Súkromné očko Jacksona Healyho (Russell Crowe) si ľudia najímajú, keď potrebujú raz a navždy vyriešiť nejaký problém. Popleteného súkromného detektíva Hollanda Marcha (Ryan Gosling) si väčšinou nenajíma nikto. Neuveriteľnou náhodou sa títo dvaja rozdielni muži zapletú do vyšetrovania prípadu nezvestného dievčaťa a zdanlivo nesúvisiaceho úmrtia istej pornohviezdy. Svojrázne vyšetrovacie metódy ich dovedú k odhaleniu šokujúcej konšpirácie, ktorej nitky vedú až do najvyšších kruhov. (TV JOJ)

Tak.normal

Ryan na záchodě a v akváriu, best of scény... ale ne, kecám, je to za ty dotažený detaily, vybroušený dialogy, herecký výkony, šibalský pohledy, hodo bóžo vymazlená komedie. ()

Controlor

Příběh občas nedával stoprocentní smysl, ale hlavní je, že já to dával. Dva herci v hlavních rolích si to uhráli pro sebe. Dovedu si představit, že by se tenhle film dostal do širšího výběru kvalitních snímků, v nichž není hlavní dějová linie tím nejpodstatnějším, ale určitě tenhle film nelze zařadit k tomu nejlepšímu, co bylo v kinech promítáno. Zasmál jsem se, množství scén bylo nevídaných a dva hlavní představitelé to podrželi. Někdy až moc. ()

Kacenka_73

Film s několika dobrými hláškami, občas jsme se za břicho popadali, ale kdybych u něj seděla doma u televize, vydržela bych max do půlky… ()

Atom84

Vůbec nevim o čem ten film byl,a jestli měl nějakej scénář. Ale stejně sem se u týhle retro detektivky skvěle bavil. Parádní sedmdesátky se všema těma nabušenýma fárama a hippie hudbou. Gosling s Crowem spolu fungujou, ale nemůžu si nevšimnout,jak se nám Russell zakulacuje a začíná mi připomínat Johna Goodmana:) Maximus už to asi nikdy nebude. ()

Whiterose

Neskutečná jízda dvou outsiderů. Případ zamotaný jako klubko hadů řeší lítostivý násoska Gosling a životem okoralá mlátička Russell Crowe (můj velký oblíbenec). Vše se odehrává v blýskavých 70.letech. Trochu porna, hodně intrik, povážlivě mnoho korupce a opravdu hodně humoru, pardon-černého humoru. Jen mě mrzí, že z Russella je pupkatý fotřík. Před 10 lety bych si ho takto ani nedokázala představit. Nicméně filmu jeho nadváha neuškodila, naopak. ()

majorzeman13

Prostě řečeno Shane Black je mistr . Super,parádní režie,herci (Gosling,Crowe...),scénář,atmosféra 70.let v Los Angeles, záporák s modrou tváří a potom ten John Boy alias Johnník jsou cool ! Ps:škoda,že se neobjevil o něco dříve Johnník jinak fakt skvostná krimi-komedie. ()

tseidlova

Tohle mi moc sedlo. Parádní nálož co se týče vtipu, akce a v podstatě i naprostý absurdity, díky níž má film celou dobu šmrnc. Prosmála jsem se celým filmem. ()

maxi_tom

Je to fajn akčná komédia. Na letný večer ideálna. Duo Crowe - Gosiling vcelku šlape a niektoré vtípky sú fakt podarané. Má to svoje slabšie momenty a aj tá stopáž mohla byť kratšia, ale tie 4* si film určite zaslúži. (7/10) ()

SeeSaw

Mírně vykradeno ukázkami a některé rádoby vtipné pasáže spíše zpomalují přirozený chod děje. Pravé eso z rukávu přichází teprve až s akcí. Dokonale zakamuflovaná nálož zábavy v akčních scénách neomrzí a naopak vytahuje předešlé zbytečnosti z nudnějších scén. Obsazení Golinga a Crowea je pak absolutní výhrou nad udržením divákovi pozornosti, tito dva pánové spolu totiž tvoří dokonalou dvojici detektivů typu nonšalantní alkoholik plus tvrdej bouchač a vše z nějakého důvodu bezvadně klape. Navíc po Boogie nights a Big Lebowskim lze považovat The Nice Guys za třetí nejpovedenější film se zápletkou, která se točí okolo "uměleckých filmů". ()

jiri.juricek

Tak jsem se zas po dlouhé době zasmál, tenhle styl komediálních detektivek můžu. A prostě nejde dat míň jak těch 5 hvězd, škoda, že takových filmů není víc. Herecké obsazení super a když někdy budete chlastat neimitujte pád z balkónu :D ()

dragon'88

Dobra hudba instrumentalna aj dobova, celkom zabavne, pekne natocene. Pripomina mi to Kiss Kiss Bang Bang, iba menej dokonale. A teraz sa z komentarov dozvedam, ze rovnaky reziser/scenarista. 3.5* ()

stuj

Detektívka s kecy dvou soukromých oček, které náhodně spojil jeden případ, co není tak triviální, jako se na začátku zdálo. Koukat se na to dalo, film celkem v pohodě utíkal a člověk se párkrát i pousmál. Nenáročnost, která se po shlédnutí vypaří. ()

0LiV3R

Film ktorý ma svojím prevedením milo prekvapil.Začiatok je trochu pomalší ale postupne to žačína gradovať.Zápletka trochu nezaujímavá ale vykompenzovalo sa to zábavnými scénamy na ktorých som sa z chuti zasmial.Nechýbala ani akcia.Myslím že velmi podarený film so skvelým duom Gosling,Crowe.U mňa 8/10 ()

Konev

Ani thriller, ani komedie, spíš takový natahovaný sitcom. Velké zklamání, čekal jsem od herců takového formátu mnohem větší zážitek...a taky nemuseli včetně dítěte mít skoro v každé větě sprosté slovo! ()

Brain32

Zklamání, čekal sem víc. Jediná scéna kdy jsem se od srdce zasmál bylo když Gosling přepadl před to zábradlí a kutálel se dolů. ()

cendacarovny

Příjemná oddechovka, jen mi přijde, že ze sebe jinak skvely herec Ryan Gosling dělá většího "blba" než musí.po uchvacující traileru jsem od filmu čekal trochu víc, ale co se dá dělat. Prvni polovina se až nepříjemně vleče. Místy hodně slabé hlášky, ale u některých jsem se zase zasmál. Film zkrátka nenadchne neurazí. ()

LoneLion

Pohodová oddychovka na sobotní večer. Russel umí hrát i "normální chlapy", ne jenom extra tvďáky, podobně jako Gerard Butler v exmanželce za odměnu, jenom Russel tady vypadá jako vyžilej obtloustlej strejc. Dávám 4+ ()

mato331

Od čias, keď zápasil v aréne na život a na smrť už prešiel nejaký ten rok a všetok ten čas s ním riadne zamával, no Russell Crowe stále ide. Nezastaví ho ani mierny pupok, či krátkozrakosť. Film ako taký síce nie je žiadna extratrieda, kazí ho najmä mizerná zápletka, no nevadí. Aj tak som sa bavil veľmi slušne. Dokonca by mi možno ani nevadilo pokračovanie. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (viac)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (viac)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)