DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy

• USA Justice League: Throne of Atlantis

Řekne-li se Atlantida, vyvstanou na mysli slova jako temnota, záhada nebo mýtus. A přitom tato říše, která obyvatelům pevniny už dávno vymizela z paměti, stojí na pokraji války. Její odlehlé kouty se po útoku na vojenskou ponorku vydá prozkoumat Kyborg. Temné hlubiny však kromě vraku plavidla skrývají hrozbu tak mocnou, že přiměje právě vzniklou Ligu spravedlivých ke společné akci. Mezitím se po souši, tisíce mil od mořského dna, potlouká osamělý muž. Jmenuje se Arthur Curry, má nadpřirozené schopnosti a je patrně jediný, kdo dokáže smířit starodávný svět Atlantidy s tím naším. Postavte se spolu se Supermanem, Batmanem, Wonder Woman a dalšími členy Ligy spravedlivých Ormovi, zbraním z jiné dimenze i nepřízni osudu. Vychutnejte si další působivý příběh z produkce DC Universe, v níž jedinou šanci lidstva v souboji s temnými silami ztělesňuje Aquaman! (Magic Box)

bery71

Mám rád DC, ale tady působí vztahy a pohnutky postav těžko uvěřitelné, nemají dost prostoru nebo jej dobře nevyužívají. A souboje působí zbytečně a i přes výraznou brutalitu nemají napětí. Nebavilo mi to. ()

journeyman

dvě za Batmana, víc to nejde a ani není proč. těšil jsem se na něco lepšího, po předchozích nadprůmerných zážitcích. rozhodně na to nemá vliv, že Aquamana řadím mezi vycpávkový hrdiny, chtěl jsem svůj názor změnit, ale nejde to a ani není proč. ()

tomik99

O Aquamanovi jsem toho před filmem moc nevěděl. Vlastně skoro jen to, že je to jeden z nejtrapnějších hrdinů od DC vůbec - aspoň každý to vždy říkal. Film mě příjemně překvapil a přesvědčil mě o opaku. Arthur Curry je poměrně zajímavou postavou s chytlavou minulostí a mocnou rodinou. Zbytek Justice League ve filmu pro mě ani nebyl třeba, protože dle mého názoru spíš překáželi samotnému příběhu. "Trůn Atlantidy" je příjemnou oddechovkou po těžkém obědě. ()

Mouchal

Rozhodně to není takový průser jako V pasti času. Vlastně podle mě to vůbec špatné nebylo. Aquaman je sice hrdina, který v DC většinu času hraje spíše druhé housle, pravda, ale proč by neměl jeho origin příběh dostat plnohodnotné komiksové zpracování? Pro někoho se holt jedná o naprostou tupou a prkennou postavu, ale při dobrém zpracování může být z Aquamana celkem dost dobrý drtič koulí. Co se mi zde ale moc nepozdávalo byl hlavní záporák, který si s (sice s magickou) vidličkou dával dost bez problémů celou slavnou JL. Je pouze hrstka padouchů, kteří dokáží zatopit JL v celé její sestavě a Orm k nim podle mě rozhodně nepatří (ale zas uznávám, že Darkseid se už objevil a Lex nemůže být v každém filmu). Ještě jedna rychlá poznámka - vůbec mi nevadí, že zde Supík začíná "dělat" do WW. Hlavně potom, co jsem viděl tu otravnou verzi Lois z hraných filmů. Hodnotím slabými 4*. 70% ()

Likan7

Pocitově je Trůn Atlantidy nejslabší, tím ale neříkám, že je to špatný film. Jenže těch prvních 45 minut je takový nesourodý myšmaš, který neví, čím by měl být. Dojem zpracuje až závěrečná bitva, kde se představí všichni hrdinové. Nejvíc ale žeru animovaného Green Lanterna a jeho představivost. Třeba chodící vysavač na nepřátelé je přímo dokonalý! ()

