Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Nellie Lovett

Úplně si představuji scénáristy, jak si takhle jednou večer řekli, že to přece zvládnou minimálně stejně dobře jako ten Sapkowski... a nezvládli. ()

Bolex

Pokud se najdou fanoušci fantazy příběhů, kteří neviděli žádnou epizodu z Her o trůny, ani Pána prstenů, bude  jim Zaklínač II připadat moc dobrý. Mě chyběl smysluplný scénář - příběh. Dávám 3*, ale je to tak na 50 %, za pečlivě vyrobené kostýmy, pěkné triky a nádherné exteriéry. ()

Tomulka

Přerod se žel nekonal. Je to horší než jsem si myslel. Scénáristé a herci nectí základní definici Zaklínače. Vše co se dělo na Kaer Morhen je děs! Hlavně postavy Vesemír a Ranuncúl jsou děsivé. Chybný Casting, scénář postav a jejich provedení jsou tragické!!! Přímočarost vpřed. Hloubka, mystika, napětí vše je upozaděno. Seriál je zcela zapomenutelný. ()

DeJiF

Dovolím si tuto recenzi začít těmito "slovy". Tak a teď už se... moment............................................................................................................................................................................................................ Ehm tedy Netflyks nám přinesl druhou sérii Zaklínače, nu a po první, která byla po všech stránkách výtečná i potom, co jsem přečetl předlohu, tedy měl jsem od další adaptace velká očekávání. No povídky tvůrcům evidentně co se týče monster a akce tak ňák vystačily, ovšem když mělo dojít na reálný příběh i zjistili, že akce poněkud ubylo a cynický dědula Andrej začal vyprávět svůj krutý příběh, tak radši rozhodli se většinu toho zahodit a znesvětit originální předlohu. A kdyby ty změny byly aspoň dobré, vždyť v první sérii také proběhla spousta změn, ale vůbec mi nevadily, tady? Podělané monolity, hloupá babka démonka z chaloupky, zbytečná dějová linka Yennefer, přitroublé zabíjení dobrých postav, nebo ničení jejich charakterů, přidávání zbytečných akčních scén, které ani nevypadají dobře a finále, které bylo jedno z nejhorších, co jsem kdyu seriálů viděl. Asi pánům a dámám z Netflyksu rozumím, přeci jen, jak mají diváci vydržet nějaký příběh, že? Neee na ten hážem bobek, místo toho tam dáme hromadu CGI bordelu a pitomé monolity a knihy? Spálit! JAKO ZA KOMANŠŮ BIBLE! TY UŽ TOTIŽ NEBUDOU POTŘEBA, S NAŠÍM PRVOTŘÍDNÍM SCÉNÁŘEM A LÁ "VYKAŠLATSENAPŘEDLOHU" SI TOTIŽ PERFEKTNĚ VYSTAČÍME ANO ANO... Eeeh... kdyby aspoň byl ten jejich scénář dobrej, ale teď se zkrátka obávám, že adaptace Zaklínače je opět ve špatných rukou. Aspoň ten Marigold se jim poved... Tak dej normálníknižníadaptaci, no tak nebuď retard, no tak nebuď retard jo ho hó... ()

Exanys

Nové Game of Thrones? Asi takto bych psal druhou sérii The Witcher. Od samého začátku se vše jen oddaluje. Co musím uznat jako velké plus, je, že se divák dozví více o Witcherech jako takových a o celé historii toho světa. Bojových scén je zde celkem méně, ale zato jsou trochu více propracovanější. Nejvíc mě však štvalo, že předem už jsem většinu událostí předpovídal dopředu, jelikož byly zcela patrné. Každopádně role Witchera Henry Cavillovi prostě sedne jako by se pro ni narodil. Doufám, že třetí sérii bude lepší, ale pokud budu aspoň takto dobrá, budu spokojený. Za mě 7/10, znovu bych se na to už asi nepodíval, ale bylo to fajn. ()

vojta033

S druhou sérií jsem po zklamání z té první trochu otálel, abych otupil očekávání a i když jsem se snažil odpoutat od knižní předlohy, tak musím říct, že to bylo peklo. Nuda, blbé dialogy, nesmyslné chování  a pomálu akce. Pro mě Geralt a Ciri opět super, nějak jsem si zvykl na Marigolda, který byl tady plusem stejně jako Dijkstra, ale Triss, Yennefer a nově Nenneke jsou dost mizerné. Vrcholem je Cahir, který vypadá jak slizký pedofil. Doufejme v lepší pokračování. ()

