Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

ilegal1983

Ako clovek neznali predlohy som zhliadol celu seriu v priebehu dna.Pohltilo ma to a i ked som sa casto v deji stracal pretoze tych casovych rovin je tam dost tak nelutujem.Niektore diely su horsie,ine lepsie ale dokopy tvoria zaujimavu prvu seriu.O zaklinacovi som slychaval alebo o jeho predlohe ci hernom spracovani.Velmi sa tesim na druhu seriu a ''Ludia spojeny osudom si k sebe cestu najdu'' song na konci osmeho dielu vas o tom rozhodne presvedci ze si tento serial najde cestu i k vasemu srdcu. ()

nagual2 odpad!

Velké sklamanie. Tak dobrý námet a výsledok je bezduchá, nudná "kvázi inscenácia", ktorá pôsobí veľmi gýčovým dojmom, (Presne ako Hra o tróny). Henry Cavill duchom neprítomný, ako keby tam ani nebol. Úplne stratený je v tomto seriály. Ak ste videli nejaký ten animovaný cinematic trailer na tento námet, tak aspoň tú atmosféru keby to malo. ()

Kumbik

Lhal bych, že je to přesně co jsem si přál, ale budiž, úplně špatný to není. Henry Cavill jako Geralt je super, jde vidět, že opravdu mu na této roli záleží, Ciri ok, ale prostě Yen mi přijde jako dítě kolem písku... Herečka není ošklivá, ale vůbec se mi nehodí na tuto roli + vypadá jako dcera Geralta než-li milenka. Čím jsem šel seriálem dál a dál, tak mi to přišlo snad horší a horší. A fakt už mě štve ta rasová korektnost! Co to jako má bejt? Černej elf? To jako vážně? To si tvůrci z nás dělaj vyloženě srandu... Fringilla Vigo taky černá, Triss taky střihlá a navíc nemá ani zrzavé vlasy... Abych pravdu řekl, tak Marigold mi nějak nevadí a snad i celkem chválím výběr herce, ale kolikrát jsem skřípal zuby, jak ostatní jsou podle popisu zcela jiní... Jsem fanoušek hlavně hry a ta hra je úplně jinde a jde to i bez jinejch barev pletí. Zatím Netflix se Zaklínačem tápe, ale třeba se nechám překvapit a nakonec to bude boží, ale mám určité pochybnosti a vidím to spíše černě a to doslova. ()

Taurpower

Tak takhle ne... zklamani na plne care. Kdybych necetl knihy, mozna bych dal o 1 hvezdu vic, ale spis ne... Drak, ktery mluvi se zavrenou tlamou, certi (cerni elfove), nepovedeny trpaslici, atd.. jsou toho dukazem. ()

Battlekingx

pri shlednuti prvniho dilu jsem byl v soku z toho, jak Bckove serial vypada.. spatne triky pri podrezavani a strikani krve, nezajimave postavy a jejich fadni herecke vykony, ale od druheho dilu se to vyrazne zlepsilo.. Kazdopadne Cavill to zahral dobre a bal jsem se jeho obsazeni, ale celkem mu to paslo.. Jen mi vadilo, ze nenosi druhy mec na zadech a jen ho s sebou taha v nejakem pouzdre.. ani nevim jeslti ho vubec pouzil... Dalo se to skousnout i kdyz mi vadilo, ze jsem celou dobu ten dej nejak nechapal.. pak mi doslo, ze vetsina dilu se odehravala v minulosti.. To, ze potka Ciry az v posledni minute serie jsem cekal od zacatku a tak to cele bylo takove zbytecne.. Dej by se dal udelat jinak a scuknout do par epizod.. i kdyz jsem byl rad, ze se mam na co divat, tak mi delka dilu nevadila.. ()

