jakou šílenost si pro nás tvůrci nachystají příště. "Ty ženské mají na sobě paruky od George Washingtona." :D ()

AppleCore odpad!

Na klávese F9 mám funkci fast-forward, která mi celej tenhle kolotoč trapnosti urychlila neskutečným tempem, takže rychlý to fakt bylo. Víc, než kdy jindy je to ale tentokrát zcela zcestný i mimo veškerou logiku popírající akci. Fyzika série F byla vždycky z jiný reality, jenomže teď je z jiný reality celej film, nad jejímž fungováním by kroutil hlavou i Dr. Strange! Nuže další díl bude pod nátlakem taky klávesa F10, která to všechno utlumí. Do několika let přijde crossover s Avengers, kde si Vin Nafta střihne rovnou roli Groota a bude si dál myslet, že je to všechno skutečný! ()

Geralt z Rivie odpad!

Skoro po roce jsem šel do kina a musím říct, že to byla opravdu síla. Ani nevím, kde mám začít. Snad scénářem? Asi ano, jedná o největší slátaninu celé série, která je naprosto bez nápadu. V traileru jsme mohli vidět naprosto všechny akční kousky, které za nic nestojí. Vůbec v ničem film nepřekvapil. Je viděl, že je to sešité horkou jehlou za účelem ždímání peněž. Jediné, čemu jsem se smál jsou naprosto absurdní věcí, jako nulový humor a vtip. Nebo například, že postava Brian hlídá děti a místo něj jde bojovat se zabijáky jeho žena. Opravdu TOP představa. A korunu tomu nasadilo auto ve vesmíru, kde se hrabe Elon Musk a jeho vesmírný program. Zlatí kluci Hobbs a Shaw. ()

silentname

"F9" je bez debaty asi najšialenejším filmom, čo som z tejto série videl. Nemôžem povedať, že by predošlé filmy boli nominanti na Oscara, no mal som aspoň pocit, že so všetkým, čo sme mali možnosť vidieť to pôsobilo aspoň trošku realisticky. Tu sa však absurdita podľa mňa utrhla z reťaze a niektoré scénky sú tak neskutočne postavené na hlavu, že ak nad tým budete premýšľať, tak sa vám zastaví rozum. Lebo nielen výlet autom do vesmíru nedáva zmysel. Úprimne, to je len špička ľadovca toho, čo tento film ponúka. Mňa to osobne bavilo sledovať, no je pravda, že keď chcel Vin Diesel prejsť cez rozpadnutý most po lane alebo sme mali možnosť vidieť ako sa mu podarí vyrovnať riadenie trucku, ktorý sa valí z útesu dole, tak to je skutočne trošku moc na pochopenie. Najväčší problém filmu ale je, že keď sa snaží byť skutočne vtipný, tak ma to nechávalo chladného. Keď sa však diali hovadiny na obrazovke ako akčné scénky, tak som sa bavil. A čo sa týka príbehu dvoch bratov, myslím si, že to mohlo byť spracované silnejšie. Ak ste s touto sériou doteraz vydržali a baví vas sledovať tieto nezmysly (ako mňa), tak do toho. Ak však chcete niečo, čo pôsobí aspoň trošku reálne a má aj hlavu a pätu, tak tento film to rozhodne nebude. Hodnotenie: C+ ()

