Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) sa po druhýkrát stanú rodičmi, a preto sa rozhodnú vymeniť svoj dom za väčší. Ich obydlie sa však stáva nepredajným, keď sa novými susedmi manželov stane banda študentiek, ktoré si život mýlia s nikdy nekončiacim večierkom. V duchu hesla "Spanie je len pre slabochov!" neberú ohľad na nič a na nikoho. Mac a Sally veľmi rýchlo zistia, že osvedčené triky, ktoré zabrali na chalanov, (nevynímajúc populárne schovávanie airbagov do gauča v obývačke), na ostrieľané vysokoškoláčky na čele s Chloe Grace Moretz ani zďaleka neplatí. A keďže Radnerovcov tlačí čas, zavolajú si nečakanú posilu. Tou posilou nie je nik iný ako Teddy Sanders (Zac Efron), bývalého nepriateľ číslo jedna. S jeho pomocou zaútočia s novým arzenálom zbraní, ktoré by mali neskrotné susedky zaručene vypudiť. Lenže dievčenské impérium je pripravené vrátiť každý úder. (Cinemart SK)

WincKruspe

15 minut. Dýl jsem to nevydržel. To už se dnes neumí natočit komedie, která nepůsobí nuceně? Obsah není tak důležitý, ale postavy nesmí působit tak nuceně cool. Viz. postava Moretz, btw. ona má asi talent, ale vydržet se na ni dívat je docela výzva. Zlatý Prcičky. ()

blackJag

Dvojka o ten pověstný pubický chloupek horší než jednička a z mého hlediska je to především tím, že se přidalo na skečovitosti a řádně taky na hrubozrnnosti (poblití při souloži nebo útok zakrvácených tampónů mi lechtá jícen ještě teď). 55% ()

KASUGI odpad!

Seth Rogen je buránek. Třináctileté děcko, co zamrzlo v pubertě a dorostlo do těla čtyřicátníka. O tom žádná. Ty jeho divné komedie s Francem i bez, to krásně dokazují. Že se ale i Rose Byrne, kterou jsem donedávna považoval za seriózní herečku takhle ztrapní, jsem fakt nečekal. Ironické je, že jsem chtěl původně film vyodpadovat úplně jinak : když jsem si v tv programu přečetl popisek, že manželský pár nemůže prodat svůj dům, protože se vedle nastěhuje parta holek, která každý den pořádá hlučné mejdany, říkal jsem si, paráda, to bude odpádek, zase ty retardované americké večírky, kde chodí i cizí nezvaní lidé, to si vychutnám, jak bude ten manželský pár neschopný zazvonit na holky a po otevření dveří jim prostě dát po tlamě... no nedostal jsem se ani k těm večírkům. Po dvaceti minutách vypnuto, absolutně nekoukatelné. ()

DeathTheKid

Nezlobte se, ale když komedie není vtipná, tak nesplňuje požadavky na komedii. Tři slabé uchechtnutí za celou dobu je opravdu smutné a jestli se někdo pokusí o trojku, ojebu mu mámu. Vidíte? Asi takhle trapné vtipy to byly... ()

Hollohlaway

První díl , ač plný debilního fekálního humoru, se dal vydržet. Tohle jsem ale nebyl schopen sledovat do konce a zhruba v půlce, kdy začalo házení použitými tampóny , jsem to znechuceně utnul. Myslel jsem, že to vydržím kvůli Chloe, ale taková záplava nevtipné idiocie a trapnosti se nedala zvládnout. Rogenův humor nejsem schopen už delší dobu snášet, další šanci už mu asi nedám. ()

jefff

Ještě o fous horší než první díl. Překvapivě tu je nejméně otravný právě Efron, kterému role sedla. Rogen nemá co hrát a zbytek postav je do počtu. Bohužel se zredukoval i počet vtipných scéna a naopak přibily ti trapné. Nemluvě o spoustě opakovaných motivů. ()

P1tr

Vzácný příklad komediálního pokračování, které nedělá svému předchůdci ostudu a naopak na něj kvalitativně a příběhově důstojně navazuje a vedle nových prvků také šikovně odkazuje na povedené momenty z jedničky. Herci si fórky evidentně velmi užívají a jejich upřímné pobavení se přenáší rovnou na diváky. Neobvyklé je také to, že snímek začne slaběji a s postupem času se zlepšuje a je čím dál tím vtipnější, což dojem z filmu podstatně zlepší, když se mu podaří skončit ve formě a na vrcholu. ()

Kaceris

Veľke sklamanie. Nečakal som síce od tohoto filmu nič prevratné ale prvá časť aspoň ponúkla viac svetlých momentov a dalo sa na to pozrieť. Tu som to mal chuť vypnúť v polke filmu, pretože prvá polka bola v podstate absolutne o ničom. Potom keď to vyzeralo že už sa to aspoň trochu rozbehne tak zas sa to niekde zastavilo. A o tom ako moc to je feministické sa ani nevyjadrujem, áno je to síce o sesterstve či o čom, ale všetko to ukazovalo len na to ako moc sú žený utlačované. Potom postava čo hral Dave Franco (Netuším práve teraz ako sa volá) bola zrazu homosexuál. No dávam tomu 2 hviezdy, a to fakt len vďaka pár svetlým momentom. ()

Soweek

Nejsem si jistý, jestli tu všichni koukali na stejný film. Z mě nepochopitelného důvodu měl druhý díl naprosto zběsilý střih, z kterého mě bolela hlava. Vtipnost nahradila trapnost, herecké výkony ( hlavně Ch.G. Moretz ) absolutně pod bodem mrazu a zápletka naprosto nedávala smysl. Jediný kdo mě ve filmu bavil byl překvapivě Efron. ()

kenkaku

Setha Rogena nemám rád a přesně vím proč. Hraje totiž výhradně ve filmech kde se ani ne po 3 minutách (slovy TŘECH minutách) od začátku, prdělo, zvracelo, krkalo, kadilo a dítě si hrálo s vibrátorem... Chápu, že existují i lidé kteří se mohou potrhat smíchy, když si někdo nahlas uprdne (třeba ve výtahu nebo u stolu). Pokud ale na tomto humoru (pouze tomto humoru) je stavěn celý film a to kadencí rozstřikovače močůvky v rukou velkopěstitele hrachu, říkám nikdy více a lituji že jsem viděl... ()

sedm.1

Nuda a bída. On už první díl byl takový divný, nic moc záživný, balancující někde mezi bláznivou komedií a vážným dramatem, což není úplně dvakrát rozumné spojení, ale pořád to ještě tak nějak silou vůle fungovalo. Pokračování Sousedů je ale už jen tragickej vývar, kde už nefunguje nic. Vtipnost a zábavnost se smrskly na minimum, a to ještě pouze v rámci toho nejfekálnějšího ražení, a jinak je to o ničem. Celé je to rovnoměrně roztříštěné mezi čtyři postavy, kdy ovšem ani jedna z nich nedostane nějaký výraznější a zajímavější prostor, Moretz jako nová prudící sousedka je zcela mdlá, neškodná, otravná, manželé Rogen a Byrne krom blití, nadávání a keců o robertku nedokážou nabídnout vůbec nic jiného a i Efron, který je tedy sice jasně nejlepší, tak i on se utápěl v záplavě uspávacích dialogů a nudících šaškáren, to prostě zachránit nešlo. Tvůrci se sem pak zkusili navíc procpat i emoce, což byla další katastrofa a samotná zápletka je fakt ubohá, ústřední sousedské soupeření trvá asi tak čtvrt hodinky čistého času a zbytek se řeší jen naprosto nepodstatné a otravné věci, které nemají pro samotný film žádný význam. Prostě Sousedy 2 absolutně potopil nulový scénář, který měl být roztrhán a spálen, a pak tahle zoufalost nemusela vůbec vzniknout. STRAŠNÝ a především pro Efronovu kariéru velice zbytečný produkt!!! ()

iXtr3m3

neškodné, nekorektné, nenáročné, nezapamätateľné 2? ale nie, dokonca ešte slabšie ako jednotka, čo naopak bolo peckové, tak super klaun... :) ()

Corpsegrinder

Prakticky jednička jako přes kopírák akorát jsou vedle nich teď holky. Oproti ještě trochu zábavný jedničce je to ale zoufale prázdný a neskutečně hloupý, celá ta parta holek je na zastřelení a nemá to ani nějak extra dobrý vtipy kromě poznámky o těhotný židovce a klauna. ()

tom.nosek

Z jedničky si toho popravdě moc nepamatuju. Byla to taková ta jednorázová komedie, která se za týden zapomene. Po zhlédnutí dvojky mám stejný i jiný pocit. Je to určitě opět jednorázová komedie, pořád je to typická komedie Setha Rogena, někdy víc, někdy míň úchylnější. Celkově bych ale řekl, že děj jako takový je o něco výraznější. Sice ubylo narážek na jiné filmy, ale jinak film rozehrává více dějových linek než tu "základní". Nejdůležitější roli pak hraje právě Zac Efron, který osvěžuje jinak repetitivní zápletku a rozdmýchává celý děj. I když nakonec dávám stejné hodnocení jako jedničce, protože změna nebyla zase až tak velká, věřím, že dvojka byla o chlup lepší. PS: Přestože se tu Dave Franco snažil hrát trošku vážněji, pořád je to naprosté pako. Myslím, že se u mě z rolí typu "Mike Pancake" nikdy nedostane. Prostě to na něj sedí. ()

dopita

Stejně nudnej a trapárnama nasáklej šit, jako byl první díl. Tahákem pro mě bylo pouze herecké obsazení a i to je jedno velké zklamání. Doufám, že trojka už nebude. ()

Hanys_

Stejný případ jako u jedničky. Takže zase na jednu stranu spousta výtek, ale ve výsledku slušná zábava. A kdyby se z obou dílů vzalo to nejlepší, byla by to pecka. ()