Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Urukhaj98

Skvělá 90. atmosféra a výborné využití jíž zajetých marveláckých charakterů. Příběh je do již poměrně rozsáhlého univerza vtlačen kapánek násilně (v pořadí 21. film, chronologicky 2.), nicméně stále tam bez výraznějších problémů zapadá. Škoda absence výraznějšího záporáka, ale jako představení titulní hrdinky, která bude v MCU hrát ještě dlouho důležitou roli, funguje tenhle origin více než dobře. 8/10 ()

PEZ

Pozerám, že som tu zabudol pridať komentár. Niežeby bolo čo písať - film je už ukážkou bezradnosti Marvelu, ktorá sa neskôr ukzovala viac a viac. Niet toho veľa, čo si z filmu pamätám, azda iba to, že záver bol pre mňa obrovským sklamaním, lebo mi to prišlo ako podraz na divákovi. Kto videl, ten chápe o čom hovorím. Takže odporúčam skipnúť, zmysel to má len pre ozaj veľkých marvelovckých fanúšikov. ()

Sala1

Pri marveláckych adaptáciách sa mi často vynárajú otázky a neistota koľko častí môže ešte mať tento seriál, do akej miery som a sme schopní naň nazerať objektívne a brať do úvahy rozmanitosť a poetiku jednotlivých hrdinov, či režisérov, ktoré elementy sú pre sériu ako takú dôležité a ktoré prvky treba jednoducho iba prijať, pretože Marvel bol v mnohých - dnes už v samozrejmých - filmových/sériových pravidlách prvý. To, že sa jedná o prvú ženskú hrdinu nebudem brať vôbec do úvahy - za prvé mi je to jedno a za druhé by malo byť samozrejmosťou točiť filmy aj o ženských superhrdinkách. Film sa snaží byť iný svojou naráciou a to minimálne v prvej tretine. Marvel je postava, ktorej prehistória je naozaj pestrá a bohatá a zvolená štruktúra rozprávania aspoň obohatí váš záujem o film. Brie Larson vnáša silný esprit do filmu, čo je však škoda, scenáristi neponúkli postave dostatočne výrazný vývoj/oblúk, aby prešla poznateľnou cestou z bodu A do bodu B. Snímku drží pokope aj chémia so Samuel L. Jacksonom a dialogicky situácie viac-menej fungujú. Tiež sa mi páčilo, že napriek tomu, že sa jedná o jedného z najsilnejších superhrdinov, vôbec nemáme pocit (s výnimkou záveru), že sa pozeráme na bojový tank, sú odhalené slabosti aj výzvy. Nápad s mačkou a humor sám o sebe je presne taký, na aký sme zvyknutí a je ho primerané množstvo. Problémom je, že ten film je nevýrazný. Neviem o žiadnej scéne, ktorá mi utkvela v pamäti, choreografie a samotná akcia je nie vždy najšťastnejšia natočená, niekedy zlyhávajú aj samotné efekty, hudba je nudná a film nemá rukopis. Je to čistá rutina a predohra k Endgame a ja dúfam, že po tomto filme a Ant-Man a Wasp príde do univerza viac originality ako tomu bolo predtým. Viac tu: https://youtu.be/ABofyGpe-Co ()

DarthFailord

Má to své mouchy ale jako celek pohoda. Mam k tomu dva poznatky. Thanos is so fucked up!!! A Black Panther byl právě zadupán hluboko do země ženským originem! Hawk 75% ()

ER

Další střípek do Hry zapadnul. Více pohodově a s humorem, který nic nezkazil.Ano,má to tentokrát větší slabiny a ve spojení s tradiční zápletkou film působí tuctově. Jenže pak přijde Fury a na scénu s kocourem budu vzpomínat celý život. Zklamaný jsem nebyl a vo tom to je. ()

Mouchal

Captain Marvel pojednává o originu nejsilnější kladné postavy v rámci MCU dosud. Bohužel (alespoň co se týče mého názoru) dostala jeden z nejslabších filmů, co jsme mohli od Marvelu vidět. Příběhové je film až dětinsky předvídatelný, chybí nějaký zajímavý záporák, který by se i svou silou alespoň trochu dokázal přiblížit této blýskací Marvel buchtě, protože koukat na to, jak bez jediného problému seřeže všechny padouchy s prstem v nose může bavit možná tak děti ve školce. Klasické humorné scénky o to víc umocňovaly názor, že v tomhle filmu vlastně vůbec o nic nejde a je to jen takové to připravování si půdy. Celkově se mi ani Brie Larson do role moc nehodila a nepomohl ji k tomu ani ne úplně povedený kostým (možná jde jen o zvyk), ale když porovnám například kostým Black Pantera s tímhle... Přijde mi to jako krok zpátky. Nicméně co na filmu potěší je alespoň velká účast Furyho a menší Coulsona (konečně kruci!!). Ve výsledku si myslím, že jde o nanejvýš průměrný film, na který bych si bez provázání na další Marvel počiny asi za pár dní ani nevzpomněl. PS. Oceňuji počáteční "Marvel" titulky. RIP. 55% ()

E lan

Hmmm, viděni ve 4dx, film tak průměrný, nejsem fanouškem série. Humor spíše jednoduchý, triky kvalitní, o tom není sporu, ale jinak je to čistokrevný akční průměr. Ani herecké výkony moc nepřesvědčily. ()

Loxias

Nemuzu si pomoct, ale tenhle film mi prisel hrozne zbytecnej. Tim vic, ze te zacatek se tahnul hroznym zpusobem, zaver a flerken to trochu zvedli, ale celkove vzato vlastne nic moc. Neni tam ani moc velke napeti, neni tam pocit nejake velke hrozby, je tam jen nuda a aspon trochu hravy zaver. ()

Klajondr

No dobře co jsem to právě viděl. Jeden z nejhorších Marvel filmů? Rozhodně. Sice jsem nic neočekával a na film jsem šel jenom kvůli návaznosti na Endgame, ale i tak se mohli trochu předvést. Příběh je jedno velký klišé a většina dialogů tam ani nemusí být, hrdinka je neskutečně overpowered atd. Na druhou stranu film dokáže být i zábavný a občas zahraje malinko na city. A k tomu všemu ta kočička... ()

bearmeedek

Zdržím se znaleckých zařazení „nejhorší nebo nejlepší Marvelovka“. Je to dost dobrý akční a fantasy film. A ty povedené devadesátky to podporují. Film se drží osvědčených „zásad“ těchto dobrodružných filmů. Až ke konci se můj dojem kapánek snížil, když Marvelka předváděla nově získané schopnosti a vlastní silou létala vesmírem a vlastní energií sestřelila cokoliv. A jinak dobrý. Vhodná vsuvka k začátkům Avengers a vzniku zvláštního oddělení hrdinů. A kdo má nějaké problémy s Brie Larson, ať si přečte v Zajímavostech, jak se fyzicky připravovala na natáčení a co při své postavě zvládnula. ()

s1r1us

Za mě super. Jako fanda Sama L. Jacksona nemůžu jinak. Za Furyho palec hore. Určitě jsem si film mnohem víc užil než přeceňované a zbožšťované Infinity War, které šly jen cestou bombastické podívané a cestou za každou co nejvíce překvapit diváka. Humor MARVELu určitě sluší a přináší to, co jinak v suchých CGI orgiích Avengerů chybí. Negativem je už samotný prvoplánově feministický námět a pár na toto téma trapných dialogů. Jinak ale celkově ****. ()

Maximilianus

Celkom dobrý origin. Samozrejme sa jedná o jednu z tých slabších Marveloviek, ale zato aspoň mne pripadala trochu viac odlišná od ich bežnej šablóny. Samuel a Brie sú lahodní a spolu s mačkou proste dokonalí. Viac sa v tomto filme venujú minulosti a vyslovene originu postavy ako takej než samotnému deju, ktorý nie je nijak prevratný, ale mňa to bavilo. Je to trochu iné, zábavné, ale stále Marvel. 7,1/10. ()

vikino1

Stejně jak u Antmana 2 - Capitan Marvel dojíždí na to, že opravdu zajímavá scéna přijde až jako první potitulková (na tu druhou ani nečekejte). Přiznám se, že Marvel je u mě první Avenger, kterého jsem neznal. Proto byla nutná návštěva kina ještě před Endgame, abych viděl kdo vlastně má zamáznout Thanose. A jsem zvědavej, jak se bude bez rukavice takovým herem bojovat. Jinak film není ničím vyjmečný, mladý Fury sice hláškuje jak může, ale zrovna toto se k Nickovi moc nehodí, myslel jsem, že ukáže něco vostrého ve stylu Winter Soldier. Ale nee. A kdo čekal, že o oko přijde fakt nějak zajímavě, tak nejspíš bude zklamán. ()

Likan7

Všichni remcají, že to je už na jedno brdo. Každý origin jede podle jasně daného scénáře, který má za úkol jedinou věc, představit další figurku, která se objeví na šachovnici. Black Panther, Strange, Marvelka. Jenže mě to prostě baví. Vypadá to dobře, má do příjemný humor, je to sympatický, a speciálně tady se mi Brie Larson absolutně trefila do vkusu. Pokud s ní budou nadále pracovat jako tady, tak to bude moje nejoblíbenější postava. V momentě kdy získá svou moc prakticky nemá konkurenci (o to víc se těším až jí pustí z řetězu v Endgame), ale tady ta retro atmosféra prostě funguje. Vtipy jsou nenásilný, dobrý, Jackson skvělej, Law dobrej a já setsakramentsky spokojenej. Tohle prostě můžu do nekonečna. A že těch postav Marvel má. ()

Raijin

Lepsie ako Panther, ale inak nic ohromujúce. Je to uz zabehnuty system vyrozpravania marvelovky. Chcel by som nieco sviezejsie ako guardianov. Hlavna hrdinka nevyrazna, pokope to drzi "Nicholas" 😉 Vtipne mi to prislo super, pre znalcov komiksov aj prekvapiva zmena v skrulloch, ale inak nic nove a prebojne. Iba som to odskrtol z watch listu. ()

Dolby.130

Marvel znova nesklamal. Naservíroval nám niečo nové, niečo čo tu ešte v marvel nebolo. Film kde hrdina nie ne chlap ale žena. Drsná žena. Vôbec som sa nenudil. Oci som nevedel odtrhnúť od plátna. Figuroval tam úplne prirodzený humor, nič nasilu. Smial som sa v jednom kuse takmer. Konečne sme sa dozvedeli niečo viac o Cree, navštívili sme nové planéty. Chémia medzi postavami sedela na jednotku. Brie Larson bola perfektná voľba do roly Carol. Nick Fury a ten kocúr najlepšie duo v MCU. A konečne vieme ako prišiel o oko. I keď čakal som inak ale aj to dá dalo čakať vpodstate. No.... Thanos teš sa!! A Coulsona sme zas konečne videli ako ešte len zelenáča. Ale tá rada Scrull bola dosť zaujímavá, a ja si myslel že to oni budú ty zlý ale nevadí aspoň dávali hlášky za hláškou. No uz sa teraz ani neviem dočkať Endgame ani to všetko skončí tá hlavná dejova linka a stane sa Carol nová hlavná postava MCU lebo rozhodne vie čo robí a ide si za tým. ()

MilesTeg

Úvod do postavy, která bude mít zřejmě důležitou roli ultimátní zbraně v Endgame, zatím ale není jisté, jestli ji použijí jako bezduchou manipulativní loutku nebo bude mít vlastní názor, což ostatně bylo i její základní dilema v tomto příběhu. V zásadě je to ženský protějšek Starlorda, jen to není takový packal. Zábavná je trochu nuceně, pěkná je přirozeně, charisma si zatím buduje. Příjemná oddychovka před velkým finále. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu