Cyberbully

(TV film)
  • Česko Teror na síti (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 2015, 62 min

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila. Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly. (Cinemax)

Lesazrk

nemastné neslané...Dej sa odohráva v jednej miestnosti - dobre, to by nebolo ani také zlé, keby hlavná hrdinka neškriekala na celý dom a nikto nepočuje, čo sa deje, však stačí privrieť dvere a máte automatický mute efekt + rodič vedel, že sa niečo evidentne deje a vôbec nezasiahol. S prižmúrenými očami dávam 2 hviezdičky. ()

Tr0nic

Ako fajnúšik Maisie sa hanbím. že som si to nepustil skôr. Film ťahá v podstate sama a je to o * viac ako by dostala iná herečka. Scenár bol hodný nejakého školského projektu, no účel to splnilo. ()

Little_Sawy

Dítě, počítač, internet, pokoj, hacker to vše v jedném pokoji. Herečka zahrala avou teen roli totálně fatálně až jsem měla chuť jí uvěřit to zvracení na koberec. Vyhrožování zvěřejněním háklivých fotek, nebo dokonce videí na internet dokáže pořádně rozhoupat psychiku náctiletých dětí. Vím to, sama jsem to málem zažila. Nebudú říkat jak to pokračovalo, ale k filmu, mohli alespoň oběť šikany udělať sympatočtější. ()

Nick321

Pořádně hustý thriller. Dle mého názoru hackerem byl právě ten Steerpike, jehož Casey objevila v diskuzi, která dopomohla dívce k sebevraždě, hnulo se v něm svědomí, že na tom má díl viny a začal trestat ty, kteří s tím něco mají. Ale také to mohl být úplně někdo jiný, kdo si prostě vypůjčil identitu Steerpika, aby zmátl stopy. To se nikdy nedozvíme. Každopádně dobré varování pro všechny, kdo by chtěli trápit ostatní až k sebevraždě. ()

NikiVai

Maisie předvedla fajnovou one woman show. Napínavé to bylo, to ano. Hodně jsem přemýšlela, jak by mně bylo na jejím místě v mých nácti letech, tedy pokud už by tou dobou byl internet běžnou součástí našich životů. Je tam opravdu hodně impulsů k zamyšlení i pro lidi, kteří jsou jen běžní uživateli sítě a ani se nemusejí dopouštět podobných ptákovin jako je vydávat se za někoho jiného. ()

lukas.frydry

Omg proč to má tak vysoký hodnocení... každej kdo je v tomhle věku, vidí jaká je to píčovina a nemůže to hodnocení myslet ani z prdele, film totálne o hovně ()

hujerita

Výborné a super atmosféra, ktorá vás chytí hneď od začiatku. Najskôr ste zvedaví kto to je, samozrejme že viete že naša hlavná hrdinka nieje obeť, v podstate je, ale potom vás pustí nejaké to pátranie že kto za tím stojí, ale ako to skončí. Zábava v prvom rade. Potešila ma tiež stopáž filmu ktorá bola akurát tak dlhá, možno by nejakú minútu zniesla pri tejto réžii. Amíci by z toho zrobili inú akčnú hlúposť, ale možno by som sa mýlil (viď Telefónna Búdka). Tlieskam a fakt to bolo minimálne zaujímavé a aj na zamyslenie. ()

MirINDay

Takové filmy, které poukazují na to, že internet není anonymní místo, mám moc rád. Celkem uvěřitelný příběh s nečekaným vyústěním. 4* ()

Seiby1

Bušení srdce na "90%" a nicméně přehnaná, ale výborná ukázka toho, že na internetu si máme dávat pozor před vším. Maisee je skvělá a creepy počítač ještě lepší. V půlce filmu jsem si radši přelepil webku a to už tak zůstane :). ()

lineker

Možná trochu přitažené za vlasy, ale jako agitka proti sdílení čehokoliv, kdekoliv, totální závislosti na sociálních sítích dobře fungující.Zapomeň na své soukromí, pokud jsi blb bude patřit všem. Maisie Williams potvrzuje hereckou všestrannost. ()

evita_

Na jednej strane šikanované dievča, na druhej maniak čo ju šikanuje za to, že ona šikanovala....V zásade ju teda šikanuje za to, čo robí sám. Nerozumiem ani, prečo bolo pre Maisie tak dôležité aby neboli zverejnené fotky, na ktorých (aspoň podľa toho čo ukázali vo filme) v zásade nič nebolo, ale áno, viem si predstaviť, že v dnešnej dobe zverejnenie čohokoľvek kdekoľvek dokáže s človekom zamávať, najmä keď väčšina ľudí cíti potrebu sa k tomu vyjadriť a to nie zrovna v pozitívnom zmysle, lebo veď všade boli, všetko vedia a sú naj.... Trochu mi chýbal konkrétny záver, ale film ako celok môže byť.... ()

Puxxx

Nechcem sa zoširoka rozpisovať; napíšem iba, že Maisie tu bola opäť skvelá a vlastne to potiahla celé skoro sama. Je obrovským šťastím pre filmové plátno, že sa vtedy donútila ísť na konkurz Hry o tróny a vynechala tú školskú exkurziu do ošipárne (vepřín) na ktorú mala v tom termíne ísť a veľmi sa na ňu tešila (mala vtedy 14 rokov). Medzi 4 a 5. ()

typa

Perfektní film o kyberšikaně. Je dobře, že hlavní roli hraje teenagerka Casey, protože hlavně pro náctileté by měl být film určený, takže se s hlavní postavou ztotožní. Líbí se mi dvojí rovina filmu - ta hlavní je, jak snadno někdo může napadnout náš účet a disponovat s našimi fotkami či videi. Ta druhá rovina je otázka svědomí, kdy je Casey hackerem postavena před svoje zlomyslné komentáře a jejich dopady. Maisie Williams byla v roli Casey naprosto přesvědčivá. ()