Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

Matlosek

Tak toto ne! Už od druhého dílu jsem se neskutečně nudil a de facto jsem se mučil s mým cílem dokoukat celou 1. sérii. Samozřejmě nehodlám pokračovat, velice mě to zklamalo. Tvůrci jenom ždímají ze slavné značky a kurevsky se jim to nedaří. Nudné a zbytečné dialogy, špatní herci. Fuj! ()

zekon

První řada byla naprosto jiný level než WD. Pomalý rozjezd, normální lidi, takový normal příběh co by bylo kdyby. Pak přijde řada 2 a nastává změna na US klasiku. Telenovela kde na pozadí jsou zombie a katastrofa. Většinou telenovela převládá až na pár výjímek. Ale hlavně, proč se v těchto seriálech, včetně WD, chovají ti lidi jako totální idioti??!!! Proč od začátku nemají zbraně když ví že je potřebují? Proč nepoužívají hlavu na řešení situace? Jak může ploužící se zombie ze vzdálenosti 500m dohonit 5 zdravých lidí a ještě je napadnout.....tvl..... Buď by se tak amíci chovali skutečně nebo z nich ti režiséři dělají fakt blbce. Třetí řadě už nevěřím vůbec. řada 3 No přesně jak se dalo čekat. Umělé natahování kdy už ani hlavní postavy nechtějí hrát dál je poznamenáno úpadkem do filosofování a nikam nevedoucích zbytečných keců. Narůstá demence zůčastněných a naprosto evidetně nemá štáb z čeho brát tak to nasral na stejnou kolej jako je WD...........slepá odstavná okolo které stojí jen banda čumilů co nedokáže přestat tento odpad sledovat. 1* až skoro odpad ()

Naby

Zrvu to nebylo tak dobry, jako puvodni serial, ale zase to bylo zajimavy z jinych stranek. Celkove me to ale zacalo hodne bavit a urcite to stoji na spicce aktualniho serialoveho deni. Celkem 4,6* ()

UncleMorty odpad!

Proboha už ne. Po 4 seriích je to dokola pořád to same. Jedna "hodna" grupa najdu tu "zlou" a pak se nemají rádi, xyz dílů o tom jak ti hodni jsou hodní a zlý jsou prostě zlý a bum konec... Tahle recyklace si zaslouží ukončit a ne pokračovani! ()

BretaKiller

Konečně jsme se dočkali!!! Tak konečně víme, jak, dle Kirkmana, začala ta pandemie, apokalypsa. Není to jako originál, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Postupem času (jak ví patrně všichni fanoušci TWD) se zde začínají objevovat i postavy z mateřského seriálu, což vlastně koneckonců prospělo oběma. Sice to není jako mateřský seriál, ale vždy se nesmírně těším na další díly. ()

Sidenius

já mám rád vše co se kolem WD točí. Tohle je paralelní příběh, více méně podobné věci, nic co by tu už nebylo. Ale alespoň další porce zombíků - mozky musí ven. :) ()

Drussus

Celkově dávám velmi hezké čtyři hvězdy!! Vzpomeňte si jak jistý hotel bojoval o čtvrtou hvězdu a co všechno muselo kvůli té čtvrté personál obětovat!!! Vůbec jsem tomuto seriálu nedával šanci. Vedle originálu (který se nakonec hodně zkazil) neměl podle mě šanci zaujmout. První dva tři díly první série byly nuda ale dal jsem tomu šanci. A dobře jsem udělal, druhá půle první série, celá druhá a třetí byla snad i lepší než originál. Když si vezmete, že mi byli nesympatičtí všichni hlavní hrdinové, snad kromě Nicka tak je co říct. Hnus, napětí, akce, míň sentimentality, žádný homogayolesbo parády, tedy až na vztah černocha bez hole zato s lodí s jiným ptáčkem. Ale ve čtvrté se všecko zkazilo. Uvidíme, snad bude líp. ()

Film2

Parádny spin off The Walking Dead, každou sériou sa mi seriál viac páči... až na 5 oddychovú sériu je seriál úplná bomba a najnovšia 6 séria to len dokazuje... Najlepšie série sú zatiaľ 6, 4 a 3.... Ak by som mál spraviť rebríček podľa toho ktorá séria ma najviac oslovila tak takto: (1.) 6 séria (2.) 4 séria (3.) 3 séria (4.) 5 séria (5.) 2 séria (6.) 1 séria ()

jojo33

Dojime a dojime tu kultovu vlnu Walking Dead az do poslednej kvapky! Ale dojime ju velmi zrucne (pritazlive filtre) a napinavo (niektori zombie este vydarenejsi ako vo WD). Farebne filtre nevadia, herci su viac ako solidni (Curtis) a cele to dynamicky ubieha do stale viac krvavejsich masakrov a prekvapeni. Najviac ale stve zostupujuca tendencia v piatej sezone. Tu uz by to mali definitivne seknut a nerobit z toho nechceny (parodicky) volnobeh. ()

Jstr79 odpad!

