Policie Modrava

• Česko Policie Modrava
Česko, (2011–2022), 37 h 38 min (Minutáž: 54–66 min)

Tvorcovia:

Jaroslav Soukup

Réžia:

Jaroslav Soukup

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jana Boušková, Martin Davídek (viac)

Zločin nie je len výsadou veľkých miest. O tom presvedčí divákov hlavná postava krimiseriálu Policie Modrava, šikovná a do práce veľmi zapálená kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorá prichádza z Plzne na Modravu, aby tu nastúpila na uvoľnené miesto vedúcej miestneho policajného oddelenia. Hoci sa ako žena, a ešte ku všetkému šéfka oddelenia plného mužov, od začiatku stretáva s nedôverou svojich podriadených, a u niektorých s neprajnosťou a škodoradostnou radosťou z každého potknutia, svojim zápalom, schopnosťami a maximálnym ponorením do práce si pomaly buduje uznanie a rešpekt. Pomáha jej v tom aj jej rázna povaha a nevyčerpateľná energia s ktorou sa púšťa do riešenia každého problému. (TV Markíza)

Recenzie používateľa ArthasKarfa k tomuto seriálu (26)

Policie Modrava (2011)

Čtu si tady s pobavením komentáře uživatelů, jejíž jediná zkušenost s prací policie ČR je, že se koukali na seriál Pitaval. Opravdu mně vždycky velice rozčílí, když někdo vyhledává chyby na seriálech, které měly vzniknout pouze proto aby pobavily napjatého diváka, který kouká na všechny ty vraždy a násilnosti v amerických seriálech. Soukup natočí klidnou kriminálku z prostředí našich krásných hor, kde jsou v hlavní roli policisté z obvodního oddělení, kteří řeší nejrůznější případy. Všem divákům je jasné, že vraždy a podobné těžké případy by si okamžitě převzaly vyšší orgány PČR, ovšem na takový seriál se podíváte, aby si vaše duše odpočinula a nehledáte všemožné důvody seriál napadnout a zkritizovat. Je to podobné, jako když dnešní "filmový specialisté" nachází v 30 případech majora Zemana, že v záběru XY jede auto co se vyrábělo až další rok a že v době vyšetřování na vozovce být nemohlo. Za mě je seriál velmi pěkný, i když má své profesní i herecké nedostatky, na vlastní chyby se koukejte doma, máte jich tam určitě víc než v tomto seriálu. Poklona všem samozvaným kritikům a jejich otřesným způsobům vyjadřování. ()

Za lepších okolností (2011) (S01E01)

Jako detektivní příběh nic moc, tahle záležitost má ovšem velmi velké plus a to je krásná šumavská příroda kolem Kašperských Hor a velmi sympatická Soňa Norisová. Musím tedy dohromady říct, že to skřípe skoro všude a jako krimi to opravdu není příliš kvalitní, ale na pár nudných večerů to jako kulisa stačí, mně jako milovníka Šumavy, potěší každý záběr z této překrásné části naší republiky a k tomu trocha krimi je pestré zpestření. ()

Ranč (2015) (S01E02)

Pěkný díl s krásnými záběry Šumavy. Žádná velká kriminálka, ale takový jednoduchý příběh ze života lidí z hor. ()

Kovbojov návrat (2015) (S01E07)

Trošku naivní případ s několika poměrně neuvěřitelnými kriminalistickými náhodami, které vlastně celý případ rozklíčují ze začátku. Pořád jsou tam ale velká plus a sekundární dějové linky jsou stále velmi zajímavé. ()

Vražda za splnu (2015) (S01E08)

Velmi zajímavý případ i vedlejší linie tohoto dílu. ()

Čertov mlyn (2015) (S01E11)

Tohle byl opravdu pěkný kriminalistický díl, ze začátku je děj skutečně dynamický a zvratový. Postupně se transformuje do tiššího pátracího stylu a celkově tvoří velmi kvalitní podívanou o dopadení vraha. Vedlejší dějové linky dotváří příjemný osobní charakter seriálu. ()

Nezvestná (2015) (S01E12)

Zajímavý kriminální příběh, i když uložení mrtvoly nakonec docela nelogické, když máte všude na horách tolik opuštěných míst. ()

Prípad ukradnutej krásavice (2015) (S01E16)

Nějak té Šumavy ubývá a případy spíš vaří ze známosti postav z první části série, pořád se na to dá koukat, ale vrátil bych ráz spíš na začátek seriálu a nestavěl takhle konvenčně všechny zápletky. ()

Prípad starosta (2017) (S02E04)

Velmi pěkný příběh z druhé série, který se zajímavě rozvinul a ponechal prostor pro uvažovaní o vrahovi, ovšem naprosto jsem nepochopil záměr tvůrců v posledních minutách dílu, tohle si mohli odpustit a nechat seriálu příjemnou a milou rovinu bez takových zvratů. ()

Hájnik, ktorý zmizol (2017) (S02E06)

Zajímavá zápletka i když vyšetřování zase trošku "velká náhoda". Jen nechápu, že mrtvoly musí pokaždé najít nějaká z vedlejších postav, myslím, že by na Šumavě nikdo nebydlel, kdyby se tam vraždilo tímhle stylem. Navíc ten vrah se tam taky v podstatě objevil jen jako konečná kulisa vyšetřování. ()

Vražda pri plavebnom kanáli (2017) (S02E07)

Zajímavý vedlejší děj s umrlčími deskami a celkově poměrně pěkně koncipované vyšetřování. ()

Muž v pozadí (2019) (S03E02)

Zajímavý případ i vedlejší roviny, jsem rád, že Jaroslav Soukup přidal víc záběrů krajiny a místních podniků, kde se vyšetřovatelé schází s lidmi kolem vyšetřování. Jinak si seriál drží stále stejnou kvalitu a od první série to příliš neupadlo. Šumava je krásným dějištěm pro tento nenáročný seriál, na který se vždy velmi těším. ()

Milenec z Churáňova (2019) (S03E03)

Líbilo se mi vyšetřování starého případu, které dalo celé epizodě další rozměr. ()

Nešťastná láska (2019) (S03E05)

Příběh nebyl nijak odlišný od ostatních, jen mě trošku mrzí, že se na ČSFD objeví fotky vraha, ještě před odvysíláním dílu. Člověk si to jen tak prochází a během pár sekund má po pointě. Jinak jsem rád, že Jaroslav Soukup přidává v každé sérii víc a víc záběrů krásné Šumavy. :-) ()

Neznámy útočník (2019) (S03E06)

Dnešní případ byl trochu netypický od těch ostatních a jeho rozuzlení bylo dosti nečekané - možná trošku jednoduché. V tomhle díle mi trošku chyběly osudy ostatních členů sboru a naopak přebýval hrozný nadabovaný milionář, který se spíš hodí do nějakého nekonečného hloupého seriálu. ()

Vyhasnutý prípad (2019) (S03E07)

Nevím jestli je to jen můj dojem, ale začíná to čím dál tím víc připomínat nějakou tele-novelu o vztazích a nevěře, etc. Případy jsou pořád zajímavé a krásná příroda vše pěkně dokresluje, ale vedlejší linie příběhů a vztahů jsou velmi stupidní. A nadabovaný hezoun se sklárnou a miliony, no pardon. ()

Návrat z Austrálie (2019) (S03E08)

Závěr třetí řady nebyl nijak zvláštní, trochu jsem doufal, že se víc dotkne všech hlavních aktérů, ale bohužel se tak nestalo. Případ byl z hlediska ostatních spíš průměrný a těžko říct jestli se v posledních dílech dalo najít to, proč na seriál většina lidí začala koukat a zalíbilo se jim to. Příroda jasně vede, ale zápletky jsou už jen spoilování něčeho úspěšného z první řady. ()

Útek do Tarify (2022) (S04E01)

U tohohle seriálu si člověk musí odpustit zcela policejní logiku a hierarchii práce. U tohohle dílu byla naprostá absence šumavské přírody, zato přibylo bordelů a polonahých tanečnic.  To že se na Šumavě vraždí jak za nacistů a že je do každé vraždy nebo smrti skoro pokaždé zapleten někdo z místních obsazených lidí je prostě věc kterou musíte nechat plynout, ale přítel Norisové vypadá jak z německého pornofilmu, policejní služebna je tak malá, že při záběru všech policistů musí většina stát a tentokrát i dialogy a zápletka byla tupější ne jindy. Návrat spíše průměrný. Chalupa je srovnána se zemí, major se už opět loučí případy se prolnou. Taková pohádka, ale čím dál tím divnější. ()

Žena so širokým srdcom (2022) (S04E02)

Tak nevím z původní série v tomhle příliš nezůstalo, kdyby tam nebyla šumavská příroda a těch pár osudů lidiček z hor, které měly v prvních sériích své kouzlo, tak bych se již na tyhle díly asi nekoukal. Zůstala vlastně jen hromada mrtvol na malém úseku Šumavy, pár nadabovaných německých herců, co vypadají jak z porna a případy bez tajemna a zajímavých zápletek. Policie většinou na základě pár indicií odhalí bez větší námahy pachatele a postačí proto jen pár výslechů a náhod. Pachatel se jim pak zákonitě přizná a oni si všechno od soudní pitvy po výzkum DNA dělají na služebně v Kašperkách. Prostě je to už jinde než dřívější díly. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)