The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

babuška

takže na začátku se dozvíme víc o infekci, pak asi 30 minut putujeme, pak chvíli bojujeme a nakonec se obětujeme a ten poslední záběr před stmívačkou, jak vystřiženej z tohodle typu filmů, amícká vlajka vlaje dál, hmm, progres v nedohlednu, ale jak říkám hru neznám, jsem jen fada sci-fi ()

vladi3

No, dosrata az za usami som bola skoro celu epizodu... Klikeri su rovnako strachnahanajuci ako v hre. Nenavidim ten ich zvuk.... Jedine, co zatial musim serialu vycitat je, ze sa zbavili masiek, ktore v hre museli protagonisti nosit... ()

filzip odpad!

Druhému dílu jsem dal ještě šanci ale teď jsem se přesvědčil, že je to opravdu hovadina. Ti co to hodnotí 4* a 5* by se měli podívat na staré pořádné zombie horrory. Nerozumím kdo to takhle může hodnotit. Další walking dead hadra ()

66pepo66

Druhá časť prehlbuje sympatie s Tess aj Ellie. Pre mňa osobne to bolo dôležité, keďže si k tým postavám musím po prejdení hier nájsť cestu aj cez herečky. Je to rozdiel tráviť pri hre hodiny a hodiny a potom hodinku, ak nie menej, pri jednej časti. Áno, podarilo sa. Z každého záveru je cítiť, že hbo do toho investovalo nemalé peniaze. Bella sa mi začína ako Ellie páčiť a keďže som ju videl hrať iba v GoT, tak ukazuje, že hrať naozaj vie. Naozaj vydarená časť. ()

Rastamania

Panebože, to je prostě náramná paráda.. dlouho jsem si tak neužíval seriál nebo filmek a - už to vím jistě - dnes, 24.1.2023, v mých pětatřiceti se mi splnil dětský sen, kdy jsem jako malej kluk fantazíroval, jaký by to asi bylo, kdyby z mé nejoblíbenější hry udělali film. Vyslovit se to dalo jen před pár kamarády a bráchou, jinak by mě snad šoupli do blázince 😀 A chtěl jsem, aby Gordona Freemana hrál samozřejmě Arnie 😂 krásná vzpomínka 😊.. no, prostě a jednoduše, konečně (to je vlastně ku*****y sporný, ale to sem nepatří..) nastala ta doba, kdy už hry nejsou záležitostí "těch pár divných asociálních, asexuálních násilnických podivínů, kteří nedokáží čelit realitě a schovávají se před světem u nějaký krabice napojený na televizi".. a velmi pomalu pravda, mír, láska a spravedlnost jako vždy zvítězila nad lží a nenávistí a ukázala, že hry nejenže jsou...no prostě hry...ale sem tam se vyloupne i taková, která má kurevsky dokonalej příběh a kde hraje roli kvalita spolu s dokonalou atmosférou. A ještě lepší hudbou. Někdy může být i zábavná, poučná... originální.. děsivá. Jedno mají ale všechny společné. Jsou to HRY a né FILMY. A to je prosím ono.. jádro jádra pudla. Hry jsou hry a absolutně postrádají KLASICKÝ FILMOVÝ KLIŠÉ, důraz je kladen na diametrálně jiný věci a v těch pár stejných je kladen mnohem lépe a efektivněji, než u filmů.. nějaký love story během invaze mimozemšťanů? Hádka kvůli neuklizenýmu pokoji, zatímco venku se přemnožili vetřelci a je čas je jít zmasakrovat? To fakt néé😂 hráči mají dikybohu páky držet jakž takž studia na uzdě, protože oni moc dobře ví, že když nás naserou, tak to schválně hrát nebudeme ani cracklý. Diváci už o svoje páky přišly, nevědomky je vyměnili.. za reklamy 🙂 drtivá většina filmů je jak přes kopírák.. stejný zápletky, stejný řešení.. stejný honičky v autech..co je stejný úplně ve všech filmech - že skončí dobře. Lidi zvítězí. Nepřítel je poražen. Ateroid vybouchne. Planeta se zachrání. Lék je nalezen. Svatba přeci bude. Dítě přežije. Ženská zhubne, chlap přestane chlastat 😀 No.. a dneska jsem konečně viděl, když se poctivě udělá seriál z jedné z mnoha! dokonalých her. U Zaklínače jsem byl mile překvapen, ale upřímně, s tímhle se to nedá srovnat. Zaklínač měl z her jen kostru a zbytek obalil.. prostě něčím. I kdyby to něco byl skvost, pokud to přímo nesouvisí s herním příběhem, bude to vždycky jen bonus. Počet dílů v tLoU známé, po dvou dílech se dá krásnější udělat představa o tempu, takže si troufám říct, že ani není čas, cpát tam nějaký to "prostě neco". Úplně mě ničí zvědavost, jaký herní linie se tam objeví a jak Ellie s Joelem vyřeší to, co bylo na hráčích. No zkrátka, zase jsem ten malej kluk a fantazíruju, tentokrát nad tím, jakej další herní námět si vybere někdo, kdo udělá stejně dobrou práci, jako tady.. a tím se ten skoro nekonečný kruh konečně uzavírá. P.S: Závidím lidem neposkvrněných hrou, ta nevědomost/nepřipravenost musí být až děsivá 🙂 ()

knoxvile

Hru jsem sice nehrál, i tak bych zatím těmi superlativy šetřil. V rámci svého žánru nadprůměr, má to pro mě stejný feeling jako třeba Já, legenda, Světová válka Z nebo některé lepší série Živí mrtví. Takže bych zatím mírnil všeobecnou onanii a počkal na další díly. Pro mě jako fanouška postapo žánru, tam není žádná inovace v chování "nakažených" nebo přeživší společnosti, je to jen další pěkně udělaný survivor! ()

tireneali

Slovo napětí, které tady někteří zmiňují, koresponduje spíš s nesmyslně dlouhou a napnutou dobou dílu, ve kterém se ale téměř nic nestalo, rozhodně bych jej nespojovala s úrovní a propracovaností scén, u nichž jsme měli být posraní až za ušima, protože se tak jednoduše nestalo. ()

gonzo

Wow, takhle se to dělá. Parádně a přitom decentně a bez velkých efektů zadaptovaný level hry. Plíživý průchod muzeem je napínavý, jak by člověk čekal. A byť jsem ve hře zombíků kosil desítky a v horrorech mě toho moc nepřekvapí, tak v ten moment, kdy nakažený projde kolem Joela, mi přejel mráz po zádech, jak reálně to působilo. Btw, Pedro vypadá jak generál Pavel. ()

Polux

8/10 | Pokud to takhle půjde dál, tak Mazin a Druckmann nakonec udělají houbám u diváků podobnou "službu" jakou udělali Spielberg a Benchley svého času pro žraloky:-). I ve druhé epizodě se pokračuje v nastoleném trendu, takže nadále panuje spokojenost. Příběh jako takový je stále v podstatě na začátku, takže vysloveně strhující emocionální momenty zde divák nenalezne (na to dojde řada v pozdějších dílech), nicméně hned několika napínavých, humorných, dramatických a akčních scén se tady divák nepochybně dočká. | Výborná historická předtitulkovka, dále rozvádějící samotné počátky pandemie, je chytrý nápad, jak jednak diváky podrobněji seznámit s hlavním mykologickým antagonistou celé série a jednak sledovat postupný marný boj s nákazou a navazující úplný rozpad společnosti, tedy události, o které byli hráči v předloze bohužel ochuzeni. Ve hře samozřejmě podobný postup (rodinný prolog a následné přeskočení celého průběhu pandemie k současnému dění) dával smysl, protože hráč ovládá konkrétní postavy a nadbytečné cinematic in-game scény by jen zdržovaly od hraní, v sérii naopak dává dokonalý smysl se uvedeným záležitostem věnovat. Je proto pozitivní, že se Mazin s Druckmannem touto cestou i ve druhé epizodě vydali a nešlo si při sledování úvodu okamžitě nevzpomenout na Mazinův Chernobyl, ve kterém je divák svědkem ekologické katastrofy s podobným, přísně procedurálně-analytickým, odstupem. Doufám, že oba tvůrci budou v tomto konceptu v nadcházejících epizodách dále pokračovat, protože jde o přirozený způsob, jak postupně každým dalším dílem o něco rozšířit dosavadní fikční svět dané hry. | Poslední záběr první epizody parádně nalákal na, ze hry důvěrně známý, post-apokalyptický svět a druhá epizoda v tomto směru slibný potenciál dokázala více než naplnit. Zdejší scenérie pomalu chátrajících výdobytků lidské civilizace a všudypřítomné přírody, která v mezidobí znovu převzala nadvládu nad veškerou, lidmi opuštěnou, krajinou, působí skvěle atmosféricky, naprosto uvěřitelně a patřičně velkoryse. V tomto ohledu jsou zkrátka prakticky dokonalé a skutečně vypadají jakoby vypadly přímo ze hry. | Taktéž vzájemná souhra mezi Pascalem a Ramsey nadále funguje na skvělé úrovni a byť zevnějškem oba svým předobrazům příliš věrní nejsou, nejde o žádný výrazný nedostatek, protože tím podstatným a totiž svým hereckým projevem určitě ano a společně se jim zdárně daří budovat podobnou vztahovou dynamiku mezi oběma postavami, kterou se pyšní herní předloha. Torv, jak se dalo předem vytušit, dostala tentokrát mnohem více prostoru a taktéž jej využila naplno, zvláště její dramatický odchod ze scény stojí opravdu za to. | Očekávaný (jelikož prvotní v této sérii) vyhrocený střet s nakaženými je sice svým rozsahem relativně skromný, ale o to sugestivnější. Ve druhé epizodě má tak divák poprvé šanci si zdejší monstra důkladně prohlédnout, zde konkrétně ve hře obávaného clickera, a ocenit jejich povedený design, spolu s typickou pohybovou choreografií a nezaměnitelným vokálním projevem (ze kterého ve hře běhal mráz po zádech:-)). | Oproti první epizodě přišla řeč i na herní dodatek Left Behind a přestože šlo o docela nenápadnou zmínku, vzhledem k jejímu trochu překvapivému obsahu (tj. zamlčení Riley před Joelem a Tess) lze předpokládat, že se tvůrci k osvětlení toho, za jakých dramatických okolností došlo k nakažení Ellie, v průběhu série ještě (předpokládám, že dokonce opakovaně) vrátí. | V souhrnu je sice druhá epizoda komorní záležitostí jak co do počtu lokací, tak co do počtu zde vyskytujících se postav a stejně tak prezentovaných událostí ze hry, kterým se na ploše jednoho dílu věnuje, ale celková řemeslná i umělecká kvalita, nastolená první epizodou, je tady naštěstí zachována, takže nezbývá, než se těšit na další vývoj událostí (a rozhodně je nač se těšit) a při tom doufat, že současná výborná forma tvůrcům v sérii vydrží co nejdéle. | PeZet () (menej) (viac)

bishi1

Druhý díl naprosto o ničem, ano, pěkné kulisy, ale opravdu tak málo stačí k tak vysokému hodnocení ? Kde je nějaký děj a napětí ? Někam jdou a jdou, pak jeden střet s mutanty, kdy se hlavní postavy chovají jak blbci, netrefí ze tří metrů, neschopný škrtnout zapalovačem, což se po chvilce "dramatického napětí" podaří, uf, to jsem si oddechla 😀 no a konec. O neskutečně protivné postavě drzého, psychotickeho spratka, kterého je třeba chránit ani nemluvím. ()

Pharao20

Druhá časť zaujala o poznanie viac ako tá prvá. A to hlavne vďaka nádherne prepracovaným scenériám pustého post-apokalyptického sveta. Prvé stretnutie s nakazenými bolo napínavé a zručne natočené, osobne by som prijal ale trochu viac takejto akcie. Vyvrcholenie epizódy hodnotím kladne aj napriek jemnému odklonu od hry. Vynikajúci je aj pohľad do minulosti, kde sa dozvedáme trochu viac o tom ako a kde sa nákaza začala šíriť.  So seriálovou Ellie sa mi stále nepodarilo stotožniť a naďalej som mimo z toho, prečo Bella Ramsey dostala túto rolu. Hereckým talentom to očividne nebude a asi to bolo iba vďaka drzosti, ktorú má prirodzene v tvári ale napriek tomu že aj Ellie v hre je drzá tak sa jej táto mladá dáma nepribližuje ani na 50%. ()

boss123

Druhá epizóda je rovnako výborná, ako bola aj prvá. Dokonca sa nebojím povedať, že ešte lepšia. Príbeh samotný sa začína pomaličky rozbiehať, a tak isto aj vzťahy medzi jednotlivými postavami. Čo musím hneď na začiatok veľmi pochváliť a uznanlivo zatlieskať sú vizuálne efekty atmosféra, a to, ako sa tvorcovia vyhrali s vyobrazením samotných nakazených, ktoré je hádam ešte lepšie ako vo videohre samotnej. Začnem, ale po jednom. Vizuálne vyobrazenie celého sveta zničeného veľkou katastrofou v podobe vírusu cordyceps je brilantné. Autorom sa krásne podarilo prepojiť počítačové efekty a tie praktické. Musím povedať, že som až nepoznal rozdiel. Atmosféra je hustá a hlavne v závere poriadne prituhne. Prvý stret s takzvanými clickermi je veľmi silný. Celá táto pasáž je strašidelnejšia ako niektoré hororové snímky. Navyše je to všetko krásne nasnímané. Mal som možnosť zhliadnuť v 4k rozlíšení a bola to paráda. Zo samotných nakazených a clickerov predovšetkým ide od prvých scén strach. Budia veľký rešpekt. Maskéri sa naozaj predviedli. Navyše sú to všetko komparzisti a herci v kostýmoch. O to väčšie im patrí moje uznanie. Som rád, že druhá epizóda pokračovala v kvalite nastavenou úvodným dielom a verím, že sa to zopakuje aj pri ďalších dieloch. Tvorcovia sú na dobrej ceste a ja im držím palce. Dávam päť z piatich a 90 percent. ()

Mukade

Perfektný začiatok s tou profesorkou, nebotyčný ! Tie dojmy z toho... Pre toho kto je empatický ovšem, pretože niekto tu napísal: "Nebýt toho nadbytečného úvodu, ve kterým oproti prvnímu dílu už žádný smysl nevidím." .... x'D ()