Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Blueeyes

Źeny v období ovulace upřednostňují tváře s výrazně vyvinutými obličejovými svaly, většími čelistmi, bicepsy a poctivou muskulaturou. Muže hranaté, svalnaté, takové , kteří mluví poomaaaaluuuu a máááálooo. Když už něco utrousí, je to obvykle hluboké životní moudro. Takový byl Geralt. A zjevně jsem se dívala v té správné lunární fázi. Byl-li na obrazovce on, vrněla jsem. Bohužel, světe div se, Zaklínač je o Zaklínači velmi málo. Postav je jako máku a vesměs jsou na facku. Jako nejvíc problematickou vnímám "Yennefer, óóóó´, nejmocnější čarodějku všech dob". Kouzelnici, oháknutou jako laciná domina, která tak akorát umí otevřít únikový portál dvě míle od problému, takže zpravidla nikoho nezachrání. Děj rozeskákaný, cik cak napříč roky tam i zpět, chvílemi jsem se chytala jen ztěžka. No, byl to boj, co k tomu víc dodat. Henry je fešák, já jsem s ním v pohodě, zbytek bylo pachtění a plahočení. Jedna série bohatě stačí, děkuji pěkně. ()

waits

Je málo případů, kdy jsem měl chut ponořit se do vymyšleného světa a sledovat osudy postav. Podařilo se to profesionálnímu lingvistovi Tolkienovi se svým detailně promyšleným světem, včetně vytvořené historie (Silmarillion), humoristovi Pratchetovi se svou ne-fantasy, plnou společenských postřehů, Martinovi se syrovým vyprávěním evokujícím středověk a Sapkowskému, výtečnému vypravěči, který dokáže měnit styly vyprávění a být ve všech zajímavý a osobitý. Pán prstů se dočkal důstojné adaptace, na maximu možného, s velkým rozpočtem (dohromady téměř 300 mil usd), hvězdným obsazením a atmosférou, odpovídající předloze. Zeměplocha ke kompletnímu zfilmování nevybízí, pár jejich adaptací nenadchne, ale ani neuškodí, jsou to doplnky. Hra o trůny od HBO za předlohou zaostává, ale i tak se jedná o solidní zpracování, také s ohromným rozpočtem (náklady na 1 díl 6-15 mil usd) a s citem pro předlohu. Zaklínač od Netflixu....je totálně mimo. Ze Sapkowského seriál vypreparoval historky, působící tuctově, s lacině působícími kulisami (díl za 10 mil usd??), podivným obsazením (bohužel, včetne hlavních - Geralt, Marigold) a úplně pitomými dialogy. Vrcholem všeho je dabing, za který tvůrci nemůžou, ale je to ten definitvní hřebíček. Vypněte počítač a nakupte 7+1 knih, zážitek je neporovnatelný! ()

jajsemja

Jsem rád, že existuje obrovský výběr starších filmů a seriálů, na které se můžu stále dívat. Vyhnu se tím podobným netflixovským slátaninám.  Mám už po krk obsazování herců podle vzorce, který dodržuje správný mix barev herců a nehledí na vhodnost pro danou roli. ()

LuccinyFilmy

Po druhé sérii musím srazit hodnocení. Co mi vadí víc? Fakt, že Yennefer vypadá na 20 a Ciri na 21? Chápu, že čarodějky mají vypadat věčně mladě, ale tady mi to zkrátka nesedí. Nebo snad naprosto nevysvětlitelná Triss? Snad co zde zůstalo zachováno je, že je to stejné tele jako v knížkách, nikoliv ta poněkud průbojnější Triss z her. Nesympatický blb Vesemir nebo banda neschopných zaklínačů, z nichž jediný kdo trochu funguje, je Geralt? Hlavní hrdinové stále někde nacházejí nasedlané a připravené koně, Marigold se koupe zásadně v kožených kalhotech, scénař zcela zapomněl na vtip a odlehčenost a soustředí se pouze na drama, pomstu a zradu... ()

M1k9

První dojmy: První díl byl skvělý, ale hned ten další už nedokázal navázat, a vlastně do konce první série se nedostavilo tolik vzrušení a očekávání. Každopádně každý nadšenec do fantasy si seriál i tak vychutná. Negativa: První série je mix různých příběhů v různém čase a ne všechny jsou skvělé. S každým dílem nadšení postupně vyprchá, ale v druhé sérii se dá zase dohromady. / Ne všichni herci mi přišli jako nejlepší volba. Seriál je natáčen ve WOKE době a je to vidět. Pasáž s černoškou v lese byla strašně divná vsuvka. Pozitiva: Hlavní postavu se podařilo vybrat dobře. Henry Cavill mě překvapil. Nebyl můj oblíbený herec. / Druhá série se vrací naplno k hlavnímu příběhu. Dramatická hudba a efekty dokáží zachránit jinak naprosto nudné pasáže. Příběh je samozřejmě velmi zajímavý. Závěr: Witcher balancuje mezi brutalitou GoT a magičností Harry Pottera. Myslím, že vznikl velmi zajímavý mix. / S01: 7/10   S02: 7.5/10   7.5/10 ()

pirko7

Jako veliký fanoušek herní i knižní serie bude mé hodnocení asi o hvězdu dvě nadnesené. Každopádně jsem se obával, že tento seriál bude pokažený, protože rozpočet a studio netflix to nemají šanci povznést jako HBO například "hru o trůny". Pravdou, je že rozpočet v tomto seriálu je "vidět" ikdyž to nemusí byt tak znatelné. Dále je standardem, že seriál obírá o detaily, které jsou v knihách. Nicméně příběhy z knih jsou zde postupně dávkovaný a dle mého názoru jsou i pěkně zpracovány. Z první série jsem zatím spokojenej. Malé doporučení pro ty co hráli hru, nedávejte český dabing, zní otřesně. Zaklínačovi sedí originální hlas a je dost podobný tomu co známe ze hry. Zato druhá serie je už pěkná slátanína nesmyslů a třetí serie je politická nuda. Nedvím se že hlavní herec jim z toho chce utect. 1S **** 2S *** 3S * ()

Kosťa

Sapkovského povídky jsou osekané až na kostru, která drží pohromadě jenom zázrakem. Celý děj je strašně zkratkovitý a nemít načteno, tak v tom budu mít děsný guláš. Takhle mi zbývá jenom smutek nad ztrátou veškeré poetiky, která je prostě neoddělitelnou součástí celého díla :(. ()

theSaint

Někdo tomu vyčítá lacinost vizuálu- mně do toho celkem sedne. Je to takový oldschool přístup, kde ta lacinost tomu pěkně dotváří "ksicht". Na stranu druhou- co se bojových scén týká- tak by se od Zaklínače mohli všichni učit. Přesný, krvavý, syrový, celkově obdivuhodný. Slovanský fantasy svět je zkrátka lákavý. Za mě plnotučné tři s potenciálem růst k lepšímu. ()

sirien

Bál sem se, že to bude horší. Mohlo to bejt lepší. Celá první série je děsně zmatená - skáče zleva doprava a napříč časem a přitom moc nerozlišuje, kde zrovna je. Z části to je kvůli "povídkovému" formátu, z větší části kvůli odfláklé výpravě, která neumožňuje žádnej world-building - chybí i širší záběry s vykreslením scény jako celku, natož nějaké rozlišení toho kde nebo kdy vlastně zrovna sme. Casting je hrozně nevyváženej a spíš dost ze slabšího. Některé postavy (Geralt, Yennefer) ujdou, jiné (Triss) sou katastrofa, pár jich je na hraně podle vkusu (Marigold) a další nevýrazně splývají v pozadí - nejlíp z toho nakonec vychází pár vedlejších (Renfri...) Předlohy se to drží zvolna, ale v zásadě drží. Zaklínač to je, špatný to neni, nadšenej nejsem. ()

zahadum odpad!

Domrdali Hry o tróny, skurvili nám Zaklínača...bože čo spravia s Pánom prsteňov ? ? ? :( :( ak zbadám černocha v LOTR tak letím prvou raketou na Proxima Centauri ! ! ! ()

godycz

uzvaneny, laciny a nudny. rozdil mezi hbo a netflixem je stale znat. jediny co bylo naprosto mysticky byl geralduv hlas (ten kdo videl dabing ma smulu). ps: origo netflix titulky -katastrofa. jo a cerny elf je vrchol. curaka. ()

Bozvav

Na zaklínačče jsem se docela těšila, byť nejsem fanda prvního seriálu, ani knihy jsem nečetla a hry nehraji. Nicméně co mne zklamalonejvíce, byly flashbacky, neboť než mi došlo, na co se dívám, byla jsem zmatená, jak lesní včela na sídlišti. Zaklínač je přebušený jeliman, z něhož charisma zrovna necáká. Asi nej postava za mne "malá" čarodějka, jenž obětovala svůj hrb a poldnost na poli čar. Jinak lehce zmatené, za mne místy dosti nelogické a hlavně málo Zaklínače. Díly, kde se vyskytoval více byly lepší. Jako pozitivum vnímám líbivý vizuál, kouzla, krásnou hudbu a občasný humor. Jako celek vidím první řadu na 55%. Druhá řada je o dost větší hrůza, než ta první. Je nudnější, zmatenější, bizardnější a ty jejich polické rozmíšky a plky by uondali i Králivnu veškeré nudy. Druhá řada za mne 25% max za hudbu a sem tam hezkou bitku. ()

