BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (viac)

SpaceOdyseus

1. serie: Vubec nejde o komedialni rachandu, jako u vetsiny animovanych serialu. Jde o dospely animak, kde se nedela rozdil mezi konem, clovekem nebo tarantuli, kde se dospelacka temata podavaji s obdivuhodnym humorem a kam se v druhe puli vkrada silna depresivni nalada. Hodne originalni a zatim neokoukany pocin za ***** ()

Zik2

V té obrovské produkci seriálů (jenom co jich je z dílny Netflixu...) je vážně těžké prorazit, ale BoJack Horsemanovi se to svojí kreativností až bizarností, ale zároveň koukatelností a plejádou chytlavých postav, kterým zvířecí podoba dává punc tradiční satiry (satyr je taky člověk s kozlí hlavou, to je skoro jako kůň...), povedlo. Zároveň nás trochu vrací do dětství, kdy jsme se dívali na zvířátkové kreslené seriály. Ovšem tahle zvířátka chlastají, berou drogy, řeší disfunkční vztahy, traumata, existenciální otázky, nudu v hollywoodském pozlátku, jdou si kariéristicky po krku atp. Narážky na politiku jsou jemné, ale chytlavé. Hlavní hrdina je totální p**us, ale další postavy jako Princess Carolyn, Todda Chaveze, Hollyhock nebo dobráka Mr. Peanutbuttera si lze oblíbit. V polovině čtvrté série se mi zdálo, že trochu ztrácí dech, ale na konci mě dějovými zvraty opět natěšil na pátou. ()

jasiska

Seriál som začala pozerať s tým, že to bude komédia. Zo začiatku som si ešte myslela, že to len nie je veľmi dobrá komédia. No ako seriál pokračoval, bolo jasné, že toto je dráma a navyše mega depresívna. Nielenže v nej sledujeme osobnú krízu hlavného hrdinu, ale rôznymi spôsobmi sa tu vykresľujú aj rôzne spoločenské problémy, trendy a ľudské vlastnosti. A ešte aj to, čo by sa dalo považovať za vtipy, človeka deprimuje, keď sa nad nimi hlbšie zamyslí. Hoci je to veľmi negatívne a zabíja to vo mne akúkoľvek životnú nádej, seriál je tak dobre urobený, že neviem prestať pozerať. ()

Prochy38

Tento seriál si žije naprosto svým životem. Pro mě naprostý unikát. Jednoduchá animace jen umocňuje. Na první pohled se to nezdá, ale ty dialogy jsou neskutečně hluboké. Fakt si užívám tento chytrý humor. A zvířecí postavy baví neskutečně. Za mě parádní nápad, který je ještě k tomu perfektně vytvořen. Končím druhou sérii a pokračuji dál! ()

Oralfabet

Občas natolik zdrcující, až člověk zapomene, že sleduje příběhy animovaného koně. Mistrovské dílo, které zraje s časem a od nejistého rozjezdu se asi okolo třetí série dostane do pozice pravděpodobně jediného animovaného seriálu, který může konkurovat Rickovi a Mortymu. Mr. Peanutbutter je ten nejsympatičtější psí idiot, kterého jsem kdy viděl a jeho a Toddovi nápady jsou vždy naprosto geniální. Hooray! ()

