Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (Cinemart SK)

kyrysar

Filmy od Shane Blacka mám rád. Ale co se týká Predátora, tak je jisté, že se na tenhle film vysloveně nehodil. Ze starý klasicky (myslím fakt jen film s Arnoldem) jsem neviděl vůbec nic. Ne že by se to mělo kopírovat, ale čekal jsem trošku něco jiného. Nahláškovaná buddy movie jak jsem zvyklej od Shaneho byla fajn, ale v tomto totálně mimo mísu. A i děj nebyl tak extra. Možná seriál??!!! Thomas Jane (alias Punisher) mě totálně sklamal. Dávám tři hvězdy za to, že mě to občas i trošku bavilo! Ale znovu si pustím raději první film s Arniem! ,,Ty máš ale držku!'' :D ()

SamGee

Po úspechu Schwarzeneggerovho Predátora sa filmári rozhodli natočiť pokračovania, ktoré by sa vyrovnali prvému dielu. Bohužiaľ sa tieto pokračovania buď nevydarili, alebo stali sa ako-tak úspešnými. Medzi týmito tvorcami je aj režisér Shane Black, ktorý sa rozhodol rozšíriť ďalší príbeh o lovcovi z ďalekého vesmíru. Na začiatku príbehu sa hlavný hrdina-snajper Quinn McKenna (Boyd Holbrook) stretne s Predátorom, ktorému po boji ukradne výzbroj. Následne hrdina pošle toto mimozemské vybavenie svojmu autistickému synovi (Jacob Tremblay). Chlapec omylom zapne vybavenie a tým privoláva na planétu Zem ďalšieho Predátora, ktorý má nadľudskú silu a veľkú inteligenciu. Na bitku proti vylepšenému Predátorovi sa postavia snajper s chlapcom, šialení ex-vojaci a mladá biologička (Olivia Munn), ktorí sa snažia zastaviť jeho krvilačné besnenie. Celý film nemá hororovú atmosféru ako predošlé tri diely, ale je doplnený nespútanou akciou, surovou brutalitou a nevhodnými vtipmi, ktoré dodávajú tomuto filmu čaro. Prvé dve tretiny filmu fungujú výborne, na druhej strane sa to nedá povedať poslednému aktu a jej záverečnej scéne, ktoré boli z môjho pohľadu unáhlené a absurdné. Okrem nepodareného záveru som bol sklamaný aj z mytológie Predátora. Tá nedávala zmysluplnú logiku a nevysvetlila divákom dôvod správania sa týchto tvorov. Aj keď vo filme nemajú hlavné postavy svaly Arnolda Schwarzeneggera, ich čierny zmysel pre humor a chémia medzi nimi ťahá celú snímku vpred. Osobitne chválim hercov Jacoba Tremblaya a Oliviu Munnovú ktorí sa popasovali s vedľajšími rolami bez problémov. Naopak je mi ľúto herca Sterlinga K. Browna, ktorý nestihol podať zapamätateľný výkon. Hudobné motívy Henry Jackmana sú dynamické a nápadité a kamera Larryho Fonga ide na plné obrátky. Špeciálne efekty zaostávajú za filmom, čo je viditeľné najmä pri krvi a vylepšenom Predátorovi. Film Predátor: Evolúcia sa nikdy nevyrovná prvému dielu kvôli nedostatku temnej atmosféry a nezmyselnému záveru, napriek tomu dokáže osloviť obyčajného diváka vďaka nikdy-nekončiacej akcií, krvavej surovosti a sympatickým postavám s vulgárnym slovníkom, ktorí sa vám ľahko vryjú pod kožu. Príbeh: 5/10 Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Špeciálne efekty: 5/10, Celkovo: 6/10. ()

Willynka

Existují dva druhy píčovin. Zábavná píčovina (jako bylo poslední Jumanji) a pak trapná píčovina. Tohle je ta druhá varianta. Nechápu, jak tohle mohl režírovat stejný člověk jako Posledního skauta. ()

pk1w5

Za mě obrovské zklamání. Predátora jako postavu miluju a předchozí filmy alespoň za něco stály. Tohle je komediální hovadina, která se sci-fi hororem nemá nic společného. Film je i na sci-fi plný nesmyslných momentů, které zkazí divákovi chuť už během prvních pár minut. ()

kritkMd

Těšil jsem se, ale věděl jsem že to nebude nic extra, jelikož jedničku prostě už nic nepřekoná. Tudíž když jsem dokoukal film nebyl jsem zklamán, ale ani nijak šťastný. Film je opravdu průměrný. Partička hlavních hrdinů je vybraná dobře - někdy jsem se i jejich vtipům zasmál. Příběh už je na tom špatně. Všichni vědí kdo to predátor je a jak ho zastavit. Tudíž když se ve filmu objeví po druhé, borci už vědí jak po něm, jít, vůbec se ho nebojí. Narozdíl od předchozích dílů tento bohužel neobsahuje žádné, ale opravdu žádné jumpscary. Jediný na který si matně vzpomínám byl když utekl hlavní hrdina se svým synem do školy, a chodili tajně po chodbách a najednou tam na ně vyskočil predátor. Bohužel ani celý film moc nedává smysl; vědci co si odchytli predátora si pozvou vědkyni na zkoumání, potom když predátor uteče , a holka taky, tak se vojáci snaží tu holku zabít. Proč? Hudba je opravdu povedená a jakž takž vás vtáhne do děje, (možná proto že byla vykradena z minulých dílů a trochu poupravena). Na závěru filmu když se hrdinové spolčí s policisity ( kteří do teď po nich nesmyslně šli místo toho aby se spolčili na predátora) se chce velký predátor ulovit hlavního hrdinu a tak všichni běží do lesa jako kamarádi. V ten okamžik byl nejlepší část celého filmu. Zase ta hororová atmosféra že všichni v noci kráčí lesem a neví odkud na ně co vyskočí. To jsem si opravdu užil. A úplně na závěr samozřejmě skoro všichni včetně kámošů hlavního hrdiny zemřou a on zabije predátora. Film to není špatný, i když některé částí bych neohodnotil ani jednou hvězdičkou, pak jsou tu ale scény kdy josu loveni predátorem a ty by byly tak na 4-5 hvězdiček. Kolem a kolem dohromady dávám 3 hvězdičky. (PS.:Kdyby v tom hrál A. Schwarzenegger dal bych filmu o hvězdičku navíc.) ()

Dr_Berry

Shane Black mě nezklamal. Co jsem chtěl jsem od toho dostal. Nahláškovaná akční řezničina s béčkově digitální krví. Boyd Holbrook jako frajerskej drsňák mě hodně bavil a hlavně banda pošuků kolem něj. Nejvíc mi v hlavě utkvěla nesourodá dvojice Thomas Jane a Keegan-Michael Key..ti dva byly božííí Určitě to má nějaký chyby a kultovka to nebude přesto jsem se pobavil. Smál jsem celej film. ()

Jemes odpad!

Predátora jsem měl vždycky rád, protože to bylo takové osobnější. Přeci jenom ten predátor byl defacto navlečený chlap a člověk měl tak pocit, že tohle opravdu je reálné. Bohužel jakmile jsem uviděl počítačově dělaného " predátora " tak jsem si musel říkat " hmmm tak to je šit " . Ten konec mě totál dodělal tím, co tam ukázali... na každém rohu si musím říkat, proč přemýšlejí, jak idioti ? proč ten predátor, který je tak pokročilí a asi zkušený lovec predátorů ( evidentně ) se ke konci chová, jak debil ? pak je tam vědkyně ze které se stane pomalu elitní voják... jediné, co mě bavilo byla ta skvadra " magorů " :D kteří se pak nechají zajmout, jako by je nedokázali zlikvidovat a zdrhat dál. Lidi, co nepřemýšlejí a jen čumí na bum bum a bác bác, tak jim to asi stačit bude ;) ale ti co mají rádi dobré zápletky, napětí, lov a nějaké to inteligentní myšlení ( když už to jsou tak elitní vojáci a elitní predátor ) tak to radši ani nezapínejte ;) ()

rigby

První Predátor byl prostě jedinečný a žádný další film ho už nemůže překonat. Tohle se dalo snést, bylo to celkem dívatelné, i pár drsných vtípků se tu objevilo. Ale jinak žádný zázrak. Na páteční odreagování nicméně jako stvořený. Ale jen jednou, podruhé už bych tím nechtěl ztrácet čas. ()

mouzi

I kdyz se prvni polovina zdala byt vcelku slibna pro zbytek filmu, druha pule a zejmena zaverecny fight to spolehlive zabil. Tolik picovin a smysl nedavajicich veci behem celeho snimku, ktery snad ma navazovat na kultovnost a vcelku smysluplnost puvodniho a JEDINEHO Predatora, to snad vzhledem ke slusnemu audiovizualu nemohli tvurci myslet vazne. Mit to lepsi scenar a hlavne promyslene a prehledne sceny a dialogy, urcite se to hodnoceni (a nejen me) mohlo pohybovat uplne jinde. Otazkou je, zdali v dnesnim Hollywoodu potrebu dobreho hodnoceni producenti, pripadne reziseri vubec maji. A pokud ano, tak zdaleka ne vsichni. No a tak abych se trochu uklidnil, pustim si tu jedinecnou pecku ze sedmaosmdesatyho 😍 ()

FilmFaktor

Prvých 15minút ešte fajn... no a potom sa to začne transformovať do podoby akéhosi symbionta(citácie a odkazy na predošlé kúsky + nie moc originálny dej).. remeselne však veľmi dobré, herci sú cool (Boyd je celkom bad-ass a jeho crew sype hlášky jak z rukáva - chtiac nechtiac za každú cenu),len ten príbeh je ufff.. a atmosféra tiež ide postupne do hája.. nabaľujúce sa stupidity robia z The Predator dosť rozporuplný film a pre mňa osobne ide o sklamanie :/ 50% ()

Dexter666 odpad!

Totálny hnoj, ktorý nie len že ničí posledné zvyšky univerza, ale nemá absolútne žiadnu základnú logiku v deji - ako keď sa vám sníva sen, kde veľa vecí nedáva zmysel, ale tak nejak vám to nevadí a ani si to neuvedomujete lebo nie ste bdelí - chcem použiť ikonickú quote z Jednotky - tak si vymyslím,že uprostred elektrárne stojí práve pár namakaných chopprov, chcem sa dostať domov, aby som zachránil syna? Tak sa jednoducho preveziem odniekiaľ niekam a som tam za nulá celá nič minúty Chcem nájsť syna v meste? Opäť nie je problém nasadnem do auta a zrazu som tam. Toto je také prijebané, že aj béčko z osemdesiatok by sa hanbilo za takú absenciu logiky. Žiaľ toto je horšie ako zlý sen, je to zlá realita súčasného filmového biznisu. ()

Popinodan

Tak tohle opravdu ne! Věděl jsem že srovní s prvním Predátorem by nebylo dobré (to už žádný další Predátor nepřekkoná) Ale proč je použita hudba z původního Predátora? To bylo taky to nejlepší co v tomto filmu bylo,ale hudba ke scénám působyla dost prkeně,ostatně jako všechno ostatní. Proč dítě,proč Predátoří pes?!!! Stotožnuji se s recenzí Enšpígla-dobře napsané,a taky mám teď úlně chuť si pustit(asi už po16)původního Predátora a vychutnat si smrt Shana Blacka. Jednu kvězdičku dám (půl nejde) za některé akční,celkem brutální chvilky. Je to ta nejhorší věc kde se Predátor objevil. ()

Kushina

Za mě skvělý akčňák, který s porovnáním s prvním predátorem stojí za nic, ale s porovnáním s dnešními filmy je skvělý. Akce, Komedie, pár psychopatů a třeba i fakt, lidi potřebují srát i když jsou vojáci mě pobavil. Příběh zápletka a stále napětí. Filmu opravdu moc nechybělo, i když to bylo místo až moc přitažené za vlasy, tak stejně to bylo super. 70% ()

hlava81

No ty vole... Film o nicem. Prvni predator byl super, druhy uz slabsi, ale stale koukatelny. Vsechno dalsi vcetne tohoto stoji za prd. Tolik blbosti, nelogicnosti a nesmyslu nacpat do jednoho filmu, to uz chce poradny talent. A nejvic me dostala pani doktorka bilogie, ktera se za jedno odpoledne promenila do clena elitniho komanda :-) 50% z nostalgie. ()

HNTR

Na film jsem se neskutečně těšil, ale bohužel jsem ten týden nenašel čas jít do kina... Ve finále jsem rád že jsem na film do kina jít nestihl, protože bych se cítil neskutečně trapně. Celou dobu jsem se snažil přijmout to, že si film hraje na komedii. I když jsem se ze začátku dost nasmál. Film mě začal postupem neskutečně nudit. Shane Black a Hollywood mě neskutečně nasrali, protože z kvalitních série udělali neskutečný kurník. Jediné o co prosím, tak ať už nenatáčí další díl. Celej tenhle díl neuvěřitelná slátanina a neskutečnej chaos, prostě katastrofa. ()

BlackAdder87

Typický guilty pleasures, mohl bych na něj nakydat hromady hnoje, jak je to hloupé a co je tam všechno špatně, během sledovaní jsem si x krát v duchu řekl jaká je to píč.ovina, a místy se cítil trapně i za herce, ale stejně musím přiznat, že mě to docela bavilo. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)