Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (8)

Začátek konce (2019) (S01E01)

Řezník z Blavikenu je zrozen. Zaklínač je tady a první epizoda o sobě dává rázně vědět. Hned na začátku musím říct, jedná se zdařilý vstup. Henry všem jasně ukázal, že ví co dělá. Nemůžete na jeho výkonu najít negativa. To se ostatně týká i zbytku ansámblu. Vizuální stránka je inspirovala herní sérii, a to není výtka, ale pochvala. Další pozitivum, zejména pro hráče třetího dílu, je hudební podkres. Přijde vám povědomí a budete si ho užívat. Mám jenom jeden problém s první epizodou. Zejména cintránská linka mohla být více prokreslená. Zasloužila by si samostatnou epizodu. Takto bylo dost ztrácená a docela uspěchaná. Úvod se povedl a pokud se i zbytek série ponese ve stejném duchu, máme tady další důležitý, seriálový milník fantasy žánru. 80% ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Máme tady představení dalších klíčových postav. Jen to vyprávění ve stylu GoT, kdy se každou chvilku sleduje děj jiných postav, je zkratkovité a uspěchané. Klidně by se to dalo rozložit i na délku hodiny a půl. Celkový dojem je však pozitivní. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Příběh o strize je jedním ze stavebních kamenů Geraltových dobrodružství. Tuto část můžete najít již na začátku první povídkové sbírky a jasně ukazuje, jak je svět zaklínače vybudovaný. Nic není černobílé. Každé rozhodnutí se sebou nese důsledky, a ne všechny jsou ihned jasné. Neexistuje jen čisté dobro a zlo. A v epizodě se to dokázala správně přenést. Navíc jsme zjistili, že se vypráví minimálně dvě časové linie (spíše tři), což je po scénáristické stránce docela oříšek. Zatím to funguje a věřím, že i další epizody budou ve stejné kvalitě. Ps: Poprvé mi výrazně vadilo obsazení. Na Triss jsem si nedokázal zvyknout a s přihlédnutím, že většina herců pochází z Ostrovů, mohli vybrat herečku ze Skotska či Irska s vlasy políbené ohněm. Je to drobná výtka, ale výsledek zamrzí. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Další důležitá povídka a opět krásné zpracování. Už se budu opakovat, ale zatím je děj dost uspěchaný. Každá epizoda by se dala rozvést do dvojnásobné délky a rozhodně by netratila na kvalitách. Přesto po polovině první řady jsem s výsledkem spokojený. Herci odvádí výbornou práci, vizuální stránka má svůj ksicht a hudba je inspirovaná třetím dílem herní série. K úplné euforii toho schází málo. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Šeřík a angrešt. Poslední přání. A já se tetelím blahem. Přesto k plnému počtu stále chybí jeden krok. Pro mě zatím nejlepší epizoda. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Jak já zbožňuju trpaslíky. Vždy mě v knižní sérii štvalo jejich malé zapojení, protože jejich slang je jedna z nejlepších věcí celé ságy. Šestá epizoda má stejné klady i zápory jako ty předešlé. Pozitiva převyšují a jasně vyhrávají. ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Kdyby se epizoda skládala pouze z povídky, byl bych vážně spokojený. Vše ostatní totiž bylo velmi nezáživné a otravné. ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Dost otravný díl, plný zbytečného plkání a hloupých tvůrčích rozhodnutí. Neměl jsem se čeho chytit. Linka s Yen se nedá ani minutu pořádně sledovat. Chce to velký obrat. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá