The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

V časech nouze (S01E08)

(epizóda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

Rocky88

Po předešlém odpadu tady rád přehlédnu Joelovu božskou regeneraci a přihodím pátou hvězdu za postavu Davida a jeho smečku. Tyhle různě vedené skupiny lidí mě baví, dost si to bere inspiraci z Falloutu. A to rozhodně není na škodu. ()

Lenka.Vilka

Skvělý emoční a napínavý díl. Bohužel jde na něm poznat, že je osmý z devíti. Lze z toho prostě cítit klasická hbo produkce. Prostě jejich trademark. Na začátku nikam nepospíchají, protože ví, že tohle přesně divák chce, a potom jim za druhou polovinou dojde, že je vlastně skoro konec a zbytečně moc přidají, za což jim divák nepoděkuje. A nechci říct, že to z dílu dělá něco míň nebo z jejich seriálů obecně. Jenom to trochu zamrzí. Třeba, že jsme se se skupinou nezdrželi déle. Mě tak obecně vždy zajímá zpracování tématu alternativní stravy po katastrofě. Poměrně nedávno jsem to viděla jinde. A tam tomu dali celý díl. Jak to postavám dochází a principu, jak ta skupina funguje a že to všichni ví. Ale tady byl čas jenom na náznaky a ne na konkrétní lidi. Protože prostě musíme pospíchat do finále. Ale bez zbytečného přemýšlení nad detaily, musím říct, že to bylo opět skvělé. Samozřejmě konec dost drsnej a úplnej konec doják jako kráva. Já jsem spokojená. Jenom mi dělá starosti krátká stopáž posledního dílu.... ()

Martrix

Klasickou proprietou většiny amerických postapo jsou náboženští fanatici, sektáři, nebo aspoň psychopatický kněz. Je to vděčné téma, protože jen máloco je děsivější, než chorý mozek, který má moc nad vaším životem. Stísněná epizoda která připomíná, že to největší monstrum, největší hrozba... je nakonec vždy člověk. Jen velká škoda odfláknutého scénáře...zázračné zotavení Joela i ten překotný a přeexponovaný závěr... . Ukazuje se slabina toho, že je to "jen" adaptace hry. 75% ()

Remivsremi

Bella si poslední scénou tuto epizodu získala pro sebe a vlastně ji i vykoupila, páč jinak ve mně zanechala herní verze více emocí, dramatu a naléhavosti, že se jednalo o stěžejní část tohoto putování. Jsem na vážkách jaké hodnocení udělit. Opět se pospíchalo. Chtělo to přidat větší základy pro novou osadu. Střih druhé poloviny se nepovedl a nedával příliš smysl. Vlastně kromě závěrečného zúčtování se nedostavilo nic zásadnějšího. Zbytečně se pospíchá do cíle, který měl být lemovaný košatým a hutným představením postav, světa okolo a budování pouta mezi Ellie a Joelem. Takto se spíše odškrtávají kapitoly hry, a je to zbytečná škoda. ()

Triple H

Dobré a znova vystihujúce to podstatné, ale ako posledná zastávka pred veľkým finále...začínam mať pocit, že Druckmannovi sa to v druhej polovici trochu rozpadá, resp. že seriál začal expozične a pozvoľna, ale nakoniec sa stále akoby točí v kruhu, čo je aj údel predlohy a podľa mňa kľudne zniesol o dva diely navyše. Kritické hlasy, ktoré hovoria o príliš málo nakazených majú pravdu. Nemusí sa to nimi hemžiť, ale o pár viac by neuškodilo, aby sa aspoň vytvoril ten pocit určitej tiesne či strachu kde na ne môžu hrdinovia naraziť. ()

BROKEN_

Pasáž s Davidem je moje nejoblíbenější z videohry a proto jsem se na tuhle epizodu těšil nejvíce. A musím říct s úsměvem na tváři, že jsem si to mega užil. Epizoda je opět věrná herní předloze, ale s jedním velkým bonusem. A to jest hudba v pozadí. Ta je zde přímo vykradena z pasáže s Davidem z videohry a já, kdo sleduje epizody se sluchátkami jsem byl nadšený. Díky tomu to mělo ten pravý videoherní feeling. David v podání Scotta Shepherda je vynikající a pěkně jsem si ho užil. Bella Ramsey znova potvrzuje, že je výborná herečka a já její Ellie miluju. Herní, ale samozřejmě miluju více :-D No a pak tady máme speciálního herce. Troy Baker. Ten si zde zahrál Jamese, jednoho z přátel Davida. Ve hře si Baker zahrál přímo Joela. A proto bylo pro mě, jako fanouška hry opravdu zvláštní sledovat, jak James v podání Bakera chce zabít Ellie :-D. Scény přes kopírák z hry opět nemají chybu, jako například vyslýchání Joela, finále. Přesto zde musím stejně jako u předchozích epizod něco vytknout. Jde hrozně vidět, jak tvůrci dávají skoro úplně bokem akci a plížení. Příklad, kde mě to vážně naštvalo je Joel, který pochoduje tím městečkem úplně bez problémů. Nikoho nepotká. Nechápal jsem, kde ti ostatní lidi byli. A poslední věc. V žádné epizodě se mi nelíbil styl jakým je seriál natočený, ale nikdy jsem si na to nestěžoval, protože díky té kameře to působí mnohem autentičtěji. Přesto bych si seriál dovedl představit jinak natočený. Suma sumárum je osmá epizoda další parádní podívaná a na konci to bude jedna z TOP 3 epizod z první řady. Jen to není tak dokonalý, jak by mohlo být. Ale jako fanoušek hry si to užívám.... moc. P.S. Na konci jsem měl slzy v očích. "Oh baby girl". ()

elanius

Takto by to celkom aj šlo. Stále málo nakazených, ale zvykám si a trochu upravujem očakávania. Úprimne, taký Walking Dead mal o dosť podarenejších kultistov ako tento ryšavec. Ale fakt ma uspokojilo ako dostali na prdel. Nice. Plné hodnotenie si snáď nechávam na posledný diel. (7/10) ()

Sany33

Príbeh: Joel leží v smrteľnej agónií a Elllie si berie jeho zbraň aby našla potravu stretáva ale milého psychopata ktorému pred nedávnom Joel odpravil niekoľko kamarátov a teraz sa idú našej ústrednej dvojici pomstiť. To ale ešte nevedia s kým majú dočinenia. Prevedenie: Aj keď som zvyknutý, že v postapo svete sa nehrá zrovna podľa pravidiel aj tak ma brutalita tejto časti dosť prekvapila - v dobrom. Do toho tá kopa pseudokanibalov dosť potešila. Ja som sa na tejto časti vyslovene bavil. 95% ()

kenkaku

Dle hodnocení druhá nejlepší epizoda? KDE!? Ze seriálu se vyklubala nafouklé bublina (stejně jako z Rodu Draka). Post-apokalyptický vizuál, který držel nad vodou předchozí epizody se tady nekoná. Vůbec. Polovina epizody pryč a děj se jen plácá na místě (protože Mandalorian má bebí a celou epizodu hajá). Když už se pak konečně začne něco dít, je to jeden trapas za druhým - jako vážně dva chcípáci na pokraji vyhladovění, utáhnou mrtvého koně (cca 450kg) !? Jako fakt jednu minutu je na umření a druhou jako rybka a pacifikuje jednoho borce za druhým? Atd. Za pozornost stojí max posledních 10 minut. Pozn.: kopty to dost trefil. ()

Kienast

Je to skvělé, jen bych to chtěl delší, ale to bude asi tím jak skvěle je David zahraný a jak parádně se na to koukalo, jdu si to dát znova ... ()

klukluka

90 procent? Aha…haha. Asi za tu zázračnou medicínu, která Joela postavila během vteřiny na nohy. Nebo za požár společenské místnosti a pravděpodobně hlavní budovy sídla sekty, která vůči tomu zůstala netečná a jedinej člověk nešel tu spoušť omrknout. Hype 15 procent, říkala paní Veronika Bednářová z Reflexu. Vychází mi to na 30, ale čert to sper- 90 ani náhodou. ()

Mafiapau

Zatím nejlepší episoda, kde se dokonce inkompetentní režisér milující negry, araby a indy, držel předlohy a je to královský. Bohužel, jsme v předposlední episodě takže.. dle již zažité seriálové šablony, v EP9 bude negrů jak nasráno. ()