Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

KASUGI

Naleštěné vybroušené NIC. V momentě, kdy emzákům v lodi bouchla bomba, film ztatil mou pozornost a už sloužil pouze jako kulisa. Nikdo(!!!), ne fakt nikdo není takový debil, aby zaútočil na mimozemskou loď, jejíž "majitelé" nevykazují sebemenší známky agrese a nepřátelství. Válečné militantní štvaní na úkor jedné nesrozumitelné věty, podané navíc v "neandrtálštině" a ještě k tomu zjevně vytržené v kontextu. Jako pochopil bych, kdyby mimozemšťané řekli sami od sebe: "Hele Luiso a Iene, vy nejste vobyčejní smrtelníci, že jo, my taky nejsme vobyčejní emzáci, že jo, tak vám radíme, jako vám lidstvu, použijte svoje zbraně a střílejte."  Pak by militantní šílenství dávalo smysl. Ale heslovité: "Použít zbraně". Tvl a debílci se chovají hůř, jak děcka na pískovišti. Pointa, jak to v poslední době bývá, vyloženě hodící se jako 50ti minutová epizoda seriálu Krajní meze, ne jako dvouhodinový celovečerák. Mimochodem, to byl solidní false flag ty flashbacky. Upřímně nenávidím tyto rádoby wow pointy. Když se nad tím zamyslíte, ty flasbacky vůbec nedávají smysl a jsou tam nastrčeny na sílu, jen aby  zmátly diváka, nikoliv hlavního hrdinu. SPOILER: Hlavní hrdinka přece už od začátku ví, že ty vize nejsou její flashbacky ale pohled do budoucnosti, tak proč je to divákovi takhle předhazováno? Proč se o těch vizích Luisa nikomu nezmínila. Jak může být člověk takový retard, že vidí do budoucnosti, ale neví o tom a zjistí to až na konci po pokecu s emzákama? A jak tu někdo trefně napsal, závěr byl vyloženě Deux ex machina. Já už jsem zmínil, od půlky jsem to přestal upřeně sledovat, ale vážně to celosvětové militantní šílenství ukončil jeden hovor mobilem čínskému prezidentovi?!!! Zemeckisův Kontakt mě sice taky zklamal a to tím, jak si nabíhal na pointu, která nakonec nepřišla, ale aspoň to nebyl blbý film. Spielbergův majstrštyk Blízká setkání stále nepřekonaný, pro svou jednoduchost a údernost. Tohle si fakt hraje na něco víc, než řadová epizoda nějakého seriálu a ve výsledku tlemíte na titulky - to bylo jako všechno? Úplně se stydím za to, jak jsem v době premiéry na úkor vyhypovaných recenzí poslal kamaráda do kina, že se mu to bude líbit a on se vrátil nasraný. Už chápu proč. Hrozná kravina. ()

DeathTheKid

Já osobně hodnotím Arrival "dvousložkově" - vizuální stránka a ta filosofická. Upřímně, Villeneuve už byl v lepší formě a tak je film Příchozí pouze standardem. Ne že by to bylo špatné, jen to není mistrovské, leč film obsahuje opravdu skvělé pasáže (má oblíbená je pokec na SUVčku) a hudba tomu sedí jak hrnec na prdel. A ruku na srdce, po trikové stránce to taky není žádný magnum opus, prostě to splňuje požadavky, které drama klade, takže to lze odpustit, jelikož tady film nestojí na CGI efektech, ale na hlavní myšlence. Takže proč 5*, když vizuální stránka dosahuje "pouze" 4,5 nebo možná jen 4? No jednoduše jde o to, že mě film dostal po té stránce mysteriózní. Za 2 shlédnutí lze film krásně a bez menších problému pochopit, ale i přesto jsem pořád omráčen přesahem, který Příchozí nabízí. Já si z toho ještě mimo jiné odnesl vlastní retardovanou teorii, která mi z prvního sledování udělala v hlavě chemický koktejl. Nutno dodat, že byl pozitivního rázu. Kvůli druhé složce dávám pátou hvězdu, i když by lidé mohli namítat, že snímek není tak dobrý. Já bych ale mohl namítnout, že Interstellar byl taky sračka a lidi u toho honili jak zběsilí. Zde narážím na podobné hodnocení. Řekl bych, že tu máme (zatím) drama roku, minimálně. ()