Van_Stajpen

100% Spokojenost. Nezkazí mi to ani "elf" černoch, nebo Vilgeforz vypadající spíš jako nějaký sulimán, Triss bez červených vlasů nebo "čeští hateři"... no což. Žijeme v multi-kulti světě, navíc velké slovo mají také herečtí agenti a tak to prostě s obsazením je... Víc než 15 let jsem čekal, až se tohoto tématu chytne nějaká společnost mající peníze. Původní polský seriál nebyl špatný, no byla to nízkonákladovka, která hodně čerpala z hereckého výkonu Zebrowského.. když jsem se dozvěděl před 2 roky že se točí seriál na Netflixu, moc jsem tomu nedával šancí i díky všemožným "haterům" (Geralt co není jak Geralt, nemá 2 meče, Yenefer je příliš mladá, laciný komparz, laciné materiály apod.). O to víc jsem nadšený jak se to povedlo udělat. Bohužel, první 2 dny velmi vysoké hodnocení (přes 93%) - což byli především fanoušci, kteří měli jako já vysloveně Vánoce o 4 dny dříve. Pak začalo hodnocení klesat "náplavkami"... dovolím si především v těchto bodech nesouhlasit s některými jedinci (naštěstí je jich pomálu), kteří sráží hodnocení: 1.) Low-cost materiály (spekulovalo se o PVC náhražkách mramorových podlah, laciné brnění, ...) - NESMYSL. KULISY VELMI DOBRÉ, EFEKTY VÝBORNÉ (TAKHLE DOBŘE UDĚLANÉHO DRAKA NEMÁ ANI HOBIT) 2.) Špatný casting - NA GERALTA S DŮLKEM POD ÚSTY JSEM SI ZVYKL, YEN JE GOOD, ČERNOŠI TADY PROSTĚ BÝT MUSÍ... 3.) Rychlý děj pro neznalce - NESMYSL - NAOPAK KDYŽ SROVNÁM GAME OF THRONES, DÁ SE V POLITIKAŘENÍ LÉPE ORIENTOVAT . JSOU MÍSTY POMALEJŠÍ PASÁŽE, KDE MÉNĚ TO MÉNĚ CHÁPAVÝM DOJDE.... 4.) Marigold - DOČETL JSEM SE TADY, ŽE NENÍ VŮBEC JAKO V KNIZE - MÁ OPAČNÝ NÁZOR. MARIGOLD JE SUPER - DOUFÁM ŽE BUDE MÍT VÍCE PROSTORU TO JEŠTĚ VÍC ROZJET.. 5.) Špatná hudba - HUDBA JE ASI NEJLEPŠÍ JAKO JSEM U NETFLIXU VIDĚL... 6.) Z některých recenzí je mi špatně a je mi těch lidí opravdu líto....např.: Enšpígl, RedAK, .... ()

Albireo

Za mě naprostá spokojenost, tedy až na jeden podivný moment nedávající tak úplně smysl. Každopádně ale mám takový dojem, že Sapkowski podmázl scénáristu, protože po tomhle se nejspíš divák, který knihy nečetl, rozeběhne do knihkupectví, aby mu to co viděl začalo zapadat dohromady. ()

hunenka

Ačkoliv jsem se na tenhle serial těšila, musím bohužel říct, že jak hry, tak polský seriál s Michałem Żebrowskim vystihují svět knih Andrzeje Sapkowského mnohem lépe a věrněji, než seriál Netflixu. Geralt v podání Henryho Cavilla bylo v podstatě to jediné, co se na seriálu povedlo, zbytek byl přinejlepším průměrný, a přinejhorším špatný, nudný nebo hloupý. Došlo k příliš mnoha zbytečným změnám děje, které nepřinášely nic nového nebo dobrého. Příliš mnoho času a prostoru bylo věnováno postavám, které se měly objevit až mnohem později (nebo nikdy). Až moc změn v minulosti, motivaci, charakterizaci různých postav. Kvůli tomu se naopak méně času a prostoru dostalo příběhům z knih, takže ty často nakonec působily uspěchaně, nedodělaně, chvílemi až nesmyslně. A bohužel dost chyběl těžko definovatelný, ale velmi výrazný polský/slovanský/středoevropský duch, kterým se Sapkowského fiktivní svět vyznačoval a příjemně lišil od mnoha dalších fantasy světů. Seriál jsem dokoukala, abych si udělal ucelený obrázek, ale musela jsem se k tomu hodně nutit. A na druhou řadu už rozhodně čekat nebudu. ()

Nubligo

ano má to chybky.. ale za mne slušný výběr herců.. až na Vilgefortze toho jsem si fakt představoval jinak :) jediný problém za mě jsou zmatené skoky v čase.. jinak velmi slušné takže za 4 hvězdy ()

Socirel

Nová hra o trůny se zatím nekoná. Zaklínač sice není zklamáním, ale není to ani něco nad čím jásat. Musím pochválit vizuální a technickou stránku, což je už ale takový standart na Netflixu, s jednou výtkou, že CGI některých nestvůr vypadá jako kdyby vzniklo před 20 lety. Casting není špatný i na tu Yennefer se dá zvyknout a postavy tmavé pleti ve středověkém Slovanském světě mi také nevadily. Co ale musím paní Lauren vytknout je nekonzistentní, zkratkovité, místy chaotické vyprávění příběhu a někdy fádní dialogy, také kvalita jednotlivých linek i epizod je nahoru - dolů, umím si přestavit že diváci neznalí předlohy v tom budou mít guláš, a ti znalí řeknou že by šel scénář napsat lépe, nicméně uznávám že není jednoduché vytvořit konzistentní příběh z 8 spolu téměř nesouvisejících povídek. Navíc i když se Amíci snažili trochu kýčovitě atmosféru slovanské mytologie, tak se jim to moc nepovedlo, ale chápu že je tento Zaklínač cílený hlavně na americké publikum. Druhá série se snaží o přímočařejší děj a Ciriina linka je zajímavější na zvýšení hodnocení je to ale málo. ()

