Smrť na Níle

• Československo Smrt na Nilu (viac)

Jedna loď, několik vražd, mrtvola, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. Pachatelem může být jen některý z cestujících! Ale kdo? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

canucks333

NOT BAD! Oproti predlohe je to podstatne slabšie, no vykreslenie postáv je skvelé. Som rád, že film je poňatý z takej humornejšej stránky a tak má svižný dej. Peter Ustinov exceluje a rovnako ma aj prekvapili Mia Farrow , Maggie Smith a Angela Lansbury . Veľmi silný zážitok s neskutočnou kamerou (naozaj poklona na tú dobu). Jediné chybičky sú v trochu nevyplnenej minutáži, keď film trvá 140 minút a vražda sa rieši iba jednu tretinu. Aj napriek tomu je to veľmi výborná mysteriózna detektívka so skvelým dejom: Klady: Herci, Kamera, Kostýmy, Dej, Predloha, Scenár, Réžia, Napätie Zápory: Vynechanie postáv z predlohy, zlé využitie minutáže Prekvapenie: Slušne použitá krv, kamera atď. čiže dosť prelomový film... VIDEL SOM 1X - 80% ()

lemonova

Keby sme do úlohy Hercula dohodili namiesto Petra Ustinova (ktorý bol však naozaj famózny!!!) Davida Sucheta, bol by to asi najdokonalejší Poirot, aký kedy vznikol. Táto slávna celovečerná verzia má výnimočne v mojom hodnotení prednosť pred tou seriálovou, pretože je skrátka rozkošná s úchvatným hereckým obsadením a perfektnou réžiou... skrátka radosť pozerať aj počúvať. 95% :) ()

MickeyStuma

Hercule Poirot od autorky Agathy Christie je stejný detektivní fenomén jako Sherlock Holmes od Arthura Conana Doyla. Oba mají výrazný detektivní ´čuch´ a smysl pro spravedlnost. V jistých ohledech však pochopitelně mají přece jen určité charakterové rozdíly. ´Smrt na Nilu´ je vedle příběhu pod názvem ´Vražda v Orient expresu´ dalším nejznámějším románem, který je často zfilmován a to v různých podobách. Roli detektiva si střihnul Peter Ustinov a zahrál ho neméně zdatně. I zde je román do filmové podoby přepsán s respektem k autorce a jejím představám. Děj má svůj plynulý vývoj a i přes více jak dvouhodinovou stopáž v žádném případě nenudí. Atmosféra na lodi i v prostorách památek starého Egypta doslova z filmu září. Pomaloučku se každou minutou zvyšuje napětí a divák sám přemýšlí, kdo že je ten pachatel. Co postava, to osobitý charakter, každý je podezřelý. Kostýmy vkusné, intriky impozantní, výprava kouzelná. Nic naplat, dnes už klasika, avšak stále divácky přitažlivá. ()

FeiNike

Takmer dokonalá, sympaticky poctivá adaptácia jedného z najlepších výtvorov Agathy Christie ma veľmi potešila účasťou hereckých legiend a pololegiend, ktorých sa tu po vzore Vraždy v Orient exprese opäť zišlo vo viac než hojnom počte.. Svoje herecké etudy si vychutnávajú s veľkým pôžitkom a ja tak isto spolu s nimi. ()

PavelZava

Scénář: Anthony Shaffer *** Beru Hercula Poirot (Peter Ustinov) na milost byl dobrý , stejně, tak i plukovník Race (David Niven) jakoby ten jeho “Watson“. Člověk by nevěřil, že je možné, aby se toto všechno odehrálo na jedné lodi Karnak. Našel jsem tam dokonce dvě vtipné scény, správce lodi Karnak (Indra Sen Johar) byl kouzelnej : Vítám Vás do nás. Nebo po soukromém rozhovoru dvou jiných postav vykoukne z ničeho nic H. Poirot za barem a “Dáte si kakaový likér nebo snad koňak …“ Zápletka s brilantností nevýdanou, to snad musela vymyslet Agatha Christie sama :-). Omlouvám se, nemůžu si odpustit finální citát “La grande ambition des femmes est d'inspirer l'amour“. ()

Ivo

Namlsán nejnovější Vraždou v Orientálním expresu, jal jsem se hned doplnit si vzdělání a plně natěšen se vydal zhlédnout údajně stejně skvělý legendární filmík o mistru Poaró tentokrát v expresu nilském. No ale ...ehm ... hodinka čím dál silnějšího zívání a škrábání za uchem uplynula a pořád se v součtu neudálo v podstatě vůbec nic - jen nekonečné a nudné žvanění a tlachání nejospalejšího druhu. Poaró tady kromě toho vypadal spíš jako nějaký německý účastník oktobrfestu ... No tak jo - konečně tam někoho poslali na cestu do bardo thédol, ale druhá hodina už se odehrávala beze mě. Sorry. Raději počkám až bude plavat po Nilu Mr.Branagh (jak při odjezdu vlaku slíbil). Tam snad bude hladina bublat o poznání svižněji a excitovaněji ... ()

Ozzy2 odpad!

