Naloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen a so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Carlissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

mine.slayer

Viděl jsem až teď a je to rozhodně to nejlepší z toho nového Star Wars univerza, vtipné, svižné, navazující na původní trilogii, Verbal ten už je zcela mimo a ukojí ho jen krvavá, fekální řež nejspiše :D ()

Pythonator

Ale proč ne? Asi jsem nemocný fanda Star Wars, protože tohle byla parádní jízda. Samozřejmě to nedosahuje kvalit hlavních trilogií, ale jako doplněk je to velmi potěšující. Ta jedna hvězdička je asi tak trochu za Emilku. Woody byl skvělý a mladý Han taky ušel, i když Harrison Ford je prostě nenahraditelný. Celkové špinavě westernové pojetí zkaženého vesmíru mi sedlo. Více filmů ze světa Star Wars, prosím. ()

draxxi

Nejsem skalnim fanouskem SW, ale mam tyto pohadky rad. Technicky dokonale, pribehme bavil a ta hromada ruznych druhu a ras me vzdycky nadchne... Celkove ale ta spousta prestrelek a honicek splyva jak v Kobre 11 :) 16/1/2022 72% ()

Polux

7/10 | Minusy: Zápletka v podstatě neexistuje (de facto jde o čistý fan service, kdy se jde od jednoho momentu ke druhému a mezi tím je jen vata), slabá dramaturgie (po prvním heistu, který imho měl být finále, jde zábava/napětí/eskalace do háje), finále vyšumělo do ztracena, droid je vysloveně na pěst, Sola jsem Ehrenreichovi do konce filmu nevěřil a zbytek ansáblu (vyjma Chewieho) je neurážející průměr (včetně Glovera), přičemž oblíbenou kočičku z M:I 2 jsem dokonce vůbec nepoznal (ok, my bad:-)) plus jsem čekal Jabbu a Fetta a nedočkal se:-( | Plusy: Bitevní scéna na začátku super, první polovina do konce prvního heistu, kdy akce střídá akci je hodně fajn, sem tam vtipné hlášky, první heist jako takový, fan service, Chewie, chemie mezi Ehrenreichem a Chewiem, cameo vy-víte-koho (sice vlastně zbytečné a pro příběh nepodstatné, ale nečekal jsem to (tipoval jsem Jabbu nebo Vadera), takže překvapilo) plus důkaz, že to v univerzu SW jde i bez Síly, jediů a impéria (více méně), byť třeba impéria bych osobně ocenil o něco (mnohem) více. | PeZet ()

ghoston

Režie dobrá, scénář technicky dobrý, ale je to další SW film, který vykrádá sám sebe, je to pořád dokola a už to nudí. Přístupné do 10 let. ()

Bender0101

Na tenhle počin jsem se nepotřeboval podívat pět let. Kdybych to vydržel do konce života, z hlediska děje a univerza bych o nic nepřišel. Můžeme se zde dozvědět, že Solo vlastně nebylo Hanovo příjmení, že Chewbaccova přezdívka Chewie je přezdívka, že Hanův ikonický blaster je z nějaké obyčejné pušky a dal mu ji (v době OT mrtvý) týpek, že Lando je tak trochu robotofil a dement a v neposlední řadě že Millenium Falcon byl vždycky Millenium Falcon a Han (snad od narození) je dobrý pilot, střelec a tak dále. Film chce dělat to, co Rogue One, bohužel toho není schopen. "Bojovnice za rovnost" L3-37 je rakovina na rozdíl od K-2SO, pojetí droidů jako lidí je úplně mimo. Fanservis na konci v podobě Maula je oproti Vaderovi k smíchu. Děj je předvídatelný, děravý. Na (otevřený) konec všichni zradili všechny, pokud nejsou v OT/Qi'ra, tak umřeli. Zbytečná nudná hovadina. ()

90125

Chewie, toto si podpisovať nemal ! Tiež dúfam, že Harrison Ford tento kúsok nikdy nevidel. Áno, rozprávka to mala byť, tak ako sú všetky Hviezdne vojny. Ale nie rozprávka len pre 12ročných. Vesmírne koráby lietajú ešte rýchlejšie, hrdinovia sú ešte viac nesmrtelnejší a príbežík, ten je priam nicotný. Tento film je len hlúpa akčná strielačka, počítačová hra. Nemá ani náznak nejakého presahu, posolstva, mágie, atmosféry. Film, po ktorom aspoň mne, neostane v hlave ani štipka nejakej príjemnej spomienky. Snáď toto nebude mať pokračovanie. Rone Howarde nepotěšil jste mne, ani já vás nepoteším. 57 % ()

Natt

Docela prázdnota. Krásne Star Wars scenérie, hudba dobrá, !SW odkazy" ale to je tak všetko. (Pod)priemerný scenár, prevažne(až na 2-3 výnimky) zlé herecké výkony, a zlý režisérsky „lead-out“. Také bez duše. Kopec twistov/obratov ale mal som pocit, že ich tam nahádzali ..“lebo“. Donald Glover bol ... zlyý. A pri príhovore Lily Newmark (Enfys Nest) ktorý presvedčil Hana, som mal pocit, že pozerám ochotnícke divadlo. ps: suhlasim s postrehmi ChewieDC hlavne o tom, ze niekomu zomre zivotna laska a minutu si na nu ani nespomenie ..?? alebo droid baliaci Landa - wtf, atd :/ ()

ArchAngel_

Film je OK, takové komorní na Star Wars a rozhodně to musel být obrovský problém dát to dohromady (ten rozpočet na tom rozhodně vidět není). I tak to sem tam lehce skřípe. Naštěstí postavu Hana Sola už nemusíme nikdy vidět, tento film nám ukázal to jediné, co neukázaly skoro všechny ostatní, prostě jak začal. Zbytek jeho příběhu včetně konce už známe, tím se tahle postava vyčerpala. Nicméně film ukázal dvě nové a zajímavější postavy. Určitě Lando příjemně překvapil, ačkoliv nemyslím si, že samostatný film s ním bude až tak zajímavý a odlišný od tohoto. Mnohem více by mě ale zajímala postava Emilie Clarke! Ta je hodně zajímavá, komplexnější a má značný potenciál. Celkově film v mnoha ohledech skřípe, hodně se stříhalo a dotáčelo, aby z toho vyšlo alespoň tohle. Má to slušnou atmosféru, pěkně se na to dívá, ale je to komornější a Hvězdné Války to moc nejsou - hudba je ale parádní. Každopádně doufám, že je to poslední film s Han Solo postavou, nemá prostě co dalšího říci a ukázat. Celkově tenhle film je ok, ale za Rogue One zaostává ve všem. takže za mě Hodnocení 75% maximálně. Škoda že Emilia Clark neměla větší prostor, závěrečné scény s ní byly absolutně super a pravým vrcholem filmu, a to je postava, které by se dál měly případně další samostatné filmy věnovat … právě závěrečné scény s ní znamenají, že si říkáte, čert vem Sola, a co ona s ****** (velký spoiler)!!! ()

radek72

Nudný úvod do úvodu. Nijak zvláště mě nezaujal, dokonce jsem při filmu začal místy usínat. komu se nelíbil sedmý díl Hvězdných válek ať na to vůbec nechodí. Ani krásná Emilia to prostě nezachrání. Jen film na vybrání peněz od kultovních ctitelů. Považuji se též za kulťáka Hvězdných válek, ale toto se může líbit snad již jen nové generace diváků, tak max. do 18 let. není v tom ani akce, ani napětí, prostě jen tak si volně plyne děj filmu. Být příznivcem Hvězdných válek, počkám si až to půjde v televizi. V kině jsou to vyhozené peníze. Lucas musí litovat, že to prodal, jelikož ani za ty nehorázné prachy to nestojí.Vznikl prostě film na téma Hvězdné války, ve kterém se prakticky neválčí (nečekejte že uvidíte světelný meč, byť jen za pasem). Nečekal jsem srovnatelnost s původními díly, ale toto je podprůměr a jen vaření z vody a přiživování na původní sáze. Ale Lego prodá miliony stavebnic malým dětem a na tom natříská hromadu peněz. Vzhledem k tomu, v kolika kinech to jde po celém Světě naráz, se film zaplatí již jen za první týden. Zbytek je výdělek, jelikož si diváci nestihnou sdělit své zklamání. U nás to jde včera, dnes a zítra ;) (prozatím) a spousta lidí již má lístky na film stejně koupené v předprodeji. Ale i tak bylo kino z více než poloviny prázdné. A to jsme maloměsto s jedním opravdovým kinem. Vezměte děti raději na zmrzlinový pohár, uděláte jim více radosti, než tímhle filmem a ještě je můžete poslat včas spát (stejně by vám usnuli na představení). Jedná se o nejzbytečnější film ze ságy hvězdných válek. Solo je prakticky k nepoznání od budoucího Sola (myslím charakterově ne vzhledově), jeho přítelkyně vůbec do děje nezapadá - což dejme tomu je dáno časovým posunem do daleké minulosti. Roboti ještě prakticky neexistují (až na kopilotku, na svou dobu vysoce inteligentní) a ti co existují mají IQ na úrovni TV s DBV-T2. Takřka nic nepřipomíná původní ságu, snad jen to, že se to odehrává ve vesmíru, jak je psáno na začátky kdysi dávno v jedné vzdálené galaxii. Peníze za lístek považuji za vyhozené a čas strávený v kině za zbytečně strávený. ()

ghandalf

Prečo sa postavy musia cjovať tak nelogicky? Zomrie mu láska a o pár scén sa rehní akoby sa nič nestalo...spravíte lúpež tak, aby nikto nevedel, že som si vás najal, ale pojde s vami moja "pravá ruka" (ktorú pozná celé univerzum). Nemasné, neslané... Bohužiaľ, pre mňa veľké sklamanie. Z novodobých star wars asi to najslabšie...naopak Rouge One mám na prvej priečke. ()

Lokas23

Oproti ostatním jsem neměl moc velké očekávání, spíše jsem se bál. O to víc jsem byl nakonec překvapený, jak to vše fungovalo. Některé postavy byly trochu do počtu, ale žádný vyložený průser. Matka draků mi nakonec taky nevadila, ale že by to byl z její strany nějaký herecký koncert, to se rozhodně říct nedá. Což ovšem překvapilo nejvíc byl samotný Solo, Alden Ehrenreich byl opravdu skvělá volba a užíval jsem si skoro každou scénu s ním, hlavně společně s Chewiem si vzali film v podstatě pro sebe. Pár lidí zde psalo, že je děj rozkouskovaný na pár scén, ale to mi ani nepřišlo a šlo to hezky po sobě. Nicméně musím uznat, že pokud bych nebyl SW fanda a nevěděl některé detaily a neznal postavy, tak by pro mě film byl úplně o ničem. Pro fanoušky SW je zde spoustu narážek, je vysvětleno spoustu věcí a hlášek, které již dlouho známe a prostě celkově je to fajn film. Za mě 80%, ale 5* musím i tak přidat. ()

Broecz

Neurazí ani nenadchne. Osobně vidím problém především v nedostatku humoru a absenci zapamatovatelných scén. V kině trpět nebudete, ale příští den si jen těžko vzpomenete, o čem to vlastně bylo. ()

IndyJones

Takle... očekávání na 0, takže výsledný dojem velké nadšení! Až si říkám, jestli to nebylo součástí kampaně, využít vyhození dua režisérů, vypustit ven pár dalších problémů při natáčení tak, aby to vypadalo, že se na nás řítí nepovedená slátanina a nakonec doručit nadprůměrné dílo, které by ovšem za běžné konstelace nikdy nemohlo naplnit očekávání, která provází každý Star Wars film. K samotnému filmu - to nejlepší, co Disney do předaleké galaxie doručil. Absolutně mě minulo Rogue One, ep. VII a VIII jsem viděl a ok, ovšem Sola si dám velice rád klidně znova. Brácha po odchodu z kina konstatoval, že není třeba využívat sílu, světelné meče, "may the force be with you" hlášky atd. a stejně se dá vytvořit nadprůměrný Star Wars film. A s tím souhlasím. Žádné přepisování historie, ale pěkné dobrodružství alá Indiana Jones v předaleké galaxii. A Chewie super :) ()

lord_zail

Nečekal jsem nic a byl jsem velice mile překvapen. Film má dobré tempo, nenudí, představitel Hana hraje slušně, jen ten Lando je příšerný. Jediné co můžu vytknout je nečekaná postava v ději (sice jen na asi 5 sekund), pro lidi co neviděli seriál Clone Wars to bude dost nepochopitelné... ()

ogy86

Špatné to nebylo. Někdy i docela zábavné. Ehrenreich byl pro mě nakonec překvapivě v pohodě, byť v traileru působil spíše jako náhodně vybraný týpek do role, kterou máme všichni spojenou s jedním nejcharismatičtějších herců v Hollywoodu. Glover se na roli Landa vyloženě hodil a dobře si vedla i Emilia Clarke. Bylo tam pár pěkných scén, několik dlouho očekávaných momentů, jako první setkání Hana s Chewiem či Landem, ale celkově je to pro mě asi první Star Wars film, který Univerzum nikam neposunul. To i animované seriály The Clone Wars a Rebels vnesly do příběhu víc. Uvidím, jak na mne Solo zapůsobí po druhém zhlédnutí. Zatím ale dávám tři hvězdy. ()

BR23

SW filmom moc neholdujem. (akože prvú trilogiu mám rád, druhú trilógiu vlastne tiež) ale posledné tri najnovšie filmy E7, E8, a R1 fakt nemusím. Rozšírený vesmír nepoznám. Napriek tomu podobne ako Djkoma písal je toto najmenej náročné. Nepotrebujete vedieť nič aby ste chápali. Je to najmenej Star wars a možno práve preto ma to oproti najnovším trom filmom najviac bavilo. Nie je to žiadna sláva, a je tam plno otravných klišé, všetko čo sa udeje ste už niekde videli, len v inom kabáte no mna to akosik trochu aj bavilo :D Toto všetko by stačilo na tri hviezdy ale 4. dávam lebo ma to prekvapilo, bo som čakal nelogickú zlátaninu tak ako u E7, E8 a R1, no vyšla z toho celkom pozeratelná western style, pirátska dobrodružná, soap opera. :D ()

dranesy

Čtvrtý film s produkce Disney jde ve stejném duchu jako ty předchozí. Opět nové planety, nové rasy ve vesmíru, opět přidání spousty humorných prvků... Vzpoura robotů pobavila, postava ze starých Star Wars potěšila, děj...no ten není nějak závratně dobrý, ale dobře slouží k tomu, aby jsme viděli z Hana Sola se stát tím Hanem ze starých dílů. ()

Korra

Bohužel, nahradit Forda se ukázal být úkol nad schopnosti studia disney... Hláškující robotka fsan, ale působila jako z Futuramy, nikoliv SW. Postarší Woody Harrelson má víc mužného charismatu než Solo, a to je špatně. Příběh dle šablony, nic zajímavého. Paul Bettany byl skvelý, Glover maličko přehrával a ostatní působili, ze jsou do počtu. Ani Millenium falcon to nezachranil... ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (viac)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (viac)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)