TonySoprano odpad!

fuj to. nic nefunguje. story-telling, nadvaznost deja, lacna vyprava, mizerne efekty, slabe herecke vykony, cierne postavicky na silu neprirodzene, vela neprehladnych postav. cele to posobi strasne lacno a niektore tie postavy su jak z vtipu o netlix adaptaciach postav.. cisar pan je nahy ()

Lunaria

Zaklínače jsem načetla snad 1000*. Když jsem se dozvěděla o se dozvěděla o seriálu byla jsem opravdu natěšená. Už i když okolo něj bylo takové pozdvižení věděla jsem, že jej nesmím srovnávat s knihou potom co ono pozdvižení skončilo. Přesto se ale budu trochu literatury držet. A začneme mojí oblíbenou kritikou celého seriálu. Medailon. Vážně ho tak oškubali? To co dostal na krk je lenost. Běžná kopie medailonu se dá koupit za 300 a je z plastu. Tak proč tam dali takovou *****? 2. Meče. Promiňte stříbrný meč co mu má také vyset na zádech chybí v 90% seriálu. Nepočítaje provedení mečů. I slepí by si všiml, že normálním mečem zabíjí příšery. Jak jsem zmiňovala budu se držet trochu i literatury. Co se týká některých dílů skoro mě omylo, když se Geralt s dalšíma postavami teprve poznává, přesto, že se s nimi zná už pár let.Tento detail tam mohli nechat. Co se týká pozitiv. Masky, scény,zvuk,zpracování opravdu nádherné a dopadli lépe než jsem očekávala. Celý serie až na ty dva zásadní detaili je opravdu nádhera. Doporučuji nesrovnávat s dějem v knize :) A určitě také všem co mají rádi Geralta a Fantasii ()

BrkosOv

Byl jsem celkem předem vůči Netflixu dost skeptický a nedůvěřivý, ale nakonec příjemné překvapení. Jen kdysi dávno jsem čet dvě povídky a nebylo to pro mne to pravé ořechové a hry jen koupil ve slevách ale zatím nikdy nehrál. Takže má průprava byla že jde o temnou fantasy s prvky východoevropské mytologie a tim to končilo. Přesto si dovolím tvrdit že pozorný a s trochou inteligence divák se v způsobu vyprávění kde se prolíná několik časových rovin vůbec nemusí stratit a naopak mě se tento styl velmi líbí. Zvlášť ke konci serie kdy to vše začíná dávat smysl a spojují se linky roztroušeného vyprávění. Ale je pravda že jsem trénovaný z knih zvláště od Feise a jeho sagy Trhlinová Válka. Jediné co mohu serialu vytknout je směšné CGI ala Studia Kamarád. A nasilým nucené jinakosti herci afrického vzevření :-) Ale scénář casting spokojenost. A celkem mi přijde vtipné kritika na casting Triss vždyť za celý serial měla jen dvě scény. Jak jsem psal nečetl jsem celou předlohu a hádám že asi bude důležitou postavou ale zatím se v serialu jen mihla na pár minut. ()

OralBB

Za mě perfektní , neviděl jsem žadnou předchozí tvorbu k zaklínači ať už knižní nebo filmovou , hrál jsem akorát hru a musím říct, že jsem nadmíru nadšen a těším se na další sezónu. ()

Oup

Vzhľadom k tomu, že som dostal, čo som čakal,,, dobrodružný fantasy seriál. Taký lepší Herculesa, dalo by sa povedať. Jednoduché dialógy, nepodarený casting, okrem Henriho, ten ten tam padol jak riť na serbel. Krásne vizuálne, jednoduchý humor, pekný preplet príbehov. Pekné, 3 dávam, lebo GoT to nesiaha ani po päty. ()

supEnoc

Pretty accurate Witcher feeling to má, alespoň co se pamatuju z toho, co jsem načetl v mládí. Ta časová linie trošku bordel... Ačkoliv za chvíli člověku dojde, že se to odehrává jindy, nikdy mi nebylo přesně jasný kdy jindy a co všechno už se v tý daný linii stalo. Nicméně je to dost věrohodná adaptace a vůbec jsem se nenudil. Looking forward to S2. EDIT: Po S2 nutno hvězdičku ubrat, writers fucked it up again. Every single fucking time now. ()

Jakub.Volans

No a co, že to není podle knižní série. Herní rovinu tady vůbec uvádět nebudu, protože je to prostě odpad. Zatím jsem viděl pilot, a neskutečně mě to nadchlo. Hudba zapadá, souboje s detailem na smrt. Neskutečná forma Cavila. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá