The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

V časech nouze (S01E08)

(epizóda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

HydraCZ

Ach jo. Vzhledem k mé dobré znalosti videohry, začínám se trochu nudit. Díl je zkrátka "kapitola zima" ochuzena o akční části s infikovanými a nepřáteli ve městě. Přesto jde o skvělou epizodu, ne že ne. Scott Shepherd jako David je super. Troy Baker je super. Bella je fantastická, závěrečnej "boss fight" a setkání s Joelem je pak silná a účinná emoční ždímačka. Užívám si to, jen mě to nemá až tak čím překvapit. :/ ()

Klajnik

Proč dělat seriálovou adaptaci, když originální hra fungovala dějově (i jinak) mnohem lépe? Tenhle projekt je strašnej fail. Zaslepení fandové si však pochutnají na každé (pod)průměrné břečce, kterou jim tvůrci naservírují. Právě oni by však měli být nejnespokojenější. ()

mosnak

Sorry, ale nesdílím místní nadšení z této epizody. Už z minulého dílu jsem neměl dobrý pocit. Tentokrát celá tato část byla ochuzena a spoustu zajímavých scén. Asi tady někdo prepalil začátek a ke konci docházejí nápady a především peníze. Kde jsou sakra nakažení? 55% ()

ROCK,THE

Další naprosto skvělý díl, od legendárního lovu na jelena až po střet s Davidem. A musím říct že tvůrci opět vytvořili absolutně věrnou adaptaci, protože je to opravdu úplně přesný dle předlohy. Jediné co seriálu začínám pomalu vytýkat je absence runnerů a clickerů a obecně všech “houbových” zombie který jsou ve hře na každém kroku a zde jich je řekl bych prachmálo. Další věcí je absence spórů, stále jsem doufal ve scénu kdy si Joel vezme masku při procházení spóry ale ani to zde zatím nebylo ukázáno. Ale jinak naprosto věrné předloze od scenérií až po hlášky. PS: cameo originálního Joela víc než potěší srdce fanouška 9/10 ()

warrenur

A prstek - RUP!!!. :) A hlavicka "chop, chop,....chop!!!" Akcnejsi diel, ako ten predosly a konecne nam predstavili skupinu prezivsich, ktora nesmie chybat v ziadnom postapokalyptickom filme. Som si takmer isty, ze keby takato situacia nastala na Slovensku a nejakym sposobom by boli pokope poslanci slovenskeho parlamentu, tak je dost vysoka pravdepodobnost, ze by ho svojou tvrdohlavou zabednenostou a "bozou predurcenostou" ovladla Zaborska a par jej vernych. Aj tvrdi mafiani a smeraci by si srali do gati. :D Vsetko fajn, az na tu "prozretelnu" vyludnenost "jedalne" v komunite. Ale uznavam, zrejme mali obednu siestu vo svojich pelechoch. 85% ()

molcan2

Ellie (Bella Ramsey) je bezchybná. Herecké výkony sú na inej úrovni. Epizóda je epická a Ellie robí svoju prácu. Adrenalínová jazda na horskej dráhe. Lojalita a pocity v tejto epizóde by vás naozaj silno zasiahli až do špiku kostí. Túto posilňovňu si nenechajte ujsť, ak naozaj chcete vidieť niečo, čo vás prilepí k obrazovke s otvorenými očami. Vibrácie mrazivého mrznúceho počasia a honba za prežitím by vás po zhliadnutí tejto epizódy dostali. Nikdy som si nemyslel, že to bude také dobré ako samotná Hra. Ale musím uznať, že som sa mýlil a svoju úlohu plní. Úžasnééé. ()

JamesConnorG

8/10. - Beze srandy brutální jízda. Nová skupinka přeživší s čelem Davidem nejsou takový svatoušci, jak se prvně zdají a během epizody se krásně vykreslí do své pravé podoby. Co musím jednoznačně pochválit je výkon Belly Ramsey, která tu předvedla brilantní výkon jako Ellie. Co mě dosti mrzí je takřka nulová přítomnost nakažených, kteří v adaptaci byli a měli svoji roly. Tenhle fakt jsem se snažil moc nehodnotit na celku seriálu, ale už i mě celkem mrzí, že tam nemají až tak velký prostor, jak by měli. Ano, je to hlavně o lidech a jejich konfliktu, ale nakažení jsou další hlavní hrozbou, co by se měla řešit. Bez ohledu na tohle jsem byl ale z epizody dosti spokojen, jen mě ke konci Joelova "procházka" a nic nedělání po nepřátelské oblasti trochu mrzel. Čeká nás finální epizoda a já věřím, že bude sakra silná! ()

PEZ

Ale hecnem sa a dám plnú pálku. Pretože sa dostali konečne naše postavy naozaj do úzkych a tentokrát už musela aj Ellie siahnúť na pokraj svojích síl. A aj hlavný antagonista bol na úrovni, takže u mňa spokojnosť a teraz som už fakt zvedavý na finále prvej série. ()

Taffey

Už mě tady neuvěřitelně serete s tim věčným srovnáváním s předlohou. Jste jsko magoři. Zůstaňte si u hry a neopruzujte. Co byste chtěli? Doslovné převedení? To by museli těch dílů být sto. Bože, to by mě piclo. ()

groz122

Zatím nejlepší epizoda. Nechápu, proč to pořád srovnáváte s herní předlohou. Zkrátka je příběh převedený do dostupnějšího média. Měli byste se na to dívat objektivně a ne z pozice zarytého fanouška. Navíc absence nakažených mi vůbec nevadí. Seriál nese název "The Last of Us" nikoli "Hordes of infected". ()

oldy

Mohl to být klidně 5* díl. Ale mělo to pár much. Třeba jak se šířil oheň v budově(možna to dřevo bylo potřený něčím hořlavým,jinak by se nešiříl ohen tak rychle),Joel,ktery byl napůl mrtvý se po vakcíně docela rychle zotaví.(Možna to bylo morfium nebo něco lepšiho než penicilín,něco co ho fakt nakopne). Jinak rozhoně lepši jak minulá epizoda. 8/10 ()