Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Flopik

Na toto som čakal ako malý chlapec a musím povedať, že prvotná 15 minútovka je brutálna, atmosferická bomba. Tvorcovia ukazujú, že hororové scény a atmosféru majú v malíčku tak snáď to bude seriál roku. ()

Carodej_pes

Příjemná připomínka putování post-apo světem z doby, kdy Playstation 3 už čekala na svého nástupce. Do té chvíle jsem nehrál AAA hru, jejíž příběh by vrcholil pointou, která má umělecké kvality. Seriál a hra se shodují v mnoha věcech. Nejdůležitější shoda je, že u obou vidíme žánrové prohřešky a že ty působí jako lidský rukopis – vyjádření autora, nikoliv jako generická řemeslná berlička. ()

dannyyy

Jako fanda hry chválím celkové zpracování. Pedra Pascala jako Joela beru a rychle jsem si na něj zvykl, ale Bella Ramsey jako Ellie byl prostě neskutečně velký omyl! Ti, kteří hru nehráli, tak těm to asi nijak vadit nebude. ()

HokejovySvaz

Zbytečně se to táhne jako smrad. A víte co? Ze začátku to vůbec nebylo špatně. Prolog hezky teasoval, nabíral atmošku, hezky všechno připravil a pak to vyvrcholilo. Nicméně ta druhá půlka je tak zbytečně utahaná, že to až bolí. Kdyby se tam aspoň už začalo řešit, co se má řešit, ale namísto toho se tam zaobíráme něčím, co je absolutně nepodstatné a nebude to nikterak relevantní pro další epizody. Anebo možná jo, když se tam něco změní, ale o tom pochybuju. Chápu, worldbuilding, ale kura však na to máte ještě dalších OSM epizod! A jasně, ne asi každá epizoda bude mít hodinu dvacet, ale i tak epizod zbývá OSM! A mimochodem, to si zas pan Druckmann nechal narůst ego, jaký je hrozný Pán Umělec, že si svoje veledílo, které ho proslavilo, nechal v seriálové podobě představit v hodinu dvacet dlouhé epizodě? WTF? Na co? Vždyť ta hodina by v pohodě stačila a možná i míň, kdyby vyhodil naprosto nepodstatné části příběhu. Ale abych jenom nebrblal, tak zbytek je solidní. Herci, kamera, výprava a atmoška super, tam není co vytknout. A to že nějaké postavy vypadají jinak oproti předloze je mi upřímně putna, protože nejsem žádný The Last of Us fanboy. Hrají to fakt dobře, takže proč ne? Někdy pro mě třeba i takový Pedro zastiňuje Troye Bakera z originálu jako Joel. A Bella je fakt dobrá, jen je potřeba ještě toho s ní vidět víc než to co nám dali v první epce, abych byl full přesvědčen. Je to na dobré cestě, ale bylo by fajn, aby se to příště už soustředilo na něco podstatnějšího (třeba postavy a jejich interakci, mrk mrk) a ne na zbytečnosti okolo. Na worldbuilding a tu omáčku okolo je dost času do příštích epizod, zvlášť pokud ty epizody budou mít zas přes hodinu. ()

Biousek

Konečně adaptace hry, která má slušně našplápnuto. Už od začátku jsem měl pocit, jako když jsem hrál The Last of Us poprvé. Navíc scény z auta jako hra působí. I'm in love! ()

Batahst8

Masterpiece, jinačí slovo prostě nelze říct. Od skvostného 30 minutového úvodu, což je dost možná nejlepších 30 minut seriálů ever. Až po ten kulervoucí závěr. Filmařsky snad nikdy nevznikl lepší seriál, ať je to perfektně pohlcující režie Craiga Mazina, kamera která vypadá jak od Alfonse Cuarona, démonicky úžasnej zvuk (poslouchejte a koukejte na každičký detail každé scény) a nebo božská hudba, ze který mám zimomrávky i hodinu po zkouknutí téhle epizody. Jo a herečka Nico Parker je ohromný talent a odteď i můj velký Crush, dokonce přehrává i samotného Pedra Pascala, jež jinak předvádí svůj životní výkon, ale prosím Hollywoode všimni si Nicy Parker, prosím. A kurva snad v žádným filmu či seriálu jsem neměl husinu z přejetí auta přes silnici, ano přejetí obyčejného auta přes silnici. ()

warrenur

Hru som zatial nehral, hoci poznam pribeh a mnoho "okolo". Kazdopadne zasadenie a hlavne Pascal a "mala obrobijka" Bella Ramsey z GoT rozhodne presvedcila. Neposobi to lacno, dava mi to zmysel a drzi to pokope. A hlavne, minutaz epizody je paradna, pretoze sa naozaj toho vela udeje. Spokojnost a velmi sa tesim na dalsie epizody, vyzera to na kvalitny serial, hoci je okolo toho naozaj prehnane vela "hajpu". ()

Platom

Hru neznám, což je možná chyba, protože jsem během sledování neměl šanci srovnávat, nakolik je adaptace, která se nejspíše snaží držet herní předlohy zdařilá. Ale jako pilotní díl k sérii, který má diváka navnadit a probudit v něm očekávání, to na mě nezafungovalo. A vzhledem k velkému promu před premiérou jsem naopak mírně zklamán, protože jsem shlédl jeden velký seriálový průměr. Tak snad to další díly zachrání. ()

molcan2

Je veľmi, veľmi ťažké vyrovnať sa atmosfére hier The Last of Us. Na jednej strane máte tento beznádejný a brutálny svet, ktorý ľuďom umožňuje len prežiť, nie však prosperovať alebo skutočne žiť. Ale na druhej strane máte Elliesinu drzosť, Joela, ktorý je dokonalým otcom a zároveň totálnym drsňákom, a tiež krásu tohto postapokalyptického sveta, ktorá sa občas ukáže cez trhliny tejto hroznej novej reality. A keď vám poviem, že táto epizóda bola na mieste, čo sa týka sprostredkovania presne tohto pocitu, nepreháňam. Všetci zúčastnení odviedli fantastickú prácu, atmosféra je dokonalá, kamera nádherná a hudba krásne podčiarkuje každú scénu. Hral som hry a viem, čo sa stane, ale pri sledovaní mi srdce bilo tak rýchlo. Prvý diel, ktorý nemohol byť lepší. Nemôžem sa dočkať ďalšej epizódy. ()

