Špičková agentka americkej CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydarenej akcii preradená do londýnskej kancelárie. Po dlhom čase ju kontaktujú bývalí nadriadení, pretože sa dozvedeli o zvýšenej aktivite v prostredí radikálnych militantných skupín. Alice sa podarí lokalizovať hlavného podozrivého, ale počas jeho výsluchu príde na to, že ju niekto podviedol a von unikli prísne tajné informácie. Zrazu sa ona sama ocitá v ohrození a musí urobiť všetko preto, aby zabránila pripravovanému útoku na Londýn. Preteky s časom začínajú.... (Forum Film SK)

Solverino

Celkem dost průměrná záležitost, ale konec - ten to totálně zazdil :( Muslim v oktávce a tajná schůzka na konečný 22.... dost jsme se tomu doma nasmáli, i kočka se mohla umňaukat smíchy ()

mark9th

Po veeeeeľmi dlhej dobe tu máme kvalitnú špionáž z Veľkej Británie so švédskou výpomocou aka Noomi Rapace. Pre mnňa je už len samotné účinkovanie Noomi zárukou kvality a opäť nesklamala a Bloom takisto milo prekvapil. ()

johnsnow

Rozhodne vydarený špionský akčniak so skvelou Rapace, Douglasom aj Bloomom ktorý ale nemal až tak veľa priestoru. Je vidieť, že režisér ma vo svojom portfoliu bondovku pretože aj tu je to nepretržitá akcia a neistota kto je dobrý a kto zlý, plus je tu vác krvi narozdiel od Bonda. Ja dávam 4* ()

Hemlock

Hodně sympatický akční film a především pak výtečný Orlando Bloom. Konečně vzal chlapskou roli a celkem mě mrzí, že nedostal víc prostoru. Nebylo by naškodu, kdyby se točilo více podobných špionážních filmů - 75% a doporučuji. ()

PlysovyMacko

Tajna sluzba sa snazi zabranit teroristickemu utoku v Londyne pomocou smrtiaceho virusu. Viaceri hraju na obe strany ti dobri su zli, zli su dobri a dej sa zamotava. Noomi ako drsna agentka bola presvedciva a Orlando mal tiez dobru rolu. Film je priemerny thriller na jedno pozretie. Ovladanie ludi skrz virus a pandemiu mi pripomina sucasnu situaciu. ()

ostravak30

U tohoto filmu je otázkou, co od něj čekáte. Jde-li vám o snímek nabitý akčními scénami, honičkami a přstřelkami, pak ano, je to vcelku povedená volba. Máme tady i pár dějových zvratů a překvapivých momentů. Nicméně celkově je scénář kapánek slabší (nelze moc chtít od člověka, jehož je toto první a jediný film) a závěrečná pointa, že Michel Douglas dělá vše proto, aby se Amerika vzpamatovala a připravila se na možný biologický útok mi přijde trochu banální. Určitě by to šlo udělat jinak a lépe. A třeba i na americké půdě než v Londýně. Tato část mi přišla prvoplánová a nepromyšlená. Na druhé straně jsem Orlanda Blooma konečně viděl i jinde než ve fantasy (Hobit, Pán Prstenů, Piráti z Karibiku) či historickém velkofilmu (Troja). A docela mu to šlo. M. Douglase mám taky docela rád a navíc je do příběhu zapojena dějově i Praha, pomineme-li, že se zde podstatná část natáčela. Ovšem Noomi Rapace si mé sympatie nezískala. ()

subic

Skvělá malá Noomi Rapace, mám pro ni nějakou slabost, to je ten důvod, proč jsem to chtěl vidět. Vedle ní Orlando Bloom než ho rozkoušou rotvici, John Malkovich, Michael Douglas a taky Toni Collette (ostříhaná jak osmdesátková Annie Lenox) i s útočnou puškou. Jo a taky spousta českých herců jako komparz. A o co že tam jde? Teroristický útok v Londýně, biologické zbraně vyvinuté v Rusku přenášené vzduchem, MI5 a CIA a taky zběhlí agenti. Ta finální scéna v Praze v tramvaji 22 je k popukání. Ta to celé degraduje, takže opravdu za 6/10. ()

