Zaklínač - Série 3 (2023) (séria)

Z deště pod okap (S03E07)

(epizóda)
  • USA Out of the Fire, into the Frying Pan (viac)

Ciri je v beznadějné situaci a zoufale se snaží přežít. Během kruté zkoušky, kterou prochází, ji navíc pronásledují tváře z minulosti. (Netflix)

MasterD

Tomuto se říká kvalitní MODERNÍ adaptace; ano, adaptace, nikoli kopírování knihy. Aneb jak udělat jednotvárnou pohádku o Ciri na poušti něčím .. větším. "A relinquish my power!" 72% Edit: podle hatů se zdá, že problém seriálu Zaklínač skutečně nutně není špatný casting a logic fails, ale jak vidíme tady, skutečný děj knihy prostě většinu lidí nebaví sám o sobě. ()

Necrotongue

Děj šesté epizody pojednával v podstatě jen o tom, kterak se Ciri profuckovala pouští (na druhou stranu, kdyby se mi "dařilo" tak jako jí, taky bych nešel pro nějaký ten fuck daleko) a mě to nebavilo. Tentokrát ale musím tvůrcům seriálu přiznat, že za to vlastně tak úplně nemohli, protože se přitulili ke knižní předloze ve fázi, kdy se Andrzej Sapkowski začal ve svém vlastním příběhu poněkud ztrácet a kdy mi při čtení začalo docházet, že dobře už bylo. P.S. Dryáda s kuší? Jako fakt? / Poučení: Nejez jedovatá zvířátka. ()

Martrix

Ohavně zdlouhavá a nudná pasáž v poušti... normálně to nedělám, ale tentokrát jsem zrychlil přehrávání. Úmorná pouť...úmorná epizoda. Na druhou stranu...ilustruje proměnu Ciri, ke které by nejspíš jinak nedošlo. Resp. ukazuje její pravou tvář. ()

Sany33

Príbeh: Geralt sa dostáva do opatery ľudí lesa, ktorý ale márne liečia jeho smrteľné rany. Marigold s Yen sa rozhodnú ho hľadať. Ciry je vtiahnutá silou monolitu do neznáma a musí na púšti bojovať o holý život a bojovať aj s vnútornými démonmi z vlastnej minulosti. Prevedenie: Po dynamickom predchádzajúcom diely sa tento diel môže javiť ako mierne nudný ale je smerovaný k divákom knižnej predlohy ktorej sa seriál doteraz moc nedržal. Neviem ale či je vhodné takto strašne stlmiť tempo tesne pred finále série a začať sa viac venovať osobnostiam hlavných postáv. Táto loď už asi odplávala. 47% ()

psychoJoa

Proč vznikly dvě úplně mimo série, aby se ta třetí konečně začala téměř až doslovně držet předlohy? Proč teď? Proč zrovna jenom tohohle? Nechápu, fakt ne. Nemůžu začít opěvovat návrat k předloze, ne po dvou a půl zbabraných sériích, na to už je příliš pozdě a příliš toho zpackaného. Kde máme teď hon, hm? Ďábelskou babici převtělenou do jezdce? Vzhledem k dříve špatně načatým a nebo rovnou špatně dokončeným linkám teď nic nedává z toho smysl. A je to taková škoda! ()

kenkaku odpad!

Po minulé epizodě o to větší hnus a kontrast té nejhorší ze série (a možná i seriálu). Víc nudnější a otravnější už to nešlo. Poušť byla vážně “top” (a jedna luxusní - asi minutová - scéna to fakt nezachrání). ()

warrenur

Obcas presvedcive, zaroven vsak zdlhave, "pokusanie Ciri na pusti". :) Geralt si dopriava dryadskych kur a Marigold je priatelom "rodiny". Nebyt pustnej priserky a jednorozca, neviem, ci by sme analyzovali vypoved halucinacii alebo ich len presli tichym mlcanim. Slaby priemer. ()

molcan2

Nepočúvajte recenzentov, bola to nádherná epizóda a Freya ju naozaj vygradovala. Jej stvárnenie Ciriinho zúfalstva a pomalého strácania rozumu v púšti bolo veľmi dobre spracované a ja som bol prilepený k obrazovke, keď som sledoval a dúfal, že Ciri bude v poriadku. Falka ma tiež veľmi zaujala a jej príbeh v kontraste s príbehom Ciri bol naozaj zaujímavý. Celkom dobre sa podarilo držať sa rovnocennej časti románov a myslím, že ľudia, ktorí hodnotia zle na základe neprimeraných štandardov, by sa mali raz naozaj zamyslieť nad tým, či by si nemali zobrať do ruky niektorú z kníh. ()

tomik99

Asi budu jeden z mála, kterému celá epizoda sedla. Jasně, je to jen blouznění po poušti, ale naší postavu někam dál posouvá. Alespoň jsem z celého cítil nějaký strach, hlad, žízeň a reálné potíže, kterými si postava procházela. A to v seriálu většinou chybí. ()

hero_bk

Konečně dobrá epizoda! První solidní epizoda z této bídné série. Zdejší hejty nechápu - konečně epizoda, která si vizuálně slučuje s mojí vlastní představou dle knihy, epizoda, která nemrví původní předlohu, která je kvalitně natočená a ve které dochází ke zjevnému přerodu postavy. ()

Kimkong

Mě to putování pouští vůbec nevadilo. Alespoň se ukázalo, že být ztracen v poušti je naprd. Trocha gurmánského koštování. Jednorožec trochu sem neseděl. Souboj s krabem trochu jednoduchý. ()