Po osudovém zvratu v Aretuze si Geralt a Yennefer lížou rány a marně se snaží udržet pohromadě. Nad Kontinentem se mezitím stahují válečná mračna. (Netflix)

Ant_Antony

Ačkoliv se producentka zuby, nehty snaží svými řečmi do lidí cpát, jak se drží knih - nejde jí to... Tahle série měla světlé momenty, to ano (třeba šestý a částečně sedmý díl), ale za mne tímto seriál končí... Geralt odešel s Klepnou, Milwou a (ehm) Marigoldem do lesa no a z Ciri se stala Falka, kterou dle knih nečeká vůbec nic hezkého - ovšem něco takového si Netflix nemůže dovolit - tipuju, že z Bonharta udělají neschopnýho loosera a Ciri ho použije jako párátko... Potkani budou provozovat bordel a swingers párty... No a Yennefer radši dají dohromady s tlustou, černou, čarodějkou... Sbohem a šáteček, Zaklínači... ()

Sany33

Príbeh: Ciri je zajatkyňou bandy hrdlorezov. Jen sa zo pomoci čarov pokúsi uzdraviť Geralta, ktorý sa okamžite vydáva na záchrannú misiu. Biely plameň dostáva konečne svoju dcéru domov. Alebo nie? Prevedenie: Na finálny diel extrémne slabé a ak vezmeme do úvahy, že to je rozlúčka s Cavilom tak to je úplná bieda. Ale predsa len musím dať do popredia súboj na hraniciach Nilfgardu, ktorý bol asi najlepší z celej série a rovnako boj v krčme so Ciry. Škoda len opätovné pretláčanie Netflixovských ideálov. Verím, že ak by tvorcovia nemuseli udržiavať rasové kvóty ak by si Henryho udržali. Vadí mu presne to isté čo nám všetkým. Slovanská mytológia s čiernymi hercami. Ale to sa už asi nezmení. 70% ()

kenkaku

Byl to závěr řady nebo ne? Vždyť se tam jen žvaní (fňuká) a děj se točí na místě. Žádné grandiózní finále. 1/2 epizody fuč a… čarodějnice juchají na pohřbu (a dobrovolně snižují své stavy). Gerald je pořad lazar a všude děsné hry na drama. 3/4 epizody fuč. Gerald už není lazar, ale těch pár minut “dávání se do formy” jsou jediné co za něco stojí. Jako větší ztrátu času jsem neviděl. Pak konečně scéna v hospodě (natočená zcela jiným stylem, než Geraldovi souboje mimochodem), která odstartuje posledních zajímavých 10 minut. A máme tu konec (bez konce). Neskutečný. ()

psychoJoa

Dvě hvězdy jsou za potkany, které fakt ráda vidím. A je to asi to nejsvětlejší z celé série. Ale přes tu lítost si neumím tyhle světlé okamžiky zcela vychutnat. Je mi smutno, že to trvalo dvě a půl série a odchod Cavilla, než se seriál navrátil k předloze. Ale proč a kvůli čemu? Kdo ví, ale jedno je jisté… teď už se z toho nic dobrého nevyklube. To je tak, když si z Ikei koupíte nábytek. Pokud si prostě začnete stavět skříň po svém a až po tom, co začne padat nebo chybí díly začnete listovat v manuálu, pochopíte, že z toho skříň nebude, leda tak třísky. Fňuk, mohlo to být super… ale není. Taková je realita - shovívavost a průměrné hodnocení si to nezaslouží. ()

Martrix

U seriálu Nadace jsem byl zvědavý, jak to vidí divák neznalý předlohy. Chtěl jsem vědět, nakolik je ta moje kritika způsobená lpěním na záměru autora a mému vnímání knihy. Nu a u Zaklínače zatížený předlohou nejsem. Vnímám sice přinasranost fanoušků, která je podobná jako v případě Nadace, nebo i Prstenů moci, ale nijak mě v hodnocení neovlivňuje. Všechny tři jmenované seriály jsou prostě bez ohledu na předlohy zmršeniny, na které bylo vynaloženo mnoho úsilí i peněz, ale byly svěřeny do špatných rukou-producenti, tvůrce, studio ... . Těch seriálů a filmů se holt chrlí tolik, že se k jejich realizaci dostanou i netalentovaní a nekompetentní lidi. Tím, že nejsem fanda knihy, jsem naštvanej jen středně...spíš jsem jen rozladěnej. Na mizerný fantasy seriály, si už asi začínám zvykat. ()