Živí mrtví: Počátek konce - Série 3

(séria)
Z nakrúcania
USA, 2017, 11 h 28 min (Minutáž: 40–49 min)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Colman Domingo, Mercedes Mason, Danay Garcia, Rubén Blades, Daniel Sharman, Sam Underwood (viac)

Když se Fear the Walking Dead vrátí ve své třetí řadě, naše známé rodiny se společně ocitly v neklidném a násilném ekotonu na americko-mexických hranicích. Mezinárodní dopravní linky byly s ohledem na blížící se konec světa zrušeny a postavy z našeho seriálu jsou nuceny pokusit se znovu vybudovat nejen společnost, ale pokud možno i svoje rodiny. Madison (Kim Dickens) se znovu setkává se sým apokalyptickým partnerem Travisem (Cliff Curtis), ale Alicii (Alycia Debnam-Carey) zlomila její vražda spáchaná na Andresovi. Syn Madison je vzdálen jen několik mil od své matky, Nickovou (Frank Dillane) první akcí jako vůdce je to, že vidí Lucianu (Danay Garcia), jak ji přepadla americká milice — pár sice unikne smrti, ale Nick už se necítí být nesmrtelným. Poté co jsou oba po emocionální i po fyzické stránce zotaveni, Strand (Colman Domingo) se začne usilovně starat o měnu nového světa, zatímco zajetí Ofelie (Mercedes Mason) pro ni bude zkouškou její schopnosti přežít; uvidí se také, zdali dokáže nabrat otcovu divokost. (AMC Czech)

Z nakrúcania

Mouchal

Mírné zlepšení v ohledu zajímavějších postav, ale přetrvávající nesmyslné rozhodování hlavních postav a "líné" psaní z pohledu scénáristů posílají FtWD nejlépe do seriálového průměru, ze kterého se už asi nikdy nezvedne. Troy a Nick to trochu táhli, bez nich by člověk neměl důvod se na to dále dívat, což je na seriál s tolika postavami opravdu velká bída. 60% ()

Fiftis

3.séria je taká indiánsko-vojenská. Prekvapila ma tu smrť jednej z hlavných postáv, čo je naozaj veľká škoda. Ale pribudlo viac postáv a celkom zaujímavých. Páči sa mi v tejto sérií taký ten sexuálny náboj medzi Madison a Troyom. Rodinka Clarkových Alicia, Nick aj Madison sú už drsní a vedia sa o seba postarať. Rovnako veľmi sa mi páči, že sa už konečne nešetrí na násilí, predsa len sa to od takéhoto typu seriálu očakáva. Máme tu živého človeka, ktorému vták žerie mozog, darček pre indiána v podobe odrezanej hlavy, či rozmlátená hlava kladivom. Táto séria je moja najobľúbenejšia a popravde aj celkovo najobľúbenejšia séria všetkých seriálov. (Hodnotenie: Epizóda 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 ***** ) ()

Pilda17

Třetí série překvapila, protože průměrný seriál dostala o stupeň výš. Troufám si říct, že originál strčila do kapsy. Ve třetí sérii jsme viděli skvělou práci s kamerou, napětí, atmosféru, zvraty a mnoho dalšího, co originálu chybí. I tento FWD do teď negradoval, ale tohle je příjemná změna. Obávám se, že nebude mít dlouhé trvání a v další sérii nás čeká pokles. Uvidíme, každopádně tato série si jiné hodnocení než plný počet nezaslouží. ()

Furmi

Tretia séria Fearu mala od začiatku nato aby pokorila veľmi slabú siedmu sériu The Walking Dead. Tak zhruba do polovice sa jej to aj náramne darilo a ide o jednoznačne zatial najlepšiu sériu z tohto seriálu. Avšak od druhej polovice mi z očí spadli ružové okuliare a pochopil som že sledujem len slabý odvar pôvodnej myšlienky ktorý by sa ešte musel náramne snažiť aby predčil celkové kvality jeho staršieho predchodcu. ()

mirra66

Určitě se jedná o velmi dobré zpracování žánru, které navíc staví zejména na vývoji postav, a to více než na samotných neživých, jež jsou zde spíše jakousi kulisou. Nebudu hodnotit každou řadu zvlášť, neboť se mi nechce a hlavně by to bylo zbytečné, protože každá řada je kvalitní (i když je každá trošku jinak zpracovaná). Osobně jsem u toho strávil mnoho večerů a určitě jsem se nenudil. Poslední díl navíc vykazoval některé překvapivé momenty, což mne potěšilo (ale zároveň obsahoval i nejslabší chvilky). Doufám jen, že se z toho nestane nekonečná "novácká" zombie Ulice a dočkáme se rozumného zakončení. Takže směle k hodnocení, které za všechny série činí 82%. ()

• Ke konci epizody hraje skladba „Stand By Me“ od amerického umělce Ki:Theory. (Doomcourier)
  • Na začátku epizody zazní píseň „Death is not the End“ od australského zpěváka Nicka Cavea. (Doomcourier)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)