Godzilla II: Kráľ monštier

• Česko Godzilla II Král monster (viac)

Po celosvetovom úspechu filmov Godzilla a Kong: Ostrov lebiek prichádza do kín ďalšia kapitola z Monsterverza: Godzilla II: Kráľ monštier. V novom akčnom dobrodružstve sa Godzilla postaví zoči voči najznámejším príšerám v histórii pop kultúry. Príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, vrátane impozantnej Godzilly, ktorá čelí prerastenému motýľovi - Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj svojmu najväčšiemu nepriateľovi, ktorým je trojhlavý drak Kráľ Ghidorah. Keď tieto predpotopné druhy, považované za mýty a stáročia ukrývané po celej planéte, opäť povstanú, začne sa boj o nadvládu a existencia ľudstva bude visieť na vlásku. (Continental film)

GOREGASM

Monstra a destrukce v cajku, ale na vizionářskou verzi Edwardse nemá Dougherty ambice ani myšlenky. Tohle má být ryzí entertainment. A proto se připravte nenáročnou a zároveň jednorázovou zábavu, při které vás několikrát napadne, jaká je to zase jednou škoda, že skvělý film je za svůj průměrný komerční (ne)úspěch "po zásluze" potrestán výměnou celého tvůrčího týmu. Downgrade, který se dal čekat. 60% ()

helloween93

Godzilla II je lepší než jednička v tom, že rozvíjí svět monster a ukazuje, jak funguje jejich hierarchie a vztahy. Akce je rutinní jako v podobných filmech z minulých let (Pacific Rim, Rampage, Transformers nebo Power Rangers) a lidští hrdinové jsou stejně jako v první Godzille strašně nezajímaví. Pro Warnery byla Godzilla II komerční kotrmelec, protože měla připravit půdu pro Godzilla vs Kong, přitom se v kinech ale nejspíš ani nezaplatila. To může být dáno tím, že jsou diváci podobnými filmy zásobováni v posledních letech až příliš často a zřejmě je to unavuje. U mě z téhle série vede Kong, pak Godzilla II a nejhorší je první Godzilla. 3* ()

figliar

Kráľ monštier rozhodne nie je lepší ako prvý diel. Dokonca by som povedal, že sa jednalo o väčšiu hlúposť. Dejová línia, ktorá väčšinou nedávala zmysel, sa až príliš sústredila na rodinné problémy, zatiaľ čo bol celý svet v plameňoch. Také typicky americké. Ale po pravde, nič iné som ani nečakal. Tretia časť monster universa však už nebola ani finančný trhák, pretože divákovi proste nestačí naservírovať 200 miliónové CGI, hromadu monštier a hodiť ich do náhodných scén, kde spolu bez logiky bojujú, niektoré na strane dobra, iné v snahe vyhubiť ľudstvo. Bruce Willis by rozhodne vedel našu planétu zachrániť lepšie. ()

geek.ondra

Vizuálně strhující ale jinak naprosto o ničem. Když sledujete epické bitvy monster tak je to radost. Když sledujete cokoliv jiného tak je to na hovno. 5/10 ()

Johny M.

Naprostej vrchol mezi monster movies (zároveň i vrchol v nesmyslenejch komentářích zde). Pomalejší a trochu víc hororovější jedničku střídaj 2 hodiny plný našlapanejch soubojů 4 parádních monster + na pozadí jednoduchá story (M.B.Brown a Farmiga opět úžasný). Blbečci co hledaj hlubokej příběh: spletli jste si film! Vizuální parádička u který mě na závěr opravdu mrazilo. 5* a nejspíš film roku. ()

FanKalEl

Niektoré postavy sú tu tak hlúpo napísané až by som fakt rád videl výrazy hercov po prečítaní ich časti scenára. Pretože tým pádom trpí príbeh a celkovo film je to za 3*. V druhom akte je to tempo neskutočné rýchle a zachováva dobrý dojem z filmu. V podstate zrejme guilty pleasure roku. (55%) ()

Sala1

Godzilla 2 sa odohráva niekoľko rokov po prvej časti a krásne predstavuje svet vo vojne. Pohybujeme sa v globálnom merítku a predstavujeme celú plejádu známych obludných nepriateľov z ktorých môže vzísť iba jeden víťaz. Vizuálne efekty sú špičkové a krásne sa pozerá na efektné súboje príšer, ktoré by si možno zaslúžili trošku viac invencie, napriek tomu sa jedná o fantasy pastvu pre oči. Od začiatku nám snímka nedá vydýchnuť a všetko speje do finálneho stretu. Príšerám však sekundujú aj ľudskí protagonisti. Film predstavuje rodinu, ktorá má za sebou nejakú prehistóriu a iba na základe načrtnutých vzťahov s nimi máme začať sympatizovať. Mimo toho spoznávame členov skupiny Monarch, bioteroristov a ani jedna z tých postáv vám nezostane v hlave, ani jedna z tých postáv nekoná logicky a zmysluplne a ani jedna z tých postáv nemá poriadne napísaný scenár s normálnymi replikami. Ak sa takto inteligentne bavia vedci medzi sebou a zároveň rovnako ako všetci ostatní, niekde sa stala chyba. Koncept filmu je zúfalý. Porada, presun, boj a toto sa zopakuje trikrát. Ak tento film pripravoval tím 5 rokov, obávam sa o stretnutie Konga s Godzillou. Keď si odmyslíme v tomto filme fyziku a fungovanie schopností príšer, dostaneme riešenie konfliktov a situácii, ktoré vôbec nedávajú zmysel. Zamyslite sa nad jednotlivými konaniami, rozhodnutiami, riešeniami a pravdepodobne sa vo svojich úvahách dostanete ďalej ako scenáristi za tých 5 rokov. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=IIw8mHaAr2A ()

ortoncz

Další velký souboj monster. Tentokrát je tam více soubojů. Pak tady máme klasickou zápletku o rodině a hrozných lidech jak ubližují planetě a ta musí být zachráněna pomocí zničení lidstva. Je to o něco lepší jak první Godzilla, ale stejně si myslím, že na Pacific Rim 1 se to nechytá. Monstra jsou fajn, ale lidi jsou spíš blbci, kteří to brzdí a chybí tam někdo komu by bylo možno fandit, když nepočítám "Gojiru" :). Za mě 80% ()

misbos

Elevator Middle Finger - aneb - monstrózní rubačka. No, tak Planet Eater, ze kterýho si tenhle spektákl hodně pučuje, byl přeci jen o něco málo lepší, hlavně tamní žlutej drak. Nějak nám tady ujela motivace a konzistence postav, takže je z toho v posledku, stejně jako z Cpt. Marvel Konga, přebujelá prezentace grafiky. Ale Pixies na začátku mě na chvíli dostaly (měla zaznít eště Gigantic :-) ), a drzá 11 ve vejtahu byla taky dobrá. Slabý tři. ()

Torgal

Prvý diel sa zameral predovšetkým na budovanie atmosféry, dvojka chce diváka od začiatku ohromovať súbojmi gigamonštier. Ľudia sú opäť v úlohe štatistov a len s otvorenými ústami sledujú ako si obludy dávajú po tlame. Tvorcovia si ale zjavne neuvedomili, že v súčasnosti už trikové exhibície sami o sebe nikomu stačiť nebudú. A keďže toto je jediná náplň celého filmu, je len zázrak, že si film dokázal udržať moju pozornosť až do konca. Túto látku je očividne veľký problém uchopiť zo správneho konca… 6-/10 ()

dalziel

*Godzila II alias Lannister Resurrection je ta najväčšia kopa sračiek v roku 2019.Po skvelom Kongovi to Monarch pekne sprasil.Tá jedna hviezda je pre mňa zato, ze som to zjazdil až do cieľa. ()

Stíba

Oproti prvnímu dílu je tu ještě větší ústup dějové linky na úkor akce. To by mi ale vůbec nevadilo ba naopak, kdyby tu právě ten příběh, který se do velké míry vztahuje na rodinný patos, nebyl tak extrémně rušivý a zcela zbytečný. První půlka je určitě lepší, zajímavě vše rozehrává, má nějakou strukturu a dobře se na to kouká. Pak se ale vše tak splácá dohromady, že vizuál, který by mohl být velmi působivý vůbec nevynikne, protože se najednou ze všech stran plácá jedno přes druh. Dougherty měl zkrátka asi potřebu naházet tam úplně všechno, co ho napadlo. Celkově tak trochu smíšené pocity a ve finále hvězdičkově stejné hodnocení jako posledně. ()

ViktorS

Nebolo to úplne zlé. Oproti prvému dielu tu máme viac monštier, len ma mrzí, že väčšina z nich je vidieť len v pár krátkych scénkach. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se odsouvá

Godzilla vs. Kong se odsouvá

26.11.2019

Duel legendárních monster Godzilly a King Konga, který měl vstoupit do kin 13. března příštího roku, se po dohodě studií Warner Bros. a Legendary nakonec odsouvá až na 20. listopad 2020. Film, jenž… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)