Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

Jiu

Nevýrazný malý brat pôvodného seriálu, v ktorom funguje snáď všetko okrem ústrednej skupinky. Zombíci sú fajn, prostredie aj akcia tiež ujde, ale hlavná banda je úplne nepresvedčivá, necharizmatická, nedá sa im fandiť, ani ich neznášať. Sú takí nemastní, neslaní, čím topia celý seriál a vývoj postáv premieňajú (narozdiel od originálu) na zúfalú nudu. Za mňa slabých 5/10 a že som zombi fanúšik tak zaokrúhlim hviezdičku nahor. ()

BlackHood

První série se mi zdála zajmavá, protože se zaměrila na to, co The Walking Dead úplně vypustilo - propuknutí nákazy... První kousnutí a to, že ještě převládají lidé. Úvod mi vždycky příjde na filmech a seriálech se zombie tématikou jako nejlepší a nejnapínavější. Takže první série mě bavila za 85 %. Ale druhá... Je sračka. V podstatě mám rád jenom jednu postavu, Alicii... Nick je otravný a jeho dějová linie strašně nudná. Travise nemám rád od začátku. A Madison je totálně mimo. Většinu hlavních postav tedy nemám rád a doufal jsem, aby si s nimi pohráli zombies. Myslím si, že postavy by si divák měl oblíbit, zvlášť v seriálech, kde se toho zpravidla moc neděje. A co mi vadí ze všeho nejvíc je, že zombíci už nejsou nebepečí, prostě se jen pomažou jejich krví a vše je ok. Snad tam byly i některé díly bez zombíků... jenom lidé byly nepřátelé, zombíci opak :( Druhá série - 25 % ()

dawe787

Na hodnocení je brzo, ale prozatím za 4, snad pak nebudu muset jít dolů. I po shlédnutí 2.série nechávám stejné hodnocení, byť to nedosahuje takové kvality jako u Walking Dead, ale je to zábava. ()

HonzyR

Po dvou dílech: Paradoxně to, co všichni Fear the Walking Dead vyčítají já miluji! Ano, k tomu (prozatím) nedostatku zombíků a spoustě napětí, nevědomosti a postupnému nakažení (stejně jako v super filmu Nákaza) jsem prostě přičichl a zbláznil se do něj! Postavy docela příjemné, každopádně zatím ke mě přirostla pouze Kim Dickens. Plná recenze po skončení celé série. 1.série - 80% Za mě obrovská spokojenost, další díly se stále nesly ve stylu pilotu a to mi moc vyhovovalo. Nekonečná bezmoc. Mrzí mě, že si tvůrci více nehráli s touto nervozitou a nevědomostí déle, a poněkud brzy nasadili zombiky a jejich velké nálety na oběti (což známe dobře z TWD). Akční finále mě ovšem mooooc bavilo. Těším se na 2.sérii! ()

Illuminare

Živí mrtví: Počátek (Fear the Walking Dead) scénáristi si šňupli solidní matroš a hodili logiku zdravého rozumu za hlavu, protože chování některých postav je fakt na přezdržku. Víc mě už rozčilovaly jen Křižovatky života. ()

Chundys

Hodnocení po čtvrté sérii. Seriál se nebojí odklízet postavy i hlavní jakoby nic! Je to asi mnohem víc emocionální než TWD a taky příběhově se to posouvá mnohem víc. Prozatím oblíbené postavy, i když už některé nejsou mezi námi: John Dorie, Nick Clark, Travis Manawa, Alicia Clark, Victor Strand, Morgan Jones, Althea, Troy Otto, Lee, Qaletaqa Walker a i ta Madison Clark :-) ()

molcan2

Dúfam, že ako je tomu teraz, že seriál postúpi po scenáristickej stránke, pretože diváci sa nemôžu spoliehať na dobru vôľu seriálu. Za seba hovorím, že zatiaľ to budem sledovať, ale moja trpezlivosť nie je nekonečná a ani divákov. Chceme vidieť trochu viac akcie a nové a zaujímavejšie postavy. V opačnom prípade to bude iba ďalší neúspešní spin-off. ()

Doomcourier

Fear the walking dead je bohužel seriál, který trpí proměnlivou kvalitou sérii. První a druhé jsou na dobré úrovni, třetí série je dokonce skvělá, nicméně zbytek seriálu už tak dobrý není. Od třetí série se postavy chovají naprosto nepřirozeně a děj obsahuje spoustu nelogičností. V šesté sérii (která je za mě dost povedená) to vypadalo, že se blýská na lepší časy, ale bohužel sedmou sérii se seriál zase vrátil do starých kolejí a osmá (naštěstí už poslední) byla naprosté dno. Pro fanoušky TWD se doporučuji podívat na první tři série a pak přestat, ať se zbytečně nemučíte zkaženým potencionálem, který tento seriál měl opravdu velký. 55% ()

Cermbo

Ve zkratce, pokud se na Fear Walking Dead budete dívat, skončete s tím na přehradě po třetí sérii. První série měly neskutečnou atmosféru a snad i poměrně vysoký rozpočet. Korunu tomu dává dokonalá třetí série, kterou dodnes považuju za to nejlepší, co kdy ve světě The Walking Dead vzniklo. Čtvrtá série a následně všechny další to vše spláchly do záchodu a ze seriálu se stal nudný nízkorozpočtový paskvil s hromadou nezáživných postav, trapným scénářem a mnoho dalšími zápory. Jelikož některé části byly celkem slušné, některé dokonalé a zhruba polovina těžce podprůměrná tak bohužel výsledné hodnocení Fear Walking Dead odpovídá průměru. Škoda, protože potenciál to mělo jak blázen... ()

Jenda.SG-1 odpad!

Bída, bída a nic než bída. Postavy nesympatické, některé vyloženě tupé. Místo toho, aby se snažili přežít a chovali se racionálně, tak touží všechny spasit, odjet do západu slunce a tam si opět postavit baráček a flákat se jako dřív. Proti původnímu seriálu, naprostá kravina. ()

rhobos

Pilot zatím nudný .. až na posledních 5 minut se v něm nic nestalo.. chápu je to začátek ale ve srovnání s pilotem Walking Dead je to dost slabý odvar... uvidíme zda změním hodnocení po pár dalších epizodách... (neskutečně nadhodnocene zaslepenými "fans" Walking Dead) .. :) můj názor :) edit. po celé první sérii přidám hvězdičku... něco se na tom zlepšilo.. špica to není ale 70% si to asi zaslouží.. :) ()

Luk Skywalker

Komentář k pilotu: Hned zkraje jsem už myslel, že budu nadávat, nakonec ne, ale smažka v hlavní roli moc pro mě pozitivní není "fandit" ji zatím nebudu. Dokážu si představit lepší úvod: takových 15 minut nejlépe TV či rozhlasových zpráv, kde už byly první výskyty té "chřipky" jak tvrdí ten ředitel střední školy, nějaké číslo tam padlo. Pak výskyt a zásah do života neúplné rodiny (jsem zvědav jak s tím autoři do dalších dílů naložili). Nechám se překvapit do dalších dílů. Ale je jasné, že úplný počátek se nedozvíme, pouze jak se to rozběhne v Los Angeles. V 2.díle se to už rozjíždí a je to klasika, kdy se lidem nic neřekne, aby nebyla panika, a pak nechápou, co se děje a rodiče se chovají obdobně vůči dětem. Doopravdy je to jen odpírání informací, což je k ničemu. A že se to takto semele se dalo čekat (využití prvku neúplné rodiny). V 3. a 4. díle přibyla armádní složka a ačkoliv je to na jednu straně zajímavé, tak mě sledování nebaví (oznámenou druhou řadu určitě vynechám), aspoň postavy jsou civilní a až na feťáka vcelku sympatičtí. 5.díl odkrývá další kousek začátku konce. Finále sezóny je dobré a defacto to tak mohlo i skončit. Mezeru to vyplnilo, ale autoři pojedou dále, bo Rick byl delší dobu v bezvědomí a navíc je to na druhé straně USA. ()

Arquitecto

Srovnání s mateřským seriálem je zcela na místě. Bohužel pro Fear the Walking Dead, Darabontův pilot byl před pěti lety úplně někde jinde. Strach, bezmoc, nejistota. Všechno odeznělo. Chápu, že po skoro půltuctu sérií plných chodících mrtvol už diváka pár vyceněných zubů nepřekvapí. Nicméně co do hororové atmosféry, mohl se pilotní díl opřít pouze o úvodní scénu. A to je málo. Pochopitelně je třeba přiznat, že naskočit do rozjetého vlaku, v podobě probuzení uprostřed apokalypsy, je něco jiného, než ji od začátku vytvářet. Důstojnou útěchou mi proto zůstává citlivé servírování detailů o nastupující nákaze, které budují půdu pro další epizody. Jen tak dál. Nezbývá než doufat, že nezbytné seznámení s jednotlivými charaktery a vztahy je za námi. Jisté kouzlo obrazu post-apokalyptického světa by tomu mělo pomoci. Hůl lámat rozhodně nehodlám...a dobře jsem udělal. Pokud jste fanouškem podobného filmového či seriálového žánru, budete si zkrátka užívat faktu, že se něco podobného na poměrně slušné, racionální úrovni vysílá. Jestliže nejste, raději vypněte televizi a jděte se dívat z okna, umývat nádobí nebo dělat jakoukoliv jinou činnost. Tohle prostě není pro vás. První série je klasickým příkladem, který střídá výborné momenty s těmi vyloženě slabými. Neustále se nemůžu zbavit pocitu, že se toho dalo, vzhledem ke kvalitě konceptu, vytěžit víc. Ale jako příprava prostoru pro další série to funguje docela obstojně. Já se bavil. ()

fixaman

Zatímco na postavách původního Walking Dead mi nikdy nezačalo záležet, tady jsem se si k nim vytvořil vztah během prvních dvou epizod. Původní seriál to převyšuje naprosto ve všech ohledech. Lepší herci, hutnější atmosféra, zajímavější příběh... Už dlouho jsem se každý týden tak netěšil domů na další díl nějakého seriálu :-) 5* Edit: Od chvíle, kdy se usídlili v té bezpečné zóně, mě to přestalo bavit. Sklouzlo to ke klasické šablonovité nudě původního WD. Tzn. někde se usadí, zbytek sezóny se nic neděje, na konci se (v lepším případě) přesunou jinam... Takhle tedy ne. ()

Wallis3

Zombíci z toho lidštějšího pohledu. Na rozdíl od Walking Dead, který nás vrhl přímo do rozjeté apokalypsy, tohle je smířlivější pohled lidstva, který ještě řádně nic netuší, ale ze stínů je už cosi okusuje. Zatím hodnotím takto a hyň sa hukáže. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)