Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Darth_AK

Tak nevím jestli zdejší komentáře vyjadřují radost nad filmem "o něčem", nebo hodnocení vyjadřuje spíše "zaražený názor". Je mi to hrozně, ale opravdu hrozně líto, ale na kontě tohoto filmu přistává chatrná jedna hvězdička, kterou udílím Judu Lawovi spolu s několik dalšími sympatickými herci (Dan Fogler například). Jednička byla vtipná. O humor se staral především Kowalski, zvířata působila přirozeně a byť zápletka ani nebyla do příchodu mistra von Kredence nějak veliká, byla příjemným zpestřením a dobře se na to koukalo. Žádný velkofilm, ale příjemný, utekl jako voda. To se o Grindelwaldových zločinech říct zrovna nedá. Film je o ničem. A tím o ničem, myslím vážně o ničem. Celý děj filmu se v podstatě vysvětlil v posledních 10 minutách, které ale byly nějakou záhadou roztaženy do 134 minut zápletek, podzápletek a podpodzápletek zabalených v hávu plném konverzační nudy, efektů a rodinných vztahů přes tři kolena. Je to škoda, protože herci nejsou špatní - opravdu příjemný casting, nezdá se, že by někdo hrál špatně (to, že je mi nesympatický Ezra Miller, neznamená že hraje špatně samozřejmě), ale jejich charaktery jim ani nedovolují stát se sympatickými, nebo zajímavými - hlavní antagonista Grindelwald je typickým příkladem. Johnny Depp je evidentně pan herec, ale charakter je .. prázdný, prostě o ničem - jeho cíle známe, ale nezdá se být úplně příšerný, vlastně ani nic neprovede - ano, je skutečnou záhadou, proč tento film pojednává právě o jeho zločinech. Pokud by nějáký divák v polovině filmu odpadl a pak se znova dostal do ráže ke konci, tak už přišel asi o 10 zápletek, více či méně důležitých, ale v podstatě nepřišel o nic! Protože nic z toho nemá pro konečný vliv filmu smysl! Osobně si myslím, že i tento komentář je chaotický, jako celý film, což o něčem vypovídá. Zkrátka nechápu co bylo záměrem - jestli ukázat Grindelwaldovu zrůdnost? Až na scénu s dítětem jsme nic hrozného neviděli. Propojit filmový svět s knižním? To se myslím povedlo, návaznosti jdou skutečně vysledovat, ale proč jsme se proboha začali motat do šíleného příběhu rodokmene LeStrangů, do kterého vpadli tři rodinní příslušníci, pak francouzské ministerstvo kouzel, Brumbál, Grindelwald, Mlok a jeho parta a nakonec Nicolas Flamel? Tak hlavně že konečně víme, že Kredenc je Brumbál. A s touto bombou milí přátelé končíme - děkuji Judu Lawovi za pěkný výkon a tvůrcům efektů za některé povedené scenérie (#bradavice) - 1* ()

Drnqonovic

Tak tady šla kvalita prudce dolů. Po překvapivě zábavné a hravé jedničce přišlo natahování ve formě dvouhodinového prologu k dalšímu dílu. A navíc nudnému. Fakt se mi nelíbí, že na šaškování Mloka hrubě naroubovali příběh Grindelwalda s Brumbálem. Ve filmu se nic neděje, kouzelníci jsou různě mocní tak, jak se scénář napsal (zkušení bystrozoři mizí jako pára nad hrncem, zatímco nedostudovaný Mlok všechno zvládá) a navíc jsou postavy buď zbytečné pro děj, nedostatečně zajímaví pro to, jakým se pro ně plýtvá místem, anebo jsou to rovnou pitomci (vážně se Credence chce přidat na stranu někoho, kdo ho v jedničce využil a pak odkopl stranou???). Závěrečný zvrat jako vytažený z paty. Fakt to Rowlingová takhle zamýšlela o začátku, nebo porůznu plive další a další dějové odbočky, které ve výsledku nedávají smysl? A takhle z ničeho se ždímají prachy z fanoušků, vážení. ()

Hollohlaway

Nejsem nijak zvláštní fanda HP, knihy jsem nečetl. Ale na filmech jsem musel rozhodně ocenit celé to universum které autorka vytvořila. Detaily, všechno je funkční, a není to vysloveně pro mrňousy. takže jsem postupem času celou sérii shlédl. Fantastická zvířata pro mne bohužel už tu kvalitu nějak nemají, druhý díl už ho ztrácí téměř úplně. Celkem nudná pobíhaná, okořeněná jen těmi zvířaty, dramatičnost dost umělá a nelze se ubránit myšlence, že tu někdo pobízí uštvanou kobylu. Vizuál a sem tam vtip, plus asi neurážející herecké výkony, to je všechno. ()

fiLLthe3DD

O trochu lepší než jednička, i tak se však nejedná o žádnou hitparádu... Fantastická zvířata bez Fantastických zvířat, avšak s hromadou zbytečných, nezajímavých postav (jediná "Leta" trochu vyčnívala) a překombinovaným dějem (origin "Nagini" bych s chutí oželel, stejně tak flasbacky z Bradavic a komplikované rodinné propletence)... Celkový dojem sráží i fakt, že tuhle šaškárnu chtějí tvůrci natáhnout na pět dílů (trilogie by bohatě stačila, nějaký "sportovní" snímek okolo Famfrpálu bych uvítal víc, stejně tak i další Turnaj tří kouzelníků) a samozřejmě hlavní hvězda Johnny Depp, který prostě vždy potřebuje nějaký výrazný kostým a make-up (Piráti, Osamělý jezdec, Karlík, Alenka, Sweeney Todd), jinak by po něm ani pes neštěkl... Vizuálně působivé (hlavně kontrast rudého a modrého ohně v závěru vypadal krásně), soundtrack povedený, ale to jsou asi tak jediné kladné aspekty... PS. Yates je fakt patlal, měl zůstat pouze u Relikvií, všechno ostatní akorát tak domrvil... 40% ()

NDroo

Po překvapivě dost nakoplé jedničce jsem nečekal takovýhle telenovelový patos. Proč se rozhodli postavy z jedničky úplně přepsat, přidat nepochopitelné nové postavy, které "tam rozhdoně byly už dávno", přidat hloupoučkou (ne)zápletku, a... ba jo, Yates, no jo vlastně... ()

Fox85

Hodně postav a snaha provázat to s vesmírem představeným v sérii o HP tento film zabíjejí, protože na samotný příběh se tu neostává moc prostoru ()

OughJay

Zase se cejtim podvedenej, tohle už fakt přestává bejt prdel. U Warnerů si to každopádně spočítali dobře. Víc dílů, víc peněz. Víc stopáže, víc zbytečnejch příšer a postav, víc merchandise a tim zase víc peněz. Jenže máme za sebou 4,5 hodiny se Scamanderem a nestalo se prakticky vůbec nic. Příběh, kterej by ve výsledku vydal na jeden celovečerák, je roztahanej do tří dílů a z nich jsou už dva sakra špatný. Za nejlepší moment tu považuju nostalgickej návrat do Bradavic, což je vlastně dost smutný. Fantastický zvířata totiž do kouzelnickýho světa nepřispěly ničim novym nebo originálnim a místo toho jen servírujou bezduchou přehlídku CGI a Deppa na kokainu (klišé). Za zmínku pak stojí snad ještě cupitající několikasetletej Nicolas Flamel, jehož "cameo" mi ale ve výsledku taky nepřišlo úplně důstojný - skončilo totiž jak jinak než monstrdigitální fireshow. Jacob Kowalski [to Nicolas Flamel]: "You don’t look a day over 375." ()

Maynard.

Ale jo, pěkná pohádka. Asi stejná kvalitka jako jednička. Tady se skvělým záporákem, o kterým sme se ale bohužel nedozvěděli proč je tak zlej. Na začátku utekl z lochu a pak sejmul malý děcko, což je samozřejmě nejhorší zločin, ale nevím proč v tom lochu byl. Hodněě potěšil návrat do Bradavic s tradiční písničkou na 3 doby :o). Ale byl sem krapet zmatenej s tolika novejma postavama. Nějak sem se nemohl chytit, navíc když se tam někdo jmenoval příjmením stejně jako Beatrix z HP. Rozmanitost zvířat oproti jednička šla krapet stranou. A co konec to zabil tím, jak si to okatě připravii na další pokračování. Nedivím se, že fanoušci HP nemaj tuhle sérku tolik v lásce, protože jí prostě kousek chybí. Ale pro mě je to pěkná fantasy, která mě baví. ()

Babous odpad!

Kdyby to nemělo efekty za víc peněz, než je státní rozpočet České republiky na pět let, řekl bych, že to je zajímavej fan film. Ale takhle coby fanoušek Harryho Pottera musím přijmout, že Rowlingová a WB se naprosto zbláznili, a použít na sebe Obliviate, abych tuhle hrůzu navždycky zapomněl. Nic tady nedává smysl, scenáristé si zřejmě zápletku vymýšleli během natáčení, jak je to zrovna napadlo, postav je tady víc než je kdokoliv schopen si zapamatovat (chápu správně, že tam Nicolas Flamel byl jenom proto, aby jim na konci řekl, že mají zapíchnout hůlky do země?), a flashbacky jsou nudné a nadbytečné. Už jenom fakt, že se film jmenuje Fantastická zvířata, ale namísto toho sledujeme, jak se zoolog snaží zabránit nástupu Hitlera, který chce zabránit druhé světové válce. Zvířata tady jsou jenom ti, kdo téhle slátanině dali zelenou. Pocitově ten film trval asi 4 hodiny a převrátil naruby všechny zákony a pravidla, která si JKR ve světě Harryho Pottera během 7 knih postupně nastolovala, aby dávala smysl. ()

srbak

Nikdy som nepatril k nejakým skalným fanúšikom tvorby J. K. Rowlingovej alebo samotného Harryho Pottera, no nebudem klamať, že po prvom dieli Fantastic Beasts som bol celkom navnadený na toto pokračovanie. No a výsledok, výsledok minimálne stojí za rozobratie, pretože to bolo urputné trápenie a pomerne obdivuhodná štipka sebaprekonania z mojej strany na to, aby som druhý film z tejto rady vôbec dopozeral. Problémov to má, a keby len dva. V prvom rade je celý snímok zbytočne rozťahaný a obsahovo prázdny - dá sa povedať, že takmer hodina a pol z celej stopáže je nekonečné chodenie okolo malinkej mláky, ktorá prakticky stihne vyschnúť, než sa dostanete k samotnej podstate. Oproti úvodnému dielu to dokonca nie je ani napínavé, a ani ničím zaujímavé alebo aspoň trochu obzvláštené. Neviem síce prečo, ale na mňa to pôsobilo akoby sa tvorcovia rozhodli z filmu odstrániť takmer všetko to, vďaka čomu si získal prvotný počin úspech. Nerozumiem ani tomu, že najlepšiemu a najsvetlejšiemu bodu - Jude Lawovi - sa dostalo len tak málo priestoru. Celkovo by som to zhodnotil tak, že sa na to už ani pekne nepozerá, pretože fantastické zvieratá prakticky ani neuvidíte a tak jediné čo vám ako fanúšikovi ostáva je dúfať a pevne veriť v to, že tretí diel sa poberie diametrálne odlišným smerom. Za mňa nevýrazné a nudné - jedno z najväčších sklamaní roku 2018. ()

Soweek

Že mi Fantastická zvířata sedí více než Harry jsem psal už u prvního dílu, a také to stále platí. Zvířata jsou prostě více fantasy, obrovský bestiář je báječný, stejně tak obsah kouzel je pestrý (na rozdíl od Harryho, kde se stále dokola kouzlila 3 stejná kouzla ). Druhému dílu, na rozdíl od prvního, lze vytknout nezáživný příběh, který ale naštěstí dobře vygraduje a otevře veliké možnosti celé série. Trochu jsem se bál stále dokola recyklovaného Deppa, ale je zde vidět, že po dlouhé době dostal roli co mu sedí a zvládá ji s přehledem. ()

Melios

Celkom dosť veľké sklamanie od takejto veľkej značky ,akou je Harry Potter frančíza. Film je produkčne a kvalitatívne rovnako dobrý ako jednotka ,pokiaľ nebudem hovoriť o tom ,že prvá polovička filmu je extrémne nezaujimavá -to je ,ale eštelen prvý problém( zatiaľ je to tak na 85% ). No po dlhej dobe musím Pottera opäť sprdnúť! Rowlingová je proste majster v protirečení! (raz povie ,že Dumbledore nemá dvoch súrodencov...a zrazu ich má! Raz povie ,že Rokfort je jediné čarodejnícke miesto....a zrazu je tých škôl viac a dokonce máme aj Rokville! Wtf!!?) Tým nehovorím ,že Pottera nenávidím ,len ma sere takáto ignorancia zo strany autorky! Takže kvôli tomu som nútemý strhnúť hodnotenie až ba 70% PREČO ROWLINGOVÁ? PREČO!? PREČO NEMÔŽEŠ ASPOŇ RAZ MAŤ STANOVENÉ PRAVIDLÁ AKO PÁN PRSTEŇOV!!? ()

