Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Corpsegrinder

Překvapivě koukatelný, je to další z řady marvelovek kde jde spíš o menší osobní příběh (jako Ant-Man), ačkoliv zde je to spektrum trochu širší neboť se chvilku lítá vesmírem. Líbilo se mi to i jako taková pseudo devadesátková nostalgická buddy comedy jízda, ačkoliv samozřejmě ukázat pár 25 let starejch věcí neni ukázka kvalitní filmařiny. Asi tisíc věcí tam nedává smysl a je tam pár chyb v návaznosti scén, ale asi už jsem vzdal tohle ve filmech od Marvelu řešit. Hlavní postava mi nevadila, Samuel L. Jackson byl v pohodě, Ben Mendelsohn taky. Většina pokusů o vtip vyzní do trapnosti a občas to mělo divnej feministickej podtón (v jedný scéně se bezdůvodně zmíní že v určitým časovým bodě ženský nesměly na bojový lety a takovejch věcí je tam víc). Soundtrack slušnej, jsem rád že tam nacpali i pár vesmírnejch synťáků a neudělali z toho klasickou orchestrální břečku. Nevim, asi si to už nikdy nedám ale aspoň se to dalo dokoukat narozdíl od kravin jako Black Panther a podobně. ()

Gogo333

Zbytečně dlouhé, zbytečně nudné. Akce o ničem a zbytečný Law. Tohle mě moc nepotěšilo, původně bylo v plánu kino, ale kvůli práci jsem nestihl titulkovou verzi a na dabovanou fakt nejdu, takže jsem nakonec rád, že jsem koukal doma a mohl to trochu šoupat. Aspoň kočka byla fajn a občas i Fury. 60% ()

Warle

Captain Marvel je solidní jednohubka, která vás jednou určitě neurazí, ale znova ji vidět nepotřebujete. Má to fajn muziku, hezky se na to kouká (jak po stránce designu lokací, tak i CGI omlazení Sam. L. Jacksona se povedlo) a ta Furyho kočka je boží. Bohužel to má slabší duhou část děje a celé zakončení je takové odfláklé. Jako když něco děláte v rachotě, ale v půlce vás to přestane bavit, tak to doděláte jen tak ve stylu, aby vás nikdo nemohl zjebat, ale víte, že to mohlo být lepší. Ale hlavní je, že to funguje. A tohle funguje. 75% ()

tterez

Naprosto nepřipravená, bez očekávání. Tak jsem šla do kina. Teda očekávání asi trošku bylo, převe jen je to Marvelovka.. A výsledek? Byla jsem nadšená! Nová hrdinka mě totálně bavila, typově ji vybrali skvěle. Dějový zvrat v průběhu filmu mě překvapil a vůbec mě to celý dost bavilo. Těším se na léto a nový díl Avengers. <3 ()

Patrik256

Rozpočet_ 152 miliónov dolárov // Tržby_ 1.090 miliardy dolárov // Tržby v ČR_ 65 848 528 KČ // Diváci v ČR_ 399 116 // Tržby v USA_ 400 miliónov dolárov ()

mclenin

Solídna oddychovka so solídnym humorom v solídnom prevedení, nič nadštandardné ale pekne predchádza niekoľko udalostí z filmového sveta marvelu a nadväzuje na ne. Brie Larson to v kostýme sekne, avšak film ťahá hore predovšetkým Samuel Fury Jackson. Solídne 3 *. ()

xmatysekx

Zase takový ten film, který musí nějak dopadnout a všichni vědí jak. Hraje se tedy jen o to, jestli udržíte divákovu pozornost až do chvíle, kdy se to stane. Tady se to povedlo. Fakt mě to bavilo. Ale na druhou stranu, to byl jeden z těch filmů, kde jsem docela předpokládal i zápletku (opět tedy i díky tomu, že jsem znal 'budoucnost' toho filmu). Pak ale nedává moc smysl, proč se nějak nedomluvili lépe, dřív, nedošlo by k tolika ztrátám. No nic, to je prostě složité, ale i tak mě to moc bavilo a určitě se na ni těším v Avengers: Endgame. Akorát konstelace sedaček, dveří, sluníčka a plátna byla taková, že když barbaři odcházející v sekundě počátku titulků nechali otevřené dveře, kterými sluníčko krásně ozářilo plátno, na kterém jsem hledal krásné umělecké titulky, potažmo potitulkovou scénu, kterou jsem také mimochodem odhadl. ()

IvoB

Čekal jsem tak málo, až mě nakonec překvapilo, že je to vlastně docela fajn. Rutinní, ale fajn. Jen je trošku škoda, že je Kapitánka Marvel pouze symbol, spíše než nosná postava, se kterou bychom mohli alespoň trošku soucítit a držet ji palce. V tomto ohledu si ten film Fury (Samuel L. Jackson) trošku krade. ()

peetriss

Jedna z mých nejoblíbenějších hereček zlanařená do světa Marvel? Nu proč ne, řekl jsem si. Bohužel Brie Larson se ocitla v roli nezajímavé postavy v průměrně natočené sólovce. V první polovině filmu jsem měl pozitivní emoce díky příjemné retrodevadesátkové atmosféře a povedeným vtipům, zajímavým nápadům (rvačka se stařenkou pobavila) a sympatické Brie, avšak v polovině druhé začíná Captain Marvel lapat po dechu a mění se tak v průměrný, ale stravitelný marvelácký spektákl, který nepřináší nic hodného zapamatování. ()

Milodar

Šťáva, totiž šťastná volba retro prostředí. Kontrast futro potápěčské kombinézy Mistress Denver a retro prostředí včetně hudby, působí odlehčeně až vtipně. Výběr herců vynikající, takže se neztratili v záblescích paprsků počítačové grafiky. Děj už je lehce sračkovitý, nicméně film nemíří na intlygenčně zdatné diváky. Jako lehká zábava funguje výborně, a to včetně dojemně kýčovitého příběhu zelených ušatých Skrullů, kteří jakoby se vykutáleli z prastaré epizody Star Treku. ()

Prochy38

Marvely jsou buďto TOPky (Avengers, Thor, IronMan) nebo sračky (Black Panther, Spiderman) no pak je tu jedna naprosto rozporuplná. Dost jí pomáhá moje asi zbytečně velká ale slabost pro B. Larsom, vesele omlazený S. L. Jackson a cool padouch J. Law. Efekty luxus, příběh super. Hudba dokonce hodně nadprůměr. Za mě paráda. Jde o úplně novou postavu, bez minulosti, bez zásahů do marvelovského světa ... tak myslím, že povedené. Nenudil ani sekundu. ()

Foxhound#1

Hodně to hraje na humornou notu, místy skoro až moc na dřeň. No být 15 letý puberťák tak sázím plný počet, teď to beru trochu střídměji a stejně to mé hodnocení není úplně čisté. Obecně je postava Marvel takový hodně vytuněný superman a Brie je taková držkatá mrdnička (škoda že v realitě to je strašná piča). Ale jako jo, klidně se na tenhle prvopočátek inicitiativy Avengers kouknu znova. Díky Stane. ()

.baris.

Nechápu. Nechápu, jak může mít nablblej Deadpool o ničem přes 80% a tenhle skvost jen 68. Skvěle natočený, chytlavý a hlavně s fantastickou hrdinkou. Přefeministický žvásty mi nic neříkají a nemám ráda, když jsou ženský někam protlačovaný jen proto, že jsou ženský, ale tady je toho feminismu akorát, je jemnej, nenásilnej a smysl dávající a všecko to tak nějak sedí. Brie Larson je super, baví mě a příběh je taky parádní s několika zvraty. To, že se moji oblíbenou postavu patrně chystají zničit už z ukázek šílenýma Marvels, to je bohužel věc druhá. Captain Marvel ale má grády a hrdinku, se kterou se dokážu skvěle ztotožnit. Akorát českej dabing se teda moc nepovedl, Hana Vagnerová na Brie absolutně nesedí. ()

Sochorisko

No, moc jsem se na tento plátek těšil. Jenže jak se skoro dalo čekat, už snad ani nejde vymyslet přelomový děj pro představení nového národu. Wakanda byla super, něco malinko jiného. Tohle je podle mě postaveni na stejných liniích. Ejhle novej národ-strašně vyspělej, kterej vyvíjí zbraň, kterou chce celej vesmír. Aneb jak představit někoho, kdo má zabít Thanose. Mimochodem-Marvele, finální scéna byla přehnaná podle mě už i na tebe. Captain je mega silná uvidíme s čím narukuje na Thanose. Držím palce! ()

Stranger885

Odlehčení před závěrečnou kapitolou, kde nám není představena osobní spravedlnost štítonoše Američana v podobě dramatu, ale pohodička na farmě s chobotničko-bradovatým Thanosem hrající pinball s Mrtvýmbazénem. Přesně tak. Autoři nám představují komediální jízdu. A to mnohé překvapilo. Každý již očekává vyvrcholení celé série a nároky na Captain Marvel jsou obrovské. Přes všechen hate a nadmíru očekávání je představen poměrně klasický origin, který je však plný kvalitního humoru a zábavy, navíc kumulován znalostí universa. Konec nám poodhalí cestu k tomu, na co tak dlouho čekáme, proto nemůžu snímek hanit, jelikož jsem se dobře bavil. Chudák Furyho oko :D ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu