Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

Ironhead

Fim vcelku OK, krasne nasnimane, zahrane, ma to atmosferu, ale vyusteni cele zapletky je pro mne trosku neuspokojujici... a nejakych casovych paradoxech nemluve... A vice nez cely osobni zivot hlavni hrdinky mne osobne dojalo i nevidene umrti jednoho z emzaku, i kdyz nechapu jak nebo proc, kdyz jinak dokazali vnimat cas nelinearne a tudiz mohli/meli/museli vedet, co se stane/stalo :_) Aneb s nadsazkou film o tom, ze i kdyz zena dokaze videt budoucnost, presto si nedokaze udrzet vztah/chlapa :D ()

Tomy_Reardon

Temnejsi film na zamysleni, neni toho moc co napsat, jen ze hlavni role obsazene skvele, je to neco jineho a inovacniho, alieny nenicej klasicky pulku planety, ale naopak uci lidi jinych veci, spoluprace.. klidnej narocnej film stoji za to ()

vecneZivec

No konečně! Konečně pořádný film o UFO, kde mimozemšťani nemají 2 ruce a 2 nohy!!! Sláva a vivat kreativitě...Velmi nápaditej film - logogramy jsou úžasný. ()

existimator

Filozoficko-psychologický dramatický thriller, odehrávající se zřejmě v současnosti, poskytuje v dnešní době populární příběh o obyvatelích jiné planety, avšak ze zcela jiného úhlu pohledu. Film se zaměřuje na lingvistickou stránku přicházejících mimozemšťanů. Tedy to, jak bychom s nimi teoreticky komunikovali. Objevuje se zde velmi důležitý odkaz na Sapir-Whorfovu teorii. Doporučuji si tedy o ní dopředu něco málo přečíst. Tento film na mne zapůsobil opravdu dobře. Je to jeden z mála filmů o "mimozemšťanech," který dává smysl, všechno do sebe zapadá a je velice zábavný. A filmů, které by za hlavního hrdinu měli lingvistu, a ne nějakého svalnatého a hloupého "supermana," také není moc. Jen bych roli Jeremyho Rennera nahradil někým jiným. Tento herec se hodí do akčních a jednoduchých filmů, a ne do takto inteligentního díla. ()

kolly13

Zajímavé jen při náladě už se podívat, o čem že to lidí mluví. Ale praxe je nudnější a po filmu mám pocit, že to vlastně byla blbost. Nízkorozpočté dilema se projevilo a víc si užít hlavnožce by zvedlo úroveň a finální resumé. ()

Kushina

Pochopil jsem záměr filmu který film měl, ale nelíbil se mi. Bohužel pro lepší hodnocení by to muselo být srozumitelněji podáno. Celou dobu se film odehrává na jednom místě a např. s interstellar se to nedá srovnat. Bylo to hezké, ale chce to víc objasnit věci, které měl autor na mysli. Každý nemá dokonalý mozek pro dokonalé pochopení záměru autora. 70% ()

gpx

Ano, naše vyvinutá civilizace to má těžké. Máváme na ty pitomce "chapadýlky", kreslíme různé obrazce, ukazujeme jim nové věci, ale ta verbež do nás pořád najíždí autama, vyhazuje nás do povětří a znásilňuje naše ženy. Snad to skončí stejným hepyendem jako v Arrajvlu. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle je bomba. Konečně něco, co neni spojení mimozemšťanů a krveprolití od začátku do konce. Má to hloubku, má to super myšlenku a celkově to působí hodně silně a zajímavě. Hodnotím jen jako člověk, co nečetl knižní předlohu, ale na mě to rozhodně zapůsobilo. Takže pevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

casyy

Podivejte se na to! Nic si o tom nezjistujte, budte trpelivy a nechte se vtahnout. Je to cista rozkos. A na konci vas to rozmeta. Jednoznacne film roku, ne-li nekolika poslednich let. Diky tomuhle pochopite, jak povrchni film byl Interstellar. ()

Misha.d

Po dlouhé době velmi povedený Sci-fáč (pokud nepočítám Interstellar). Villeneuve udržuje diváka stále v napětí, jak že to vlastně dopadne a jestli se pokusy o komunikaci s UFOuny vydaří a nebo to překazí nějaký idiot s červeným tlačítkem na stole. Děj pěkně plyne a i když je trochu náročnější na pochopení, nakonec vše zapadne do sebe a přijde překvapivý a velmi dojemný konec. Bravo.. 5* ()

buchannon odpad!

