Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

MoziMedve

Hru jsem nehrál a její děj jsem si nikdy nezjišťoval, tak krom toho začátku + toho, že jde o nějaké slepé zombíky jsem o tom nic nevěděl. Vzhledem k tomu, však, že jde o zombíky jsem na seriál raději koukal sám bez manželky protože podobné věci nemusí... No stačilo aby pár krát přešla kolem když jsem to měl puštěný a už na to koukáme oba a čekáme další díly. Je to chytlavý, prozatím zajímavý. Zdá se, že pokud jde o Adaptace tak tou nejlepší variantou je HBO. Netflix ani Amazon nebrat. ()

Pharao20

Ako fanúšikovi hry sa bohužiaľ nedokážem vyhnúť porovnávaniu. Je mi jasné a beriem že sa seriál nebude držať hry do bodky, ale základná príbehová línia mohla ostať zachovaná. Jediné čo sa príbehu drží na 90% verne je začiatok, ktorý ako jeden z mála  aspektov aj v hre neznášam a práve pri tom by mi nevadilo keby ho urobili inak. Hold nestalo sa. No a hodnotenie znižuje aj casting ktorý je absolútne otrasný. Mohli tam dať hercov, ktorý by sa aspon trošku podobali na predlohu. Sára, Tess, a hlavne Ellie - to je epic fail. Pokiaľ sa seriál snažím hodnotiť bez porovnávania s hrou, tak by som povedal - skvelý námet, výborný vizuál a technické spracovanie, podpriemerné herecké výkony, otrasné dialógy, nesympatickí herci (komplet všetci), a mierne chaotický scenár, ale rozhodne to je zaujímavé a dám tomu ešte šancu. ()

Xspy

Pro mne hodně nezáživný úvod s několika povedenými scénami .Určitě doporučuji všem jako správný Amík v případě konfliktu opustit své zázemí .Roztěkaní nasednout do auta a vyrazit na dálnici . Popravdě doporučuji přetrvat a překousnout tenhle díl se stupidně herním obsahem .Pozdější scény uvnitř karanténní rezervace jsou také nic moc ale ono se to zlepší ;) ()

Awer

Asi to nejsyrovější, nejprofánnější "dívejte se, je to hrozně atraktivní", jaké jsem kdy viděl. Přebassovaná sluchátka. Naprostá nuda "plná akce" ()

Cain(cz)

Prvních 30 minut je jak Válka světů z roku 2005 - tato část je za 100% Dalších 50 minut se již odehrává v současnosti: jednoznačným plusem je herecké obsazení: Pedro Pascal a především Bella Ramsey. Jako mínus vnímám nevyužitou linku s Robertem, kde ve hře je Joel při jeho likvidaci právě představen jako zabiják a predátor zdejšího světa. Tato část je za 70% P.s.: Psychor je dement... Celkové zklamání za 60%. Doporučuji si zahrát oba dva díly. ()

Joskarakoska

Tak jak jsem měl nejdříve strach že postavy si spíše nejsou než jsou podobné s herní předlohou tak musím říct že zatím po shlédnutí právního dílu musím před tvůrci smeknout klobouk za to jak dokázali přenést herní zážitek když ne na plátna kin tak alespoň opět na naše televize v té nejlepší možné formě, je opravdu vidět že se snažily to nepodělat a jsem za to moc rád. 5*z5 a už se nemůžu dočkat dalšího dílu… ()

jirikzaboj

Vizuální porno. hudební symfonie a herecká odevzdanost k seriálu, který má letos pravděpodobně jedny z největších ambicí stát se hitem a oslovit tak širší publikum, než hry doposud. Má to své výhody, protože spoustu fanoušků (včetně mě) se moc těšilo a díky spoustu novych informací si budeme společně hodovat nad fan servisem. Na druhou stranu i nevýhod, protože herní adaptace to mají ve filmovém průmyslu pořád dost těžké a určitě ani tentokrát se nevyhneme srovnávání, protože to se zkrátka nabízí. Nejlépe na tom budou ti, kteří neznají ten příběh a hru nikdy nehráli. Těm upřímně závidím nejvíce, protože mají šanci si to opravdu užít v plné parádě. První epizoda je seznamující a v podstatě věrným introduce do světa The Last of Us. Byl jsem až překvapený (občas nemile) , jak moc se tvůrci drží původní předlohy a to nejen příběhem, ale i dialogy. Takže se občas stalo, že jsem věděl předem, co dané postavy řeknou dříve, než to opravdu řekly úplně přesně, jak si pamatuju. Pro někoho to muže být full fan servis, ale ve mně to vyvolává nepříjemný pocit, který mi kazí moment překvapení. Chápu, že to může být úmyslný easter egg, u kterého bych se jako fanoušek měl pousmát. Ale na potřetí během 10 minut už to bylo mírně otravné. Ostatní aspekty, které jsem vyjmenoval už na začátku jsou prostě skvostné a jde vidět, že tohle je velkolepá produkce. Až na pár maličkých nových detailů a lépe provedených motivů postav do budoucna jsem se ale bohužel nic nového a revolučního nedozvěděl. Budu tedy doufat, že v příštích epizodách budu víc připoutaný, šokovaný a více natěšený. ()

Kumbik

Vypadá to fakt sakra dobře! Hráči vyloženě nebudou překvapeni, ale pro nové lidi, kteří nehráli hry to bude úžasné. Pedrovi Pascalovi věřím, že je to Joel, ale bohužel u Belly Ramsey nevěřím, že je to Ellie. Chybí mi, že herní Ellie byla vyloženě “cute” a tahle holka do krásy má hodně daleko, uvidím, třeba se na ni zvyknu, ale zatím to nemohu překosnout. Vše ostatní hodnotím na výbornou! ()

Vampiroza

Jakožto nefanoušek herní předlohy jsem si říkal že sledovat to jako seriál by taková nuda být nemusela. Nechápat špatně... Drží se to předlohy vážně perfektně, kulisy a scény top. Jen ten příběh se vleče. Asi možná proto že seriálové díly s touhle stopáží na mě fungují jako něco co už by po té dlouhé době mohlo skončit a ne že bude víc dílů. Mám raději 30-40min epizodní seriály. Přesně tohle mi vadilo i u posledních dvou dílů série 4 Stranger things. Musel jsem přeskakovat čas aby to už skončilo 🤣 zpět k TLOU... Seriál bude pro většinu sledujících naprostá bombička a chápu to. Mě ale příběh Joela (kterého Pedro hraje skvěle) a Elie (kterou Greta hraje příšerně) prostě nebavil ani ve hře. Raději bych viděl adaptaci jako Rkovy bloody horror "inspirovaný" hrou než věrnou kopii. Přesně jako to udělal Anderson s RE. Šel si vlastní cestou a použil námět a postavy. Takže za mě slabé tři* a nemyslím že ostatní díly změní můj názor. Ale klobouk dolů za tak velké sousto a za zvládnutí. Kéž by více her dostalo takhle skvěle zmáknute zpracování do TV podoby 👏🏻👏🏻👏🏻 ()

Adanos22

Naprosto úžasné. Zprvu se mi nelíbilo obsazení převážně Ellie, ale po shlédnutí první epizody s tím nemám vůbec žádný problém. Veškeří herci odvádějí skvělou práci a konečně jsme dostali dobrou adaptaci videohry. Tvůrcům se daří stejná hra na city jako ve hře a díky prodloužení úvodu se Sárou je to ještě o něco emotivnější a sledování scény, kde jeli v autě úplně jako ve hře byla naprostá slast. Většinu času je to jedna ku jedné předělávka hry a jakékoliv změny, které zde jsou, jsou dobré a nic mi nepřipadalo nadbytečné. Už se nemohu dočkat na další epizody. ()