Henry007

Zpočátku mě to moc neoslovilo, tvářilo se to jako další z řady "přisprostlých animáků pro dospělé". Konec první řady ale ukázal potenciál hlavních postav a fikčního světa. Nasadil k depresivní analýze života hrstky ztracených existencí žijících pod HOLLYWOOským sluncem. A té se už do konce seriálu nepustil. Seriál jde opravdu hluboko do nitra postav, postupně nabízí střípky jejich minulosti, které formovaly jejich osobnosti. Jde dokonce tak hluboko, že se kořeny jejich neštěstí nachází u prarodičů. A tato pečlivá analýza bolí nejen samotné postavy, ale i diváka. Ten sleduje smutného koně alkoholika, který se při cestě k nápravě své osobnosti akorát dostává do horší a horších situací, stahuje přitom všechny jeho blízké ke dnu s ním. Ale přeci jen je to stále napůl komediální seriál, takže kromě deprese se divák dočká i skvělého humoru. Sofistikovanějšího, i jednoduššího ( např. časté vtipy o zvířecích stereotypech). A je osvěžující vidět animovaný seriál, který se vyvíjí a všechny drobné pomrknutí vedou k něčemu většímu. Je skvěle napsaný, namluvený hvězdnými jmény, s pěknou neotřelou animací se spoustu vizuálních gagů...Co víc chtít? Nemůžu si pomoct, ale něco mi k plné spokojenosti chybělo. Zejména některé linie s Diane a Toddem, které mi nepřišly až tak nosné a jejich postavy se v některých sériích zbytečně točily v kruhu (i když to nejspíš měl být účel, tak to bylo ke sledování frustrující). A taky se to týká BoJacka, kterému jako téměř anti-hrdinovi přejete, aby se změnil, aby učinil dobré rozhodnutí...a je frustrující, když opakovaně dělá jejich opak. A mít spojenou se seriálem bolest a frustraci nepřináší zrovna pozitivní pocity. Při opakované návštěvě seriálu, při vědomosti do čeho jdu, možná seriál jako celek ocením naplno. ()

jarmik

Je to prostě nepřetržitá zábava a deprese zároveň, ovšem díky celkovému konceptu navíc naprosto originální. Výsledkem je jeden z nejlepších seriálů, které jsem měl kdy ten čas a tu čest sledovat. ♥ ()

LachtanShows

DOKONČENO. Ze všech možných animovaných seriálů pro dospělé, které já osobně upřednostňuju před sledováním prostoduchých hraných sitcomů, mi BoJack nejspíš navždycky nejvíc utkví v paměti. Nebudu vůbec zastírat, že jsem s tímhle serošem měl ze začátku poměrně problém (vždyť jeho vůbec první díl se topí v modrých číslech) a na velmi dlouhou dobu jsem s BoJackem zkrátka seknul. Pak ale přišla chuť jej dohnat a jakmile jsem se dostal hlavně do třetí řady, bylo mi jasné, že už nepůjde přestat. Ta totiž společně se čtvrtou a pátou obsahuje tak srdceryvné momenty, že se jim těžko vyrovná kdejaké hrané televizní dramedy. Bylo to krásných 77 epizod plných těch nejbizarnějších poukázání na společné soužití zvířat a lidí na jedné stejné úrovni. ()

JoSte

Jeden z mála animovaných seriálů, které berou v úvahu vývoj děje a postav a každý díl vše neresetují do výchozího stavu. BoJack Horseman je překvapivě depresivní, ohromně trefný a originálně vtipný. Další kultovní seriál od Netflixu, který byste si neměli nechat ujít. (Edit: BoJack byl vážně zjevením. Při sledování jsem nepřestával žasnout, s jakou lehkostí, citem a především opravdovostí se tvůrcům dařilo ten příběh vyprávět. Poklona a velké díky. U závěrečné scény ukápla slza, dokonalost.) ()

Fuckmaker

Californication (coalafornication) v kresleném světě, kde má každý živočich svou úlohu... 5/5 satira, 5/5 humor, 4/5 sociání drama, milion/5 skvělá zábava ()

Chundys

BoJack Horseman je velice zvláštní seriál, ale tak neskutečně dobře dospěle zpracovanej na to že je animovanej, že je to až neskutečný. Předposlední díl jsem měl pořádnou husinu a slzy fakticky na krajíčku. A kdo chce čekat do listopadu na depresi, stačí si pustit tenhle seroš, je fakticky bezva!!!! Plnej počet jen to hvízdne!!! ()

Loooki

čierny humor, biely humor, divný humor, zvierací humor, perfektné narážky počnúc popkultúrou začínajúc celebritami končiac + amahzing nadabované! Skrátka strašne neopísateľné, ale pritom tak jednoducho úžasné! Hodnotené po II.sérii. ()

SC

Po dvou sériích jeden z nejlepších seriálů nejen poslední doby. Kombinace černého humoru, absurdity a zároveň závažných témat nemá chybu. Kdyby mi ale někdo tak před rokem řekl, že mě kreslený seriál o koni donutí přemýšlet před spaním, asi bych se mu vysmál... ()

Raziel_cz

Zoofilní dítě Breaking Bad a Californication. Prvních pár dílů je to jako horší díly South Parku, ale pak to najede do soudržné linie s chytrými zvraty a větším důrazem na emoce a stane se z toho černohumorná výpověď zašlé celebrity, která do své životní mizérie pravidelně stahuje lidi kolem. Musíte na to mít náladu, ale je to dobře investovaný čas. A Will Arnett je pán. ()

Toka

BoJack Horseman je duchovní nástupce Davida Duchovnyho a jeho Californication, jenom trochu víc temnější a depresivnější. Neskonale si užívám pořádnou porci popkulturních odkazů a jednoduché, ale opravdu geniální fórky na zvířata. Popravdě mě docela fascinuje, jak tvůrci dokáží kličkovat mezi deep momenty a následně to utnout nějakým skvělým a totálně cynickým vtipem. Musím také dát kredit výbornému dabingu. Alison Brie a Aaron Paul tahají své postavy nahoru právě díky tomu, jak skvěle umí vyjádřit pocity svým hlasem. || 1. série – 85% Velmi průměrný pilot a celkový rozjezd seriálu. Nicméně ještě jsem asi nezažil, že by se seriál graduálně díl od dílu zlepšoval. U mě proběhla gradace zhruba v 10 díle sezóny. Ačkoliv následující díl a finále je pro většinu lidí to hlavní, já se k této části stavět nemůžu. BoJack Horseman pro mě bohužel není dost relatable. Nebo spíš naštěstí? || 2. série – 95% Druhá série si najela do správných kolejí a vyšperkovala dramatičnost i komedii. Postavy dostávají větší prostor a velmi mě baví jejich komplexnost. Co ovšem tuto show posouvá na další level, je neuvěřitelná kontinualita a ucelenost. Zjevně drobné detaily jsou reflektovány i v samotném intru, které se díl od dílu mění. Tyto drobné detaily jsou postupně rozvinuty a následně využity. || 3. série – 70% Mírné zklamání. Nějak se vytratil humor. Navíc mám z této řady pocit, že se dějové linky jednotlivých postav mnohem méně proplétají. I z toho důvodu fuck moment nevyvolal vůbec žádné emoce, jako v předešlých řadách. Na druhou stranu je zde později scéna, který mě poprvé za celý seriál zasáhla a posadila do depresivní židle. Jo a taky si nemůžu odpustit kritiku jedné epizody, která se svým stylem velmi podobá notoricky známé epizodě "Fly" z Breaking Bad. Ačkoliv se o této epizodě odehrávající se pod vodou píšou chvalozpěvy, mě to zatraceně nebavilo a úplně vytrhlo z atmosféry. || 4. série – 85% BoJack se vyadává trochu jiným směrem. Humor je více založen na metavtipech a na společensko-politických kauzách. Tato část má určitě něco do sebe. Dramatická složka je zde stále zastoupená, v této řadě o mnoho více než v řadě předešlé, ale její dopady nejsou tak kritické v dlouhodobém měřítku. To se například nedá vůbec srovnávat s prvními dvěma řadami, kde tíha BoJackových rozhodnutí byla opravdu znát. || 5. série – 85% Pátá řada jede v naprosto stejných kolejích jako řada čtvrtá. Tady není co víc napsat. || 6. série – 100% Ačkoliv mě tato série nebavila tolik, jako některé předešlé, musím dát kredit tam, kde si kredit zaslouží dát. Poslední série, i když musela být lehce uspěchaná, skončila skutečně v tom nejlepším. Tvůrci ze sebe vymáčkli scénáristické maximum. Zároveň také skončila tak, jak se od takového seriálu dalo očekávat - surově realisticky. Takové konce u seriálů nevídám moc často. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019