Kuriér 4 - Reštart

• Česko Kurýr: Restart (viac)

Frank Martin (Ed Skrein), bývalý žoldnier cvičený pre špeciálne vojenské operácie, si v súčasnosti zvolil menej nebezpečný spôsob života. Alebo si to aspoň myslí. Žije na juhu Francúzska a pracuje ako kuriér najrôznejších zásielok pre pochybných zákazníkov. Keď ho navštívi jeho otec (Ray Stevenson), naplánujú si pokojný spoločný víkend. Ten sa však rýchlo zmení na katastrofu. Rafinovaná a očarujúca Anna (Loan Chabanolová) a jej tri zvodné spoločníčky Franka najmú, aby im pomohol zorganizovať bankovú lúpež storočia. Frank musí využiť všetky svoje zručnosti, ale hlavne skúsenosti s rýchlou jazdou, aby sa pokúsil v lúpeži predbehnúť šéfa neslávne známeho ruského gangu. Netuší, že sa dal nevedomky vtiahnuť do nebezpečnej hry diabolských žien, ktoré prahnú po pomste. Chcú sa pomstiť bezcitnému šéfovi ruského gangu, ktorý obchoduje s ľuďmi a dodáva dievčatá na prostitúciu. (TV JOJ)

Cornello

Nerozumím nízkému hodnocení. Naprosto perfektní akční příběh, výborné auta, holky, hudba, bojové scény, i nějaké to drama, apod. Naprosto spokojen ()

SNCIS

Tupý scénář, nesympatičtí herci, špatný režisér. Kurýr bez Kurýra, Ed Skrein nikdy nemůže nahradit Jasona Stathama. Osobně mne film unavoval, nudil. - 10%. ()

trulda

Scénáristům bych rozkopal držky a Bessonovi rozkrok... Milosrdná 1*, přičemž 1/2 patří Rayovi za sympaticky ležérně (a ironicky) zahranýho Martina sr. a druhá 1/2 za ty dvě... Hehe, né čubky, ale audinky! ()

im8

Reklama na Audi 8? Akční scény slušné, ale samy o sobě nezachrání scénář pro imbecilní žáky zvláštní školy. To nevymyslíš. Asi tak od půlky jsem se modlil, ať už je konec. S tím product placementem to Besson fakt přepískl. Ale dostal mě. Zítra beru 3 míče a fičím k dealerovi... ()

PhoenixTears

Jedna hvězda za Ray Stevensona a druhá za dámské osazení v podání Loan Chabanol, Gabrielly Wright, Tatiany Pajkovic, Wenxii Yu a známé Shy Shen ( Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži ) Noémie Lenoir. Ed Skrein nebyl přesvědčivý ani výkon, který zde podával nestál za moc. Celkový dojem z filmu jsem měl dost nízko. Jason statham byl Kurýr, jak se patří a role mu byla šitá na míru, tohle byla trapná podívaná, kterou stačí vidět jednou v životě a zapomenete na ní. ()

pistabaci

Ke´d nevieš čo máš točiť urob remake a samozrejme pojeb ho ako môžeš. Veškeré herecké obsadenie stojí za kokot, čisté hovädá, čisté piče, fakt jediný charakter ktorý sa dal bol kuriérov foter v podaní Stevensona. A akcia je úplne k hovnu a jedinou dobrou je bitka v tej fabrike či bare či kde to bolo(lebo ten film bol tak o prde, že už si z neho skoro nič nepamätám). A práve pre tú jednú akciu a Stevensonovu roľu dávam 1*. ()

Redyx1 odpad!

Tohle je naprostý odpad když původní přiběh a hlavni roli nahradí tvůrci paskvilem.Proto taky to je obrovský propadák a tvůrci prodělali miliony dolarů! ()

andy60

K úplné spokojenosti tomu chybělo hodně, na druhou stranu Besson vytvořil i větší slátaniny, takže proč ne. Exteriéry jsou hezké, holky také a délka je snesitelná. ()

Dody345

Tak to bylo vážně špatné. Po prvních několika minutách jsem si řekl, že to vzdám, ale nakonec jsem si řekl, že se zkusím přemoct a dodívat se. Dialogy jsou hrozné. Těch pár mlátiček co tu je mi přijdou strašně neosobní a v porovnání s původní trilogií jsou vážně slabé. Zdejší Frank zde nesahá ani po kotníky tomu původnímu. Ten původní v podání Stathama byl drsňák se kterým si nikdo nechtěl zahrávat a šel z něj i ten respekt v každé situaci, že to je prostě fakt někdo. Ale tenhle Frank je jen lehký odvar ze kterého žádný respekt nejde a jemuž otec pořád říká Juniore a nejprve jej využívá a vydírá parta prostitutek a následně jej vydírá i zlý Boss. V obou případech mu unesou otce a je to pak už ohrané. Upřímně žádná postava mi tu nepřirostla k srdci a bylo mi jedno co se s nimi stane. Nejblíže tomu měla postava otce, ale to spíše jen proto, že herce Stevensona mám rád, ale ani on tady nezářil.  Jednotlivé holky jsem mezi sebou ani nerozeznal, charakter nula nula nic. Jak jsem zmínil v úvodu, tohle bylo fakt špatné a i ty 2 hvězdičky jsou vážně slabé a málem jsem dal jen jednu. ()

leafroller

Je to francouzský. To je asi největší neduh tohoto filmu. V Evropě netočíme ani akční ani temné thrillery a není to proto, že bychom to neuměli. Právě Francie měla v tomto směru co říct a Delonovky či Belmondovky 80. let se nesmazatelně zapsaly do análů tohoto žánru. Bohužel s nástupem nového století jakoby se toto umění někam vytratilo a já si z novodobých filmů pamatuji snad jen 22 výstřelů. Asi proto je tento film opět jakousi parodií. Vše je tam zveličeno, vše je jakoby naprogramované. Jo a už dlouho jsem neviděl takový productplacing, jako je místní Audiplacing. A přesto to docela funguje. Ve chvíli, kdy pochopíte, jak máte k filmu přistupovat a přestanete se zabývat nějakou logikou, dostanete akční oddychovku s pěknou zápletkou bez zbytečné vaty. Luc Besson sice stárne, ale pořád je to borec. ()