Mallyyy

Hype jak prase zase, přitom to byla dost nuda a nic převratnýho. Hned zas všude napsáno jaká je bomba apod. Hru jsem teda nehrál, takže k tomu nemám nějaký vztah, i když hráč jsem a nějakej gameplay jsem viděl. Ale uvidíme nebudu to zatracovat ještě máme dost dílu před sebou... Jen mě to vynášení do nebes už docela sere... :D Pedro je dobrá volba jen ta Bella mi moc tam nesedí jak už tu dost lidí zmiňovalo, ale třeba se aspoň herecky předvede. ()

peetrejr

Úžasné. Som fakt ohromený. The Last of Us splnilo to, čo sa hypovalo na internete. Príbeh je proste dokonalý, vybudoval som si vzťah ku postavám a to hneď na začiatku! Proste som si tento seriál obľúbil. Ale nemôžem hneď preskakovať, pretože ešte ma čakajú epizódy, ktoré môžu všetko zmeniť. Pretože nemám psko , tak nemám tú možnosť zahrať si videohernú predlohu. Páči sa mi, keď v post apokalyptickom filme dávajú veci zmysel. Dobre, vedecky je takmer nemožné aby sa vyvinula taká huba, ktorá by vedela ovládať ľudí, ale dáva to väčší zmysel než zombie vírus. Epizóda začala veľmi, ale že veľmi pekne, talk show zo sedemdesiatych a nejak nám dopredu prezradila, že what is going to happen. Pedro Pascal neuveriteľne dobre pasuje do úlohy Joela, Bella Ramsey je tiež zrovanvateľná s Pedričkom. Páči sa mi aj napätie, ktoré na sprevádzalo celú epizódu a aj ta atmosféra, post apo sveta. Ešte sa mi páči aj skutočnosť, že niečo takéto by sa mohlo aj stať, preto sa mi to aj tak páči. No, som zvedavý čo mi prinesú ďalšie diely. ()

fixaman

The Last of Us je za mě nejlepší hra, jaká kdy spatřila světlo světa, takže na seriálovou adaptaci jsem se hodně těšil. A musím říct, že svým zpracováním předčila všechna moje očekávání. Vizuálně i atmosférou je to dechberoucí. Scéna se Sarou je stejně silná, ne-li silnější než ve hře. Kde to pro mě jen trochu pokulhává, je zatím pomalejší tempo a obsazení Belly do role Ellie. Zatímco Pedro Joela ztělesňuje na výbornou, Bella zatím hraje nanejvýš průměrně a vizuálně se na tu roli taky vůbec nehodí. Nicméně jinak u mě převládá nadšení a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu, mrakodrapů a prvního setkání s clickery. ()

Azurovydrak

Pro nezasvěceného diváka možná fajn úvod do postapokalyptického seriálu, pro mě jako srdcového fanouška The Last of Us těžká podpásovka. Nevím, co se tento seriál vlastně snaží nabídnout. Nejlépe funguje, když doslova kopíruje hru a nejhůře, když se pokouší vymýšlet něco nového. Emoce, které ze mě při úvodní 15 minutovce hry doslova tryskaly, tady neexistují. Výběr herců podle očekávání otřesný, jelikož Neil DrunkMan při tvorbě Tlou2 již zcela zwokeovatěl a důležitější než podoba s milovanými herními protějšky je pro něj obsazení všech etnik a pohlaví. Protagonisty tu tedy tvoří mexický Jole, černá Sarah a šikmooká Ellie, mladou badass Tess pro změnu nahradila seschlá šedesátnice. Pedra mám rád, ale tohle není role pro něj a sebelepším herectvím to nezachrání. Rovněž Bella Ramsey, která není a nikdy nebude Ellie. Nevěřím, že s tím další díly cokoliv zmůžou. ()

aslavey

Zatím jsem opatrný v hodnocení. Ne, že by byl první díl vyloženě špatný a hru jsem nehrál. Znám z ní jen útržky. Seriál se ale dost snaží být novým Walking dead. Od tvůrců Černobylu bych čekal něco trochu silnějšího. Postavy jsou zatím dost mdlý a o ničem. Ale tak snad se to časem dostaví. ()

P.J.2

Prostor pro vyostření tu stále je, nicméně první díl dokonale navnadil. A mimochodem gratuluji. KONEČNĚ někoho napadlo zadaptovat herní masterpiece aniž by do toho přidával "svou" vizi! To to trvalo a jsem rád že zrovna tady. Napjatost v očekávání na maximální úrovni. Pedro a Joel je trefa do černýho a možná, MOŽNÁ si zvyknu i na tu Bellu ale i tak je to prostě miscast roku. ()

sadlokan

Nějak mi nešel vypnout mozek.A přesto jsem nevymyslel,jak lidstvo dalo dvacet let toho masa co bylo na začátku.Pedro PascalxPetr Pavel.Kdyby chtěli film o Afghánu. ()