Enon

První epizoda The last of us je dle mého velmi dobře zvládnutá, má skvělou atmosféru, zajímavě zpracovanou zombie apokalypsu, brilantní začátek i konec, Pedro Pascal v hlavní roli je úžasný a krade si to pro sebe. Jenomže, mám s tím jeden VELKÝ problém, a to s Ellie. Nehrál sem původní hru, takže nevím jestli je to záměr, ale vážně má být tak děsně nesympatická a otravná? Mě svojí přítomností tak moc vytáčí, že mi i přes ten skvělý vizuál a jinak vynikající zpracování znechucuje dívat se na další epizody. Doufám, že je to jenom chvilkové a časem si k ní najdu cestu. 79% ()

RamiellDeAnn

Tak za mňa velké sklamanie. Jednoznačne ďalší prípad papania okadených koláčov jednoduchými luďmi. Takže kde začať? Tak trebarz výstavba scén. Hra mala úžasne zvládnutú atmosféru už od samého začiatku. Pokojná atmosféra sa po pár minútach zmenila šokom na čisté peklo. V tejto adaptácii sa 20 min všetci akože pomimo záberu tvária strašne démonicky a hrôzostrašne (to aby divák akože tušil že sa rúti niečo hrôzostrašné, bububu!) a hlavné postavy sa tvária že si to skoro akože nevšímaju. Okrem toho, že to pôsobí hrozne vypočítavo a prvoplánovo; vypadá to hrozne lacne a amatérsky. Smrdi to papierom a údernosť úvodu originálu to nedosahuje ani zďaleka. Ničomu nepomáha ani fakt že Sarah si zahrala herečka, kde bolo zjavne účelom castu splniť kvôty a nie či vie dobre hrať. Keď už sme u toho obsadenia, na moje prekvapenie mi ani nevadila Elie, sice tá herečka je škaredá jak noc a vôbec sa nepodobá; ale aspoň mi prišlo že vie hrať. Čo mi prišlo ale horšie bolo obsadenie Joela. Pascal je dobrý herec a snažil sa, lenže na postavu ktorú mal stvárniť sa vôbec nehodí. Original Joel už odzačiatku pôsobil že je to tipek ošlahaný životom. Pascal aj keď sa snaží a je dobrý, proste pôsobi neseriozne a tuctovo. Rozhodne sa mu nedá veriť, že je to ten ostrielany, vychcany tvrďák ako Joel. Takže čo nám ostáva? Výstavba scén? Nie, nie. Večšina stopáže vypada lacne štúdiovo, kamery vo večšine prípadov snímajú detaily postav aby sa ušetril budget. Takže neskôršia putovacia čásť epizody nema žiadny efekt. Divák si nevie vôbec urobiť predstavu v akom priestore sa vlastne postavy nachádzajú. Dajme tomu že u nejakej konverzačky by to ažtak nevadilo ale keď sa jedna o cestovanie; vnímam to ako velké sklamanie. Bohužial niekolkokrát za epizódu sa dostavil aj nechcený smiech, keď strašidelné scény mali zjavne pôsobiť inak ako pokus študentov strednej školy točiť drámu. Pri prve krvavej scéne som naozaj chvílu myslel, že ide skôr o paródiu. Ujo Neil ukážkovo dodrbal už druhú časť videohernej predlohy čo sa týka scenára a spracovania príbehu a už pri oznámeni že ide drbať aj seriál som vedel že bude zle. Nachvílu ma nahajpovali z nejakeho čudného dôvodu nafetované recenzie ale nakoniec sa zázrak nekoná. Hviezdička za niektorých hercov vo vedlajších rolách, ktorí sa snažili (naprkl. Joelov brat bol obsadený a zahratý super) a hviezdička za to že mam rád Last Of Us. Som zvedavý aká tragédia ma čaká v ďalších epizódach. ()