KiJi

AJAJAJ... SE NÁM TO ZPOLITIZOVALO, ZPLOŠTILO A ZNUDILO  Zatímco první řada si zasloužila pochvalu, tak druhá dostane kritiku. Je to sice vizuálně dokonalejší, ostřejší, snaha o větší bombastičnost, ale také je to umělejší – to je vidět na příšerách a prostředí, jako by to chvílemi bylo demo z hry. A příběhově se to snaží hrát si na Hru o trůny…. víc politikaření, pletich atd. Jenže Sapkowski nepsal žádnou hru o trůny. Je mnohem přímočařejší a sleduje osudy Geralta a Ciri; politika je pouze na pozadí a dotváří příběh. A další obrovská chyba, že se odchylují od knih – právě kvůli politikaření tam rozehrávají nové situace, události, nastavují děj; nebo že Ciri posedne démon. Bohužel se tím tempo vyprávění zpomalilo a do půlky řady je to nuda. Navíc to odchylování také znamená, že musí vymýšlet nové dialogy, které jsou ale dosti plytké. Některé scény postrádají logiku. Ubylo i hravosti, vtipu a nadsázky, které tam dával Marigold, protože dostane prostor dost pozdě a zapěje jen pár písniček. A teď pozor – právě ve druhé řadě prozradili pointu celé ságy, kterou si Sapkowski nechal až na konec, kdo je otec Ciri… proč to udělali, to se dozvíme asi v dalších řadách. Ale ještě zbývá prozradit jeden hráč, který stojí v pozadí a pase po Ciri…  VERDIKT: Slabota a doufám, že další řada nebude už s jednou *. ()

Holly_Molly

Co naplat, i druhá série je celkem v pohodě...Dějová linka na Kaer Morhen je zábavná, hluchých míst je relativně málo, první epizoda je top a poslední mohla být míň afektovná a uječená... tvůrci si ale zcela objektivně předlohou vytíraj prdele a do budoucna to určitě nebude jinak, obzvlášť pokud má seriál opustit hlavní tahoun a duše celýho projektu...+ to co scénáristi udělali s Eskelem je dehonestace předlohy jako kráva (jedna z mnoha :-D) a je naprosto pochopitelný, proč to lidi házej do odpadu. ;-) ()

Tom10000

2.série přináší mnohem více napětí, též i romantiky, a zejména velmi smutných okamžiků. (SPOILERY!) Inu, pakliže Yennefer přišla o svoji moc, a Geralt sám si myslel, že se s ní už nikdy neuvidí, jelikož měla zemřít, není čemu se divit... Zkrátka, tato dějová linie se mne velice dotkla, v dobrém slova smyslu. Dlouho očekávaného návratu stále ještě mladé brunety a šedovlasého bojovníka k sobě provázelo dlouhých sedm dílů, kdy jsme měli možnost sledovat bývalou princeznu Ciri v Geraltově péči, kterak se připravuje na (vlastní myslí vymyšlenou) roli Zaklínačky, po níž nevěřitelně prahne, dále též královnu Elfů, usadivší se se svým manželem v Cintře, ovládané Nilfgardem, a poté samozřejmě osudy Barta a dalších hrdinů, jejichž role se mi zde zdála víceméně malá, ale dosti důležitá. Nebýt posledního zmíněného, nedostal by se důležitý muž z Nilfgardu až do Cintry, kde by se se svým drobným přičiněním nepostaral o příchod císaře Emira. Že se jedná o otce Ciri, se dozvíme až v úplném závěru, mimochodem, což nás též perfektně nabádá rozčílit se z netrpělivosti po třetí řadě, vyjivší až za dva týdny. Ale zase trochu zpět: Yennefer měla sakra štěstí, že přežila. Nejprve si dodala na své důležitosti, aby se vykroutila ze zajetí Nilfgardu, poté se dostala až do Aretuzy, kde si poplakala u své mentorky, a nakonec zvedla pyšně hlavu, když odmítla nabídku očistit se od svých hříchů zavražděném výše zmíněného vězně, s nímž utekla. Poté na ni začalo doléhat vábení Bílého plamene, jemuž plně podlehla a kvůli němuž se vydala až za Ciri, kde se zase setkala s Geraltem. Setkání probíhalo vlmi něžně, romanticky, oba dva k sobě znovu našli cestu (v kontrastu s minulým "rozchodem", ale jestli zde stále platí přání džina, o tom se už nedozvíme, asi spíše ne). Bohužel Yennefer Geralta zradila, odnesla si Ciri s sebou. U ní, mimochodem, naplno propukly její schopnosti, což mne též velmi zaujalo, a povzbudilo. Zaklínačka z ní, bohužel, zatím není, ale kdo ví, třeba se situace změní. Každopádně, abych nezaostával: Ciri e stala obětí vysvobozeného pradávného Démona. Jeho příchod do jejího těla mi až nápadně připomínal Letopisy rodu Shannara, tedy Eritino pohlcování Démonů v posledních dílech 2.série. Vykrádání? Kdo ví. I přes všechnu snahu zůstat v jejím těle však nakonec našlo monstrum svobodu ve své sféře, kam od počátku toužilo jít. Bruneta získala zpět svoji moc, a Geralt ji mohl malinko odpustit (...). Inu, série zdála se mi velmi dobrá. Pár chyb se zde dá vždy najít, ale k čemu vede vždy kritika? K nespokojenosti. A tu si zde, alespoň u tohoto seriálu, nehodlám připustit. 95 procent, doporučuji zhlédnout. ()

