Zaklínač - Série 3 (2023) (séria)

Z deště pod okap (S03E07)

(epizóda)
  • USA Out of the Fire, into the Frying Pan (viac)

Ciri je v beznadějné situaci a zoufale se snaží přežít. Během kruté zkoušky, kterou prochází, ji navíc pronásledují tváře z minulosti. (Netflix)

psychoJoa

Proč vznikly dvě úplně mimo série, aby se ta třetí konečně začala téměř až doslovně držet předlohy? Proč teď? Proč zrovna jenom tohohle? Nechápu, fakt ne. Nemůžu začít opěvovat návrat k předloze, ne po dvou a půl zbabraných sériích, na to už je příliš pozdě a příliš toho zpackaného. Kde máme teď hon, hm? Ďábelskou babici převtělenou do jezdce? Vzhledem k dříve špatně načatým a nebo rovnou špatně dokončeným linkám teď nic nedává z toho smysl. A je to taková škoda! ()

exree

Paradoxně mě to bavilo víc než předchozí díl. Aspoň už tam nebyly ty retardované bojové scény a nikdo se nesnažil nikoho zabít holí ve tvaru vrtáku. Jednorožec byl v pohodě, hlášky typu "když půjdu tam kde zapadá slunce, tak půjdu na západ" můžou už jen pobavit. Je smutné, že ty zaklínačské monstra dostáváme takhle málo, ale obě se mi celkem líbily. ()

Carmack187

Vtipné jak si všichni hrozně stěžovali jak se seriál nedrží vůbec knih a když se jich začne více méně držet tak to všichni totálně ztrhají protože je to přece "nuda". Tohle byla v knihách moje oblíbená pasáž kde si Ciry sáhla na dno a stala se z ní pro mě jedna z nejlepších ženských hrdinek. Udělal jsem si k ní vztah a začal jsem jí skutečně fandit. Tato epizoda tuhle pasáž moc pěkně adaptuje a já jsem naprosto spokojený. 9/10 ()

Tom10000

7.díl. Geralt se ocitá mezi léčiteli, kteří se, zatím marně, snaží vyléčit jeho smrtelná zranění z boje s Vilgefortzem. Marigold, jemuž se podařilo vypátrat Yennefer, se následně vydává přímo za Zaklínačem, aby mu oznámil dvě nepříjemné novinky: Zaprvé, že se Ciri ztratila. A zadruhé, že se sice nakonec našla, ale má ji v moci její otec, císař Nilfgardu. Hlavní děj se v tomto díle točí právě kolem bývalé princezny, nyní čarodějce s neuvěřitelně silnou mocí danou v Aretuze Monolitem. S tou se, vyvrhnutou na poušti a závislou na šťastných náhodách, střetává dávná dívka, jež se "proslavila" coby krutá Démonka. Zavraždila svého otce, a rozpoutala krvavé vraždy, dokud ji zaživa neupálili. Právě ona se jí nyní pokouší svést na stranu Temnoty, kdy ji pokouší skrze Ohnivou magii a též plní nenávistnými řečmi o jejích přátelích. A ačkoliv blondýna částečně uvěří, a nechá se zaplavit zakázanou mocí, brzy prozře a odmítne ji. Jenomže, dá se svůdná síla, jež se jí moc líbila, takto jednoduše zavrhnout? Zvláště nyní, když se jí chopí její vlastní otec? 95 procent, doposud nejlepší díl série, ač ostatními opovrhován. ()

betyvlckova

Přijde mi vtipné a možná i trochu smutné, že celou dobu lidi si lidi stěžují, že se to nedrží podle knížek a další kecy :D. Teď dostaneme epizodu prakticky přesně z adaptovanou a nejvěrnější předloze a je nejhůře hodnocená :) Ty lidi už fakt asi neví na co si stěžovat. Jinak k epizodě oceňuji výkon Freyi Alan alias Ciri myslím si, že to bylo věrohodné a občas zničující nejen pro ni, ale také pro diváka ()