První série naprostej hnůj. Nelogické, trapné, nejčastěji ovšem směšné. Toho, kdo měl na starosti casting, měli hned popravit. Sedm sérií, to snad ani není možný ... ()

pencho

(Spoilery) Tento seriál začal jako lepší, méně seriózní, zajímavější a celkově méně přehnaně vyhroceně maskulinně agresivní verze TWD. Na většinu herců je třeba si zvyknout, nejsou moc sympatičtí a ani nijak přehnaně skvělí. To je jeden z mých největších problémů s touto sérií - proč má tak strašně lacinou energii? Jsou to jedny z nejúspěšnějších seriálů na světě, nicméně kamera, herci, scénář, vše sleduje starý seriálový model - co nejvíce za co nejmenší peníze, což se dnes nedokáže vyrovnat seriálům jako Last of Us, které nejen mají dobrou narativní linku, ale i všechno ostatní. Můj však největší problém s tímto seriálem je délka, tak jako s celou sérií. Úplně cítíte jak z příběhu ždímají každou poslední kapku. Proto jsem také skončil u 4. série, kde je bezdůvodně a uměle přidaná nová postava do děje - Morgan, která postupně zbytek seriálu naprosto přebere na úkor všech ostatních postav, s kterými jsme byli seznámeni na začátku. Čtvrtá série celkově dostává jak esteticky, tak příběhově úplně stejný nádech jako TWD - vybledlý, ponurý - ale ne kreativně, příběh o hrstce lidí, kteří pořád nabývají, kteří nic příběhu nepřidávají a kteří se vymaní z nudnosti jen leda tím, že se vzbouří proti ostatním a stanou se antagonisty. Čtvrtou sérií měl tento seriál skončit, ne se přeměnit na sériovou výrobu kopií TWD. Pro mne však úplně skončil seriál až Nickovou smrtí, dle mého největší chyba, kterou mohli tvůrci udělat. Nick byl jediný zajímavý, volně smýšlející, sympatický, ale nepředvídatelný člověk v celé sérii. Alicia, vždy fungovala jen jako jakási protiváha a Madison jen jako takový tmel, který sice posouvá příběh a vše spojuje dohromady, ale nikdy ne rozšiřující a obohacující celý seriál. To dělal právě Nick. Tento seriál pro mě byl o něm a nejradši bych se díval na celou sérii jen o tom jak chodí sjetý se zombie a objevuje sám sebe. Nick ale zemřel, nebylo na něj místo, jelikož přišly nové, méně zajímavé ale přežívající postavy. O tom tento seriál je - v každé sérii přidat co nejvíc postav, aby pak mohli jich dostatečně zabít pro emotivní moment, ale zároveň dostatečně přeživších na to, aby mohl seriál přežít - i když bez většiny původního obsazení. Zabitím jediné vícedimenzionální postavy mi tento seriál ukázal kam míří. K nacházení nových a dalších míst k přežití, vybudování zázemí a pak začít být ohrožováni nějakým zdánlivě všemocným a apokalypsou neohroženým (prosperujícím) zloduchem, kterého nakonec však porazí, i přestože je to často stojí tu klidnou kolonii, kterou vybudovali. To je shrnutí každé série obou seriálů a FTWD bylo lepší protže se z tohoto modelu ze začátku relativně vymanilo, ale nakonec kvalita podlehla kvantitě. Je to škoda. ()

Ajfist

Tenhle seriál je řekl bych zajímavější. Původní The Walking Dead byl nakonec jen takové protahování a poslední dvě řady už naprosto nezajímavá nuda. A vůbec ten seriál s Rickem byl jen takovou budovatelskou telenovelou. Tohle má lepší šťávu, protože se tam prolíná víc osudů a postav a není to jen o tom jak si nějaká parta vybuduje nějaké hnízdo a pak ho brání před těmi špatným a dokola shánějí po okolí zásoby. Za mě dobré. ()

Woitisek

Tahle kvalitativní horská dráha má za sebou své finále, proto by si jako celek zasloužila pár slov. Ze začátku slibný, ve výsledku spíše průměrný koncept sledování událostí v době a na místech, ve kterých jsme neměli možnost vidět dění v původním The Walking Dead. Krátce na to má seriál na nějakou dobu svůj pomyslný vrchol, kdy to opravdu není špatné (Fear the Walking Dead - Season 3). Poté tu dostáváme takový polo restart v podobě zjevení mnoha postav jak úplně nových, tak z původního seriálu. S tím přichází období takové průměrné až lehce nadprůměrné kvality, s nímž se dostáváme do nového jakéhosi vrcholu seriálu v podobě 6. sezóny. No a následují poslední dvě série, která jsou čistá tragédie jak po stránce scénáře, dialogů i výstavby příběhu. Ve výsledku jsem už měl pocit, že mi dění seriálu vymývá mozek a je to opravdu utrpení. Jako celek to skutečně není vůbec tragické a pro fanoušky značky to minimálně stojí za zkoušku, ale zkrátka musíte počítat s tím, že ta kvalita z ničeho nic často rapidně kolísá. ()

dago79

Pilot jedna veľká nuda. Postavy nesympatické, dokonca tam hrá aj sfetovaný strihoruký edward. Čakal som od toho oveľa viac. A keď čítam komentáre "parádna atmosféra" tak som tuším pozeral niečo iné, lebo tu žiadna atmosféra teda nebola. Celé mi to pripadalo skôr ako nepodarené a nezaujimavé rodinné drama, kde syn fetuje, dcéra je akože dokonalá a mamka s tatkom to akože rieša ale pri tom to majú na háku. No uvidíme, možno sa to ešte rozbehne. ()

weldo

naozaj nechápem prečo toto má tak veľké hodnotenie, natiahnuté, nezáživné, tisíc krát použitá téma v iných snímkach a seriáloch. jediné plus je zjavne väčší rozpočet a obrovská reklama kade tade. nesympatická zmiešaná rodina (beloška a mexičan) so svojimi divnými deckami, dcéra biela sa ťahá z černochom, brat problémy s drogami. sem tam sa máte akože tešiť na zjavný problém s mŕtvolami ......... slabota slabota slabota, do roka to zrušia ak do toho prestanú tlačiť peniaze za reklamu ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)