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidíte a z čeho jste všichni tak unešeni. Vždyť tento film je totálně o hovně a bez sebemenšího náznaku jakéhokoli děje. Mkay. Už z principu hodnotím takto, abych trochu srovnal rejtink tohoto ku*evsky nadhodnoceného filmu. Zjišťuji, že čím dál tím míň se mi líbí filmy a mohou to být sebekvalitnější snímky. Je to dáno tím, že je sleduji jako na běžícím páse a opravdu jen málokdy a velmi výjimečně mě dokáže některý zaujmout. Dřív se mi naopak většina filmů líbila, ale teď k nim přistupuji mnohem kritičtěji. Zjistil jsem, že když jsem vožralej, tak se mi filmy líbí víc, takže mi nezbývá než se nalejt před každým filmem. :))) Stává se ze mě stále větší cynik a jsem na to patřičně hrdý. :))) ()

r007

Chyba bude asi někde mezi mnou a tím filmem, asi jsme se minuli. Nemám prostě ráda sci-fi, ale i tak občas zkusím, jestli mě nějaký film přece jen zaujme. Příliš dlouhé, s politickým podtextem, ty dechberoucí scény ( asi 2 ) rozhodně nevyváží nudné pasáže .Oceňuji zajímavý nápad s tím, že přiletí najednou více vesmírných lodí. Moc si ale nedělám iluze o tom, co by se stalo. ()

meda2016

Proč jako fanoušek Sci-Fi dávám tak průměrné hodnocení 70%? Příběh ve mně nebuduje napětí a ubíjí i mou zvědavost, nakonec logika časové smyčky se mi zdála příliš šroubovaná. Že je to o vlastnostech lidských povah, a důvěře nebo přáních, je jasné. Tak ...já asi zmáčknu to červené tlačítko. ()

HellsAngel

V téme, pri ktorej sme väčšinou zvyknutí iba na akčné orgie nenachádzame tentokrát nič viac ako brutálne atmosférické, no zároveň komorne podané psychologicko-filozofické pátranie. A že takúto zmenu vítam ma presvedčil už prvý trailer. Villeneuve sa so svojimi divákmi hrá počas celej stopáže - celkovým sledom scén a vypointovaním všetkých liniek sa takmer dotiahol na úroveň Nolana (a to je sakra poklona). Pre neho príznačná neštandardná obrazová vizualizácia otvára ďalšie možnosti rozprávacích postupov, aj keď ju v tomto prípade využíva skromnejšie. Amy Adams je vo svojom výkone fantastická, Jeremy Renner slušne sekunduje. Soundtrack zosnulého Jóhannssona je jednoducho famóznym spôsobom podmaňujúci. Jedno z najlepších sci-fi posledných desaťročí a za mňa osobne najlepší film roka 2016. ()

chup44

Ako som len mohol tento film raz pozrieť a nechať ho v šuflíku ? Hanbím sa, ale tak krásne, dojemné a zaujímavé sci-fi tu dlho nebolo. Viem, že nie je vhodné to porovnávať s Interstelarom, ale oproti nemu to nie je také až veľmi uplakané, no dokáže to dojať úplne iným spôsobom. Denis Villeneuve patrí k mojim obľúbeným režisérom, po Zmiznutí určite ()

Santiago.

Ne, opravdu bych nechtěl být v kůži mimozemšťanů, kteří se dostanou na naši krásnou modrou planetu a první s čím se setkají jsou zelený mozky, který je na přivítanou pokropí dávkou ze samopalu a spustí nějaký ten ohňostroj. Takže jestli někde jsou, vůbec se nedivím, že se pečlivě ukrývají. Trochu nesourodé spojení, nádherná křehká hudba, vystříhaní maníci nadržení to tam vše rozstřílet, kteří kromě opancéřovaného army tabletu a khaki klece na kanárka mají snad i pancířovanej obal na hajzlpapír... Ano přiznávám, jsem zaujatej, ale opravdu už mám na tento typ filmů alergii. Tohle zpracování úplně pohřbívá jinak velmi zajímavou myšlenku a příběh, škoda no. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson