The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
Z nakrúcania

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

beny258

Vůbec mi nevadí, že se v dílu objeví dvě úplně zbytečné postavy a že to jsou čirou náhodou dva zamilovaní muži. Každé šlápnutí na kuří oko všem těm homofobům a zastáncům tradiční rodiny je velmi přínosné. Ale bože, ten díl je strašně nudnej. Romanťárny já úplně nemusím obecně, ale tohle byl fakt extrém. Jednu hvězdu dávám za všechny pasáže, kde se objevila ústřední dvojice, protože ty byly klasicky solidní. A musím teda ocenit i to, že se tvůrci snaží ukázat příběhový svět i z jiné perspektivy než skrz hlavní postavy, za to tedy druhou hvězdu. ()

slovan.mma odpad!

Woke alert! Bacha! HBO nezostalo nič dlžné svojej woke misii a napchalo aj na miesto kde sa to nedalo homoromancu. Úplne zbytočný diel ,ktorý slúžil iba ako vehicle pre dúhový message. Idem sa vygrcat.Nestacilo túto epizódnu postavičku, ukázať aj s jej bukanyrom 6 minút.Museli z toho urobiť hodinovu pseudoromanticko dojemnu klisoidnu kopu výkalov.Ine hodnotenie sa nedá. Jako lidi sorry. P.s. Zdravím Marigolda. Ten je tak strašne progresívne woke duhovokorektny, že nie len že klame ,ale vyslovene sovinisticky útoci na slovákov na tomto portáli. Pomer hodnotení: odpad česi vs Slováci je asi 15:1. Neviem či si taký intolerantny akože liberál vždy,alebo ťa iba teraz premohol antislovensky sentiment ,keď už si si tri krát vyhonil nad tým,že komunistický rozviedcik narodený v ČR porazil štbaka narodeného na Slovensku. Gratulujem ti k tomuto veľkolepému víťazstvu. ()

stani

Proč společensky absolutně marginální odchylka má být leitmotivem a vlastně jedinou náplní 1h 15 min dílu, údajně post apokalyptický akčního hororu?... Anebo to obrátím, jak to že tam nebyl jeden z hlavních aktérů černoch, a jeden z nich se identifikoval jako pohlaví č. 65, aby pak v dramatickém(!) finále, přiznal, že se mýlil, a že je to č. 28!!! O nějakém asiatovi/asiatce ve vedlejší roli ani nemluvě. ()

boss123

Tretia epizóda s názvom Long Long Time nového seriálu z dielne HBO je výrazne iná ako prvé dve. Tvorcovia sa tentoraz viac odklonili od predlohy a priniesli nám niečo úplne odlišné. A poviem úprimne dosť nečakané. Narozdiel od druhej epizódy je tu výrazne menej akcie. Príbeh sa zameriava predovšetkým na dve vedľajšie postavy Billa a Franka. Joel a Ellie sú prvé krát preradený na vedľajšiu koľaj. Dej samotný sa odvíja úplne inak, ako prebiehal vo videohre. Nemôžem povedať, že by som tento odklon len kritizoval. Samotná epizóda je plná viacerých pomerne silných emocionálnych momentov. Tvorcovia vedia, ako pritlačiť na diváka a rovnako tak to zvládajú aj využiť. Technicky je to stále krásne natočené, ozvučenie je výborné a aj hudba sa s obrazom samotným pekne dopĺňa. Čo by som, ale skritizoval je stopáž. Tempo nie je práve najrýchlejšie, a tak som mal miestami pocit, že sa celá táto časť vlečie. Navyše aj keď som už spomínal, že sa nájde dostatok emocionálnych momentov a, aj keď sú silné tak so mnou nedokázali až tak otriasť, ako som dúfal. Hlavný problém vidím vtom, že aj keď je samotná epizóda dosť dlhá tak napriek tomu je čas strávený s Billom a Frankom až príliš krátky, aby som si ku obom dokázal vytvoriť nejaký silný vzťah a dostatočne s nimi všetky ich útrapy života dokázal naplno prežívať. Musím, ale pochváliť herecké výkony všetkých zúčastnených Ellie sa každou epizódou viac podobá na svoj originálny predobraz. Pedro Pascal je, ako Joel tradičné skvelý a obaja hlavní účastníci zvládli predať emócie svojich postáv a ich herectvo je veľmi presné. Takže nie som úplne nespokojný, ale rovnako tak nie som až tak nadšený, ako pri prvých dvoch častiach. Príbeh celej epizódy je vo svojej podstate veľmi dobrý, ale stále sa nedokážem zbaviť pocitu, že podľa môjho názoru bolo zbytočné venovať tejto odbočke od hlavnej dejovej kostry takmer celú epizódu. Dávam, teda štyri z piatich a 80 percent. ()

Xspy odpad!

Preper homosexuál ? .... Popravdě byl jsem varován před dvěma vousáči co se musí jít umít . Jako pro pobavení a zvrat v ději možná ,prakticky ovšem něco co s klidným srdcem nelze přejít a pro děj seriálu naprosto zbytečné .Navíc pochybuju že by FEDRA kousek od Bostonu nechala vzkvétat soukromou rezervaci bez povšimnutí.Prostě homosexualní tlačenka pro většinové publikum ...a ani to nemusela sponzorovat EU ;) ()

Pharao20

Nosný príbeh tejto epizódy je naozaj nádherný, skvele zahraný a keby to bolo v nejakom inom seriáli, asi by som hodnotil aj za 5*. Ale toto je The Last of us. Seriál ktorý má byť dobrodružný, horrorový, akčný, napínavý a natočený podľa mojej obľúbenej hry. V tejto epizóde nič z toho nespĺňa. Príbeh Billa a Franka je v hre spomínaný iba veľmi okrajovo, a priestor pre nápady ako ich príbeh rozvinúť je veľký, ale takto teda určite neskončil a tvorcovia to v tomto prípade s odklonom od hry poriadne prehnali ()

Natar odpad!

Měl jsem za to, že si pouštím adaptaci akční videohry a viděl jsem Zkrocenou horu! Sorry, ale kdybych chtěl vidět Zkrocenou horu, pustím si Zkrocenou horu. Originální a odvážné? Nebylo to náhodou spíš prvoplánové a ubohé v očekávání všeobecného "hype"? Autoři jasně věděli, co to ve stádu televizních konzumentů rozpoutá. Přitom to byl naprosto zbytečný a nudný díl - originální měl být proboha v čem? Vsadím se, že kdyby se stejně "silný" příběh týkal hetero páru, tak by se místo oslavného diváckého hype konala brutální kritika. LGBT komunita by se už měla zasadit za to, aby nesloužila pro laciné ždímání emocí a senzací. ()

quokam

Netflixovina. Dat do rozjeteho serialu dil, kde jsou hlavnimi hrdiny dva zcela jini tipci, kteri dokonce v tom dilu zemrou, neni dobrej napad. Taktez selhava logika pribehu. Armada jednou evakuuje a uz se nevrati? Odber energie a plynu nikoho nezajima? Jakesi perpetuuum mobile? A s Tess a s Joelem se seznamuji pres sibicko? Wtf? A timto "zabezpecenym" kanalem si domluvi schuzku vcetne adresy? A ta sifra 60-70-80 je opravdu tak slozita, ze musela na papir, aby ji ta imunita mohla najit a jen tak od pohledu rozlustit? Od shlednuti mam navic takovy neodbytny pocit, ze jsem to uz nekdy nekde videl, coz je vzhledem k letopoctu natoceni nemozne, ne, puvodni hru jsem nikdy nehral. 4/10 ()

OLAFtrueLOVE

Jen bych chtěl říct, že homosexualita sice byla i v předloze, ale byla tam přesně z toho důvodu, který lidem vadí. (politická korektnost) Zde jsem se ovšem po pár minutách overthinkingu rád ponořil do moc fajn epizodického příběhu, který měl všechno a ve výsledku u mě vyhrál plné hodnocení. (Což se mimochodem ostatním epizodám z s1 nepovedlo.) Přišlo mi důležité napsat první větu, protože mi přijde hloupé automaticky označit za homofoba každého, kdo nějak vystoupí ne proti homosexualitě, ale proti jejímu zbytečnému řešení vždy a všude. Jo a taky mi přijde fakt debilní, jak se dneska seriály hodnotí podle toho, jestli se tam posune děj. V roce 2050 si asi lidi budou přehrávat jen 10ti minutový dějový oblouk a vysokou literaturou se budou podkládat kulečníky, protože kdo by taky chtěl přemýšlet nad něčím jiným než.: „Tvl gdy už tam budem.“ <333 ()

Metuje

Čumím jak puk, kolik je tu mezi námi homofobních jedinců. A to v dost pokročilé formě. Co se týče epizody, já jsem spokojen. Tvůrci si nepochybně užívají daleko větší vyprávěcí plochy a tak mohou celou dlouhou epizodu věnovat NPCčku, které se ve hře jen na chvíli mihne. Taky mě daddy bodies nijak nevzrušují, ale o tom přeci tahle epizoda vůbec nebyla. Byla o lásce, která je možná a přítomná i ve světě, který se postupně rozpadá. U “poslední večeře” jsem brečel jak malej. ()

Harry89

Jak už jsem několikrát řekl, nejsem zatížený herní předlohou a o co v ní jde vím jenom těžce z rychlíku. Každopádně tohle byla jedna z nejlepších epizod jakou jsem kdy v seriálu viděl. V gaykomunitě mám pár přátel a tahle epizoda skvěle popisuje jejich vnímání vztahů a lásky obecně. Občas si říkám, že my heteráci se od nich máme co učit. Výborná epizoda a teď zase týden čekat... ()

guasimodo odpad!

Tak já nevím.. do druhého dílu to byla naprostá bomba. Pak tvůrci sem musí nacpat dvě buzny ve stylu zkrocené hory. Fakt je mi zle z našeho světa.. prostě se to musí nacpat už fakt do všeho! Už neexistuje žádný filmový žánr kde by nebyli nějaké buzny ()

s0re

Emocionalne nabita, zatial najlepsia a trufam si povedal ze mozno aj celkovo najlepsia epizoda celej serie. To tu bude zase homofobnych pseudointelektualov chrlit svoje vykaly... ale mam pre vas jeden odkaz: Zomrite. Vsetci. ()

Vaelor

Zatím nejlepší díl. Je skvělé vidět vykreslení postapo zivota dvou lidí, ktery jen tak mimoděk dokresluji atmosféru tohoto světa. Odvážné, skvěle zpracované a perfektně zahrané. Tvůrcům palec hore, že si na to troufli a šli do toho. Koneckonců, je to skvělé navázání na Naughty Dog, kteří si taky, ač věděli, že tím rozdělí fanoušky na tvá tábory, troufli druhým dílem naprosto převrátit všechna očekávání. ()