Cermbo

Po první sérii jako celek bohužel sotva 60 %. Knihy jsem ve velké míře nečetl, ale považuji se za poměrně velkého fandu herní adaptace. O to víc mě mrzelo, že se seriálová verze dost od té herní odklání. Ať už je to velmi podivné vyprávění, dialogy, okaté kopírování Game of Thrones (erotické scény, atmosféra či poskládané končetiny jako od Bílých chodců, vážně?) či nesympatické obsazení. Třeba taková Triss je úplný castinogový přešlap. Kromě Marigolda a Geralta, kteří navzdory mým obavám ve výsledku celkem přirostli k srdci a zároveň Geraltovo příbeh i scény patří mezi to nejlepší co tento seriál nabízí. Představitelka Yennefer sice hezká je, ale napsaná jako postava opravdu na pěst a nevím jestli to byl úmysl, protože ve hře měla něco do sebe. Celý její “vývoj” bych označil taky jako velmi podivný. Linie okolo Ciri také nic moc. Popravdě nechápu extrémně nápadné upozorňování na různorodost herců (černý elf, aha...) a docela mi i vadí detaily jako dost levný zaklínačský amulet, nebo absence Geraltovo druhého meče. Nebo jsem něco prošvihl? Nemůžu si pomoct, ale byť potenciál tohoto světa je obrovský, tak je z velké části nevyužit a celý výsledek na mě působí nemastně neslaně. Rozhodně se zatím tento seriál nemůže rovnat Game of Thrones či jiným aktuálním trendům. ()

TaanStari

Seriál zábavný, ale prostě to není Zaklínač. Oproti Zaklínači je tohle jen takové šedé generické a kvóty splňující bláto... ()

barteca

Bezvadná fantazy, skvělý vizuál, hodně neznámých tváří, hrajících vesměs dobře. Lineární vyprávění bych preferovala, ale ač nepolíbená předlohami, přiznávám , že se mi to líbilo. Těším se na r. 2021. ()

Lukin413

Ve chvíli, kdy se nesnaží být něčím víc, než moderním remakem Herkulesa, je velmi zábavný. Ve chvíli, kdy se snaží být epický, vyznívá velmi lacině a trapně. ()

warrenur

Prva seria: K jednotlivym dielom prvej serie som sa uz vyjadril a tak teda za celok len v skratke. Velmi som sa na Zaklinaca tesil uz v case, ked boli uplne prve zmienky o tom, ze sa serial toci. Prvy diel celkom navnadil a paradne bojove choreografie, herci a i prostredie si ma ziskalo. Zial, tym to skoncilo a kazdy dalsi diel, s vynimkou posledneho na mna posobil pozliepane, amatersky, obcas dokonca lacno a dej nie vzdy stastne "postrihali". S castymi hereckymi "zakopnutiami". Zaverecny diel je opat celkom vydareny, a konecne dojde k naplneniu ustrednej linie, resp. k jej "nastartovaniu". Ale po tolkych scenaristicky slabych castiach je to slabucka naplast, aby obhajila cely serial. Dufam, ze bola prva seria uspesna v ociach povolanych, aby do tej dalsej napumpovali prachy, aby spolu s tym premakali nasledujuce pribehy. Mna osobne prva seria znacne sklamala. A ako nadpriemer som vnimal iba prvu a poslednu cast. Podla hodnoteni, vacsine ludi sadol, avsak Sapkowskie-ho citatelom moc neodporucam. Mozno len spominanu prvu a poslednu cast. 45%                 Druha seria: Polovicu serie sa prakticky deje len velmi velmi malo. Pribeh sa posuva velmi pozvolna s obcas nejakou priserkou a od polovice nejake tie pletichy medzi magmi, elfami, ci Nilgardianmi a ostatnymi. Clovek ma neustale pocit, teda od cca 3tieho dielu, ze sleduje nejakych ochotnikov, zvlast v dialogoch a herectve. Co je horsie, kriva to aj po stranke scenara. Plne chapem tunajsie "odpady". Osem epizod mohli v pohode zhutnit do styroch a v nasledujucich posunut hlavnu liniu s Ciri. Naozaj bieda a vyrazny pokles urovne po prvej serii. Necakajte lubive choreografie, ci "pekne" priserky (az na tu zaverecnu), ci magiu. Velke sklamanie, kedze som opravnene ocakaval zvysenie kvality. 35% Prekvapuje ma pomerne vysoke nadsenie zo serie a nechapem z coho prameni. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá