Špičková agentka americkej CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydarenej akcii preradená do londýnskej kancelárie. Po dlhom čase ju kontaktujú bývalí nadriadení, pretože sa dozvedeli o zvýšenej aktivite v prostredí radikálnych militantných skupín. Alice sa podarí lokalizovať hlavného podozrivého, ale počas jeho výsluchu príde na to, že ju niekto podviedol a von unikli prísne tajné informácie. Zrazu sa ona sama ocitá v ohrození a musí urobiť všetko preto, aby zabránila pripravovanému útoku na Londýn. Preteky s časom začínajú.... (Forum Film SK)

prezdivaka

Je až neuvěřitelné, jak se dá pohřbít slibně rozehraný a dobře napsaný seriál. Poslední díl byl naprosté fiasko. Darwin se začne prát, místo aby hned zastřelil jednoho z teroristů. Mohla díky tomu selhat celá operace. Vedoucí (musela to být) agentka místo aby hned v požárním autě rozstřílela šéfa teroristů, nechala ho aktivovat telefon za stálého volání FBI ruce nahoru. Díky tomu, že telefon neměl baterii se nic nestalo, ale to nemohla vědět. Když se mu ale podaří z auta uprchnout, střílí po něm na dvacet metrů a kolem jsou civilisté. V melodramatickém závěru pak Darwinovi říká, že mu prostřelila koleno, aby ho FBI měla živého. Vážně odpad. Samosebou kýčovitý a srdceryvný závěr s bývalou milenkou nesměl chybět. ()

TheSpearCZ

Kdo chce vidět po delší době, nějaký akční thriller, tak rozhodně nebude litovat. Film se až nebezpečně podobá old-school špionážním filmům z devadesátých let, který je ale předělán, do moderního kabátku. Prvních dvacet minut jsem si moc nebyl filmem jistý, ale pak se to rozjelo a vznikla z toho jednohubka v podobě dobrého akčního filmu. Jinak čeští herci a Praha na konci ve filmu potěšila. Čisté 4* ()

Illy

Michael Douglas, John Malkovich, Noomi Rapace a hle... i Orlando Bloom. Všechny tyhle lehce pohaslé stars se sešli ve filmu, o kterém jsem před tím neměl ani šajn. No. A je z toho evropský špionážní thriller, který neurazí a ani nenadchne. Natáčelo se i u nás, což si nejvíc vychutnáte v jedné ze závěrečných scén, kdy záporák sedí v pražské tramvaji číslo 22 a pokud máte full hd rozlišení je vedle něj na okně krásný otisk mastné hlavy nějakého místního váguse. Nebo mojí. Často v ní klimbám cestou do háku... ()

petikacka

Tak jsem se mrkla znovu a jenom jsem si potvrdila, že DOBRÝ...Sice žádná překvápková pecka, ale herecký ansámbl good, lokace good, rejža very good, ale přeci jenom už je jeden asi přesycen a má mnohá srovnání, takže není odvařen, ale jinak dobrý. Za mě 85% ()

Dejwosz

Solidní akční teroristická oddychovka, jejiž scénář si dopomáhá mnohými klišé a předvídatelnými zvraty. Vyprávění příběhu se mi zdálo místy trochu zkostnatělé až mechanické. Klišoidnost mi ale u tohoto díla nějak moc nevadila, možná díky Noomi Rapace. Ta jednoznačně táhne celý film. Těším se na další. ()

Bozvav

Klasický špionážní počin, se slušivou zápletkou, hvězdným obsazením a očekávatelným závěrem, Za mne velmi dobré. Orlando dokonce příjemně překvapil. Jako jedinou chybu vidím zabití toho krásného pejska, za to dávám jednu dolů. 75%. ()

warrenur

I po rokoch stale kvalitna klasicka spy-zanrovka s vybornymi, Douglasom a oblubenou Noomi Rapace. Priamociare, napinave a zabavne. Odporucam. 70% ()

anatheman

Uděluji slabší 4*, což se prozatím shoduje se zdejším průměrným hodnocením. Rozhodně zábavný thriller, který je plný plot-twistů. Ty ale ne vždy padnou na úrodnou půdu, respektive působí trochu únavně a překombinovaně. Stopáž je přijatelně dlouhá a adekvátně nahuštěná. Film stojí zhlédnout zejména kvůli akčním pasážím a hereckému složení. Rapace je tradičně výborná, Bloom poněkud netradiční (ale dobrý), Malkovich toureťácky fuckuje a o Douglasovi nemá cenu pochybovat. Na opačné straně T. Collette potvrzuje, že je opravdu neskutečně ohyzdná. Každopádně bych se chtěl vrátit k těm hezčím věcem. Mezi ně patří krátká návštěva Prahy (která je klišoidně představená jako město ve VÝCHODNÍ Evropě) a celkem dobrý soundtrack. Film mě také podpořil v názoru, že bych za žádnou cenu nechtěl žít v onom (sami si doplňte adverbium) rozmanitém Londýně... ()

sadlokan

Copa tulety muslimové.Se na nic nezmůžou.Zato bílý muž !Ten to kileruje ve velkym!Wake up USA?Sem doufal(ale nevěřil)ve Spectre,nebo tak....Na to nehraju.Svižná podívaná,jinak. ()

BOURQUE

Akčňák podtitulom „oklamaná agentka“, film s klasickým scenárom. Prvá polovica funguje dobre, N. Rpace celkom dobrá. Vo vedľajších úlohách dominujú T. Collette a J. Malkovich. Naopak, M. Douglasovi rola Lascha podľa mňa nesedí. Druhá polovica vypadá tak, ako by to chceli natočiť čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Wargoo

V rámci žánru veľmi slušné. Rozumne komplikovaná zápletka, vydarená hlavná hrdinka, absencia nelogických rozhodnutí. Samozrejme, je tu niekoľko klasických klišé, ako napr. detonátor s možnosťou "vypnúť-zapnúť" (ktorých sa asi nikdy nezbavíme), ale inak som spokojný. 4**** a 70,192% ()

HenryIvan

Celkom slušná špionážna naháňačka v hlavnej úlohe s Noomi Rapace. V podstate jej tá úloha sadla, pretože má ten výraz v tvári, ktorý vám hovorí, že sa s ňou neradno zahrávať. Orlando Bloom tu je popisovaný ako jedna z hlavných postáv, no veľa tu toho nenahral. Douglas ako skrytý záporáka predvídateľný a Malkovich v podstate nepodstatný. Ale je to slušný priemer. 65 %. ()

Torpid

Přímočarý akční špionážní thriller, jaké se točily před 30 lety. To by znělo fajn, ale.... těžce předvídatelný, nelogický a místy až směšný, což mi vadí hodně, zejména když se to celé bere vážně. Rapace bych přál minimálně ještě jednu kvalitní roli nasraný asociální roštěnky klidně zcela podle vzoru dívky co si hrála se sirkama. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)