Smrť na Níle

• Československo Smrt na Nilu (viac)

Jedna loď, několik vražd, mrtvola, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. Pachatelem může být jen některý z cestujících! Ale kdo? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Bodega_Bay

Příběh je daný, takže ten nebudu komentovat...natočené je to hezky a pokud někdo nemá vyloženě jasnou představu o tom, jaký má být Poirot, pak se mu film bude určitě líbit. Blbý je, že já tu představu mám...dost jasně vyhraněnou, dost úzkoprsou a při pohledu na Ustinova mi pořád létaly hlavou obtěžující myšlenky- jak může být tak neohrabaný....není vůbec elegantní.....co to má proboha za knír....vždyť ho má urousaný!!.....vždyť nemá vejčitou hlavu....šmarijá on má pokrčený oblek.....Tohle prostě není Poirot tak, jak ho přesně definovala A.Christie. ()

lapatata

Naprosto dokonalá detektivka, nevzpomínám si, že bych viděl lepší. Zlo pod sluncem se mi líbilo moc, ale tohle snad ještě víc. Zábavné, poutavé, napínavé, překvapivé a dokonce i vtipné. ()

durkes

Vyrastal som na knihách Agathy Christie a môj najobľúbenejší detektív je Poirot. Zasa plejáda hviezd ako v predchádzajúcom Orient expresse a krásne scenérie Egypta k tomu. Je to za 5. ()

Peddro

Velmi pěkně zfilmovaný román A.CH. Nicméně vadí mi značná chyba, která shazuje úroveň filmu. Kobra která je v kajutě je kobra královská (Ophiophagus hannah) a ta v Egyptě nežije. Vyskytuje se v Indii a Jihovýchodní Asii... ()

D1705

Smrť na Níle je jedna z najslávnejších kníh A.Christie. Film mal výborné obsadenstvo, aj dej. Televízny film s Davidom Suchetom už toľko nezabodoval, ale treba mať na pamäti, že tomuto sa venovalo viac času, o čom svedčí aj dĺžka filmu. Len postava Petra Ustinova sa na Poirotovu moc nehodila. ()

gizi

I když jsem už zápletku znal, film jsem si užíval. A jelikož jsem byl na plavbě po Nilu před 3 týdny, vychutnával si i to prostředí (které ale neodpovídalo realitě). 75%. ()

kodwin

V podstatě filmová klasika. Film nám i komunisti (snad kvůli jednomu z pasažérů?) servírovali celkem pravidelně, takže ho mám z dětství zažraný pod kůží. Viděno s nadhledem po letech mi přišlo vraždění poněkud nerealizovatelné, ale čert to vem, je to dobrá zábava s výbornými herci v exotickém prostředí. ()

FuLister

Peter Ustinov asi není tak dobrý francouzský, tedy samozřejmě belgický detektiv Poirot jako v podání Davida Sucheta, nicméně i tak se mi Smrt na Nilu dost líbila a kolikrát to bylo i hodně vtipné. Takže 4. ()

baron156

Plenér velkých hereckých es. Hlavně Angela Lansbury, Maggie Smith a Bette Davis. Nádherná projížďka na lodi se zvrhne v krvelačnou vraždu. Horko, otevřené moře a někde mezi námi, se potlouká vrah. ()

kotrlak

Dobrej cast, výprava, dobře zahraný, místama vtipný. Nicméně je to spíš divadelní hra s topornou zápletkou a samozřejmě "nečekaným" rozuzlením. Jak jinak? ()

Sopholojong

Ak uz original bol takto chaby, tak sa necudujem mojim slabym styrom hviezdam udelenym remaku. Original sice vitazi hmatatelnejsimi kostymami a najma vypravou realneho Egypta (ziadne CGI pozadia), ale ohromne prehrava stvarnenim Poirota, ktory je tu za "potiace sa, vysetrujuce, obezne prasa" bez akejkolvek charizmy. Bolo urcite chybou vidiet remake ako prvy, ale to nic nemeni na zastaralosti a konvencnosti originalu. PS: Krv v tychto starych filmoch vyzerala strasne nerealisticky smiesne. ()

Peabody

Tohle byl začátek, první Agatha zpracovaná takovým tím postupným odkrýváním s retrospektivními ukázkami - co se to vlastně stalo a jak jsme to neviděli. Potom přišlo Zlo pod sluncem a celý Suchet, myslím. Krásná hudba, jak by ne a vynikající herci kolem skvostného Ustinova, který sice není fyzicky podle Agathy, ale jako pan herec to zvládl skvostně.  každému doporučuji jednak nebrat dabing, ale originální zvuk a pak podívejte se ještě jednou, abyste viděli, v co vám uniklo, nebo co vám utajili. ()

belisama

Klasika, ktora neomrzi. Kedze ide o film podla predlohy od A.Christie, je tradicne dej velmi putavy, zapletka zaujimava, a rozuzlenie prekvapive. Kazdy je podozrivy a bez znalosti kniznej predlohy by som nevsadila ani cent na to, kto je vrah. Osobne preferujem ako Poirota Davida Sucheta, no v tomto filme mi Ustinov jednoducho "sadol". Vyborna vyprava, realisticke kostymy, skvela atmosfera. Nutnost pre milovnika krimi a detektivok! ()

Peregrina

výprava je přenádherná, záběry u pyramid a chrámů nemají chybu. I když vím, jednak z knižní předlohy, jednak z filmu se Suchetem, jak to dopadne a kdo je vrah, stejně jsem si to vychutnala. Sice jak zde píší snad všichni Ustinov není ten pravý Poirot, jako je Suchet, ale přesto se mi to moc líbilo a jeho hřmotná postava (já totiž Ustinova mám zafixovaného jako bláznivého Nera v Quo Vadis) nijak nerušila děj. Mia Farrow je nádherná a Angela Lansbury jako potrhlá alkoholička uvěřitelná (myslím si, že stejně musí chlastat i v civilu :-D) A moc se mi líbila rolička vyzubeného kapitána parníku, měl klafáky jak učitelka v Saxaně :-D ()

lapaix

Obrovské plus knižní předlohy bylo, že při pozorném čtení řádek po řádku a přemýšlení se šlo krok po kroku dopátrat vraha dříve, než ho Poirot prozradil. Něco podobného se filmu samozřejmě nemohlo podařit, ačkoliv se tvůrci snažili. Začalo to dobře, krásná atmosféra, dobrý humor, všeho odsýpalo. Bohužel od začátku plavby po Nilu se tvůrci nedokázali s knižní předlohou vyrovnat. V podstatě zjistíme jen to, že vrahem může být kdokoliv a pak už se jde rovnou na odhalení. Pro toho, kdo četl knihu, to bude nejspíš jen slabší odvar. Pro toho, kdo knížku nečetl, to bude výborná ukázka genilality Agathy Christie, protože rozuzlení je snad nejlepší ze všech, co autorka kdy vymyslela. ()

Madla123

Perfektní! Hvězdnými herci a herečkami se to tam jen hemží (např. Mia Farrow, Olivia Hussey nebo Jane Birkin jsou naprosto okouzlující). A Peter Ustinov je jako francouzský, pardon belgický, detektiv skvělý ;) ()

Amberjack

Krásný film. Hvězdička jde dolů za příliš předvídatelnou pointu, ale hádám, že v odhadování zápletek už jsem prostě moc vycvičenej. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

30.09.2018

Filmová adaptace klasiky Agathy Christie Vražda v Orient expresu v loňském roce vydělala 352 milionů dolarů a potěšila jak diváky, tak kritiky – zaslouženě se tak dočká pokračování. Snímek s názvem… (viac)