Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

MatyRock

Legendární kočičí hrdina v našlapaném pokračování, které bezpochyby mnohokráte předčí kocouří jedničku. „Nový“ animační styl je svěží a doufám, že se ho bude DreamWorks držet. Záporná postava vlka je snad nejlepším antagonistou minulého roku, nejednou jsem měl husí kůži v momentech, kdy byl na plátně. 9/10 ()

J.Crusader

Netradiční animace už zde byla mnohokráte zmíněna - a mohu říct, že nebýt těch 12 FPS akčních scén (jsem si v první chvíli myslel, že se mi rozbil přehrávač) tak k ní nemám jedinou výhradu a k filmu sedla jak prdel na hrnec. Příběh je takový, jaký je. Někomu se může zdát příliš moralizující - že nejdůležitější v životě jsou vaši blízcí, ale ve finále ani to nevadilo. Co je však bez debat naprostá pecka je hlavní záporák. Už dlouho jsem u animáku neměl takovou husinu. A ten pískaný motiv... Uff... Čtyři a půl hvězdy, ale za VLKA zaokrouhluji nahoru. ()

Ardno.Lamalz

Ono je to fakticky opravdu dobrej animáč! Hezké a promyšlené charaktery, skvělá animace, příběh o vyhoření, sebe-nalézání, sebe-přesvědčování, o přátelství, dobrotě a o nalézání pomyslně dávno ztracené důvěře v sebe sama a konečně i v druhé.              DOPORUČUJI ()

Carnage3105

Pre mňa prekvapenie roku a asi aj posledných rokov. Ten film si ma získal neskutočným spôsobom. Často krát majú ľudia zafixované že animáky sú pre deti. Toto je presne ten prípad kedy to absolútne neplatí. Riešia sa dospelé témy, ohľadom toho ako nakladať so životom. Ten moment keď sa na konci kocúr rozhodne bojovať so smrťou o svoj posledný život (samozrejme aj kvôli Čiči to si neklamme hehe) a nezvolí zbabelu cestu želania a ďalších 9 životov, je skvelý, my ako diváci vidíme zmenu v jeho osobnosti a že si uvedomil čo je naozaj dôležité. Dieťa v tom asi uvidí klasickú rozprávku ktorá ukáže čo sa v živote patrí a čo nie (ako Pinoccio že sa nemá klamať, Aladin že treba byť sám sebou a byť so sebou spokojný, Kung fu panda že sa nedá ujsť pred minulosťou ale v živote nezáleží na tom čo bolo, záleží na tom čo bude atď...). Ale dospelý človek pokiaľ sa na to pozera bez zaujatosti môže pochopiť tú hĺbku. Každý z nás máme len jeden život a treba ho využiť tak ako chceme a s kým chceme. Môžme ho buď premárniť alebo využiť. A kocúr to celé ukazuje na jednotku. Samozrejme Perrito je taký zábavný prvok ktorý sa stal takou bežnou vecou v každom filme ale je zlatý a zároveň pomôže kocúrovi aj čiči pochopiť zmysel života. No a záporák? Pre boha nepamätám si že by som v animáku videl niekedy tak úžasného záporáka (a to mám rád animáky čiže nič proti nim). Prvá jeho scéna s kocúrom v tom bare, už tam nám je jasné že to je veľká ryba a nie len ďalší obyčajný protivník. Keď kocúr prvý krát uvidí svoju kvapku krvi a pochopí že na neho nemá, zježia sa mu chlpy... Ach, aj ja som úprimne dostal zimomriavky pritom. To pískanie s ktorým prichádza vždy na scénu je správne strašidelné a vlastne aj ten dôvod prečo chce kocúra zbaviť jeho posledného života dáva zmysel. Strašidelný dizajn, perfektný hlas, skvelá motivácia, vôbec to není klasický záporák, za to obrovské plus. Vedľajšie postavy Ako Hornet, Maša a 3 medvedí sú fajn a ešte viac vypeckuju to tempo filmu a nemáte čas ani mrknut. Skrátka skvelý film od A po Z. A samozrejme animácia na to najvyššom levli ale to už všetci viete. Skrátka Kocúr v Čižmách Posledné prianie odporúčam každému či už sa v živote hľadáte alebo len tak pre zábavu, nadšený z toho budete tak či tak(ešte taká vsuvka, vkla si dám ako ďalšie tetovanie, keď sme vyšli z kina tak mi to povedal aj môj brat aby som si ho dal vytetovať haha) ()

Giorgione

Moc nechápu, co je na kocourovi v botách tak moc super. Těšil jsem se na skvělý film z univerza Shreka, který mě opravdu nadchne, ale nakonec nic moc. A to přesto, že přetéká hromadou kreativních nápadů, zajímavě podaných postav, včetně dvou vyjímečných záporáků, kdy jeden je creepy, ale nakonec má úplně nejvíc divné a neuvěřitelné rozuzlení, zato druhý - ten méně zajímavý - má sice více prostoru, ale je to prostě jen zrůda, která mi byla jedno. Film má také nádhernou proměnu hlavní postavy a také krásné myšlenky, jež jsou příkladné. Celé mi to ovšem ve výsledku připadá jako takový hektický fast-food, totálně přeplácaný a přebarvený. Přičemž jestli je tohle lepší jak jednička, tak jí snad ani radši nechci vidět. Možná by si tvůrci měli uvědomit, že není třeba univerzum ždímat do nekonečna. Svět Shreka má už minimálně 6 životů (filmů), nicméně kdyby měl jen 2, nic moc by se nestalo, obávám se. Přes všechny skvostné efekty je to nakonec takové nedotažené, divné, s pachutí promrhaného potenciálu. Znova tuhle jednohubku vidět nemusím a další díl už určitě ne. ()

Neikn

Netradičně nádherná animace podobající se filmu Spiderman: Into the Spiderverse, ale dle mého názoru mnohem lepší. Dostáváme spoustu krásně choreografických soubojů, emocionálně silné scény, ale také kvalitní humor. Nejvíce se mi líbilo že tento animák se nesnaží být korektní, a nadává kde se dá a zkrátka je pro dospělé ale i mladé publikum. Jediné co vytknu, je že občas se mi u animace v soubojích moc nelíbila až příliš nízká snímková frekvence, a také hodně rychlé tempo celého filmu ale jinak 9,5/10. ()

jlpib

Tento film se možná může tvářit jako každý jiný animák, ale má takový přiběh, takové postavy, takový humor a takovou temnou auru kolem sebe, že si dovolím říct že je to ten nejlepší film který byl zatím udělán. Záporáci absolutné perfektní, Jack Horner jako ten vtipnější, aby tam přinesl ten humor a smrt jako ten co tam přináší to temno, možná že pro mladší děti by to mohlo být až hororové některé scény. Příběh, který když člověk pochopí jakou má hloubku, až by mu ukápla slza, Perrito který je tam perfektní postraní postava. Dreamworks využili styl animace aby to mělo takový víc pohádkový styl a povedlo se jim to nádherně. Stoji za to se podívat. Jednoduše (spoilery) jde o to, že Kocour zjistí že je na svém posledním životě, zjistí že existuje hvězda která mu splní jedno přaní a tak se za ní vydá a po jeho cestě se stane mnoho věcí. ()

KubajsV

Na takovýto animák se čekalo hodně dlouho. Dreamworks se vytáhli a uvedli neskutečnou podívanou v podobě grafických hodů, ale také srdceryvný příběh, při kterém každému ukápne slza štěstí i smutku. Z Kocoura v botách srší neskutečná energie a při tom bouchá nespočet všemožných emocí. Dlouho už takový animák neuvidíme, díky bohu za něj!🙏❤️ ()

Raichu.Cz

Jako Dreamwork začíná hodně zvyšovat kvalitu... od dob kdy byl Shrek Zvonec konec a potom první díl Kocoura v botách tož tam šlo vidět že už se produkci nedaří. Ale v moment co se objevili Zlouni tak bylo hned jasné že Dreamwork něco chystá a to něco opravdu velkého. Kocour v botách poslední přání přesně ukazuje to co je pro hlavního hrdinu nejdůležitější a to jeho život protože jakmile překročí limit která dokáže vést k opravdové smrti tak se v něm vyvine napětí a strach. Abych byl upřímný... bál jsem se grafické stránky bo na plakátech a traileru to vypadalo hrozně... ale ne! Animace naprosto úžasná až mi to připomnělo SpiderMan Paralelní světy... Postavy jsou zde fakt skvělý už díky přátelství či nepřátelství ale za to hlavní záporák no proboha... to byl doslova šok bo tím jak se objevovala jeho přítomnost tak mi začal běhat mraz po zádech za mě nejpovedenější záporák roku 2022. Dreamwork víceúčelově vrací úder že ještě nepatří do šrotu... mám taktéž velké očekávání na Shreka 5 který byl konečně potvrzen teda doufám... Za mě 92% ()

Wav

Už jsem se nenadál, že by v DreamWorks přišli ještě s něčím atraktivním, ale dvojka Kocoura v botách opravdu stojí za to a o koňskou míli trhá nemastnou neslanou jedničku. Příběh sice může na první pohled působit trochu jako klišé, ovšem ve výsledku jsou všechny jeho linky zajímavé, má to švih a spád, postavy jsou povedené (a bez nadsázky říkám, že tak podařeného hlavního padoucha a jeho tým jen tak neuvidíte) a vtipem a mírou satyry a parodie je to návrat do doby, kdy v DreamWorks prostě uměli. Tomu všemu nadmíru sluší vizuální zpracování místy balancující mezi 3D animací a kresleným komiksem. Ve výsledku nadmíru povedená pohádka víc pro dospělejší publikum, než pro děti. Škoda jen závěru - vzhledem k "dospělému" příběhu by, myslím, Kocourovi slušel poněkud jiný konec. V takovém případě bych nad 5 hvězdami neváhal. Nicméně i 4 jsou výsledek více než důstojný. ()

DANIELRODEN

Velmi milé překvapení. Čekal jsem klasiku - jedno dítě usne, druhé se bude bát, třetí se bude nudit a já radši půjdu na záchod přečíst si zprávy na mobilu. Ale všichni jsme byli nadšení a plně spokojení a já tím pádem promeškal skoro dvě hodiny světových událostí. BTW vlk/smrt absolutně rules. ()

ENDGAMEBOY

Tohle je asi nejlepší Dreamworks film než asi Shrek. Hlavně film ukáže že se nesmíme bát smrti atd. Animace skvělá, příběh skvělý, postavy skvělé, a hlavně záporák vlk který je Smrt. Za mě 9,90/10. ()

Eva.Zumrova

Do kina jsem šla bez větších očekávání a odešla jsem plná emocí, zážitků a uchvácená jak příběhem tak animací. Tohle je animák spíš pro dospělé, protože pod vší tou pestrostí se skrývá hluboký příběh o smrtelnosti a úctě k vlastnímu životu. Obě dějové linky jsou rozdílné a přitom se prolínají. Tři druhy záporáků se jen tak nevidí, ale tady nebyl nikdo upozaděn a každý dostal svůj prostor. I ústřední trojka skvěle funguje. Humor je z mého pohledu bezva a dost jsem se nasmála. Žádný mi nepřišel trapný nebo "svázaný s určitou událostí", takže pokud neznáte pozadí tak Vás mine. Animace je krásná a místy se lehce mění, takže nic není všední a okoukané. Hudba taky sedne a myslím, že některé písničky jsou originální. Tenhle film mohu jen doporučit. 10/10 ()

AmoN

Musím priznať, že som nečakal tak skvelý divácky zážitok. Do kina som išiel s pomerne malými očakávaniami. Určite to nie je len ,,rozprávka" pre deti. Počas filmu zažijete všetky emócie, nazval by som to emočnou harmóniou. Smiech a dojatie vystrieda napätie a strach. Pri každom popiskovaní som mal husiu kožu. Spracovanie akčných scén určite zvýši divácky zážitok. No aj bez nich by bolo spracovanie celého filmu skvelé. Úvahy o živote a smrti naznačujú, že sa nejedná o film určený pre jednoduchého diváka. Sám som sa po skončení premietania musel hlbšie zamyslieť. Hlavné postavy sú veľmi sympatické, a to nielen pre mladšie publikum. Postava hlavnej zápornej postavy je takisto skvelo spracovaná. Vzhľadom na to, že sa jedná animovaný film je to až neuveriteľné. Vo filme si všimnete aj úžasné zapracovaných odkazov, filmových aj všeobecných. Veľmi ma potešilo, že sa do filmu nesnažili umelo vsadiť novodobé ideológie, ktoré nepatria minimálne do snímkov, ktoré sú cielené najmä na mladšieho diváka. Komu by som odporúčal zhliadnuť si toto majstrovské dielo? Každému! Či už ste dieťa, alebo dospelý. Film si určite pozriem znovu. (100%) ()

Martyrium

Po dlhej dobe konečne skvelý animak so všetkým - skvelou animáciou, originálnym príbehom, vtipom, akciou, hudbou. A dalo by sa pokračovať. Detská sa bavili grandiózne a ja taktiež. ()

jantomas

První díl Kocoura v botách od studia DreamWorks patří sám o sobě mezi originální animované filmy, které navzdory místy šílenému obrazu světa, kde se mísí všemožné tradiční pohádky, obsahují hlubší myšlenku. Co jiného ostatně taky čekat od filmů ze Shrekova animovaného univerza? Pokračování tak bylo vyhlíženo nejen s velkými očekáváními, ale i laťkou, které bylo třeba dosáhnout (přeci jen se jedná o postavu ze Shreka). Málokdo by ale čekal, že film překoná své předchůdce ve všech ohledech. Po grafické stránce se film lehce odcizil zbytku univerza, jedná se totiž o zajímavý styl animace, dosud spíše neznámý západní tvorbě – mix známé západní animace a stále populárnější animace východní. Tento místy až hybrid mezi anime a konvenčními animovanými filmy ale kupodivu nepůsobí rušivě, naopak dodává filmu originální nádech. Dle mého názoru se jedná o zajímavý experiment, stojící prozatím především na své originalitě. Můžeme tak jen hádat, jestli se jedná o hřebíček do rakve západní animaci, nebo o ojedinělý exemplář. Stejně tak jako je první díl epickým dílem o zrození charismatického, trochu prohnaného hrdiny a psance, je díl druhý eposem o smrti dosud nesmrtelné legendy. A to doslova. Vyprávění o cestě pyšného kocoura za nalezením pokory se prolíná s motivy přátelství, rodiny i (a to nejsilněji) samotné smrti a toho, na čem v životě doopravdy nejvíc záleží má příjemný spád a divák se v žádnou chvíli filmu nenudí. Díky přesahu, který si dovolím říci je hlubší než u jakéhokoliv jiného filmu Shrekova univerza, se nenudí ani dospělý divák. Příběh nám zároveň neprozradí vše hned na začátku, a divák si tak většinu filmu láme hlavu nad tím, co že se to stalo v té Santa Coloma (tady si neodpustím fanouškovskou poznámku – Kocour v botách je nám opět náznakem, jakožto příkladný Španěl, vykreslen jako katolík. Ať již jedná o svatbu s knězem, či poznámku v minulém filmu že kostely zásadně nevykrádá :-)). Film tak má vše, co bych od něj čekal – charakterový vývoj postavy, humor tak typický pro Shrekovo univerzum, prohloubení vztahů mezi charaktery, jakož i poodhalení dalších střípků z jejich minulosti a v neposlední řadě vykreslí jednu z nejlepších animovaných postav (a nemyslím Jacka Hornera). Přesto musím zmínit jeden aspekt, který může být překážkou u českých diváků. Podobně jako v případě některých dílů Shreka je i zde pracováno s pohádkami známé pro anglosaské publikum. Postava Jacka Hornera bylo pro mne neznámou až do shlédnutí tohoto filmu a zpětně jsem si dohledával o koho jde. Není to ovšem pro film zásadní, a tak patří druhý kocour k filmům na které, ačkoliv jsem ho již viděl dvakrát, se rád podívám i znovu. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD