Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa RoneXxXD k tomuto seriálu (9)

Zaklínač (2019)

[1.Série] Mám z téhle první série smíšené pocity..některé epizody skvělé,některé hrozné a mdlé zcela mimo předlohu. Bojím se že seriál se bude potýkat v té nevyváženosti scénáristů protože každý chce něco jiného a jde to vidět. I přes změny je to parádní seriál sice zde byly výškrty či změny,které doslova zabolí,ale dá se to. Ovšem problémy jsou přetrvávající. Zásadní problém seriálu je zhruba druhá polovina série,postavy a jejich vývoj absolutně hází přes palubu a zcela to nevypovídá jejim charakterům - asi největší případ je Yennefer místo toho aby se chovala arogantně a byla paličatá - tedy Yen,chová se jako ublížená puberťačka. Jako první roky asi chápu,ale když doslova by měla mít za sebou 3 životy tak by se takhle chovat neměla. Když jsme u Yen..seriál zatím zcela ignoruje vytvořit vztah mezi Yen a Geraltem místo toho hned po Posledním Přáním ho pošle někam že se ji uráčil zachránit. Yen má v tomhle seriálu větší prostor než bych si přál a i přesto nejsou schopni vytvořit ten vztah co táhne celou ságu spolu s Ciri? Snad jediná co se chová jak se chová je Triss a to prohodila jen pár slov! No a že doslova Marigolda poslali někam je taky ty vado tah jak něco. Jednoduše řečeno seriál je i není dobrý. Technické stránky rozebírat nebudu holt první série. Ale hergot aspoň by mohla být Yennefer furt v černé a bílé nikoliv chodit furt módních šatech jak nějaká modelka. Hudba je vcelku dobrá..Henry je dobrej Geralt..Marigold super. Rozhodně musím pochválit dabing kde trpaslíci mají ten dokonalej Moravskej přízvuk a Marigold má otravnej hlas přesně jak ho má mít. Pan Dvořák jako Geralt znovu excelentní. Verdikt: Zatím dobrý seriál s plnou chyb na kráse,jen by se měl rozhodnout čím chce být a neřešit blbosti či naprosto neignorovat dobré pasáže. 80% Dodatek: Černej elf bylo to nejvíc divné co jsem v životě viděl. [2.série] Hele já už upřímně nevím, co říct. Ačkoliv mne první série naštvala, stále se mi docela líbila. Tohle už je prostě čiré znásilnění a strašná špatně napsaná fanfikce alternativního dějství. Jděte s tímto někam, drahý Netflixe a Lauro. 30% ()

Série 1 (2019) (S01)