Bože, to byla strašná slátanina.Tohle mohlo fungovat kdysi dávno,ale v dnešní době je to opravdu přežitý film.Ani plejáda slavných herců to nemohla zachránit.Já to tvrdím pořád, že Agatha to měla v hlavě zamíchaný. ()

tranquill

"Belgická nula, madam..." Kdepak nula. Hvězda dedukce :-) Filmu není, co vytknout. Člověk se nenudí, ale dedukuje, dedukuje...a dedukuje... ()

DAPDO

Je celkem ostuda, že jsem Smrt na Nilu viděl teprve nedávno. Ustinov mi sice do role Poirota moc nepasuje, ale ten film má takovej spád, že jsem to ani nevnímal. Jsem zvědavej, kam posune tenhle dokonalej zločin v roce 2020 Branagh ve svým remaku. ()

Biopler

Vyše hodiny trvá kým sa príbeh zapletie, dovtedy sledujeme predstavovačku postavičiek, ktoré hrajú s ťažkou pohodou, no dielo ako celok pôsobí veľmi divadelne. Očakávaná vražda neprekvapí, odhalenie tiež veľmi nie, najmä keď pozorne počúvate repliky. Poirot v podaní Ustinova je fajn, ale viac ma bavil Niven. ()

bull!nka

Peter Ustinov mi do role Poirota vůbec nesedí...přesvědčila jsem se o tom ve více filmech, přeci jen Suchet případně Finney se hodí mnohem lépe...škoda, mohl být celek mnohem působivější ()

BigBang

Famózní zábavný film. Jeden úžasný exteriér za druhým. Výteční herci, svižné dialogy. Je pravda, že v druhé polovině to přechází do normální salonní detektivky. Moc bych přál vidět tenhle snímek na velkém plátně! ()

Enterprise

Filmové zpracování příběhu Smrt na Nilu vzniklo dva roky po smrti spisovatelky jako pocta jejímu talentu a genialitě. Produkční společnost celkem logicky neměla o peníze nouzi a proto si mohla dovolit kvalitního režiséra a hvězdné herecké obsazení, takže koncentrace hereckých osobností na metr čtverečný byla na kolesovém parníku Karnak větší než poslední únorovou neděli v Dolby Theatre při předávání Oscarů. Ztotožnuji se s jedním komentářem přede mnou, že být na Ustinově místě Davit Suchet, zasloužila by si tato adaptace 6 hvězdiček. Ale i přesto považuji tento film za nejlepší detektivní film jaký byl kdy natočen a věřím, že by byla Agatha Christie stejně spokojena jako s přechozím zpracováním Vraždy v Orient expresu, které měla možnost vidět. ()

Dexx

Asi moje nejoblíbenější Poirotovka s celou plejádou hereckých osobností a skvělou atmosférou napětí a tísně. A samozřejmě, je třeba smeknout před Agathou za předlohu. ()

MRPitivier

Tento snímek o Herculovi Poirotovi se výtečně povedl, gradující, napínavé, typicky detektivní příběh od Aghaty Christie! Jsem sice zvyklý na Davida Sucheta, ale podání stejné role panem Peterem Ustinovem mě příjemně překvapilo a jeho snažení podpořil dokonalý David Niven! Herecké obsazení, výprava, hudební doprovod vše tak jak má být! Nechybí geniálně zamotaná zápletka! Doporučuji! ()

karlee

Ech, ech, no dám tři, i když na konci jsem u obrazovky hlasitě nadával, Agatha pro mě dosáhla nových, netušených nížin. Poirot omámený vínem slyší kroky běžící kolem, ale výstřel ne, ostatně dva výstřely neslyší vůbec nikdo na celé lodi (u jednoho je divákům podáno zajímavé vysvětlení), zločinec (byť jsme ujištěni o řádném naplánování) spoléhá na náhodu a nelogické chování ostatních postav... Přesto se na ty kraviny pořád koukám, takže by bylo nefér dát míň hvězdiček. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

30.09.2018

Filmová adaptace klasiky Agathy Christie Vražda v Orient expresu v loňském roce vydělala 352 milionů dolarů a potěšila jak diváky, tak kritiky – zaslouženě se tak dočká pokračování. Snímek s názvem… (viac)