Po celosvetovom úspechu filmov Godzilla a Kong: Ostrov lebiek prichádza do kín ďalšia kapitola z Monsterverza: Godzilla II: Kráľ monštier. V novom akčnom dobrodružstve sa Godzilla postaví zoči voči najznámejším príšerám v histórii pop kultúry. Príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, vrátane impozantnej Godzilly, ktorá čelí prerastenému motýľovi - Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj svojmu najväčšiemu nepriateľovi, ktorým je trojhlavý drak Kráľ Ghidorah. Keď tieto predpotopné druhy, považované za mýty a stáročia ukrývané po celej planéte, opäť povstanú, začne sa boj o nadvládu a existencia ľudstva bude visieť na vlásku. (Continental film)

Blackhand47

Příští rok nás čeká souboj mezi Králem monster a Králem Ostrova lebek, jehož předzvěstí je právě druhý film o Godzille. Film se tradičně snaží být mnohem monumentálnější než jednička a přivádí proto na scénu nejznámější z protivníků mocné Gojiry. Jo, chvílemi je to cool, má to parádní momenty, ale proč se musí dít sakra všechno ve tmě? Jako jo, naanimovat tolik příšer asi není úplně jednoduché, ale když už děláte blockbuster o jejich soubojích, tak by mělo jít přeci jen něco vidět. A když už tam tedy není tma, tak se tam musí šíleně blýskat, z toho aby se člověk zbláznil. Zápletka s lidmi není samozřejmě kdovíjak originální, ale na druhou stranu tu máte záporáka, kterého budete nenávidět až do zdárného konce. Co ale člověka samozřejmě nejvíce potěší, je klasická hudba, která ve filmu zazní samozřejmě hned několikrát, a to v těch nejlepších momentech. První polovinu filmu hodnotím velmi kladně, s druhou částí je to pak daleko horší. Když to však srovnám se zbytkem letošních blockbusterů, tak je na tom Godzilla ještě docela dobře. 75% ()

Colby Sawyer

První Godzilla zvolila alternativní přístup, nebylo to ideální, ale celkem jsem se u toho bavil. Kong byl fajnový dobrodružný film, ovšem tohle je k uzoufání nudná pi*ovina. Nedá se to říct jinak, bitvy monster jsou sice slušné, ale větší část bohužel zabírají lidští hrdinové a to je velký problém. To, co lidští hrdinové dělají a vypouštějí z úst, je tupé, až to bolí. Navíc je to celé hrozně dlouhé, takže vás nezajímavý vědátoři a drsňáci budou prudit odporně dlouho. Snad trojku někdo zvládne aspoň zábavně, protože tohle už znovu nelze. ()

Trevor

A to som si vravel, že mňa už v kine nič nevystraší, keď tu zrazu Godzilla kráľ monštier a...a v kine sa spustí požiarny poplach, pretože sa brigádnikom v mojom meste podarilo pripáliť popcorn...zhruba 15 minútové prerušenie pobavilo, už otvorenie požiarnych dverí pred poplachom bolo signálom toho, že sme svedkami niečoho výnimočného. Bohužiaľ to nebol samotný film. Príbeh nestál za veľa a v niektorých momentoch, keď sa El zo Stranger things nadýchla človek podvedome zatúžil, aby svoje schopnosti využila a ukončila to trápenie monštier na plátne. Detaily. Senátu velí černoška žena, armáde velí černoška žena, politická korektnosť je všade a už to človeka irituje. Ak by to bolo 50 na 50 nikto by si to nevšimol, ale tých kecov o nastolení starého poriadku bolo vo filme priveľa. A, ako inak, Red Sox, veď je prirodzené že všetci európania, ázijci či austrálčania sledujú do nohy americkú bejzbalovú ligu. Tieto akože vtipné poznámky v amerických veľkofilmoch nepadajú na úrodnú pôdu ani u nich, nieto v našich končinách. Záver filmu je nakoniec prísľubom toho, že Godzilla nekončí, je z nej nový Alfa a určite sa objavia nový nepriatelia, ktorým bude mať možnosť ukázať svoju silu. Či to bude v kine neviem, pretože včerajší zážitok síce pobavil, nehovoriac o tom že sa udial práve v deň keď som personál kina v mojom meste vychválil v recenzii na Googli. Dôvodom však nebude včerajší pripálený popcorn, ale to, že Godzilla je zatiaľ druhým najhorším filmom na ktorý som bol tento rok v kine. Svojim spôsobom najhorším, pretože Ostrým nožom ani nie je film... ()

halogenka

Ocenila bych o trochu míň rodinných pout, neustále otevřené mordičky Bobby Brown i nanicovatých dialogů, a místo toho dala víc soubojů monster. Jinak mě poslední dobou hodně baví všichni ti filmoví “záporáci”, kteří se v rámci ekologické nauky snaží vyhladit polovinu lidstva. Za mě jim prostě nejde trochu nefandit. ()

corona

Teší ma, že csfd je databáza plná antických filozofov, ktorí od filmu, kde jedno digitálne monštrum mláti druhé digitálne monštrum, očakávajú úvahy minimálne na úrovni Cogito, ergo sum. Postavy sú nesympatické a jednajú dementne, veď jedinou sympaťáčkou má byť Godzilla. Ak sa chcete zabaviť, vypnúť mozog a nie ste epileptik, tak choďte do kina, Godzillu a spol. treba určite vidieť na veľkom plátne v pôvodnom znení a nikto nevie tak krásne vysloviť Godzilla ako Japonci. ()

ilemas

Velké očekávání = velké zklamání. Naprosto bezduchý nudný přiblblý příběh s efekty, které dnes už nenadchnou, divák už si zvyk. Neustálé záběry na čumící herce nebo přístroje mě už lezly na nervy. Dialogy o ničem, napětí žádné, nezajímaví herci. V polovině filmu jsem chtěl z kina odejít. Všude se něco bortí, střepiny lítají kolem a nikdo ani škrábnutí. Nějak mě už tyhle filmy neberou, přitom Godzilla byla vždy moje srdcovka, ale tohle se fakt nepovedlo. Tentokrát s recenzí paní Spáčilové ve všem naprosto souhlasím. Godzillu si představuji jako zlé monstrum bortící domy, hororovou, katastrofickou jako byla ta z roku 1954 a ne tyhle novodobé komiksové sračky. Efekty to nezachrání. ()

Kony95

Pokud má smysl vidět tento film, tak jedině v IMAXu na obřím plátně a se špičkovým zvukem. Jediné, co na pokračování Godzilly stojí za to, jsou právě velké celky prastarých monster a zvuková stránka filmu. Zbytek je opravdu velká bída, až je mi to líto, protože Edwardsova Godzilla byla slušným filmem, kde hlavní monstrum bylo skutečným králem. Toto pokračovaní je naprosto klišoidním, nenápaditým a hloupým mishmashem, kde lidští hrdinové, kterýmž je věnováno příliš času, jsou naprosto jednorozmerné, nudné, tisíckrát viděné loutky. Přitom obsazení je velmi slušné. Ani samotná monstra nedostávají dostatek prostoru a vše tak působí zmateně, nebo předvídatelně. Boje jsou neoriginální tmavé digi bordely, kdy Godzilla zakročí vždy v poslední možný okamžik. Zív. Škoda, v rukou nerutinerského režiséra by to mohla být dobrá podívaná. Druhá hvězda za IMAX! ()