Yoshitsune

Dívat se na tyhle filmy, to je jako mít incest, je to špatné, vy to víte, ta druhá strana to taky ví, celý svět to ví a přesto to děláte a jste s tím spokojení. Takže ani po deváte, jsem nedokázal říct ne, téhle lehce incestní rodině, a musím vám hned teď tady říct, že  to bylo super, jako fakt super. Film nenudí a to ani když zde nejsou honičky a nebo bitky, sem rád že tohle tvoří velkou část akce, v tomhle směru nemohu říct ani popel. Ale když tedy neni ta akce, tak je tady dráááááma, mezi Dominicem a jeho vlastním pokrevním bratrem Jakobem. Já vím, já vim, zní to šíleně, ale ano Dominic má skutečného pokravního bratra, on tenhletitul se v téhle sérii rozdává na počkání, takže jo, je to trochu šílené, ale on to fakt funguje. A to hlavně protože to co mezi nimi je, je skutečně SPOILER já sem si původně myslel, že to bude nějaká habaďůra, kterou ušili před třiceti lety, protože věděli že budou čelit zločinecké organizaci, tak si to takhle jako předem připravili KONEC SPOILERU. Já vim že to zní šíleně, ale tady se bavíme o sérii Rychle a zběsile, takže tady je v podstatě všechno možně. Takže to že se tady letí do vesmíru, je takové celkem normální a na pohodu. Co se mi hodně líbílo, bylo to jak si Dominic se svým synem a s Letty snaží hrát na šťastnou rodinu, ale Letty mu řeknu že tohle oni nejsou a nikdy nebudou, né dokuď se to neuzavře. A teď k tomu dusnu, co bylo okolo tohole filmu, je celkem zarážející že John Cena se tak plynule a s dobrou výslovností, Čínský omluví Čínskému národu, ale zároveň neví že Tchaj-wan je samostatná země a Čína nemá žádné právo, si Tchaj-wan jakkoliv přivlastňovat. Ale jinak jako luxus, rodina se rozrůstá, přísun šílených nápadů je stále dostatek, akce nemá chybu a ta hudba, přináší hezké vzpomínky. ()

Chrustyn

Nekonečná série se nám dostala do neuvěřitelné 9. části a bohužel do ní čím dál více pronikají "hluboké" myšlenky Vina Diesela pro kterého je nejdůležitější rodina. To divákům cpe už od prvního dílu ale nyní už je to skoro až parodie. Každopádně i přes nízké hodnocení a celkově horší ohlasy, přináší film to co diváci očekávali a co chtějí někdy od 5. dílu. Jen zde spousta dobrých věcí chybí (Statham, Johnson) a spousta špatných přebývá (Dieselovi stmelující kecy, let do vesmíru a ve své podstatě i nemastný neslaný Cena). Já se naštěstí nenudil, nebyl jsem zhnusený a akční scény si docela užil. Jen mám trochu obavy, kam nám tato série míří. ()

Arsenal83

Divím sa, ako môže vypredávať film, ktorý je po deviaty krát v podstate o tom istom. A chystá sa aj desiate pokračovanie. Nuž neviem na čo sa čaká. Vin Dieselovi za 20 rokov natáčania Fast and furious nenarástol ani vlas navyše a Michelle Rodriguez sa zmenila na zmoknutú sliepku. Inak nič nové. ()

korbitch22

Pamatujete první díl, když šlo čistě o pouliční závody a zlodějinu? Ne? Já jo, byl jsem na tom v kině. Potom následovalo víceméně období mizerných béček. Když se ve čtyřce vrátil Diesel v plný palbě, my věrní chcali blahem. Od pětky jsme nic nečekali a najednou tam byl slušný příběh, nabušený Rock proti Dieselovi a bylo zaděláno na úžasný restart. Šestka byla shit kdy se nepochopitelně vrátila Letty a od tý doby to šlo do prdele. Ze záporáků se začali dělat hrdinové, začali ožívat postavy který umřeli, definitivně se začalo degradovat na cokoliv rozumného. Sedmička byla tryzna za Walkera a od osmičky sem nic nečekal. Kdo by to byl řekl, mělo to skvělé emoce, skvělé herecké výkony (Diesel byl boží) a osmička najednou řekla tvl jsme sice kreténi, ale umíme zábavu. Potom se se matcho Diesel nepohodl s ještě větším matchem Rockem a vznikl debilní spin off Hobss And Shaw. Byla to sice dementní píčovina, ale pořád to tak nějak mělo něco do sebe. Proto sem nechápal těch 43 u devítky. No tak teď už to chápu. Neskutečný trash, jako by to celé režíroval Uwe Boll. Možná, možná prvních 30 minut připomene něco mezi šestkou a osmičkou, ale to co se děje potom, to je asi moc i na dnešní zdegenerovanou plejádu idiotských debilů, kteří si myslí, že nejlepší Batman je Ben Afleck a že Ruffallo je lepší Hulk než Norton. Naprosto ubohý, zoufalý odpad kde se lítá ve vesmíru, zábavnost přešla do trapnosti a vše na čem se dalo stavět zemřelo. Paul Walker rotuje v hrobě jako káča. Respektive jeho ohořelá mrtvola straší Diesla ze snů. Chápu, že Johnson poslal Diesela do prdele. Neskutečný humus. Doufám, že Vin natočí čtvrtého Riddicka, protože už mu opravdu noc jiného nezbývá. Za tenhle shit by se styděl i Seagal. Smutné, nebo ne?? 20%. ()

