Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

Recenzie používateľa ArthasKarfa k tomuto seriálu (26)

Muž, ktorý vyrovnal účet (2022) (S04E03)

Případ Holub? No to si snad dělaj srandu. Zbytek byl oproti dvěma dílům docela dobrý, hodně záběrů ze Šumavy a vyšetřování mělo spád, až do chvíle nálezu pornovidea holky, co byla asi o 10 let starší než prostředí kam jí filmaři zařadili. A ten ťuplas, co má sklárnu, hrozný dabing a hloupý úsměv každý díl srazí o 2 hvězdičky dolu. Jinak mají ty díly vlastně hodně společného, vraždu provede většinou chudák, kterému někdo ublíží a vám je ho vlastně líto. ()

Posol zo sveta mŕtvych (2022) (S04E04)

Tenhle díl se mi líbil trochu víc, protože se z velké části natáčel v Sušici. A i jinak bylo trochu víc zábavnější vyšetřování, i když zase absolutně neprofesionální s náhodou. ()

Mŕtvi do krčmy nechodia (2022) (S04E05)

Jako na vraždy v každé chalupě na Šumavě jsme si už v tomhle seriálu asi všichni zvykli, ale dvě vraždy střelnou zbraní na hřbitově? A vyšetřují t z počátku jak kdyby šlo o ukradené slepice....to je prostě už moc. Kde jsou ty díly, kde ta vražda byla "stylizovaná" do prostředí lesů a ne, aby to bylo něco jako L.A Přísně tajné. Krádež kol dvou dolarovýmu svůdníkovy celý díl opět shodil o hvězdičku dolu, ano asi to občas vyjde, ale ne takhle. A zajímalo by mě na základě čeho dělali tu domovku a 72§. Jinak ten díl měl trochu lepších momentů, ale jinak..... ()

Peniaze na streche (2022) (S04E06)

Tenhle díl tedy zatím ve stupiditě asi vede, nejen, že typují vraha na základě špatně dovezeného oběda, že se únos dolarového herce odehraje jak v americkém filmu, a zatčení recidivisty je něco mezi hysterickým záchvatem a nacistickým zatčením. Přírody je tam čím dál tím méně, ale kravin čím dál tím víc. No to si snad dělaj srandu s těmi únosci? To jako fakt, GPS, zásahovka, neee, proč tohle režisér dělá. Vyřešení krádeže Madony...to už se člověk opravdu může jen smát. ()

Nešťastný vrah (2022) (S04E07)

Tenhle díl je zajímavý pouze prostředím Sušice a hradem Rabí jinak je to zase pelmel, a nechápu, proč tam tvůrci zase museli obsadit hezouna co byl nadabován jak v nějakém levném péčku. A vrah byl tentokrát jak ze Shakespeara. ()

Prípad neznámej ženy (2022) (S04E08)

První díly a série byly v určitých ohledech podobné, ale tady je těch absurdit a postav, které se tam nehodí až příliš, nehledě na počet vražd na malé Šumavě. To jak kromě vraždy vždy najdou ještě pachatele 10 let starých přípádů je sice velkolepé, ale často až moc banální. Pořád je tam příroda Šumavy, záběry hezkých míst a občas replika nějaké původní postavy. Jinak docela děs a další série bych se velmi bál. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)