jhr

Film mě dost bavil, protože obsahuje epickou akci, která je prostě super a je jí zde vážně hodně. Hodnotit příběh a děj nemá u podobného filmu velký smysl. Proč? Jednoduše proto, že slouží jen jako kulisa pro rozehrání monumentální destrukce obřích rozměrů a podle toho je potřeba k němu přistupovat. Každý kdo se v něm bude zbytečně vrtat si pokračování Godzilly nemůže užít a to by byla velká škoda. Jedná se totiž o prvotřídní oddechovou zábavu. Kdo čeká víc je buď blázen, nebo nemá rozum. Herecké obsazení je složeno převážně s nezajímavých a zapomenutelných charakterů až na pár výjimek. Jednou z nich je postava Kena Watanabe, jehož Dr Ishiro Serizawa má dostatečné charizma. A tou druhou je malá Madison ztvárněná sympatickou Millie Bobby Brown, která jen potvrzuje svůj talent. Osobně doufám, že v dalším díle, kde se pravděpodobně spřátelí s Kongem, dostane více prostoru. Také nás tam jistě čeká banda záporáků v čele s Charlesem Dancem a to je podle mě také v pohodě. ()

M.i.k.e

Edwardsova Godzilla byla famózní - byla jiná než většina lidí čekala a nabídla unikátní rozkročení mezi klasickým blockbusterem a komorním filmem.Bylo jí sice vyčítáno,že Godzilly je tu málo a souboje nejsou prakticky vidět,ale i to bylo součástí kouzla.Na druhý díl jsem se po traileru hodně těšil a doufal jsem v opravdu epickou podívanou.Realita ovšem nemůže být mému přání vzdálenější.Král monster sice nabídne víc příšer,tu správnou epickou akci (takovou která jedničce chyběla - i když to nebyla chyba) a opravdu skvělý vizuál,ale jakmile přijde na řadu příběh a lidské postavy,dostává se druhá Godzilla do vod té Emmerichovi a mnohdy jí ve své hlouposti ještě překonává.Nečekám od podobných filmů oscarové drama,a na určitou dávku tuposti jsem připraven a jsem ochoten jí i akceptovat,ale tady těch WTF momentů bylo prostě moc.A bohužel nešlo o vtipně ujeté WTF momenty stylu Rychle a zběsile,ale momenty,které byly hloupé a otravné.Příště bych mnohem radši koukal hodinu na mlátící se ještěrky,draky,můry,ptáky atd a lidi úplně vynechal - a nebo jim svěřil roli komparsu.Zklamání...60% ()

Vyhy

Pro mě navždy nejlepší Godzillou zůstane ta z devadesátek. Nedávnou novou Godzillu a Konga jsem sice viděl, ale byly to tak nezajímavé blockbustery, že si je sotva pamatuji. A letošní Král monster? Více méně to stejné. Krásně se na to kouká, rozpočet nebyl vůbec nízký, takže souboje monster jsou dechberoucí, ty bravy, ta kamera a ta vizuální stránka. Jen kvůli tomu má smysl se na film podívat. Jinak příběh je stupidní až běda, postavy jsou nezajímavé a celé je to taková blbost. Ale efektní blbost. ()

Figu

Fakt jsem se na Krále monster těšil a jsem zase mile překvapenej. Jasný, je tady už hrozně moc monster a je to hrubě přeplácaný, jenže mě to prostě bavilo! Skvěle jsem si oddychl u nenáročnýho filmu no a ten závěrečnej digitální masakr? Tak ten mi tam tu čtvrtou hvězdu podržel s přehledem! Ani bych v takových filmech nepotřeboval lidský herce :) PC smršť plná příšer za 75% ()

Nach

Bohužel, tak nová Godzilla trpí neduhy minulého filmu v podobě debilního chování postav. Co naplat, že je vizuál překrásný, když se hlavní i vedlejší lidské charaktery chovají jako dementi a že celá logika zde vykreslená dostává napr...l tupým vedením scénáristů. Památné scény, aby ve výsledku zde člověk pohledal. A když je najde, je to jen pár momentů. Kdepak, tomuhle už ani tři hvězdy nedám. Z univerza monster zatím nejpovedenější King Kong, Godzilla zůstává na kvalitativním chvostu. Palec dolu. 55% ()

bourec

Snad prvních dvacet minut,než začne narůstat počet titánů,stál film za sledování.Pak začne znovu jako už poněkolikáté narůstat intenzita ničení,nicneříkajících střetů oblud,a vám to nic neříká.Jo,říkám si,proč tyhle filmy pořád sleduju,a stejně nakonec film sjedu,a pak sem otrávenej.Ani tohle neni vyjímkou.40%. ()

Rocky88

Tohle bylo strašidelný. Bohužel ne atmosférou, ale samotnou filmařinou. Debilní postavy a jejich repliky nejsou ten hlavní mínus, asi nikdo nečekal nějaké zázraky. Ale že hlavní lákadlo, tzn. monstra a jejich vzájemné dávání si do držky bude takhle odfláknuté, nepřehledné a zabalené do hovnovýho CGI, to asi čekal málokdo. Kromě asi 3 hezkých záběrů tu není absolutně nic k vidění. Ztráta času, odpad nedávám z toho důvodu, že se přeci jenom najdou i horší pseudofilmy. ()

Lenka.Vilka

Nemůžu si pomoct, ale něco tak špatného jsem už hodně dlouho neviděla. Pardon, ale tady ani nemám zájem plýtvat slovy.. :( snad to pokračování vylepší... ()

C0r0ner

I když jde demolice do měřítek zatím asi nevídaných a příšery stojí za to, nedá se moc říct, že by mě to bavilo. Ono totiž když je nejzajímavější moment tohohle filmu vysvětlování hrdinky, proč se rozhodla, jak se rozhodla, je něco poměrně špatně. Lepší než Kong, ale rozhodně žádná sláva. 50% ()

Cheeter

První část mě bavila. Fanoušek King Konga nejsem, takže toho jsem neviděl. Ale tohle bylo hlavně o akci. Lidově řečeno, byla potřeba vytáhnout větší bouchačky než minule a zbavit se některých postav, aby je příště mohli nahradit méně známí herci, co nemusí mít takové platy, a zároveň pro příběh budou větší experti. Asi další pokračování vynechám, Abych se vyhnul případnému zklamání. ()

Martrix

Megapříšery, obří roboti, mytologické potvory...to všechno mám rád. A takových nás je hromada. Ale počítám, že drtivá většina z nás má dostatek inteligence, aby to brala jen jako zábavu. I ti nejméně skeptičtí z nás, kteří by si přáli, aby někdo objevil aspoń tu Lochnesku vědí, že je to fantasy. Jenže to nikdo neřekl tvůrcům, kteří jsou v mých očích stejní matlalové, jako neblahé paměti Roland Emmerich. Na debilní scénář se navěsí hromada vizuálu a spoléhá se na to, že když se k těm obrázkům přidá pořádný řev (startování buldozeru namixované s křikem sousedky, které někdo pošlapal rajčata), tak se většina diváků zmůže už jen na držení svěračů a mozek nechají v klidu odpočívat. Nemělo to atmosféru, děj byl debilní, lidi mi byli ukradení a příšery vlastně taky...prostě úplně tuctová hollywoodská srajda bez náznaku posunu od dob Emmerichovy 20 let staré Godzilly. A je to veliká škoda. PS: totálně nevyužitý potenciál skvělých herců je jen důkazem scénáristické nemohoucnosti Doughertyho, který si prostě ukousnul velké sousto. Takto se už spálili jiní, lepší...Guillermo del Toro, Peter Jackson... . 2 a půl * PS: druhé shlédnutí s dabingem, filmu výrazně pomohlo, ve skutečnosti je za tím vším dobrý příběh, resp. mytologie, která má daleko hlubší kořeny...příběh, který je ale bohužel upozaděn těmi gigabitvami mega příšer . Velká škoda, že nedostaly víc prostoru dialogy a to nejzajímavější problikávalo během závěrečných titulků. Jako kniha třeba od Crichtona by mě to asi bavilo. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se odsouvá

Godzilla vs. Kong se odsouvá

26.11.2019

Duel legendárních monster Godzilly a King Konga, který měl vstoupit do kin 13. března příštího roku, se po dohodě studií Warner Bros. a Legendary nakonec odsouvá až na 20. listopad 2020. Film, jenž… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)