rollman1

Tak tohle už ne!!!!! Do 8. dílu jsem vlastně vše pobíral v pohodě a od začátku jsem přistoupil na pravidla hry, který 5. díl nastavil. Jednalo se o přepálené, ale pořád zábavné i vtipné výplachy, kde se pořád něco děje a vypadá to zatraceně dobře. Poslední díl však po odchodu dvorního scénáristy zařazuje rychlost směrem rovnou do záhuby. Neskutečně hloupé, ale hloupé takovým stylem, že i z diváka dělá blbce. Nefunguje zde akce, příběhově vycucané totálně z ničeho a počet nelogických věci přepálil přiměřenou hodnotu. Na tohle už se dívalo opravdu obtížně. John cena byl relativně fajn, ale tohle mu prostě nejde. V SQ je prý skvělý, tak uvidíme. Každopádně zklamání jako prase, protože minimálně poslední filmy mě opravdu bavily a dokázali mě přinutit vypnout, Tady už nepomůže ani kladivo do hlavy. 2* za podtitulkovou scénu a relativně dobrou bitku se ženskýma. ()

BMW12

Poprvé musím dát jedné ze svých nejoblíbenějších sériií pouze 3*. První polovina filmu není moc zajímavá, přišlo mi, že se ty scény opakují z předchozích dílů, že tam není nic nového. Druhá polovina už byla fajn, ta byla skoro celá akční, takže tu jsem si opravdu užil. :-) K sérii se vrátil Justin Lin, který podle mě natočil nejlepší díly této série, ale zde se mu to až tak nepovedlo. Podle mě jde o to, že je to už 9. díl a už prostě není co nového vymyslet. Každá postava má svůj charakter a ten si drží i v tomto filmu, jenže je to pořád to stejné dokola. A sérii hodně chybí Paul Walker a také další členové, kteří se jen mihli či se zde vůbec nevyskytli jako Han s Gisele (která bohužel umřela), Santos, Leo, Hobbs a Shaw. Potěšil alespoň návrat Seana (Lucas Black) z Tokijské jízdy. ()

TheEvilTwin

F&F série má jednu výjimečnou vlastnost, a to takovou, že je schopna každým dílem zvedat scény do takových výšin komičnosti, až by člověk nevěřil. A F9 je už od prvních minut vygradována ad absurdum. Máme tady opět, zas a znova Domču Tureťáka, létající auta, vybuchující auta, motorky, čtyřkolky a vlastně vše, na co si člověk vzpomene, technologie, které by nemohly existovat i v sebelepších scifi filmech, a k tomu jeho teletubbies partičku, která je herecky opět ve stejném složení, takže alespoň za to dávám body navíc, protože už mi za ty díly přirostla k srdci. Dějově je to ale pořád stejná písnička. Stejná, nezáživná a jak jsem zmínil zde až komická. Lidé létající vzduchem, auto, které v letu zachytí stíhačka a odletí s ním, padouši přeskakující z motorky na motorku a auta jezdící po vertikálně spadlém provazovém mostě. Děkuji, nechci. Tak nějak naivně jsem doufal, že se za těch 8 dílů tvůrci poučí a podle diváckých ohlasů jim dojde, že by mohli trochu ubrat, ale asi marně. Takhle si zde jde divák pro akci, v tom lepším případě ale odejde se smíchem a pocitem, že se na světě najdou i hloupější lidi než on (=tvůrci), v tom horším případě to po 20 minutách vypne a bude dělat, že tenhle film nikdy nevyšel. On už ten John Cena v obsazení mohl tak nějak předběžně intuitivně bít na poplach, že to asi bude průser… 1 hvězda za “Dom a family” memes, které by bez filmu nikdy nevznikly. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)