Dan Trunkman (Vince Vaughn), tvrdo pracujúci americký podnikateľ, sa spolu s dvoma spolupracovníkmi, Timothym (Tom Wilkinson) a Mikeom (Dave Franco), vydá do Európy uzavrieť najdôležitejší obchod svojho života. To, čo sa začína ako bežná služobná cesta, sa postupne zvrháva a napokon totálne vymkne spod kontroly. Pôvodne sa totiž trojica mužov v žiadnom prípade nechystala navštíviť Oktoberfest, ani zjazd fetišistov, a už vôbec nie globálny ekonomický samit. Ako to dopadne, keď biznismeni absolvujú všetky tri akcie za sebou? (TV JOJ)

Malarkey

Amíci si zase udělali komedii, která si Evropu (tady konkrétně Berlín) vysloveně vysnila. Sem tam je to legrace, sem tam je to nuda. Celkově ale příjemně vyplní večer v pracovním týdnu a vlastně ani ničím neurazí. Nick Frost a Dave Franco jsou každopádně zaručeně nejlepší. I když uznávám, že i Vince Vaughn nebyl úplně zlý. On v podstatě hraje v komediích pořád to samý, takže nemá moc, co kazit. Škoda, že se tenhle film s humorem tak šetřil a nepřidal trošku vostřejšího vtipu, který tam místy i byl. Vůbec by mi to nevadilo. ()

MrHlad

Chvilku se to tváří jako lehce hořká komedie o chlapovi ve středním věku s obyčejnými problémy, pak jako echt hovadská variace na Eurotrip plná laciných a ne moc dobře fungujících vulgarit a okoukaných fórů. Vaughn hraje to samé co posledních deset let, Wilkinson před kamerou evidentně moc být nechce a Franco je za dementa. Duu Scott/Vaughn jsem po pohodových Pozdravech ze spermobanky docela fandil, tohle je ale těžká nuda. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $10,219,501Tržby Celosvetovo $13,619,501▐ taká uletená miestami perverzná blbovina /45%/ ()

dO_od

// Smolař, mentál a senilní dědek ve filmu o mezinárodním obchodu. Ne, fakt jsem se nesmál a ty dvě hvězdicky jsou pouze za Siennu Miller a snažícího se Vaughna. ()

Jara.Cimrman.jr

Baví mne sledovat snažení malých firem v souboji s giganty o vysněné zakázky. Tentokrát jsem sice tak nějak nepochopil, o co se jedná, co se prodává, co se "načechrává" a ani jsem si svou rukou ještě nikdy nepotřásl s cizím penisem, ale byl jsem při sledování nepříliš čestných obchodních praktik natolik zaskočený několika brutálně směšnými situacemi, že se mi to snad nakonec i líbilo. ()

Spooner

Už chápu, proč Vince Vaughn tak rád utekl do True Detective. Po dotočení této komediální břečky musí být totiž i největšímu tupci jasné, že je čas na razantní žánrovou změnu. Jinak by to mohl jít po tomto shitu klidně zabalit. ()

Fiftis

Celkom úsmevná komédia. Môžem pochváliť aj slovenský dabing. Najlepšia bola scénka s kozami. Vince Vaughn opäť v jednej z jeho nespočetných komédií. Tentokrát nemáte pocit, že snímka vznikla len za to, že režisér mal pár vtipov, ktoré chcel pustiť do sveta. Snímka má celkom kvalitný nápad a je spracovaná kvalitne. V preklade to znamená, že vtipy sú rozdelené rozumne, nieje dlhšia pauza medzi nimi a ani slabšie miesta. A to je záruka zábavnej komédie. Dave Franco hrá zaujímavú postavu. Retardovaného debila, ktorý pobaví každým jedným slovom, ktoré vypustí zo svojich úst. Rozhodne som sa bavil na jednotku. ()

SeBig

Mělo to celkem dobrej a nadějnej rozjezd.. jenže pak se to umuchlalo v pěkně trapnou sračku. Přesně jak už tu psal Waco spíš Nepovedená komedie. ()

Arsenal83

Nevydarený kšeft, nevydarený film. A už vôbec nie komédia. Pár úškrnov za 90 minút nestačí. To si za rovnaký čas pozriem futbalový zápas slovenskej ligy a viac sa zasmejem. Dve hviezdy dávam za pár celkom dobrých fórov a nastolenie témy šikany. ()

BMW12

Dobrá komedie s kvalitním hereckým obsazením, která příjemně pobaví. Vince Vaughnovi komedie sednou, natáčí je už spoustu let a je v nich dobrý. Potěšil mě i Dave Franco, který zde hraje trošku zaostalého mladíka, ale jde mu to fakt dobře a několikrát mě rozesmál. Celkově jsem se u této komedie dobře pobavil, je vidět, že režisér Ken Scott se použil ze svého předchozího filmu (Pozdravy ze spermabanky) a konečně natočil dobrou komedii. :-) ()

Thomick

Komedie, která se čas od času vytáhne s tak stupidní hláškou ("Bill, you got a big dick, act like it"), že příští minutu dvě strávíte ve stavu naprostý konsternace. A když už se z něho vylížete, nejspíš se na vás zrovna bude příšerně culit Dave Franco. Protože nic dalšího už pořádně neumí - a zároveň to tady celý táhne. ()

eraserhead666

Hodně často je pro mě Vaughn zárukou zábavy. Nezklamal ani tady. A to mu notně sekunduje skvělý Franco a zábavný Wilkinson. Hodně humorné a zábavné, aneb Berlín idealistickýma očima. ()

Necrotongue

Dnes jsem se k tomuto filmu vrátil, protože jsem si ho už příliš nepamatoval a protože docela můžu Vince Vaughna. Na Vince Vaughna jsem nezanevřel, na tento snímek ano. Vůbec nevím, jakým způsobem jsem před lety došel ke svému původnímu hodnocení. Buď se v té době můj mozek ještě stále nedostal po svém výpadku do provozní teploty, nebo jsem si teprve zvykal na medikaci, každopádně jsem musel být úplně mimo. Už vícekrát jsem psal, že pokud se u komedie nemůžu zasmát, je to problém. No, a pokud u mě mají vyvolat záchvaty smíchu výkřiky typu: "Hele, kozy!", nebo: "Hele, prdel!", pak je jasné, že nepatřím do cílové skupiny. Jednu hvězdičku jsem filmu nakonec ponechal za zdařilou detektivní zápletku, kterou jsem nedokázal rozluštit. Takže proč hráli v takové kravině Vince Vaughn, Sienna Miller, Nick Frost a James Marsden? Netuším. / Poučení: Bavíš se předstíranými lidskými a rodinnými hodnotami víc než humorem? Tohle je film pro tebe. ()

Morholt

Podle toho, co píše distributor, jsem očekával nějakou tu variaci na Eurotrip, v tomto případě Germantrip, ale to jsem se šeredně přepočítal. Vlastně to bylo o ničem. V první polovině filmu se nebylo na co dívat, tim míň se čemu smát a tak jsem jen trpně doufal, že s příjezdem do Německa se to změní. Nezměnilo. Scott se sice snažil přitlačit na rádobyvtipnou strunu, ale absolutně to nefungovalo a nefungovala ani nesourodá trojice Vaughn-Wilkinson-Franco. Ztráta času. 10% ()

ScarPoul

Tento druh filmov mám veľmi rád. Rovnako ma potešili Levyho Stážisti. Jednoduché, s dobre napísanými postavami, s morálnym posolstvom a s happyendom. Vaughn nemá až také šťastie na filmy, ako by si zaslúžil, ale takýto druh filmov mu ide podstatne lepšie ako komukoľvek z pôvodného fratpacku. Miller je krásna. Wilkinson strašný pohoďák a veľmi prekvapil Dave Franco. Nenáročné a dá sa na tom skvelo zasmiať. Japonec utekajúci s Daveom v guli po Berlíne ma rozosmial tak veľmi, až sa susedia ozývali búchaním. Nadhodnocujem, ale toto je presne môj typ Guilty Pleasure. ()

JohnCZ

Abych pravdu řekl, zas až tak moc jsem se nenasmál. Rozhodně ne tak, kolik bych chtěl, ale na druhou stranu je to taková ta oddychovka, která je vždycky potřeba. Nic, co by udělalo díru do filmového světa, ale naprosto relaxační film s jednoduchým dějem, několika dobrými hláškami a očekávaným "happy" vyústěním. Dave Franco to dost táhne nahoru, jeho postava prostě nemá chybu. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)