Smrť na Níle

• Československo Smrt na Nilu (viac)

Jedna loď, několik vražd, mrtvola, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. Pachatelem může být jen některý z cestujících! Ale kdo? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

PetrJulian

Ještě lepší než případ z Orient Expressu. Doteď jsem "Christiovky" moc neznal, ale čím dál víc jim začínám přicházet na chuť, a velkou zásluhu na tom mají skvělá filmová a tv zpracování. ()

martins

Peter Ustinov je pro mne Hercule Poirot, první z celkem 6 filmů, kde představuje slavného belgického detektiva, kterého jsme mohli za totality vidět v ČST. Ztracený dabing pana Řandy se náhle objevil v roce 2013, takže máme možnost porovnat s novějším dabingem ČT z roku 1998, který vyšel i na DVD a kde dabuje Ustinova dabuje Martin Štěpánek. Egyptské exteriéry velmi pěkné, příběh dobrý a podobně jako ve Zlu pod sluncem skvělé herecké obsazení, především David Niven skvěle doplňuje Ustinova, dále oběť bondgirl Lois Chilles, George Kennedy, Mia Farrow nebo věčně namol Angela Lansbury. Zajímavosti filmu je, že krom Ustinova se v dalším díle Zlo pod sluncem objevila i dvojice Maggie Smith a Jane Birkin. ()

lobo87

Poirot bez Sucheta mi až tak nesedí. Ustinov je výborný herec, ale v úlohe belgického detektíva sa nenašiel. Napriek tomu, Smrť na Níle disponuje predovšetkým skvelým obsadením (Birkin, Farrow...) a zaujímavou zápletkou. Napriek svojej dĺžke ma neustále držal v napätí... 70% ()

blondboss

Asi som od toho očakával trochu viac. Na jednej strane prijateľnejší herec v postave Poirota oproti prvému filmu, avšak na strane druhej trošku nudnejší prípad. Atmosféra síce fajn, opäť Agatha nesklamala, ale zas menej hereckých hviezd onej doby, aj keď ani tu ich nebolo až nejako málo. Celkovo som proste mal lepší feeling z Orient expresu. 60 % ()

Víteček

Vystačím si s jednou větou (dobře, souvětím) a řeknu, že osobně mám postavu Poirota pevně spojenou se Suchetem, ale stále je to stará dobrá Smrt na Nilu, navíc s celkem vysokou produkční hodnotou a kopou známých (a povětšinou schopných) jmen, takže se jedná o kvalitní podívanou, která na mě dýchla atmosférou a mravy oné doby. ()

paniColombova

Úžasná atmosféra, nádherné prostředí z pyramid a skvělý herecký výkon Mii Farow. Poutavý dobrodružný film, dovoluji si ho nazvat výpravným. A s napodobeninou z roku 2004 se to nemůže srovnávat. To byla poněkud trapná náhražka. ()

Celuška

Hmmm... Film jsem právě dokoukala a pocity mám dost smíšené. Za jednu hvězdičku stojí určitě herecké obsazení, které je skoro stejně tak nabité, jako ve Vraždě v Orient Expresu. Druhá hvězdička patří bezpochyby prostředí, ve kterém se film natáčel i samotnému zpracování, ale tím pro mě další "přihazování" skončilo. Kromě otřesného nového dabingu film o všechny ostatní hvězdy "obral" Peter Ustinov... Šedé nenapomádované vlasy? Rozepnuté nevyžehlené sako? Plátěné kalhoty "na Havla"? Nespisovná "šišlavá" angličtina? Brrrr, jako fanoušek knížek Agathy Christie při tomhle pohledu neskutečně trpím a úpím! Ustinov mi jako představitel Poirota vadí opravdu hodně (respektive jeho způsob ztvárnění) a to ve všech filmech s ním natočených bez vyjímky. Podle mě je totiž zatím jediná filmová "verze" Poirota (vzhledově i povahově) v souladu s knižní předlohou: ta s Davidem Suchetem :) To už i další známý představitel Poirota - Albert Finney - je lepší než Ustinov (alespoň vzhledem)... Ano, přiznávám, že jsem zaujatá, ale jít výš zkrátka nemůžu (i když současných 81% je opravdu hodně dobrých a hodnocení pod 3 hvězdy je jak šafránu), nicméně kdo knížku nezná nebo žádnou konkrétní představu o Poirotovi nemá, ať si nějakou tu hvězdičku navíc klidně přidá :) ()

unclejack

Napriek istému návyku na adaptácie britskej televízie s Davidom Suchetom v hlavnej úlohe predsatvuje Smrť na Níle Johna Guillermina isté osvieženie. Jeho pohľad na jednu z najznámejších autorkiných kníh zdobí profesionálne spracovanie, nadštandardná hudba a lákavé herecké obsadenie - Peter Ustinov je ako belgický detektív vynikajúci a s dostatočnou gráciou, ktorú svojej postave prepožičal, vedie umne vyšetrovanie vpred. Zvyšok hereckého ansámblu je taktiež skvelý - zvlášť v porovnaní s novou verziou s Davidom Suchetom, kde toho najviac predviedla Emma Griffiths Malin - vzlášť si treba všimnúť silnú ženskú časť castu Birkinová, Davisová, Farrowová a aj Maggie Smithová. Jeden z mojich obľúbených štramákov David Niven ako Poirotov pomocník túto partu v žiadnom prípade nepokazí. ()

hn253

Celkem solidní zpracování, hvězda navíc pro Miu Farrow a dokonalou výpravu, ale především za skvělou kreaci věčně opilé Salome Otterbournové v podání Angely Lansbury. ()

Kontryhelka

Opět dávám plný počet hvězdiček za krásné exotické prostředí, brilantně rozmotaný zamotaný případ, skvělé herce,kteří se svých rolí zhostili na výbornou a za milého tlouštíka Petera Ustinova. ()

doriana.g

Dokonalé. Viděla jsem jako dítě, samozřejmě švidroočko mi taky zaimponovalo, krásný chlap... Pak jsem viděla opět a zase a zase a starší a vnímavější a zase a zase a co asi? - D O K O N A L É. ()

PTuranyi

Britská adaptácia klasiky s hviezdnym obsadením a produkciou hollywoodskej úrovne. Vek zanechal na filme jemnú patinu doby. Hercule Poirot je v podaní Petra Ustinova žoviálny extrovert. David Suchet skrátka postavil latku veľmi vysoko. Hercom však nemožno nič vytknúť. Agatha Christie opäť namiešala zmes ľudí, z ktorých každý má dôvod ísť Linnet Ridgeway po krku a pridala známeho Detektíva, aby odhalil vraha. Vtipné je obsadenie Angely Lansbury, ktorá mohla svoje skúsenosti zúročiť v seriáli "To je vražda, napísala". Ďalej na konci Rosalie Otterbournová odchádza so svojím nastávajúcim snúbencom v celkom dobrej nálade vzhľadom na to, že jej pre pár hodinami zabili matku. 75% ()

Paulia

Peter Ustinov nemá zdaleka takové kouzlo, jako David Suchet a nemůžu si pomoct, ale vůbec se mi na postavu Poirota nehodí... Ovšem když tohle opomenu, pak je film skoro bez chyby. Hlavně se mi líbí krásné záběry krajiny okolo Nilu a samozřejmě zápletka, o jejíž kvalitě říká dost už jen jméno její autorky, Agathy Christie. ()

Margarite

Starý dobrý Hercule Poirot. Smrt na Nilu je skvělá detektivka doplněná o krásné egyptské památky a vidět starověké chrámy a pyramidy bez turistů je prostě luxus, atmosféru doby navíc dokresluje krásný kolesový parník. Prostě výborný příběh a výborné prostředí, jen hlavní aktér, tedy Poirot v podání Ustinova, mi moc nesedí...správný Poirot je pro mě prostě někdo jiný. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (viac)

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

Gal Gadot v pokračování Orient expresu

30.09.2018

Filmová adaptace klasiky Agathy Christie Vražda v Orient expresu v loňském roce vydělala 352 milionů dolarů a potěšila jak diváky, tak kritiky – zaslouženě se tak dočká pokračování. Snímek s názvem… (viac)