Echoes

Anna je mladá, krásná, ambiciózní scénáristka, které nic neschází. Trpí pouze děsivými nočními můrami, kvůli kterým bere prášky na spaní. Její přítel a zároveň šéf jí navrhne, že spolu vyrazí na pár dní na chatu, aby si odpočinula a nabrala další sílu do práce. Jenže už po příjezdu musí Paul zpátky kvůli neodkladné schůzce, a tak zůstává Anna sama. Místo aby si užívala zaslouženého odpočinku, tak se její noční můry mění v peklo. Začíná zjišťovat, že tu zdaleka není sama... (Rodriguez)

George Stobbart

Začínajúca scenáristka trpiaca spánkovou poruchou sa so svojim priateľom na pár dní odizoluje do domčeku v púšti, aby sa mohla koncentrovať na dokončenie práce pred uzávierkou. Chlapík sa však onedlho musí vrátiť do práce a ona tam osamotená začne trpieť víziami, ktoré jej znepríjemňujú životné fungovanie. Do akej miery sú reálne sa samozrejme ukáže až neskôr, ale žiadny šok to (podľa očakávania) nebude. Slušne natočený, plíživý mystery počin s občasným hororovým presahom a peknou hlavnou hrdinkou. Takže pozerať sa to dá, nie je to vyložene nudné a občas sa objaví príjemne napínavá scénka či nočný creepy moment. Avšak v otrepanom a spackanom finále to padá na hubu a borí pozitívne dojmy vo veľkom štýle; tak, že vyššie hodnotiť nemôžem, resp. nemám prečo. ()

LIVINGDEAD

Film s předvídatelnou zápletkou, jen co našla fotku pod umývadlem, už jsem věděl o čem bije... Herecké výkony dobré, ale spíše je to TV drama. ()

ricci.s

Na môj vkus trochu naivný horor (bolo cítiť, že režisér je nováčik), ale celkom sledovateľný. Už len kvôli pipinke v hlavnej úlohe. Spisovateľke, ktorá trpí nočnými morami, a tak vyrazí s priateľom do opusteného, skleneného domu uprostred púšte, kde sa však jej nočné mory prehĺbia, pretože sa tam niečo v minulosti stalo. Duchárske námety môžem, no v tomto prípade je škoda, že ten dej je vlastne jedno pekné klišé, navyše tomu chýba poriadna atmosféra, ľakačky, príp. aspoň nejaké zvraty. Proste, príde si tam, niečo sa deje, začne odhaľovať minulosť, všetko sa bez problémov odkryje a film končí, pričom sem tam niekto otrčí kopytá. Takže o nič zaujímavé vlastne nejde, no tá Kate French... už len kvôli nej malé, nepodstatné odporúčanie. Len škoda, že sa nevyzliekla. Na priemer mi to vystačuje, aj keď režisérovi by som odporúčal nabudúce trochu viac zaexperimentovať a pohrať sa aspoň s tou atmosférou. ()

Marceloo

Moderný dom uprostred púšte a zdanlivo osamelá sexy žena sú zaujímavou kombináciou. Myslím si, že sa z toho dalo vyťažiť viac, ale celkovo to nebolo až také zlé. Nie som velmi spoločenský typ, takže takýto život by sa mi velmi páčil, čiže som to bral aj ako menšiu inšpiráciu do svojej budúcnosti. + nádherné prostredie púšte v USA ()

*CARNIFEX*

Anna je ambiciózna scenáristka, ktorú takmer počas celého života prenasledujú nočné mori. Keď jej zamestnávateľ a priateľ v jednej osobe dospeje k názoru, že totálne prepadá únave, podnikajú romantický výlet do odľahlej oblasti Gamma Ranch. V presklennej vile uprostred pustatiny začínajú Annu takmer ihneď prenasledovať rôzne vidiny. Po pár dňoch zistí, že architekt samotného domu pred pár mesiacmi za záhadných okolností bez stopy zmizol. Už čoskoro sa Anna dozvie, prečo ju neznáma žena zo sveta mŕtvych neustále kontaktuje. Na debut nie zlé, no taktiež nijak mimoriadne nervy drásajúce. Tvorca je zrejme fanúšikom snímku "Pod povrchom", ktorého samotnú story "osviežil" svojimi vlastnými nápadmi, ktoré mu nemám nijak za zlé. Na "hluchý" podvečer bez možnosti iného výberu, nie najhoršia voľba. Očakávať však množstvo lakačiek či atmosferických pasáží, nemožno - 50% ()

darkrobyk

Průměrný thriller o Anně, která trpí špatnými sny. Postupně se u ní objevuje spánková paralýza, která se prohloubí, když si na pár dní vyjede s přítelem do pustiny, kde se nachází jeho výletní sídlo. Modernímu skleněnému domu uprostřed vršků a plání se dá říkat chata těžko. Dům má ovšem své temné tajemství, které Annu pohltí v momentě, kdy přítel na noc odjede vyřizovat pracovní záležitosti. Tedy nejhezčí je dům a pustina okolo, co vypadá jak z jiné planety. Noční scény mají určité napětí, nejvíce ho má ale finále, kdy se ukáže, co je za Anninými nočními běsy. Trocha indiánské magie, pár mrtvol, návštěva ze záhrobí a pes. Na jedno podívání...proč ne. ()

Campbell

Echoes je rozhodně kvalitně natočený a zajímavý horor s neuvěřitelně krásnou krajinou která připomene starší film Cela. Natočený je film kvalitně ale příběhově to není nic moc a spíše dokáže sem tam nudit, naneštěstí je to jeden z filmů který má celkem solidní zvrat který jsem moc nečekal. Ale i tak je to spíše průměrný. Ale má hodně světlých chvilek. Takže nadprůměr. ()

honajz

Slušná výprava, jinak hodně nedomyšlený film, kde vlastně nakonec celá zápletka je tak jalová, že na celovečerní film nestačí. Proto je zde spousta vsuvek a vaty, narušovány principy (skleněný dům v tajemné poušti, kde není živáčka, ale najednou se tam objeví chlápek v karavanu, najednou je městečko se šamanem jen kousek odtud atd.), přidáno ozvláštnění o lucidních snech, které však je jen ozdobičkou a odnikud nikam nevede. Stále jsem jen čekal, kdy se odkryjí karty, že to přece nebude tak bezduchá (ha ha ha) historka, jaká se nabízí, že tam bude nějaký větší zvrat nebo něco v pozadí, a ono nic. Ani ta holka mi tedy nepřišla moc sexy, boky měla jak koňský valach. Závěr mi pak přišel prostě nedotažený a mizerný. ()

Morholt

Klasika. Děvče v opuštěném baráku začne pronásledovat strašidlo a ona pátrá po jeho identitě. A zaplete do toho jak místního obyvatele karavanu, tak indiánského šamana, či co to bylo. Jediný rozdíl oproti podobným filmům je poměrně atraktivní prostředí solných jezer a samotný dům, který je prosklenou modernou. Ale koukat se na to dalo, protože natočené je to slušně a sympatičtí jsou i herci. Nakonec i ten bubák měl něco do sebe. Solidní debut. 60% ()

Rodriguez

Zázrak jsem nečekal, ale ani zklamaný nejsem. Stopáž bych trošku osekl o 10 minut a byl bych potom spokojený. Příběh mladé ženy, která trpí noční můrou a pro klidný spánek bere prášky. Aby si odfoukla od práce i šéfa, vyráží na chatu uprostřed ničeho. Jenže už po příjezdu se její noční můra mění v peklo. Zjistí, že její přítel není zas až takové neviňátko na které si hraje. 50% ()

zolo23

Nudná prkotina o spisovateľke a záhadnom sklenenom dome, kde sa v minulosti niečo udialo a samozrejme Ona na to musí prísť. Film bez atmosféry, nápadu a ani jednej jedinej scény, ktorá by stála za to. Opäť sklamanie, ale na to som už v poslednom čase zvyknutý. 30% ()

Corpsegrinder

Vizuálně super, jako film nuda k zbláznění. Prostředí pouště mělo větší potenciál než jednu divnou scénu s letící šálou a pár nočních strašáčků. Slabší dvě. ()

lucijelucije

Další nevýrazná a nedotáhnutá věc. Začíná to dobře, celkem se mi zdálo, že by tento film mohl mít i dobrý start k něčemu zase novému, ale už v polovině film ztrácí všechno s čím přišel a ten závěr, je zase ukázka špatné nápadivosti. Takový konec má 70 % dalších snímků. Škoda. ()

warrenur

Az moc predvidatelna a mnohokrat videna predloha. Napatie ziadne. Hlavna predstavitelka neuveritelna a jej jednanie uplne nelogicke. Toto horor nieje ani nahodou. ()

CharlieSs

Ten konec si mám vysvětlit jak? Celé to byl jenom příběh, nebo...? Film kvalitně udělaný, docela slušná zápletka, ale co už mě fakt sere je to, že v každém filmu musí umřít pes. PES! Zvíře! Už mi to fakt přijde choré, když tam zvířata dáváte jen proto, aby nakonec zemřela hnusnou smrtí, to tam radši nedávejte žádná! Tohle mě fakt dokáže rapidně vytočit! ()

Pavel82

Vždyť to v celku, ale ani v jednotlivých částech, nedává vůbec žádnej smysl. Chlap vraždí, baba vraždí, exbaba straší a indián je tam úplně zbytečnej. ()

DavidWebb

Ééj, škoda, toto nemuselo byť tak zlé. V Ozvenách je vidno, že režisér (ktorý si zároveň napísal scenár) má rozhodne talent diváka v určitých momentoch "vtiahnuť" do deja, čo nie je zlé vzhľadom na fakt, že je to vlastne jeho debut (predtým má na liste len dva šorty). Ale je to trochen... zbrklé. Celkom fešanda na práškoch spolu s priateľom odchádza do "skleneného domu" v púšti za účelom - to je jedno. Lenže divák sa o ich postavách (hlavne ženskej) vôbec nič nedozvie, čím rejža vlastne vytvoril nezáujem o ich osud. "B"rihller sa po prvej hoďke predsa len stáva zaujímavejším a vo výsledku lepším, než sa na prvý pohľad zdá, len škoda opäť tých chybičiek krásy. Ako sa nakoniec ukáže Anna bola iba "médiom", čo však nič nemení na fakte, že jej rukami zomreli dvaja nevinní ľudia. A len tak by jej to prešlo? Neverím. Enyvej, duch nasratej exmanželky si vyrovnal účty celkom pôsobivým spôsobom a dobre sa na to pozeralo. Asi tak bych to v krátkosti zhrnul. A Nilsa Timma si musím nechať v hľadáčiku. Za seba lepšie tri hviezdy. ()

intro

No Echoes mě vážně moc nedostal, ke konci už jsem mačkal na ovladači tlačítko STATUS, jen abych věděl kolik zbývá do konce :) Jednu hvězdičku navíc dávám za prostředí pouště . ()