Mám z téhle první série smíšené pocity..některé epizody skvělé,některé hrozné a mdlé zcela mimo předlohu. Bojím se že seriál se bude potýkat v té nevyváženosti scénáristů protože každý chce něco jiného a jde to vidět. I přes změny je to parádní seriál sice zde byly výškrty či změny,které doslova zabolí,ale dá se to. Ovšem problémy jsou přetrvávající scénáristi mají každý jiný nadhled. Zásadní problém seriálu je zhruba druhá polovina série,postavy a jejich vývoj absolutně hází před palubu a zcela to nevypovídá jejim charakterům - asi největší případ je Yennefer místo toho aby se chovala arogantně a byla paličatá tedy Yen chová se jako ublížená puberťačka. Jako první roky asi chápu,ale když doslova by měla mít za sebou 3 životy tak by se takhle chovat neměla. Když jsme u Yen..seriál zatím zcela ignoruje vytvořit vztah mezi Yen a Geraltem místo toho hned po Posledním Přáním ho pošle někam že se ji uráčil zachránit. Yen má v tomhle seriálu větší prostor než bych si přál a i přesto nejsou schopni vytvořit ten vztah co táhne celou ságu spolu s Ciri? Snad jediná co se chová jak se chová je Triss. No a že doslova Marigolda poslali někam je taky ty vado tah jak něco. Jednoduše řečeno seriál je i není dobrý. Technické stránky rozebírat nebudu holt první série. Ale hergot aspoň by mohla být Yennefer furt v černé a bílé nikoliv chodit furt módních šatech jak nějaká modelka. Hudba je vcelku dobrá..Henry je dobrej Geralt..Marigold fajn. Rozhodně musím pochválit dabing kde trpaslíci mají ten dokonalej Moravskej přízvuk a Marigold má otravnej hlas přesně jak ho má mít. Pan Dvořák jako Geralt znovu excelentní. Verdikt: Zatím dobrý seriál,jen by se měl rozhodnout čím chce být a neřešit blbosti či naprosto neignorovat dobré pasáže. 60% ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Musím říct že tohle se povedlo..jasně je tam pár odchylek,ale nic extra zásadního. Kouká se na to dobře,a akční sekvence jsou parádní. Samozřejmě teď něco k chybám. Vizuálně je to fajn,ale místy to bylo až příliš barevné a syté (vstup do věže) kde pak zbroj zaklínače vypadala docela zle. (Zatož Nilffgard ve tmě nevypadal zle) Další problém jsou efekty - místy opravdu skvělé místy hrozné. A teď ten největší mínus - hudba,je fajn,ale není to tak skvělé jako geniální soundtrack z her leč tam jeden zazní. Chtělo by to přidat bassy a víc epičnosti. Ovšem je to pilot,věřím že se vše ještě zlepší. 80% ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Tohle byla jízda..jasně holt né vždy to bude podle předlohy,ale ty změny nikoho zatím neurazí ba naopak furt umí navodit krásný pocit ze sledování. Povídka se Strigou patří k mé nejoblíbenější ze Zaklínačského světa a to jak zde byla prezentováno bylo WOW. Dá se říct že všechny vizuální a efektivní záležitostí byly zlepšeny a hudba konečna sedí do scén a má pád ne jako u pilotní epizody. Upřímně jsem strašně překvapen z tohohle seriálu. Už i Yen mi začíná se víc líbit a Triss s tou nemám sebemenší problém. Úžasná podívaná bezesporu zatím nejlepší díl. 100% ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Tohle bylo zklamání...smrt Myšilova? Zabiják a psychopat Doppler? Co je tohle Hra o Trůny? +vyškrtnutí geniálních pasáží z povídky Poslední Přání? Jasně beru že některé věci musí změnit či zkrátit,ale nedát tam legendární první přání,kde Geralt jen tak něco plácl a znamenalo to "odejdi a vyhoň si ho" přeměnit na to že vyvolá znamení a odeženeho a bere se to jako přání? Nebo vyškrtnout legendární pošťuchování Geralta když s Yen mluvil v káďi změnit na společnou koupel? Či dokonce nelogičnost jak se dostali z vězení jen tak k domu včetně ignorování udělat scénu jak je Geralt v Yenn moci a dělá skopičiny? Ještě ani nezmiňuji drobnosti jako že džin vypadal jak blbej stín a že Geralt nepronesl hlášku že nesnáší portály..tohle jednoduše bylo zklamání co všechny nejlepší věci z povídky hodili někam pryč. 60% ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Čím víc se blížíme k finále tím horší to je...seriál rozebírá každou blbost,ale kašle na důležité pointy jako vztah Yen a Geralta,který očividně hodili někam do háje spolu s Marigoldem. Boha kdyby se aspoň Yen chovala jako Yen a ne jako ublížená puberťačka. Většinu z téhle epizody měli dát do první. 50% ()

Série 2 (2021) (S02)

Hele já už upřímně nevím, co říct. Ačkoliv mne první série naštvala, stále se mi docela líbila. Tohle už je prostě čiré znásilnění a strašná špatně napsaná fanfikce alternativního dějství. Jděte s tímto někam, drahý Netflixe a Lauro. ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Foltest - měl styk se sestrou Knihy: Fu*kin best king. Seriál: prase. Nivellen - znásilnil kněžku. Knihy: Lituje svého činu, ale Geralt to bere že není to jeho věc ho odsuzovat. Pouze oceňuje, že není netvor a lituje toho. Seriál: Zabils svoje sloužící? POHODAAAA, AHA... Takže si znásilnil kněžku? Jdi se zabít. Ffs. Zaklínač, svět jehož pointa je být neutrální, je nyní o morálce kde se odsuzují činy minulé nikoliv osobnost a aktuální dění. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Já... já už na to fakt nemám. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá