Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

pichta

WTF faktor 3 z 5, typické a lacné americké scény 4 z 5, akcia 4 z 5, neuveriteľné akčné scény 3 z 5, otočenie sa ako záchrana života pred výbuchom 4 z 5, sci-fi bullshit 2 z 5, pompéznosť 4 z 5, zábava 3 z 5...nejako mi z toho vyšli 3 hviezdy...neviem ako. Upgrade tela - čdp? Museli niečo nové vymyslieť aby to môhli natočiť, chápem, no ten koniec s tým chlapcom na základni...to ma zlomilo. Občas logická chyba. Dej predvídateľný a jasné, otvorené dvere k pokračovaniu do nekonečnej série. Akosi som necítil s postavami. Ten chlapec s aspergerom úplne v pohode, ked niekomu rozstrielali ksicht, hluk zbraní a blikajúce scény...hmmm nejako to nedomysleli scéaristi. Reálne by asperger nevydržal. Jedine žeby bol na to zvyknutý... Eeeee naozaj tie 3 hviezdy su asi moc, no celkom som sa bavil... ()

Jarv

Objeví se několik upgradů, ale vskutku nijak zvláště oslnivé nejsou (ani trikově). V dnešní době je zástup akčních velkofilmů s bohatými a dechberoucími efekty tak velký, že Evoluce s tím, s čím přišla, nemůže vůbec obstát. Kdyby tenhle kousek přišel pár let po jedničce, asi by si vedl lépe, ale poněkud zaspal, a probudil se poměrně pozdě. Ve své podstatě nabízí skoro i méně než první film. Z vojáků si dělá (bohužel celkem trapnou a nevtipnou) legraci. Naopak z bioložky se ihned stává ostřílený tvrdý Rambo. Jako nemám nic proti silným, odvážným a schopným ženám, ale tohle je zkrátka směšně přehnané. A ano, teď to bude znít dvojnásobně vtipně, i v případě muže by to bylo hodně směšné. Bohužel, tam kde je třeba, naprosto bez nadsázky (která by to alespoň trochu mohla zachránit). Jediné, co dělá film sledovatelným, je solidnější tempo (opět v dnešní době snad v každém snímku) a zajímavě flegmatický Boyd Holdbrook. 45% ()

soukyd33

Film který shlédnete pouze jednou, protože jednou a dost úplně stačí! Ve filmu nefunguje technologie ani fyzika oproti prvnímu Predátorovi. Občas humor který se tam vůbec nehodí, a akce jak ze Star Wars nebo Avengers. Poškození vesmírné lodi obyčejnou pistolí bylo vždy nereálné, ale v tomto filmu to najednou prostě jde. Zajímavá je až poslední scéna. Hvězdiček 2** ()

fabregas1

Vám se tohle jako líbilo pane Black? Jakožto fanda prvních dvou dílů (1987,1990) smutně oznamuju, že tato věc je pro mě na urovni filmu Žralokonáda.Od Šejna jsem čekal nějakou parádu bo má zkušenosti z prvního dílu, ale toto mě dostalo do kolen.Prej jeden z nejlépe placených scénáristů v Hollywoodu hmmm. Film neměl svoji atmosféru ani hrdiny, prostě nic.Mě dokonce sralo i jak se ten predátor pohyboval a jak běžel? Už mi bylo jasné,že se budu koukat na další scery movie. Zlatý Kevin Peter Hall. Na samém konci jsem čekal že vyletí Arnold Glover s vetřelčí hlavou chrlící gumové medvídky. ()

Mark1983

Koukatelný akční sci-fi hororový thriller, který není zas takový průšvih, jak jsem si podle doslechu myslel. I když tam chybí ta atmosféra z první části, svůj styl to též má. ()

Rozmarýna

Žádné budování napětí, postavy nesympatické a ten pes tomu dal korunu. Proč už se netočí filmy jako Terminátor 1 a 2, Predátor 1 nebo Vetřelec a Vetřelci? Vždycky se jen použije značka kultovního filmu a natočí se nějaká hrůza. ()

Nostradamus6

Tak jsem to konečně viděl. I po přečtení několika komentářů jsem čekal a vnitřně doufal, že to nebude až tak špatné jako většina psala, ale bohužel to tak je. Je to naprosto bez atmosféry a bez špetky napětí. S filmem s Arnoldem se to nemůže absolutně rovnat. Oproti tomu je i AvP filmový hit. Doktorka, která je ve všem lepší než většina cvičených vojáku, pes který se dá během chvilky ochočit, černoch, který sám sobě ustřelí hlavu.....atd. A taky nevím jak dokázali vylepšit predátora, že i bez přilby viděl všechno jako s ní...Pro mě to bylo tedy opravdu velké zklamání....taková bezduchá slátanina, tak za maximálně 2*...fakt škoda. Od Blacka jsem čekal opravdu daleko více ()

samoso

Jedna hvězda za těch pár uchechtnutí nekorektním vtípkům. Jinak je to bezduchá srágora, plná hereckých nul, ultratupého scénáře, a nesnesitelného fakana. To jako vážně??? Shane asi prošel školením evropské komise Jak zrušit pomazánkové máslo a vychcat se Arniemu na (budoucí) hrob. ()

StanleyVanH

Ach jooo. Tohle je komedie a ne predátor, Mě přijde že v tom dnešním století by některé filmy točit vůbec neměli a udělali by líp, hlavně snahy o pokračování. Ty lepší a moderní efekty tomu vůbec nepomůžou, nemůže se to rovnat z osmdesátych let. ()

paax

Teď už jen zbývá, aby se Predátor skamarádil s kapitánem Amerikou, Vetřelcem a Bruk-Lím. Tohle je nechutná parodie na všechno. :( ()

Krupe

Tušil jsem, že to nebude klasika jako s Árním. Podle komentářů mně začalo trochu trnout. Ale nakonec se mi to docela líbilo, trochu jiný směr sice, ale nic není navěky. Ta banda byla suprová, jeden lepší jak druhý, správné hefty, ok. Průser je zatažení synka do děje, autisty, který na počkání odemyká kdejakou loď, třebas i mimozemskou.Ale nejvíce mě dorazilo to rodeo na hřbetu té lodi, to bylo už opravdu přes čáru. Predátor jako postava dobrý, takže nakonec mi z toho vyšla docela dobrá jednohubka. ()

SkeeveTulp

Především: Není to Predátor. Je to akční slátanina, kde jsou sice fajn akční scény, ale jakmile dojde na nějaký klidnější okamžik, projeví se blbost v celé nahotě. Logika hlavní linky se hodila marod hned na začátku. Následují nepovedené pokusy o profily hlavních osob, kde už ani klasická klišé nefungují. Pokusy o inspiraci dvojicí Pegg & Wright, či vykrádání jiných filmů, kdy se ani jedno nepovedlo, a tečku tomu dává environmentalistická úlitba Bohům. Na druhou stranu ten film vcelku šlape, takže když u toho omezíte přemýšlení na minimum, tak se nudit nebudete. Po shlédnutí to smažete z disku, v klidu zapomenete, a až se vás za rok někdo zeptá, tak budete chvilku dumat, jestli jste to viděli. Malé plus za Keegana Michaela Keye. Btw: Ten komentář jsem psal průběžně, a počet zkopírovaných/zparodovaných scén úspěšně narůstá. ()

CheeseFigure

No tak nakoniec to nie je zábavné béčko ako som čakal. Je to divné zostrihané (Predátor padne niekam, v ďalšej scéne útočí na hrdinov) a ten príbeh je zvláštny. Áno, ani prvý Predátor nie je nejaká veľkolepá kinematografia, ale zas sa na nič nehral. Mali sme tam komando a vesmírneho zabijaka. Čakal som to aj od tohto. Prečo tam je dieťa s autizmom(s tým, že autizmus je ďalší stupeň evolúcie)? Dobre, to dieťa ešte beriem. Ale prečo má Predátor psov, ktorý sú tam len na jednu scénu a to ,,ochočenie" vyšumí do prázdna. Prečo sa tam dáva to, že Predátor loví, aby sa vyvíjal? Strašne mi to príde, že ten príbeh chce byť viac a moc mu to nejde. Som sklamaný. Tie dve hviezdy sú za tých ústredných vojakov, na ktorých som sa nasmial a za to, že sa nešetrilo krvou. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)