Nuach

Pro mne těžké zklamání. Asi jsem čekal moc. Nápad s časovou smyškou jakž takž dobrý, ale podle mne to vystačí tak na dobrý 15-minutový film. Jsem z toho zklamaný. Asi si představuju mystiku Setkání, až nastane, úplně jinak. Taky je nesmysl ta základní snaha o vzájemné učení "písma", protože komunikace bude fungovat telepaticky. :-) A taky mi neseděla ta hlavní představitelka. A vlastně jsem moc nedal ani jeden z předchozích režisérových filmů. Pro mne je to chladné a vykalkulované. ()

iantomasik

Po dlouhé době komorní a přiměřeně uvěřitelná a sci-fi, kde většina akcí dává smysl a je pochopitelně motivovaná. Podobně jako v Lemových knihách i zde, to není až tak o návštěvě z vesmíru, jak o komunikaci, jejím významu, limitech a vlivu na realitu. Oproti Lemovi je však Heisserer přeci jen optimističtější. Za vypíchnutí rozhodně stojí i způsob, jakým film nečernobíle realitu portrétuje a pohledy z různých stran neustále konfrontuje. Zejména v kontextu vzestupu bojechtivých buranů a fašistů po celém světě, se trefuje do velmi aktuálních témat. Svůj divácky vděčný, leč možná trochu samoúčelný twist a romanci pak vpasovává poměrně vkusně. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby pod tímhle snímkem byl podepsán M. Night Shyamalan, ale že je to Villeneuve, musím říct, že se mě více dotkly jeho předchozí snímky. ()

Hollohlaway

Audiovizualně rozhodně originální počin, ale vyvrcholení a zápletka mě prostě zklamalo. Dramatičnost si film buduje velice dobře, a to je možná jeho problém. Minimálně jsem naprosto vyšponován očekával veliké AHA, ale nakonec jsem si spíš řekl jen " jo takhle , hm " Jinak holá minimalističnost je po dlouhé době filmu ku prospěchu, a neslouží jen jako prázdná rádobyvýrazová manýra. Trochu by se dalo polemizovat o časovém paradoxu, například setkání s čínským generálem, ale dá se to. ()

mikulem

Kontakt (1997), Koule (1998), Gravitace (2013), Interstellar (2014), Marťan (2015). Všimněte si té 15-leté mezery, kdy sci-fi nebylo v kurzu. Už jsem si vážně zoufal a moc si přeji, aby to při současném tempu jednoho kvalitního filmu ročně ještě nějakou dobu vydrželo. Příchozí (2016) mají naprosto perfektní úvodní třetinu, plnou zděšení i fascinace, přesně jak bych si takovou situaci představoval. Toto téma se přímo nabízelo a vůbec nechápu, že to někdo natočil až teď - natočil tak, jak bylo třeba. Vlastně mě i docela překvapuje, že tak zvláštní film byl zároveň tak vřele přijat. Snad se konečně blýská na lepší časy sci-fi. ()

Lenulinka

Mám být upřímná? Ještě se mi nestalo, že bych chtěla odejít z kina ve čtvrtině filmu. A někteří to udělali, jen asi bohužel nejsou na ČSFD, jinak si to neumím vysvětlit. Samé bláboly, hlavní hrdinka pořád jen vzdychá a omdlívá. S nějakou vyvolenou profesorkou a expertkou na jazyky, co zachrání lidstvo a vidí do budoucnosti, jen si to musí uvědomit pomocí mimozemšťanů, co vlastně chtějí naši pomoc, to na mě prosím už nikdy nezkoušejte. Stačilo. Hvězdička za Amy, kterou mám ráda jako herečku (jen ne tady). ()

jefff

Velmi netradiční sci-fi, ve kterém je akce nahrazena psychologickou sondou do globálního myšlení lidí. Je třeba vypíchnout skvělou hudbu, která pochmurnou atmosféru výborně doplňuje. Není to žádná popcornovka, Příchozí nastolují úplně jiné otázky než kolik lidí umře pod tunou emzáckého slizu, což je v případě režiséra Villeneuveho vlasně bez překvapení. ()

venca163

Po parádním úvodu následuje takový bezobsažný plácání, protože to zas a znova stojí jen na tý jediný pointě - a to je pro mě na celej film prostě fakt málo. Atmosféra s každou další minutou mizí a (SPOILERY) my se konečně dozvídáme, že celou tu dobu se stačilo jen pořádně zamyslet a konečně bysme se zbavili toho trapnýho přežitku, že chápeme čas lineárně (pff). Potom už se vypořádáme se zlou Čínou, Ruskem a já už nevim kym ještě, aby přestali střílet na ty zaoblený obelisky z Vesmírný Odysey atomovky, smíříme se s tím, že chobotnice ze čtvrté dimenze po nás za 3 tisíce let budou chtít pomoct, i když čas neexistuje a všechno v minulosti, přítomnosti i budoucnosti už je daný, a rozhodnem se pořídit si tu holčičku podruhý (před příjezdem i po příjezdu, vždyť je to tvl jedno). Taky ten "moment pochopení jazyka" byl dost slabej. Možná jsem protiva, ale takhle lajdácký nakládání s časem už jsem dlouho v žádný scifi neviděl a otrávilo mi to celej film. PS: S Interstellarem to nesrovnávam, nevidim žádnou podobnost. (70%) ()

jenik71

Na mimozemšťany se ve filmu vždy rád podívám a tak mě zajímalo i tohle sci-fi. Nejzajímavější je na tom samotný způsob komunikace mezi lidmi a návštěvníky z vesmíru. Kdo tohle vymyslel, tak klobouk dolu. Celkově jde o atraktivní mimozemskou podívanou, která svým pojetím tak trochu ve své kategorii vyčnívá z řady. ()

P1tr

Nejdřív Interstellar a pak Příchozí. Žijeme ve věku výtečných sci-fi snímků s originálními koncepty, které vedle mozků zaměstnají pořádně také naše srdce a emoce. Dennis Villeneuve nám servíruje i na svůj vysoký standard excelentní snímek, který vypráví svůj dojemný příběh výtečnou formou, která si šikovně hraje s divákovými očekáváními a postupně nám servíruje potřebné informace k rozluštění titulních záhad. Tempo děje je perfektní a i když se nikam nespěchá, díky nabitému obsahu se nebudete ani chvíli nudit a stále budete v napětí očekávat, co přijde dál. Příchozí jsou silným a originálním snímkem ve všech směrech a jde o zážitek, jehož nápady a emotivní scény vás zasáhnou tak silně, že na ně ještě dlouho nezapomenete. Bravo! ()

Fox85

Je více než potěšující, že na kvalitní scifi nemusíme čekat několik let, ale že se nám tu objevují mnohdy i víckrát do roka. Příchozí je hodně zajímavý film podaný z netradičního pohledu. A napětí v závěru mě opravdu strhlo ()

Danikaa

Sú filmy, ktoré vám niekto odporučí, alebo si prečítate dobré recenzie. A potom sú filmy, ktoré náhodne začnete sledovať a musíte ich dopozerať. Do tejto kategórie patrí aj toto Sci-Fi. Zo začiatku som nechápala skoky do minulosti, či budúcnosti pochopila som to až na konci filmu a slzám som sa neubránila. Chiangovu poviedku som čítala až po zhliadnutí filmu a nebolo to na škodu. Kiež by boli všetky Sci-Fi filmy takéto pozitívne a nestrašili nás len útokmi mimozemšťanov. Dobrý pocit z filmu vo mne rezonoval ešte niekoľko dní po jeho pozretí. ()

gutshoter

Hodně dlouho, možná nikdy, jsem neviděl tak atmosférickou záležitost. Nedovedu si představit toto nevidět v kině. Čiší z toho neskutečná energie. Dovedu si představit, že procenta z nynějších 90 pujdou časem dolů, tohle je totiž odkázáno značně na individuálním citovým pojetím. ()

coscarelli

Vycibreny komornak, ktory nema naponahlo,dokaze zamysliet a prekvapit. Sila tkvie v myslienke. Precizna pracicka, vdaka za vizual a zvuk. Hrom do toho!! ()

Šakalík

Takhle emocionálně silné a přitom inteligentní sci-fi jsem neviděl snad od Kontaktu, a to už bude pomalu dvacet let. Ostatně právě s Kontaktem bývá film často srovnáván a vzhledem k tomu, že Kontakt považuju za vůbec nejlepší sci-fi všech dob, natěšený jsem byl tedy hodně. No, ve výsledku mě film nezklamal, i když Zemeckisův klenot rozhodně překonán nebyl. Filmu se daří bravurně spojovat vědeckou a lidskou část příběhu, přičemž v té druhé doslova září Amy Adams, které divák uvěří každičkou emoci. Tady by byl oscar na místě. Nicméně pozvolné tempo příběhu v podstatě bez jakýchkoli větších akcí časem ukolébá a ke konci se doslova vleče. Závěrečné hubuotevírací rozuzlení sice uvede obecenstvo opět do varu, nicméně obludně naivní celosvětové usmíření (a především infantilně přitroublý způsob jak k němu dojde) je do nebe volající. Díky excelentním hereckým výkonům a nádherné hudbě však Arrival zanechá mimořádně silný dojem. K plnému hodnocení ale přece jen něco chybí. ()

Maynard.

Tak kde začnem? Asi tím, že sme byli poprvý v kině s Fíkovejma, což je páreček překladatelů no a ti si libovali, páč hlavní zápletka filmu je o tom, že se dva heroes snaží navázat kontakt s Ufounama, který přiletěli na naši planetu, ale nikdo neví proč. Před filmem sem nevěděl vůbec nic na to vlastně jdeme. Podle "žánru" sem tak trochu doufal, že to bude mezigalaktická řežba. Ale vono to bylo takový samý ukecaný a psychologický. Takže sem si uplně z kina neodnášel ten pocit z dobře odvedený práce. Jako myšlenku to mělo hodně hlubokou, šak sme to taky pak u pifka cca půl hoďky propírali. Co se mi hodně líbilo, tak záběry "talířů" doprovázený fakt hodně psychadelickou muzikou a zvukama, to jako běhal mráz po zádech. Zklamanej sem z UFOunů samotnejch, páč nebyli ani vlastně moc vidět a moc toho nepředvedli. Myšlenka ale fakt originální. Ale vidět to podruhý uplně jako nemusím. :o) ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson