Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

entokr odpad!

A to má být jako co?! Totální debilita na entou. Souhlasím naprosto s tvrzením, že tam hrají herci: ,,kteří mají charisma, že by zkurvili i reklamu na toaletní papír" cituji playboxguest. Tak nesympatické obsazení jsem snad ještě v životě nezažila u žádného filmu a to i v totálné béčkové, ba i zetkové kvalitě. :D Když vidím Cliffa Curtise jak mele ty svý hovna, že jsou to nemocní lidé a musí jim pomoct a jeho žena má snad větší koule než on sám, v zoufalství se chytám za hlavu. Tyhle názory mně podstatně srali i u Hershela, ale na tohoto sraba který má spodky potetovaný potentováním, to ani zdaleka nemělo. Jak mohla někdy vzniknout tahle sračka v životě nepochopím a že má i druhou sérii, to už vůbec ne. Strach: 0% Akce: 0% Napětí: 0% Nuda: 100% Iritovanost dějem i postavami: 100% Telenovelatost, kde se jen plká objímá a každej si říká jak se miluje: 100% Nic víc tenhle seriál nepřinese, možná spíš míň... Pokud se ten, kdo tohle vymyslel a spíchnul z dlouhé chvíle při tlačení na hajzlíku nevzpamatuje, můžeme se těšit na další podobně uhovněné scény jako je jeho mísa doma. Málo na co, zde hodnocení ,,odpad!" tak skvěle sedí! Tak už ty odpadky někdo konečně vyneste z obrazovek, nebo mě trefí. Živí mrtví jsou špička ledovce, zatímco tihle Živí mrtví: Počátek konce jsou Titanik. A nazývat to zombie seriálem je absolutní potupa pro celou zombie tématiku, protože tady jde o vše, jen o zombíky ne. ()

pretorij

Tak za sebou mam asi 5 dilu a rozhodne si neztezuji. Moc se by do toho nechtelo, rikal jsem si ze je to jen nova umele vymatlana slatanina, ktera bude prezivat na Walking Dead (WD). Jelikoz jsem mel ale vsechno vsude iuz zkouknuty, nezyblo nic jinyho a riskunul jsem t. A jako halooo! Je to vic nez dobre. Rikam si ze se mi to zacina libit vic nez WD. U WD uz tech dilu je proste moc a tak trochu o nicem. Nemluvim o posledni (tusimze pate serii ke dnesku)- to zacalo byt uajimave, ale stale se to nudne opakuje. Vsichni ubreceny a furt jenom smula. Ze zacatku jsem to propracovane psycho postav ocenoval, ale po 50ti dilech uz bych radsi i neco jineho, nez ubrecenej chlapo1, ubrecenej chlap2 a k tomu ubreceny pipky. Absolutne to ztratilo veskere spojeni s realitou. V realnem zivopte by meli uz vsichni zanety spojivek, nebo by se zabili anebo se stali absolutinimi cyniky. Dost ale o WD. Tady u Fear jsem opravdu nadesn. Je videt, ze tam neni tolik penez a hreci se teprve rozvijeji, ale rozhodne to ma svoji atmosferu. Jsem zvedavy, kam se to rozvine. ()

K4sum1

Na originální seriál se to nechytá ani trochu, ale co bychom chtěli, když je TWD takový skvost.. Ale buďme upřímní, je to jiné. Je to něco, co jsme v TWD vidět nemohli a co mě vždycky zajímalo. Slušný rozjezd první série, závěr fantastický. Pomalý rozjezd druhé, ale po pár dílech už to začíná nabírat obrátky a tak kolem 3 až 4.série počítejme že to bude jako v originálním seriálu. Sice mi chvíli trvalo, než jsem si všechny postavy oťukala a udělala si tak více oblíbenců jak Nicka (ten si mě získal hned prvním dílem :-)), ale nakonec to slušně zabere čas čekáním na 7.sérii The Walking Dead :) ()

hybridcz

Vadí mi strašná spousta chyb v záběrech ...jiné účesy atd.je to někdy dost amatérské a vadí mi ještě,že je to prakticky kopírka WD akorát u moře ()

Lucinda4

Hodnotím po shlédnutí obou řad a více než dvě hvězdy si seriál opravdu nezaslouží. První řada měla velmi dobrý potenciál, dozvěděli jsme se o něco více informací, ale stále nevíme tu zásadní: kde se vzal virus. S každým dalším dílem jen více zabředáváme do řešení mezilidských vztahů, bohužel u postav, které jsou mi od začátku nesympatické. Jsem velký fanoušek TWD, ale Fear točit opravdu neměli. Nikdy jsem nebyla nadšenec do Ordinace nebo Ulice a podobný materiál nám tu bohužel servírují. ()

Gomez518

Ua první dvě série jsem dal tři hvězdy, ale o to jak se to markantně zlepšilo ve 3. sérii jsem změnil názor a 5 hvězd za takový obrat od tvůrců si to prostě zaslouží ()

Hidoshito

Krátce po kolapsu staršího bratříčka Walking Dead došel do "sraček" i jeho spin-off.:((( U mě to byl konkrétně 6. a 7. díl 4. řady, kdy tvůrcům definitivně došel dech a stala se z toho nastavovaná kaše plná stupidně nepochopitelných činů hlavních postav. Další díly už odmítám sledovat a zachovám si v paměti jen tu část seriálu, dokud se v něm neobjevil mírumilovný Morgan z WD. Ten byl otravný už tam a tady to bohužel dokonale korunoval. Předpokládám, že to mělo seriálu přidat na zajímavosti, nicméně v mých očích mu to jednoznačně uškodilo a měl jsem ho nejspíš přestat sledovat už tehdy. Navzdory tomu celkové hodnocení ponechávám, protože zombie zábavy není nikdy dost.;) ()

Danney odpad!

Úroveň scénáře každého dalšího dílu jde víc a víc do kytek a rozhodnutí jednotlivých postav snad nemůže být založené na rozumu ani na vtipu. Chybí klíčové postavy, záporáci se nedají nazvat záporáky. První tři série se ještě daly, ale to co přišlo se 4. a 5. sérií. To si nezaslouží nést ani stejný název. Nejnudnější seriál na Nově tohle hravě přejede, jak obsahem, tak i podáním. ()

Dalajlada

Mám moc rád zombárny a The Walking Dead je jedna ze špiček. Fear the Walking Dead bylo pak již jen nutností vidět a popravdě jsem se na něj moc těšil. Bohužel je však děj strašně roztahaný a plný strašně hloupých postav. Extrémně otravnou postavou se stala Madison clark, která dodrbe vše, kde se objeví. Ale tvůrci mají svoji vizi... Za nějlepší postavy bych asi označil Viktora, Daniela a Nicka. Těm tyto role opravdu skvěle sedly. ()

Bobitt

Vzdávám to,čímdál se posouvám v tomto seriálu,tak mi čímdál víc dochází jaká je to pitomost.Proč se musí stále a stále dokola ti lidi chovat jako naprostí pitomci.Přijde mi že už na to mají Američani vyloženě patent.Stupidita.Nemám absolutně vůbec nic proti námětu,ba naopak.Tady je ale špatná jak režie tak scénáře k jednotlivým dílům.Původnímu Walking Dead to nesahá ani po kotníky. ()

sun.eagle

Postapo a zombie to je spojení které dokáže zahrát na tu správnou strunu, bohužel stejně jako u původních The Walking dead se i tady objevuje nešvar v podobě pomalého tempa. Tady ještě ve větší míře. Většinu času se nic neděje a vše je vyplněno vatou v podobě uměle hrocených mezilidských vztahů které by si nezadaly s tuctovou telenovelou. Takže přesně to co jsem kritizoval seriálu z r. 2010 je tady ještě znásobeno. Zklamalo mě podání toho jak to všechno začalo. S tím si mohli tvůrci vyhrát více. Vždyť to je přece tak vděčné téma, ale oni tu ukážou jednoho obživlého dealera v tmavém tunelu, a sem tam někoho jak vstane po nehodě nebo zastřelení, jinak je všechno jen v náznacích a kratičkých TV spotech. Nedokázalo mi to navodit tu tíseň a atmosféru počínající apokalypsy. Jsem v polovině druhé série a odkládám na dobu neurčitou. Věřím že v další sérii se to rozjede, ale je tady spoustu seriálů které musím vidět a nemůžu se probírat hodiny průměrným seriálem, který dobrou polovinu času nudí, život je příliš krátký a čas je drahocenná komodita. ()

Tabeer

Zombie seriály jsou moje pochutina. Walking dead bych mohl sjíždět pořád dokola. Pustil jsem se tedy do jeho mladšího, slabšího bratrance - Fear the walking dead. Nečekal jsem, že se dočkám stejných sympatií k hlavním hercům, jako u Andrew Lincolna nebo Normana Reeduse a... taky se tak nestalo. První série skoro až nudí a do obrátek se děj začne dostávat až v polovině druhé série. Sérii lehce zachraňuje příchod oblíbeného Lennieho Jamese (Morgan), ale i přes veškerou snahu bych čekal, že bude tahle nemrtvá série trochu víc "živá". ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)