Rebel24

Witcher 2 sa sanží byť oveľa sofistikovanejší než v prvej časti, je jasné, že od detských poviedok sa dostávame do otvorenej vojny proti Nilfgaardu. Nevyhneme sa teda porovnávaniu s inými podobnými klasikami ako The Lord od rings či Game of Thrones, resp. Priamy konkurent House of the dragon od HBO. Atmosféra bola opäť výborná, diváka čakajú aj zvraty, avšak po castingovej trefe v prvej sérii prichádza lapsus pri elfoch a ich kráľovnej Francesce, ktorá je veľmi zle napísaná aj zahratá. Celkovo elfovia a ich priestor v celom deji je čistý des, značne podráža nohy mnohým scénam aj epizódam, čarodeji opäť skvelý vo svojich hrách o to, ktorého kráľovstvo bude lepšie. Po dopozeraní žiaľ ostáva pocit, že sa toho udialo v 8 častiach primálo, keďže nosná téma bola celý čas Ciri a démon Voleith Meir,  nedokázalo to utiahnuť všetky momenty a tak sa seriál niekedy vliekol. 71% ()

rostsoft

Teď asi naseru všechny ty kritiky, co tady píšou. Ano bohužel mají pravdu, oproti knižní předloze je druhá řada ještě více pozměněná než ta první. Chvílemi bych řekl že mě to až mátlo, to ale bylo zapříčiněno právě tím, že jsem čekal něco a přišlo něco jiného. Co na to říct, musím se prostě odpoutat od toho, že jsem četl knihu a raději to hodnotit jako samostatné dílo. No a musím říct že jako samostatné dílo, toto rozhodně vyvázne velmi dobře. Je tam více akce nežli v knize, Ciri je mnohem mocnější nežli v knize. A co se týče potvor, tak tě chytám také mnohem více a je tím pádem na co koukat. A pokud jste někdo četl záměry tvůrkyně, tak sama psala že se přesně podle knihy držet nebude, a co si budeme povídat, kolik filmů a seriálů se drží přesně podle knih. Skoro žádná, ano je to někdy smutné, pač to většinou bývá dost velký průser, ale tohle to není ten případ. Kašlete na to, co tady píšou ti zatvrzelý fandové Zaklínače. Já jsem taky fanda Zaklínače, hrál jsem hry, četl jsem všechny knihy, dvakrát, ale asi nejsem ten správný Fanatik. No možná to bude věkem, přeci jenom nejsem žádný mladý ucho. ()

Petulka46

Tak tohle se hodně nepovedlo. Měli se držet knižní předlohy, která je skvělá. Jediné co za to stojí je Cavill jako Zaklínač, který roli hraje neskutečně. Jedinou hvězdu dávám 2 sérii za první díl, který je za mě skvěle natočený i když se  opět z velké části nedrží knižní předlohy. ()

P3rcy

Dost dobře nechápu proč se Lauren Hissrich radši neangažuje v Blood Origin a tohle nenechá natočit někoho, kdo má vztah k předloze. Když je řeč o předloze ..  nedělejte si iluze, tady se žádná předloha neřešila. Pokud tedy překousnete ignorování knih tak se 2. řada dá považovat za průměrný seriál s hezkou výpravou ale s mizernou finální epizodou. ()

MrInk0gnit0

Naivně jsme věřil po prvním dílu, že 2. série se bude ubírat víc knižním směrem. 2. díl mě vrátil zpátky do reality, kdy si netflix jen půjčuje jména a postavy a dělá si co chce a přitom se lehoulince drží knihy. Mnohkrát jsem si myslel, že příběh se vrací do kolejí připravených knihou. Nejedna věc byla dobře zpracovaná. Ciri na Kaer morhen byla dobrá. Její trénink byl hezky zpracovaný, ale vzhledem k tomu, že tohle by měl být všechen trénink, který kdy od zaklínačů dostane, jsem doufal, že bude mít nějaký zakončení, kde se ukáže jak bojuje buď s jiným zaklínačem jako přátelský souboj nebo nějakým monstrem či nilfgárďanem na konci. Ale nic takovýho. Ciri se potom ani nechopila meče. A ta část s mutageny mi taky přišla debilní. Jediný čemu to pomohlo je, že ukázali jak Lydia přišla ke svému zranění, ale to není tak důležitý aby kvůli tomu strávili tolik času. Kdyby to alespoň pomohlo Vesemirový postavě přijmout Ciri, ale on ji i tak stále nebere jako někoho důležitého a nenahraditelného a to co jeho názor změní je z úplně jiného důvodu. Přes všechny strasti jsem ale věřil po 5./6. díle, že bychom mohli mít důstojný konec, ale netflix se ukázal v plné kráse a rozhodl se zde vytvořit úplně nového záporáka, který má potenciál, ale šeredně nevyužitý. Nezajímavý, motivace slabá, ani děsivý není. Zaklínači se taky chovají nejednou úplně debilně. S takovouhle by už dávno vymřeli. Autoři asi zapoměli, že mají supersmysly, jelikož nic neslyší, nevidí, jen proto aby se příběh posunul tak jak ho chtějí a je to hold na úkor logičnosti. Musím pochválit Cavilla za Geralta. Je vidět že rozumí jaký má být, a radši bych viděl jeho jako scénaristu než ty kretény co napsali tuhle "adaptaci" knih. Freya Allan taky odvedla skvělou práci. Z Ciri se stala víc drzá a uštěpačná mladá slečna a je radost ji sledovat s Geraltem. Já idiot si nemůžu pomoct a mám zaklínače příliš rád, takže se pravděpodobně stejně podívám na další sérii a budu doufat, že dostaneme lepší a logičtější příběh, věrnější knihám, a ne tuhle z prstů vycucanou chujovinu. ()

tonysawer

Čekali byste, že s větším rozpočtem bude všechno lepší, že jo? Tak to vás zklamu. Vůbec nevím, co jsem to právě viděl, ale první díl je pravděpodobně to nejlepší ze seriálu a po něm následuje hodně strmý pád. Výprava nefunguje, záporáci nefungují, elfové s afrem na hlavě nefungují, dokonce ani bojové scény nejsou zapamatovatelné jako to bylo u jedničky. Do prčic, já po tom čekání fakt doufám, že to dají Netflixu fanoušci sežrat! Hlava mi nebere, proč tomu dali název Zaklínač. Mají naprosto dokonale napsanou sérii (co by za to dali tvůrci GoT, kdyby věděli, jak zakončit příběh) a oni místo toho točí něco jiného... a ne lepšího. ()

pepazapo

Druhá řada zaklínače je lepší než první je zde více akce příběh už se odehrává v jedné časové rovině a taktéž je zde hodně monster seriál si z knížek bere jenom nějaký základ ale mě osobně to vůbec nevadí ano jsou zde věci ,které by se daly udělat jinak ale já jsem spokojený ba dokonce nadšený pokud se takhle bude pokračovat dál bude to jedině dobře doporučuji je lepší abyste se odprostili od knižní předhohy protože pak dostanete fantastický fantasy seriál teším se na 3. sérii a taktéž na The Witcher: Blood Origin. ()

Anosompozer

Šiky miky fiky triky, bazaliští sémě, leze zprudka ze mně. Ani druhá séria ma nepresvedčila. To že celý serial vyzerá ako Xena z 95teho, by som ešte prekusol, ale to že tvorcovia majú diváka za poloretarda, čo skonzumuje s vďakou každú kostičku ktorú mu predhodia, tak to už nie. Momentálne v mojom zozname znásilnovačov, figuruje netflix na prvom mieste. Verím že zaklínača musí poriadne bolieť kaďák. ()