Plaque

Nič nové vo svete, dáme si repete... V utajení neprináša do tematiky konšpirácií, tajných agentov, špionážnych vojen žiadne novinky a to ani po obsahovej a ani po formálnej stránke. Jednoducho, všetko tu už bolo a agenti okolo Noomi to iba vkusne a priemerne recyklovali. Napriek tomu je to príjemná oddychovka na popoludnie, keď sa človeku nechce ani viečka otvoriť. Vtedy je najlepšie nikam nechodiť a iba sledovať naháňačky nejakých supertajných agentov, ktorí v posledných sekundách odvracajú armagedon. Ja si zatiaľ pokojne otvorím ďalšieho radlera a šupnem do seba zopár balíčkov chipsov. Spotím sa ako kôň pri toľkej akcii a úplne unavený vypínam s pocitom, že sme opäť odvrátili tretiu svetovú. ()

DonBraso

Z tohohle tématu se dala udělat mnohem poctivější jízda.Apted nedokázal zrychlit a diváka prostě nechal v jeho potoku podvodů,lstí a zvratů sám,kdy našinec poznal tři místa z Prahy.Pro ostatní to byla jen lehce nadprůměrná špionážní vložka.Douglas tu hraje chvilku,Bloom si hodil větší štěk a trochu se ptám proč.Noomi Rapace není zrovna Top herečka,která by tohle měla zrovna táhnou a to se prostě ukázalo.Starý řemeslník Malkovich si veme každou scénu,těch pár minut a o tom ten film vlastně je.Chápu,že peněz moc nebylo,tak se to vyvážilo takhle,spíš si říkám,že třeba Bloom musí hrát vedlejší role,ale diváka pomalu i přestává zajímat vůbec děj,který ze začátku je malinko hop se,hop tam a po jednom špeku víte,že tady se hrát čistě nebude.Ten velký moment překvapení prostě nepřijde,ale na druhou stranu to zas až tak nevadí,protože je s tím už divák smířený.Pod slupkou pořád dříme příjemně stravitelný film,který určitě neurazí a vcelku si svoje tempo diktuje s jistotou sobě vlastní.70% ()

srolyma

Noomi protentokrát vytáhla ze skříně jeden ze svých koukatelnějších ksichtů a rozehrála skvělé představení plné zvratů, nečekaných situací, napětí a akce. CIA, MI5, KGB, imigranti, každý s každým a všichni proti všem. Prostě normální všední život ve městě nad Temží. Má to v podstatě jen jednu vadu na kráse. Fanatický imám a jeho muslimští stoupenci jsou tady za klaďáky a agenti jsou vesměs samí zlí záporáci. To jako fakt? ()

harycek

Móóóóóc se mi to líbilo, po dlouhé době pořádný spy - thriler , ale nejlepší byl závěr v Praze !!Zkrátka padouch má být po zásluze potrestán a to je správné!!!! ()

blondboss

Béčkový akčný snímok s áčkovými hercami a neskutočne céčkovým scenárom. Deravé ako rešeto, nezaujímavo natočené a s miestami skutočne trápnymi dialógmi a konaním postáv. Myšlienka fajn, ale do kina by som na to nešiel. Je to len predlžená ruka Homelandu. 50 % ()

AndrewNewman

Jediná vec, ktorá film povyšuje nad úroveň klasických špionážnych filmov je prekombinovaný dej. To je paradoxne tiež jediná vec, ktorá ho robí nečitateľným a tým pádom horším pre klasického diváka, ktorý len túži po istej dávke akcie. S obsadením zrejme nikto nemal problém, ale Legolasa tam pchať nemuseli. Nič proti hercovi, ale nejak mi tam nesedel. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)