sedm.1

Nejzásadnějším rozdílem druhého dílu Fantastických zvířat oproti jedničce je fakt, že se celý film nese v úplně jiném duchu. Zatímco totiž první díl byla především zábavná, rodinná podívaná, ve většině času se spoustou neškodných efektů a roztomilého humoru, dvojka se neoddiskutovatelně změnila v ryze dospělácký film, kde se ona zábavnost transformovala do dramatična, neškodné efekty do temných vizí a roztomilý humor se tedy netransformoval do ničeho, ten rovnou zmizel úplně. Podobnost obou filmů tak zůstala jen u vizuálnosti a stylovosti, zbytek je ale vážně odlišný. Postavy už nejsou tak odlehčené, prakticky všichni řeší jednak své osobní, komplikované problémy, ale zároveň i Grindelwaldovo počínání, které je opět oproti jedničce mnohem nekompromisnější a hlavně i zásadnější po existenci míru mezi kouzelníky a nečary. Zápletka je pak na tento typ filmu skutečně náročná na sledování, a bez okolků se přiznám, že především z postavy Credence, respektive z jeho původu, což bylo mimochodem ústřední téma prakticky veškerého dění v dvojce, mi šla hlava totálně kolem a úplný závěr pak tomu dal už jen takovou korunu, že se sice na jednu stranu velmi těším, jaký vývoj právě díky této postavě Fantastická zvířata vůbec naberou, na druhou stranu ale myslím, že to zde tvůrci už v tomto ohledu až moc zbytečně překombinovali a mám nemalé obavy, že aby se z toho všeho nakonec vymotali, bude to na úkor logiky a celého konceptu čarodějnického světa zároveň. Celý film se jinak nese v poměrně potemnělé, až zlozvěstné atmosféře, napětí musím označit spíš za nefunkční a z hereckého pohledu mě určitě zklamala nevýraznost jak Deppa, tak Lawa a zarmoutilo upozadění vtipného Foglera, naopak Redmaynovo a Millerovo netuctový ksichty mi tu oproti prvnímu dílu najednou sedli mnohem víc a jsou pro mě v tuto chvíli jasnými tahouny. Já jsem zkrátka tímto pokračováním vážně zaskočen, až takovou razantní změnu jsem opravdu nečekal, ale až další pokračování ukáže, zdali jde o zvolený tvůrčí směr správný, či nikoliv. Každopádně až na tu zmiňovanou překombinovanost Credencovi postavy jsem jinak ale ve výsledku s Grindelwaldovi zločiny v celku spokojen. ()

remy

Našlapané trailery slibovaly plnotučnou fantasy se vším všudy. Výsledkem je totální fan-service, který zapomíná na zajímavý děj a má především lákat na potenciální epická pokračování. Příběhově nepříliš atraktivní, byť je očividné, že tvůrci chtěli hlavně natahovat, jak nejvíc to jde - jestli je to dobře nebo ne, to ať si každý přebere sám. Mně to v důsledku jiných elementů zas tolik nevadilo, ale příště už chci rozhodně vidět něco poutavějšího. (4* s přimhouřenýma fanouškovskýma očima, spíš to jsou ale silné 3). ()

adam9

Grindelwaldovy zločiny trvají skoro dvě a čtvrt hodiny, pohybuje se v nich "tuna" postav, přesto se tam skoro nic neděje. Režisér David Yates společně s Rowlingovou spoléhají hlavně na oporu v podobě již známého a perfektně fungujícího kouzelnického světa, který rozšiřují o další detaily. Možná si myslí, že to fanouškům bude stačit, ovšem i ti jen trochu náročnější žádají mnohem víc. Protentokrát autorce snad ještě odpustí, ale příště už se musí tvůrci vytasit s nějakým kloudným příběhem, který dokáže obstát sám o sobě, a ne jen zapadat do pětidílné mozaiky. Více v ext. recenzích. ()

666Carnage

Tak jsem si dokoukal zvířátka jsem z toho nějaký zmatený. Bylo tam toho na mě nějak moc. Kdo je tedy vlastně kdo a čí je ten a čí zase ten? A kdo je ona? Jednička mě asi bavila o o mnoho více. Nabídla hezký svět a zvířata a nějaký ten lehčí příběh. Já vlastně ani nevím zda to co dělá jsou nějaký zločiny jestli jo nebylo jich tam tedy moc vidět. Libí se mi jak jsou zde věci z Harryho Pottera jako například postavy a předměty, které provázeli celou tu sérii. Epické bylo finále ale to je docela málo na 130 minut. Uvidíme co dál, prý má být snímku dohromady pět a za dva roky už bude třetí tak snad to bude celý nakonec dávat dohromady hlavu i patu. Svět je to hezký a má co nabídnout tak nám to sakra nabídněte. 60% ()

hefoo

Temnejšie, akčnejšie ako milá jednotka. Myslím si, že Johnny ako Grindelwald je fenomenálny v každej scéne, Jude Law ako Albus rovnako. Celé to malo spád, úvodná scéna vo vzduchu krásne zrkadlila posledný odchod Harryho Pottera zo svojho domova v Malých Neradostniciach. Keď zaznela ústredný motív HP tak som už krochtal blahom. Nástup Nicolasa Flamela a finálne - fenomenálne. Zvieratká krásne, všetko super, malo to svoje muchy, narýchlo vysvetlené speklité rodinné vzťahy ale toto nie je typický sebestačný blockbuster, že si nato zájde niekto kto nevidel jedničku alebo nemá vôbec tušenie čo HP je. Je to film urobený hlavne pre fanúšikov a ja sa medzi nich zaraďujem pretože na Harrym Potterovi som vyrástol a predstavuje celé moje detstvo, ktoré som prežíval a dospieval s ním. Ďakujem Davide. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)