Príbeh škandálu, ktorý vypukol, keď sa televízia CBS rozhodla dva mesiace pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2004 odvysielať materiály, ktoré mali dokazovať, ako sa George W. Bush vďaka otcovým politickým kontaktom vyhol vojne vo Vietname. Následky pre všetkých zúčastnených na seba nenechali dlho čakať... (STV)

george82

Smutné. Jako všechny tyhle filmy o politice v USA. Bohatí bohatnou a v době kdy se nedaří, tak bohatnou taky a ještě na úkor chudých. Ještě aby se tam takový věci neděly, když jim vládnou mamánci, kteří se uklízej na teplá místečka, aby se jim hlavně nic nestalo. Tohle vždy bylo je a bude a žádný prezident nebude jiný. ()

dudo24

Prvá investigatívna časť ma bavila viac. Naťahovačky a obviňovačky čo prišli potom boli stále dobré ale už som stratil záujem o výsledok. Slabé štyri hviezdy. ()

Aywes

Chytrý scénář nic nemění na tom, že Truth chybí drive. Kromě toho je to perfektně zvládnutý kousek s fantastickým výkonem Cate Blanchett. Rád jsem si tento příběh vyslechl. Pro všechny fandy konverzaček nebo zájemců o téma prezidenta Bushe. Pro ostatní asi ne, pokud jim nezáleží "pouze" na skvělých hereckých výkonech. Bylo by taky nevhodné nezmínit Redfordův výkon. Dvojice Blanchet a Redford fungují naprosto přirozeně a důvěryhodně. ()

rigby

Tři hvězdičky možná z úcty k představitelům hlavních rolí, a za to, že se nejedná o vyložený průšvih. Příběh je natočen velmi kvalitně a profesionálně, ale našim divákům zřejmě nemá co říct. Politické téma je alespoň pro mne značně nezajímavé, a tak jsem se po celou dobu spíše nudil. Tvůrci nedovedou vtáhnout do děje náhodného diváka, který se o politiku nezajímá a zákulisí zejména americké politiky je pro něho naprosto tabu. ()

Rhod

Veľmi zaujímavé sledovanie križujúce tri rôzne aktivity - žurnalistiku, politiku a teoreticky aj volebnú kampaň. Nemal som vedomosť o tejto udalosti, o čo viac ma bavil film, pretože som čakal, ako to nakoniec všetko dopadne. Politické témy mám osobne veľmi rád, a kto ich má rád tiež, odporúčam film pozrieť. Cate Blanchett je celkovo skvelá herečka, čo preukázala aj v tejto role, vyšlo jej to. Aj zvyšok hlavných postáv bol herecky vyrovnaný. Trochu mi to pripomínalo film Spotlight, pretože viac-menej je dej založený na tom istom, len o inej téme - konkrétna téma, hľadanie informácií a kontaktov, riešenie a výsledok. Od začiatku to postupne naberá grády, nemá to zbytočne dlhý nudný úvod, ale dostaneme sa do akcie hneď. V skrátenej verzii, ide o príbeh ženy, ktorej sa do ruky dostali isté informácie, chcelo to využiť a informovať o tom prostredníctvom médií, a vieme, ako to v dnešnom svete funguje, všetci sa jej za to náležite "odplatia". Čo už ... F.E.A. ()

BoKo_CzT

Ako film je to síce bežný štandard, no dôvodom prečo ho vidieť nie je umenie. Význam tohto filmu spočíva v jeho dokumentačnej úlohe, v prezentácii toho, čo sa tradičnými cestami medzi ľudí proste nedostalo. A preto prideľujem tri hviezdy. Niekedy žiaľ musí novinárov suplovať film a svedčí to asi o tom, že "je niečo zhnité v štáte dámskom". ()

zvolsi

Bolševik, nebo kapitalista je to jedno, sračky sou všude. Jenže v demokracii máte aspoň nějakou šanci se z nich vyhrabat :) ()

Tomas_PO

Veľmi zaujímavá téma - reálny príbeh a ututlaný Bushov (ml.) prešľap počas vojenskej služby, kedy sa vyhýbal vojne vo Vietname na základe kontaktov Busha st. Dávam len 3/5, pretože investigatívna novinárčina tu nedosiahla svoje maximum, ako napríklad v Spotlight. Rovnako ostalo veľa otvorených otázok, žiadne oficiálne stanovisko Bieleho domu, ci priamej konfrontácie s ním. Nehovoriac o bludne spomenutej a nijako nerozvinutej téme Bush-Bin Ladin. určite sa dalo nájsť viac kontroverzie. Chýbalo mi aj vysvetlenie, ci rezultát bol preventívnym rozhodnutím šéfa CBS, aby si zachoval svoju pozíciu, alebo priamym tlakom zhora... ()

robfi

Film o žurnalistice, kdy o existenci nebo neexistenci dlouholetých fenomenálních novinářů rozhodují supi a ty nejmenší detaily... Každopádně jsme v reáných USA dneška , takže na happyend a vítězství pravdy a lásky nad penězmi a přízní Bílého domu nečekejte... Fenomenální herecké výkony a po dlouhé době slušně natočené drama made in USA. ()

pold

Tohle jsem nepochopil. Je tu alkoholička a feťačka, která přestává zvládat svou práci, a která zjevně vykonstruovala kauzu na základě neověřených dokumentů, ve zjevném konfliktu zájmů, a ještě navíc asi na objednávku. Tak jí vyhodili z práce (já bych jí vyhodil první minutu kdy se ukázalo, že je to padělek, a jak se totálně vybodla i na to, jak si aspoň zamést stopy za pomluvami které šíří). A co je na tom proboha špatně? Pak o sobě napíše knihu, kde se snaží svoji neschopnost a prasárny idealizovat. Jak o takový sračce může někdo natočit film, kterej se s takovou sviní snaží sympatizovat? Obsah odpad, výkony Blanchet a Redford standartní. ()

raxxx

Film o proficich co trapně naletěli , jasna angažovanost holyudskych hvěst co JWB nemuseli , ještě že to blančetka nedotala vroce 2000 jinak by se svět zničil ten ekoterorista Al Gore , Redfor semi libil "dneska zájíma vic lidi rozhovor z učstníky reality show než přeživsím holokaustu , trošku jsem čekal že se nakonci v titukách potvrdí že JWB podváděl a že mu to pak dokázali a to se nepovedlo. ()

Kozlowski8

Těsně před volbou amerického prezidenta získají pracovníci populárního TV pořadu informace o podvodném jednání kandidáta Bushe jr., kterým se měl vyhnout odchodu do vietnamské války... Typicky americká záležitost, kdy se během volebních kampaní vytahují kostlivci ze skříně a často se z (pro nás) úplných banalit vytvářejí rozměrné kauzy a - třeba i vznikají filmy. Případ G. Bushe jr. není tak bezvýznamná záležitost, jako když někdo na politika vyhrabe, že na střední vykouřil dva jointy trávy, nicméně pro mne je to i tak kauza nepodstatná, nezajímavá a vzdálená. Asi právě z tohoto důvodu jsem se do příběhu úplně nedostal, jako třeba v případě oscarového "Spotlight" či "Akta Pentagon". Taky mi chybí určitá přirozenost a upřímnost celého vyprávění. Přesto si nelze neužít dobře navozenou atmosféru prostředí a skvělou práci Cate Blanchett a taky Roberta Redforda - typově neskutečně trefně obsazeného. 70%. ()

lada32

Zapomeňte na Oscary ověnčený Spotlight v roce 2015. Tohle je nejlepší novinářský film letošního roku. A Cate mě zase dokázala, i třeba filmem Carol, že je opravdu v best formě. Mám ji rád. ()

gatuso

Asi tak, stret dvou entit - novinarske a politicke me nechava zcela chladnym bo vim, ze jedna bez druhe nefunguje a navzajem se potrebuji. Je pak na obcanovi si udelat na zaklade rozlicnych zdroju informaci co se to u nej na dvorku nebo ve svete kurva deje. Novinarska objeveni a kauzy jsou jako plivnuti do more nebo busenim pesticky do skaly systemu. ten je radne zakotven a pouze on sam se muze narusit nebo destruovat. Liberalove budou citit hrdost a doda jim to odvahu a novy elan k objevovani spiny v systemu, z ktereho jsou zivi a neokoni budou chrochtat blahem jak to tem novinarskym liberalnim mrdkam nandali. My, realiste, se utvrdime ve faktu, ze zmena systemu bude kurevsky obtizna ale to je to, o co se proste pokouset musime. Rezignovat se me nechce... ()

Bogrant

Hlavnou devíziou tohto filmu je famózna Cate, na ktorej strane som bol od začiatku až do konca. A taktiež aj to, že tie politické reči nie sú nezáživné a príbeh ako taký dokáže diváka zaujať. Nenáročné, kontroverzné a hlavne postačujúce. ()

Pompeius

To se tak parta hodných novinářů rozhodla sestřelit zlého prezidenta na základě od počátku podezřelého a nedůvěryhodného zdroje. A tak se je alespoň hodný Hollywood ještě dodatečně pokusil obhájit. Protože jak říká progresivní celebrita AOC, důležitější než faktická správnost je být morálně v právu... Jinak Cate Blanchett skvělá jako vždy a film je určitě zajímavý svým náhledem do zákulisí amerického televizního zpravodajství/publicistiky. ()

potok.009

Složitým povoláním tahle "investigativní novinařina" jest, zvláště, když před volbami "řežete" do prezidentského úřadu v USA. ()

Tonula

TRUTH je silný zážitek, pokud se prokoušete na konec. Značná část filmu je nezáživná žurnalistika, shánění důkazů a svědků. Jenže bez toho vykreslení asi nepochopíte, o co tady jde, takže to chce trpělivost a na konec by mohlo přijít vykoupení, kdyby... Třeba kdyby to nebylo podle skutečných událostí. Takhle je to docela depresivní doklad o tom, jak u nás na svobodném a demokratickém Západě musí žurnalisté šlapat brázdu. Pokud se odchýlí od povolených mezí, zaplatí za to. Když chce majitel média uspět v soutěži o prachy, na pravdě nezáleží, respektive může být zašlapána do prachu na základě spousty drobností, které jsou nepodstatné. Pravda sice zůstane pravdou, ale když už ji není možné vyvrátit a označit za lež, alespoň z toho musí vyjít notně znevěrohodněná a špinavější než lži. Blanchettová je výborná a všichni ostatní jsou o vagon za ní, včetně Roberta R. 95% ()