Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

zemon

MOŽNÉ SPOILERY *Prvá epizóda* za mňa zatiaľ 85%. Veľmi sa mi páči, že sa s príbehom nikam neponáhľajú a dúfam, že ani nebudú. Nech idú pekne pomaličky, nech budujú atmosféru, nech sa mi to zdá reálne. Teším sa. BTW Nick je fajn týpek, myslím že celá prvá séria bude stáť hlavne na ňom. *Druhá epizóda* 70%. Čakal som viac, ale stále fajn. Nick tu teraz nedostal toľko priestoru ako minule. Rodinka sa nám rozdelila a mesto už zachvátila panika. Čakám komu všetkému sa podarí dostať do spomínanej púšte a čo tam budú robiť. Zvedavý som aj na toho chlapca s nožom, čo si nabral zásoby. O všetkom akoby vedel trošku viac. *Tretia epizóda* 70% ()

whatever.i.a

Pilot - 60% - Rozporuplný, řekl bych. Na jednu stranu dokážu pochopit pomalý rozběh vzhledem k faktu, že nám má seriál ukázat počátek toho všeho. Drobnosti jako "Missing" plakáty, bezdomovci, kteří se zvláštně pohybují, po internetu kolující informace, že se děje něco co není úplně v pořádku... Takhle bych si to představoval. Nicméně jsem čekal víc než jednu scénu s marným pokusem zabít walkera. A tak jsem se bohužel přistihl, jak pomalu odpočítávám minuty do konce a čekám, kdy už se "něco" stane. Doufejme, že další díly se alespoň dorovnají TWD. ()

Machal99

Pilotní díl mě naprosto nadchl. Zcela nový pohled na apokalypsu. Pomalý rozjezd se dal čekat je to přeci začátek apokalypsy ne jako v The walking dead kde se Rick Grimes probral v dění této apokalypsy. Já tento seriál vítám s otevřenou náručí a těším se na další díly. ()

wa_

...Nemůžu si pomoci,ale místo dobrého pocitu z očekávaného prequelu, jsem jen dostal chuť pustit si potřetí všechny díly původního TWD. ... Až u konce jsem se přestal nudit, tak mě snad další díly začnou bavit. Pilot z mé strany nic moc. ///// Po druhém díle už hodnotím. Bavit nezačalo. Spíše naopak. Kvality to evidentně má, jinak bych dal klidně i 2**. Ale nechám to na třech. Přeci jenom, je to Walking dead........ ()

Muad

Tak předně Cliff Curtis je mi jako herec strašně nesympatický a s Kim Dickens to není o moc lepší. Nebudu tento seriál predčasně hodnotit po prvním díle, který byl spíše velice průměrný, než co jiného. Uvidíme po první sérii.. ()

WickedFey

Jakožto velký milovník původního seriálu "The Walking Dead" jsem byl nehorázně zvědavý na tento spin-off. Po pilotním dílu jsem nebyl nijak unešený a raději jsem si počkal na díl druhý. Samozřejmě to nebude takový nářez, jako hlavní seriál ale i tak mě to začíná bavit a obsazení herci mi jsou čím dál tím víc sympatičtí. Celková atmosféra začíná být temná jak tunel Blanka a lidé dělají píčoviny, což povede k rychlejšímu šíření nákazy... a to se mě sakra líbí! Uvidíme, jak bude seriál pokračovat dál ale zatím to vidím na lepší průměr. ()

kecal

Od první sekundy sem se modlil, aby ta fetka nebyla jedna z hlavních postav. Bohužel mě opět nikdo nevyslyšel a je. Ostatní charaktery jsou takové nijaké a tak sem doufal aspoň v nějakou zajímavou atmosféru a akci. Taky nic. V celém pilotu se nestalo vůbec nic a tak nezbývá než zkusit ještě pár dílu a doufat, že se to rozjede stejně jako jeho předchůdce. ()

Heuloss odpad!

Doufal jsem ve vyprávění příběhu člověka, který je "schopen" apokalypsu, ve znamení zombie, přežít. "Přežijí jen ti nejsilnější" říká se, tak proč by měli přežít učitelé a drogově závislý člověk? Jasně, v pilotním díle, bylo ukázáno, že Travis zná všechno, takže díky tomu bude v budoucnu určitě přežívat, ale co se týče fyzické připravenosti na potlačení zombie, tak ta tu prostě není. Už mě nebaví sledovat jak slabí hlavní hrdinové přežívají útoky zombie za pomocí štěstěny, tak jako Carl v The Walking Dead (vždycky narazil na chodce, který se s ním chtěl pomazlit, ale nikdy ne ho kousnout, nebo dokonce sníst). Pak se tam objeví 2m vysoký bouchači (viz. vězni ve vězení) a po těch jde jiný typ zombie, takoví, kteří je kousnou okamžitě a odsoudí je ke smrti. Na závěr: vážně jsem se na to těšil a doufal jsem, že se budu dívat na příběh někoho kdo je připraven na boj a ne zase na někoho, kdo se přes noc naučí střílet chodce do hlavy za letu. Zatím oba díly mě zklamaly - 20% ()

jumptheshark

Po první sérii milé překvapení. Neměl jsem přehnaná očekávání, a tak nejsem zklamán. Většině postav jsem nakonec dokázal přijít na chuť, především Nick má potenciál udělat budoucí děj zajímavým. Změna prostředí a přesunutí příběhu na opačnou stranu USA je osvěžující, mrzelo mě jen, že nebyly více vysvětleny příčiny zombie apokalypsy... Celkově vzato se hned po originálním TWD jedná o druhý nejlepší zombie seriál, což při neexistující nebo mizerné konkurenci (Z Nation) není nic těžkého. ()

ohneta

V pohodě, po shlédnutí prvních dvou dílů, další oživení. Přivítal bych v další řadě seriálu propojení i s původním seriálem co se postav týče, bylo by to pak hodně zajímavé. ()

maestrum

Spoustu keců a žádná akce vs. zombie. Teda aby se o tom dalo mluvit. Kvalit TWD to zatím nedosahuje, i když jsem si od toho sliboval minimálně podobnou zábavu. ()

Lubess.Knopp

Snad nejlepší pojetí příběhu a průbehu co jsem kdy viděl u seriálu ...Režiséři vás výborně vžijí do děje a podle mě to nemá chybu "!!! Už se těším na další sérii ()

cien

Oproti startu původního Walking dead slabé, větší akce a napětí byly až v posledním dílu a to je málo, mohlo to být lepší, ale i lepší. (60%) ()

malis.uo

Zatím první série seriálu má nečekaně dlouhý rozjezd a poněkud méně sympatické a logicky smýšlející postavy. Samozřejmě se právě postavy začnou postupem dílů měnit a škemrat o vaši přízeň, ale při srovnání s původními Walking Dead mi zde prostě někdo skutečně charismatický/anticharismatický chybí, nemluvě o roztáhlém ději, kdy jen čekáte "kdy se konečně něco začne řešit". Přičítám to neúčasti Franka Darabonta... ale kdo ví. Zatím lehce nadprůměrné ***, ale doufám že se povede dál líp. ()

Socirel

Seriál navazuje na svého staršího bratříčka.. Ale to není moc dobře, že ? Rodinné drama plné zbytečných keců, akce pomálu, spousta hloupých rozhodnutí postav, aby se měl děj kam ubírat. Po přetrpění docela nezáživných dvou sérií jde kvalita ve 3. sérii nahoru, asi bych ji srovnal s 3. sérií Walking dead, seriál se zbavil některých otravných postav a přibyl zajímavý (polo)záporák. ()

Mesmerino

Čakal som síce trošku väčšiu drámu a smrť viacerých hlavných postáv, no aj napriek tomu na seriál príjemne prekvapil. Nie je to úplná kopírka The Walking Dead a zobrazuje apokalypsu z trošku iného uhla. Charakter Travisa je veľmi zaujímavý a to, že nemá rád zbrane je novinka, kedže sa tu jedná, o v podstave prequel k TWD, kde je zbraní a krvi do popuku. Ostatné charaktery majú takmer rovnaké črty ako charaktery z 1. série TWD a každému je určite jasne, že AMC chce iba zarobiť na prequele k najlepšiemu postapokalyptickému seriálu súčastnosti preto dávam tri hviezdičky - je to pekný seriál ale čakal som skôr niečo, čo by smerovalo k nájdeniu lieku na zombie vírus alebo niečo podobné a nie klasický survival seriál založený na jednej skupine vedenej štyridsiatnikom, ktorý chce chrániť svoju rodinu (to že má dve rodiny je zaujímavé osvieženie) a badass dedkom s britvami, ktorý nikoho nepotrebuje no nakoniec sa stáva členom ''rodiny'' (podobne ako Daryl v TWD, aj napriek tomu, že postava Daryla ani nevystupuje v pôvodných komiksoch). ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)