DEMON

Aj tie 3 hviezdicky su so silnym prizmurenim oci, nakolko pribeh bol poslabsi a silne predvidatelny a akcie pramalo. A Ocean Master bol ubohucky, s vynimkou kratkej sekcie na zaver. Bats tradicne najvacsi borec, velmi prijemne sa javil Flash a potesila Mera, ktora ukazala, ze sa moze rovnat aj Diane (aj ked Flashpoint Paradox dal na javo, ze na WW predsa len nema). Je trosku skoda, ze Superman oproti predchadzajucemu dielu "serie" vyrazne zaostaval, ale na druhej strane mali aspon ostatni ucinkujuci prilezitost viac sa ukazat. ()

papadoce

Na jednej strane sa mi splnilo menej bum-prásk akcie a pribudla krv, lietali trupy a hlavy. Paráda. Na strane druhej sa mi zas raz potvrdilo, že pri animovaných komiksoch mi stačia 40 minútové diely. Všetko nad je už nuda. No a teraz vlastne neviem čo mám robiť s hodnotením do márie. ()

JohnZ87

Poněkud netradiční DC podíváná, která ale nenudí. Trochu překvapivé, jak moc dal Orm lize zabrat, ale hláška "Silou ho neporazíme... Co chceš dělat, roznést ho v bulváru?" a vlastně i trochu překvapivé řešení založené právě na této hlášce to celé rozsekly. 65% ()

Bezda22

Vcelku mě to nenudilo. Dobrý pro Aquamana, že dostal dost prostoru. Je to takovej jeho film. Zbytek nic moc. Jako Justice League to nefunguje. Škoda, tyhle animáky miluju. Tohle je jeden z těch slabších 55% ()

MindTuber

Podmořský svět mám opravdu rád, ale tady to mi nesedlo. Ústřední zápletka se točí okolo Atlantidy a spiknutí vedoucího k invazi do světa suchozemců. Pokud máte rádi Aquamana, Mantu a spol, tak si nejspíše přijdete na své. ()

Mr.Baboon

Úplně jiné, než komiksová předloha a to je, podle mě, asi zásadní problém. Vše je příliš zjednodušené, až moc přímočaré a předvídatelné. Jediná zajímavá postava byl Batman a trochu Black Manta. Scénář jakoby psal někdo narychlo přes noc a ty prodlevy mezi jednotlivými odpověďmi v dialozích vážně lezou na nervy. Někde v polovině jsem si řekl, že na to vlastně koukám jen z povinnosti, jakožto fanda komiksů. K tomuhle se už asi nikdy nevrátím. ()

RyanRainheart

Předlohu bohužel zatím neznám, tak hodnotím jen na základě toho, jak se mi líbil tento film a musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je to akčí i romantické, uběhne to jako voda. ()

vieriX

Naprostý srandard co se týče DC Universe, škoda jen že postavy a lidé z Atlantidy nebyly nějak více popsaný prostě se tu nějak objeví a člověk neví jaké jsou jejich motivy. Každopádně hraný film Aquaman kdyby si bral něco z tohoto a ještě něco přidal by mohl být hodně fajn záležitost. Neříkám nejslabší Justice League, ale prostě tak nějak průměrná. ()

Vykuk

Hmm.. celé je to takové moc pro dětičky, ikdyž tam je ten prvek násilí celkem dobrý, děj je dost infantilní. Když to srovnám s japonskými animáky, opět je to sto let za opicema, animace nic moc, ale dá se. Mno atmosféra.. jak u disneyovky, ještě kdyby Batman něco zazpíval..:) No zůstanu u těch japonců, korejců a jim podobných. ()

savatage

Trůn Atlantidy byl podle mého jedním z nejlepší DC komiks, na který se opět rád podívám. Film bavil, animace se mi líbila i postavy byly pěkné i po příběhové lince docela solidní. ()

mr.twizta

Solidni prace, ale oproti JL:War velky krok zpatky. Daleko mene se to tu reze a vic se keca, coz je hlavni problem. Co naplat, ze New 52 verze Arthura je super, kdyz vystupuje v jedne z nejohranejsich historek, co pero stvorilo. Zkratka a dobre, JLA ma noveho clena a priste prosim Legion of Doom! ()

spawnxp

Aquamana jsem nikdy moc nemusel... a tenhle kousek to u mně nevylepšil. Začátek celkem dobrej ale pak taková jakoby pohádka? nebo co. Animace standard. Zkouknout (když už) a zapomenout. ()